Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 23:58:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За "самопоканилите се" гости  (Прочетена 47362 пъти)
 
love.net
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 168



« Отговор #30 -: юни 26, 2011, 15:58:31 »

оххх и ние имаме такива ситуации...ама една реплика ми се заби в главата -''Ако не ме поканиш на сватбата си ,ще те убия'' Oh my ... crazy funnytooth луди,колкото искаш.Аз пък имам роднини примерно ,които не искам да каня ама няма как понеже ми се падали  *db*първи братовчеди pleasantry,ама нито се виждаме през останалото време,нито поддържаме връзка shok Само ще се надявам сами да се сетят   diablo А иначе с временните връзки ,май ние почти нямаме такива... :huh:или сега не се сещам smile
Активен
Barborana
Сватбар
***
Публикации: 251



« Отговор #31 -: юни 27, 2011, 09:46:16 »

Ние с половинката не смятаме да каним всички роднини до девето коляно. Ще се ограничим до най-близките роднини. Вече започвам да усещам, че ще стане голям проблем, защото на баба ми сестрите смятат че ще са сред поканените, а ние мислим да поканим само техните деца, т.е. на майка ми първите братовчеди. Ако трябва да поканя всички, сватбата ни ще стане към 300 човека.
Идеята ни беше да поканим по двама души от "разклонение" smile (не знам дали се изразявам разбираемо), т.е. кръгът от поканени ще е до първи братовчеди на родителите ми, без техните родители и деца. Мислихме като раздаваме поканите да им кажем че поканата е за двама души, апък те да преценят кого точно ще "изпратят" на сватбата. Какво мислите? Дали няма да стане вихрушка като обявим, кои ще са сред поканените?
Активен
love.net
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 168



« Отговор #32 -: юни 27, 2011, 12:02:18 »

Аз те разбирам ,защото и ние ще каним само до първите братовчеди (което според мен би трябвало да поканиш този ,с когото се имаш,а не само заради родословното дърво  lol Barborana то сърдити винаги ще има,не можеш да угодиш на всички .Лично мое мнение  поканете си тея ,които са ви най-близки ,с които се имате повече ..Все пак една сватба се прави с пари ,не е като едно време да каниш цяло село  smile.
Активен
Barborana
Сватбар
***
Публикации: 251



« Отговор #33 -: юни 27, 2011, 15:43:52 »

Silvaki, и аз така мисля. И сърдити ще има, и недоволни... какво да се прави.... Притеснява ме, че голямата тежест ще се стовари върху майка ми и баща ми, които ще канят по-далечната рода.
Майка се е завайкала вече какво ще прави  tease
Активен
love.net
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 168



« Отговор #34 -: юни 27, 2011, 16:56:12 »

А те винаги се вайкат и си мислят ,че е като тяхните сватби едно време :)В крайна ссметка това си е вашата сватба и вместо да поканиш роднини,които за първи или втори път ще видиш ,по-добре си покани някой млад приятел girl_wink
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: юни 28, 2011, 14:14:56 »

Аз си мисля, че трябва в поканата да се каже кого каните. Не смятам, че е удачно да изпратите покана на едно домакинство от 5-6 човека, в която да пише "да дойдат двама". Това да не  е парламент, че да има избрани представители. Някак си се предава посланието "не ме интересувате вие лично, попълваме бройката".

 Друг е въпросът, че братовчедите на родителите, в моите представи, вече са твърде далечна рода, ако връзката ви е само роднинската. Ако сте близки и редовно се виждате и имате общ живот вече, то, по-скоро, трябва да са поканени, защото са ви приятели, не заради кръвта. Но, това си зависи от сплотеността на семейството вече. Защото ако сте 5 поколения, които си общуват редовно и новините се разпространяват за 2 дена до всички, тогава - тежко, нама как да няма обидени, ако не са канени всички.
Активен
Barborana
Сватбар
***
Публикации: 251



« Отговор #36 -: юни 28, 2011, 14:52:14 »

Права си, pebbles ! Не се бях замисляла, че ще прозвучи толкова грозно. Аз лично, почти не се виждам с тези хора, но понеже са ни рода, преценихме че е редно да ги поканим, но не 3-те поколения, а само братовчедите на моите родители. Идеята ми беше на поканата да са написани техните имена, но така или иначе те ще чуват с майка ми, в разговор да се уточни, че ако те решат за по-удачно могат да ипратят децата си. Но пък, не се бях сетила, че може да се получи посланието "не ме интересувате вие лично, попълваме бройката".
Активен
SweetDream
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



« Отговор #37 -: ноември 04, 2011, 15:33:58 »


Чудя се обаче,  как да отклонявам искания на приятели да си водят трети лица (да кажем някое новоизлюпило се гадже)? huhhuh.gif


Мале и аз така... Едното момче от компанията ни наскоро си хвана нова кака (в буквалния смисъл) и вика "Даже може да дойда с нея"  crazy . Айде на братовчедите ми немога да им кажа да не идват с половинките си не само защото са ми такива, а и защото са от доста време вече заедно и отношенията са им доста задълбочени, но на този приятел, който е от скоро с тази девойка  nea Направо не знам  crazy
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #38 -: ноември 04, 2011, 16:41:02 »

Sweetdream
Кажи му на това момче, че на сватбата само хора със сериозни връзки си водят половинките. И,че не е удачно от седмица ,2 да е с някоя и тя да идва на сватбата ви.
Активен
SweetDream
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



« Отговор #39 -: ноември 07, 2011, 20:38:55 »

Ами той като го знам какъв е може да я вземе наистина, но пък и той сам каза  че можело тя да не иска да дойде  crazy (което за мен май е по добре  blush ) Дано да не изглежда така сякаш съм "черната овца" но.... всичко е свързано със средства допълнителни а аз необичам много непридвидените неща  Hmmm
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #40 -: ноември 24, 2011, 13:07:57 »

Живеем във време, в което традициите не са това, което бяха. Сега всичко е подчинено на удобството, пречупено е през призмата на личното мнение, без ограниченията на „защото така се прави”.  smile Това и, факта, че сватбата е сравнително скъпо удоволствие, са основните причини списъка с гости да бъде внимателно редуциран до дай-близките.  good Реално, няма основателна причина да поканите на празника си далечни роднини, които не виждали от години. Или пък поддържате връзка, която се изразява в среща веднъж годишно и/или няколко телефонни разговора.  pardon Не се чувствайте задължени да ги поканите.  nea Няма да им е удобно да ви откажат и ще се почувстват задължени да присъстват.  pardon Ще се бъдат не на място, а и вие и останалите ще го усетите.
Активен
Evalina
Сватбар
***
Публикации: 203



« Отговор #41 -: декември 27, 2011, 12:59:09 »

Охх, ето една тема, където да споделя горчивия си опит от сватбата с точно такива неканени гости.
Вече бях раздала поканите, когато един приятел ми звънна и ме помоли да докара новото си гадже, опитах да откажа вежливо, но той доста настояваше и се съгласих. Голяма грешка! Онази беше такава превземка, че сякаш това не беше моят ден, а нейния.
Първо не дойдоха за подписването, понеже тя не можела да се оправи толкова рано (16:00!!!), като пристигнали в ресторанта не й харесало мястото, където ще седи и размествали останалите ни приятели на масата. Държала се високомерно цяла вечер, постоянно правела забележки на хората на масата за разни глупости, абе всички едва я изтраяли. Моят приятел, който по принцип е супер весел човек, не стана цяла вечер от стола си. В последствие разбрах, че онази му правила реплики да не я оставя сама на масата, а тя не танцувала... И така си и стояха цяла вечер. Едва ли не -дойдоха, за да се нахранят. При това веднага след тортата си тръгнаха, което пак знам е заради нея, понеже той винаги е оставал с нас по купони до сутринта.
Неприятните изненади с тзи девойка продължиха и на следващия ден - отивам да си плащаме сметката в ресторанта (понеже бяхме казали, че ние ще поемаме всички допълнителни поръчнки от гостите - голяма грешка!) и се оказва, че това девойче си е поръчало една бутилка бейлис и 3 редбула, понеже само това пиела!
Следкато платих тази сметка, ми се обадиха от хотела, където трябваше да спат те двамата. (Моят приятел ме беше помолил да му запазя стая в хотел) И ми казаха, че вечерта са дошли и са си тръгнали почти веднага и не са си платили. Но тъйкато стаята е била резервирана, трябва да отида и да им платя нощувката. Звъня му да разбера какво става. Той ми отговаря, че приятелката му не е харесала хотела (който беше 3 звезди) и са отишли да спят на друго място! Казвам му, че въпреки това от първия хотел ми искат пари за стаята. Той тъкмо ми обяснява, че щом е така ще отидат и ще си я платят, когато онази взема телефона и започва да ми пищи в ухото, че нямали право, те само влезли и излезли от стаята, нищо нямало да плащат, и аз да не съм плащала, пък ако ми направят проблем да съм й се обадела, тя щяла да се разправя с тях.... Еми, отидох и им платих нощувката, все пак бях си оставила телефона и не желаех да изпадам в разправии, при това в деня след сватбата ми. Още повече, че в този хотел имаше и други гости от сватбата, като нищо щяха да започнат да занимават и тях.
Ами това ми бяха премеждията със "самопоканилата се гостенка". Дразня се, понеже нейното присъствие ми излезе направо златно! Чак се чудя как може да има хора, толкова лишени от чувство за мярка.
 
« Последна редакция: декември 27, 2011, 13:03:04 от Evalina » Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #42 -: декември 27, 2011, 17:56:04 »

Evalina много съжалявам за това, което ти се е случило. Твоя разказ мнооогоо ми прилича на една случка от това лято със също поканена гостенка в последния момент. Същите сцени имаше, даже се скараха и хвърляха телефони по масата, а аз бях срещу тях и бях нещо като мишена. Немога да проумея къде са тръгнали тези хора? Както ти каза да се напият и нахранят или да уважат младоженците, които за да са ги поканили, то са близки приятели. Но Вашата гостенка е прекалила много повече от допустимото според мен. Мисля, че младоженците са се постарали да има всичко на масата и останалото са си прищявки. Затова съм на мнение, че ако не познавам човека то по - добре да не го каня, дори и с риск да ми се обиди " гаджето му/й ". Поне ще знаеш за напред кого можеш да поканиш на подобни събития.
« Последна редакция: декември 27, 2011, 20:16:43 от Миши » Активен
Evalina
Сватбар
***
Публикации: 203



« Отговор #43 -: декември 27, 2011, 19:38:33 »

Сега, когато всичко е минало, знам, че трябваше да поставя ултиматум - или идваш сам, или не идвате. Но как е можело да предвидя... Явно на всяка сватба има разни непознати, който умират да се изявят и да бъдат център на внимание.
Затова и съветът ми е - не правете компромиси. В крайна сметка, ако приятелите ви не могат да се съобразят с вас на Вашия ден, вероятно не заслужават да го споделите с тях smile
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: декември 27, 2011, 23:46:50 »

Evalina, направо не мога да повярвам това, което разказваш, уникално нагли хора има на този свят!!!

Само да кажа, че може да има и приятни изживявания покрай неочакваните гости. Ние имахме един неочакван гост не в ресторанта, но след ритуалната - бащата на моята кума, който е страшно мил човек и специално дойде да ни поднесе цветя и да ни поздрави макар да не беше поканен на сватбата. Толкова мило ми стана!!!  cray Много е мило, когато благ човек се сети за вас и ви уважи, ей така, без да очаква нищо!  smile
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 8   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines