Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 01:15:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За "самопоканилите се" гости  (Прочетена 47363 пъти)
 
MaryM
Любопитен
*
Публикации: 25


« Отговор #45 -: декември 28, 2011, 14:51:40 »

Наистина е брутална историята с тази девойка...Понякога се чудя как може някои хора да нямат никакво чувство за мярка. По отношение на проблема съм "самопоканващите се" като цяло съм съгласна с вече препоръчаното от много момичета: основна защита: "сватбата е в по-тесен семеен кръг, така решихме, иначе с удоволствие бих те поканила..." - върви добре в добавка с "за съжаление има проблем с капацитета на ресторанта, който не е голям и за съжаление много бързо го запълнихме, а още толкова хора искам да поканя". Така поднесено, мисля че е доста тактично и няма как някой да се разсърди. При мен лично се появи един друг проблем - около 7-8 семейства, които решиха че ще си водят и децата (на вечерна сватба от 20.00 и то в доста тежък ресторант). Беше много конфузно защото някои дори не питаха а просто ме уведомиха. Без да мислят че ресторанта наистина има определен капацитет и още 10 човека много трудно се настаняват  - и се сгъчкват останалите гости.
Активен
Vivid
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 396



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: януари 08, 2012, 09:20:09 »

Да...много лошо се е получило.
Ние ще каним почвечето роднини (те не са кой знае колко много). Просто напоследък като че ли се отчуждаваме, като живеем в различни градове. Преди някак по-често се събирахме, по празници, а сега май само сватбата е достатъчен повод да се грабнат и да дойдат хората от друг град. Някои приятели сме поканили с половинките им (ако се познаваме и сме се виждали повече от 1-2 пъти). Останалите ще помолим да дойдат сами. Удобно или не, все пак в днешно време е нормално според мен, на сватбата ми да има само хора, които познвам...
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: януари 08, 2012, 10:57:41 »

И аз мисля като Вивид, направо ще си кажа, че нямам възможност да поканя родата до 10то коляно, както и не мога да поканя на братовчедките ми децата и мъжете, които дори не са си направили труда да се запознаят с мъжа ми, нито пък се интересуват дали сме живи... nea
Искреността в случая ще ни спести много неприятности май. Както и в поканите за по-далечните роднини (вече съм им измислила текста), ще пише колко човека от семейство като бройка можем да си позволим да поканим и че молим да бъдем уведомени до еди кога си колко от посочената фиксирана бройка ще дойдат.
Другото което е, за да предотвратим подобни изцепки на самопоканили се, съм предупредила по-големите усти от семейството pleasantry , да не разпространяват по съседи и познати къде и кога е сватбата и тържеството. gthouh battle
Активен
rady17
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 377



« Отговор #48 -: януари 19, 2012, 12:52:13 »

Нека, споделя и аз моя опит, но не като булка, а като шаферка. Настанявах гостите и масите бяха по 12 човека и изведнъж се оказва, че 2 семейства са си домъкнали щерките.  Oh my ... И хоп проблем, настаниха се нашите сладуранки, а на тези места трябваше да седят  две жини на възраст, стоят прави и се чудят кво става и къде да седнат, (а едната се потеше обилно, беше яка жега)  crazy. И още нещо, ди джейчето си беше домъклнал помощник (без изобщо да е предупредил, даже вече си беше похапнал от салатката)  angry , който зае мястото на оператора, а той трябваше да е възможно най близо до младоженците и тоя  се обръща към мен и ми казва ми то горе може да седне оператора (става въпрос за р-т България)  diablo  аууууу изпуших направо...... Думи нямам за наглостта на някой хора  shok И да кажа, че този помощник не мръдна цяла вечер  bomb
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: януари 19, 2012, 13:00:10 »

ужас за това за щерките, не знам под каква форма ако не устно, то писмено да се спомене любезно че няма излишни места може би и че капацитета на ресторанта е запълнен ...  не знам вече.... slap gthouh
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: януари 24, 2012, 15:06:11 »

 Момичета, много неприятни ситуации са имали някои от вас. Добре е да се посочат както поименно хората, до които е адресирана всяка покана, така и да има написан краен срок, до който да ви уведомят дали и кои ще присъстват. Забелязала съм, че често поканените забравят да потвърдят или откажат поканата и накрая до последния ден има изненади, та даже и в деня на сватбата.
Активен
rady17
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 377



« Отговор #51 -: януари 24, 2012, 15:40:33 »

И на мен ми се иска гостите ни да потвърдят присъствие или не. Но пък заговорихме се с приятели и ми споделиха, че имало случай, когато гости не идват на сватбата поради финансова причина, но и не съобщават, че нямат възможност от срам и неудобство.И така в деня на сватбата разбираш, че ги няма, но сте им  платили куверт да речем 50лв. Кой крив кой прав?  nea pardon
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: януари 24, 2012, 15:57:28 »

Макар, че в поканите да пишеше, че ще е хубаво да ни уведоямт в даден срок за това дали ще дойдат, имаше хора който  не го бяха направили и аз ги прозвъних всичките.Така си спестих 4 куверта.Не поканени гости не сме имали.
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: януари 24, 2012, 15:58:48 »

И на мен ми се иска гостите ни да потвърдят присъствие или не. Но пък заговорихме се с приятели и ми споделиха, че имало случай, когато гости не идват на сватбата поради финансова причина, но и не съобщават, че нямат възможност от срам и неудобство.И така в деня на сватбата разбираш, че ги няма, но сте им  платили куверт да речем 50лв. Кой крив кой прав?  nea pardon

Разбираемо е някои хора да не могат да дойдат поради финансови затруднения. Дори да им се каже, че не е нужно да носят подарък или пари, на тях ввроятно ще им е неудобно, но след като така или иначе няма да дойдат, по- добре да предупредят навреме. Така хем вас набутват, хем излиза малко невъзпитано поведението им.
« Последна редакция: януари 24, 2012, 16:00:32 от sunset » Активен
Andreina
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166



« Отговор #54 -: януари 24, 2012, 23:39:46 »

Ние всеки обвързан ще го поканим с половинката му, но само дотам. Сватбата наистина ще е малка и няма да каним далечни роднини и пр. Просто на самата мен би ми било гадно да ходя някъде без мъжа си и затова и аз ще ги каня по двойки...
Активен
grey
Сватбар
***
Публикации: 190



« Отговор #55 -: януари 25, 2012, 00:25:45 »

Подкрепям мнението ти, аз мисля също така. good
Активен
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #56 -: януари 25, 2012, 01:21:35 »

Ох, това ми е болна тема по няколко причини.
Първо, дни след като баща ми научи за сватбата, започна да прави намеци, че много би държал на еди кои си наши роднини да дойдат. Въпросните хора съм ги виждала 3-4 пъти през живота си (брат на баба ми и жена му). Също и един братовчед, който виждам по-често, но сме само на "здрасти". Аз много се ядосах, че ми поставя условия кой да бъде и кой-не, защото бях решила да сме само млади хора + родителите и лелите. Сиреч никакви далечни роднини, това ми е много тъпо било винаги. И лицемерно- те телефона ми не знаят, на мъжа ми името не знаят, ама иначе много се обичаме и искаме да сме заедно на сватбата...Тогава побързах да затворя телефона на баща ми, но после ме загриза съвестта, все пак родителите се вълнуват почти колкото нас. Чакат това събитие от години и ще си спомнят за него години още...Един малък компромис няма да навреди. И поговорих с баща ми и се разбрахме само тези 4ма души, без децата им (които имат гаджета и става еднаа). Той май се съгласи. На майка ми също сме й позволили да доведе 4ма свои роднини. Майката  на годеника ми я питахме, тя каза, че щом сестра й с децата е предвидена, тя няма други претенции (обичам я  heart ). Тъй че "нежеланите" гости ще са 8, но са симпатични хора повечето. Просто не са ми близки.

Искам да ви предупредя да сте много внимателни относно гаджетата на приятелките си. Аз така загубих една от най-добрите си приятелки. На рожден ден на наш общ приятел (и мое бивше гадже), тя ходеше от 3 дена с ново гадже, което не бе поканено. Когато тя научи, че не може да го вземе, много се обиди и не дойде на РДто, дори не се обади да честити на нашия приятел (а сме приятели от години много близки). Аз си казах мнението, че не е права, момчето живее в двустаен и не иска да кани непознати гаджета, скоито тя ходи повтарям от 3 дни- имали са 2 срещи!!! Тя се засега много като каза, че не я разбирам, че винаги съм на негова страна и т.н. Всички други приятелки застанаха на нейна страна. После се изпокарахме и за още неща и в крайна сметка си развалихме отношенията дългосрочно. Беше ми много болно, защото главаната причина бе, че казах искреното си мнение. Можех да я залъжа с "оо да, права си", но истинските приятели казват какво мислят...Както и да е, идеята е, че момичето оттогава ни се обиди и на двамата  и го казвам, за да не направите същата грешка, ако държите на въпросните хора.

А и според мен на рожден ден наистина е все едно, но на сватба ако някой държи да е с половинка, това трябва да се уважи. Повечето хора биха се съобразили, ако усетят, че не им искате половинките, но от елементарно възпитание можем да споменем "ти мислиш ли да взимаш еди кой си". По етикеция също е + 1 за сватба. Няма да обеднеем от няколко куверта повече, нито хората ще пречат, а пък нали най-важното е всеки гост да се чувства добре...поне аз така смятам. И мисля да осътавя на приятелките ми да решат дали да си вземат новите половинки.
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #57 -: януари 25, 2012, 10:25:36 »

anna_karenina
Не съм съгласна за половинките, не е толкоз въпроса за парите, а е принципан. Не може да ходят от 2-3 -и дена и да ме се макнат на сватба или някакви мимолетни връзки и да идват. Непознати и ,,хрантутници,, неща на сватбата, затова казахме на всички приятели само сериозни връзки,т.е. половинки. Нямаше обидени и разсърдени...
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: януари 25, 2012, 10:28:04 »

Макар, че в поканите да пишеше, че ще е хубаво да ни уведоямт в даден срок за това дали ще дойдат, имаше хора който  не го бяха направили и аз ги прозвъних всичките.Така си спестих 4 куверта.Не поканени гости не сме имали.
good
Благодаря за идеята за прозвъняването,въпреки отметката в поканата да ни уведомят, мисля да последвам примера ти .
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #59 -: януари 25, 2012, 10:38:09 »

Да прозвъняването е добра идея и не го направихме,така нямаше излишни куверти.
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines