Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 29, 2024, 04:22:11

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За "самопоканилите се" гости  (Прочетена 47759 пъти)
 
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: януари 25, 2012, 12:27:59 »

anna_karenina, сигурно няма да ти хареса това, което ще кажа, но тя наистина ли ти е толкова близка приятелка, след като е реагирала така?  shok Имам предвид - що за приятел е готов да те загуби като такъв за такова нещо, ако наистина държи на теб? Ако на мен това ми се беше случило сигурно нямаше да се стърпя да не кажа някои неща. Аз никога не бих си позволила (за себе си) такова нещо. Вярно, че любовта е сляпа (дори и любовта, която е само на 2-3 срещи  Xixixi), но... Казвам й с мъка на сърце  l_bye_girl и дотам. Може пък така да се отсяват истинските приятели, знам ли...
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: януари 25, 2012, 16:31:18 »

Ние ще каним половинките на нашите приятели. Последните ще решат дали приемат връзката си за сериозна, или не и дали искат да ги доведат.
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #62 -: януари 25, 2012, 16:55:42 »

Да Ви кажа един скорошен случай, който ме накара да се замисля многооо преди да поканя някого за такова събитие. Наш приятел се ожени лятото и бяхме поканени най - близките приятели ( повечето бяхме по двойки ). Деня преди сватбата се оказва, че един от приятелите взима приятелката си (която младоженците не познаваха ), понеже бяха скарани и това събитие може да ги сдобри. Ок решил да я вземе добре. Но за сметка на това в последния момент младоженците се обаждат на една двойка от поканенитв вече официално и казват, че само единия може да дойде понеже нямало място заради въпросната самопоканела се гостенка. Че направиха циркове на сватбата - направиха. И всичкото това " уважение " само уй за да се сдобрят. Ако това беше моята сватба не бих допуснала това да се случи. С риск да ме намразят и да спрат да се обаждат след като съм преценила, че немога да ги поканя , то явно има причина. Не винаги въпроса е финансов. Понякога няма места в ресторанта ( както в горепосочения случай сватбата беше от 300 човека ) или може дадените хора да са антипатични. Не виждам смисъл защо след като не си получил покана за даденото събитие или не е отбелязано + 1, защо трябва да се нахалства и да се ходи? За яденето и пиенето ли се ходили или за да си разнообразят скучната седмица така и не го разбирам.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: януари 25, 2012, 17:08:10 »

М да и аз не исках една особа на сватбата си, но клекнах пред мъжът си, в последствие въпросната стана жена на негов братовчед и все още не се обичаме.Тогава бяха пресни гаджета и аз бях против, но не се женя сама все пак.Да ви кажа хич и не и обръщах внимание и то какво внимание да обърнеш на един човек точно, емоциите са толкова много, че въобще не ти е до това.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #64 -: януари 25, 2012, 23:05:10 »

За нашата сватба решихме да поканим приятелите си +1. Те да решат дали да вземат някого преди това или не,като ни уведомят разбира се, в случая не са повече от 5-6 човека, на които не познаваме половинките. Дори и да дойде някой, когото не познавам - ще се запозная - в крайна сметка предпочитам приятеля/ката да се чувства добре в компанията му/й, отколкото да е сам/а. А и смятм, че сами могат да преценят дали да вземат парньора си или не.
Преди време бях канена на сватба, като ми казаха, че мога да дойда с някого. Аз предпочетох да отида сама... Не познавах абсолютно никого, като цяло беше доста стресиращо. Не искам да причинявам това на никого. Ако сега ме поканят на сватба сама, защото не познават мъжа ми, със сигурност няма да отида.
Колкото до "самопоканването" - засега нямам такива случаи, макар че много хора знаят, че ще правим сватба. Родителите също не са настоявали да поканим някого по техен избор.
Колкото до децата  - оставих родителите да преценят сами дали да ги взимат или не. Дори да се съберат 10 деца, мисля, че винаги ще се намери място за тях.
Активен
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #65 -: януари 26, 2012, 00:15:22 »

Чудесен пост, точно така разсъждавам и аз smile  Bravo
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: януари 26, 2012, 10:04:53 »

За нашата сватба решихме да поканим приятелите си +1. Те да решат дали да вземат някого преди това или не,като ни уведомят разбира се, в случая не са повече от 5-6 човека, на които не познаваме половинките. Дори и да дойде някой, когото не познавам - ще се запозная - в крайна сметка предпочитам приятеля/ката да се чувства добре в компанията му/й, отколкото да е сам/а. А и смятм, че сами могат да преценят дали да вземат парньора си или не.
Преди време бях канена на сватба, като ми казаха, че мога да дойда с някого. Аз предпочетох да отида сама... Не познавах абсолютно никого, като цяло беше доста стресиращо. Не искам да причинявам това на никого. Ако сега ме поканят на сватба сама, защото не познават мъжа ми, със сигурност няма да отида.
Колкото до "самопоканването" - засега нямам такива случаи, макар че много хора знаят, че ще правим сватба. Родителите също не са настоявали да поканим някого по техен избор.
Колкото до децата  - оставих родителите да преценят сами дали да ги взимат или не. Дори да се съберат 10 деца, мисля, че винаги ще се намери място за тях.

Напълно съм съгласна. Това с +1 е супер идея. Аз също не бих отишла без мъжа си на сватба. Въпрос на уважение е да се даде възможност на хората да изберат дали да вземат половинките си, или не.
Активен
grey
Сватбар
***
Публикации: 190



« Отговор #67 -: януари 26, 2012, 12:55:38 »

По етикет е +1.
Аз бях поканила близки приятели, но някои не познаваха почти никой друг.
Аз имах по около 10 минути за гост. Т.е. да, дошли са да ме уважат, но аз ако искам да видя всички, не мога да отделя много време за хората.

В поканите беше +1. Един приятел доведе бившето си гадже, някои доведоха половинки, които не познавах, но бяха много приятни хора. Хората са достатъчно зрели да преценят с кой им е приятно да дойдат.

Относно непоканени гости: след гражданския брак приятели на родителите на съпруга ми дойдоха изненадващо да ни поздравят, бяха донесли цветя и подаръци и изненадата беше страхотна.

Активен
Andreina
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166



« Отговор #68 -: януари 26, 2012, 22:17:49 »

gery е права. Аз мисля точно така да направя покани +1 и всеки си решава с кого да дойде.
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: януари 27, 2012, 10:55:35 »

Ние с милото също решихме да бъдем толерантни... и на хората, чиито половинки не познаваме да пише в поканата +1 . Например братовчедка ми, която учи и работи в Германия си има приятел и то от доста време. Ние с милото не го познаваме лично момчето, но това не означава, че няма да го поканим. Трябва да бъдем толерантни и да направим така, че гостите да се чувстват добре. Надявам се да не обидя някой, но изказвания от типа "Това е нашият ден и ще каним само познати!" не са ми по вкуса. Щом младоженците нямат за цел на гостите да им е комфортно, тогава не канете тези хора pardon
Ние още не сме започнали да каним, когото и да е , защото е рано, но се изненадах от изказвания на далечни роднини на милото. Видяхме ги скоро и те..."ООО...ще тропаме хорце декемврии!", съответно аз  Oh my ... . Нямам нищо против хората, но само семейството са 10 човека и изобщо не са близки роднини  crazy На момента, казах че сватбата е в по-тесен кръг, а и ресторанта не позволява  pleasantry Дори и някой да се обиди, нито на мен ,нито на милото му пука nea
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: януари 27, 2012, 11:03:23 »

Браво миличка, взела си си поука от онези разговори с родителите на твоя човек. Те опитват ли се все още да се бъркат и да канят от свое име  хора , или вече ги дистанцирахте успешно  smile ?
Активен
rady17
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 377



« Отговор #71 -: януари 27, 2012, 11:08:25 »

При нас (ако зависи от мен само до леля и братовчед и толкова), ама не става, защото и майка ми и баща ми искат да поканят по някой др. Истината, е че на мен не ми пречи това, но съм им казала, че първо каня хората които аз искам и после, ако преценят да действат и те (родителите ни ще плащат сватбата така пожелаха). За което съм им много благодарна, но им казах да не превръщат моя ден в сбирка на родата, която повече няма да видя. smile  crazy
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: януари 27, 2012, 11:17:42 »

Ооо...Ем стправих се  Yes Застанах пред тях и им казах, че сме определили дадена бройка хора, първо каним хората на които ние с милото държим, след това каквито места останат им даваме право на избор, но пак ние с милото взимаме крайното решение. beating Като казахме горе долу кой мислим да каним, те имахапретенции още тогава, и милото ги сепна и предупреди, че щом ще правят на опаки да си направят сбирка на родата и познатите, да си я платят и нас да не ни занимават. Първо не искаха никой да канят /дори и най-близките им роднини/, сега искали и тоя, и оня... Милото смята, че се опитват да правят на опаки  sarcastic Няма да ги огрее, разбира се. Съжалявам, ако написаното от мен е  Offtopic  blush
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #73 -: януари 27, 2012, 17:18:48 »

Alleksia е много права - ако си сам на място, където не позваш никой е доста стресиращо  huhhuh.gif ако човека е общителен-няма проблем  smile всичко ии от гостите - обикновено са малко тези, които не познаваш половинката  pardon + 1 е добър вариант, просто трябва да се прецени на кой да се предложи
Активен
goldish
Сватбар
***
Публикации: 168



« Отговор #74 -: януари 27, 2012, 18:43:35 »

Ние ще каним всички приятели с гаджетата си, дори да не ги познаваме толкова (защото са от скоро заедно). Иначе мисля, че на повечето приятели си познаваме и половинките. Имам приятелка, която няма гадже, но ще и кажем да вземе друг, когото тя прецени. при мен проблемът е друг- децата. Наистина не харесвам разлигавени и пищящи деца на сватби- според мен са ужасни и няма смисъл цялата маса примерно да се съобразява с тях. Със сигурност ще имаме един второкласник- братовчед ми, и се надявам, че други гости няма да си доведат децата. Какво бихте ме посъветвали, за да избегна дребосъците? Някакви специални намеци danceg ???
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines