Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 08:35:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За "самопоканилите се" гости  (Прочетена 46917 пъти)
 
cherry_dream
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: май 14, 2011, 23:38:37 »

И тук е сложно. От една страна бяхме по-близки и от сестри в гимназията, после се отчуждихме, с едната дори се скарахме, защото се опитваше да ми провали връзката, а преди 2 дни и рождения ми ден не ми честити. От тогава се чуваме рядко с две от тях, с трета си пишем често по скайп. Виждаме се може би веднъж в годината, наистина определено няма да ми липсват, но пък от друга страна ми е сантиментално, след всичко, което сме преживели заедно.
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: май 15, 2011, 08:53:35 »

И аз се сблъсках с този проблем , но в малко по различна форма - 1 приятелка която искам да е на  сватбата ни, при предварителното ми споделяне с нея, че я каня и така нататък, ми заяви..о трябва да видя дали милото щее тук и накрая на изречението беше...нали и той е канен. Направо останах безмълвна. Найстина не можах да реагирам в този момент. А аз даже незнам как се казва този младеж, пък камо ли да съм го виждала.
А другият куриоз - 1 приятел , се раздели с приятелката си . аз съм канила и двамата. Даже тя ще ми носи от USA, някои украси за сватбата  и сега той не иска да я вижда и ми заяви -аз ще дойда с новата си приятелка.  Oh my ...  Нито ме попита може ли, искаме ли я, просто рече и отсече и сега се чудя как двама човека които досега са били заедно , а сега не се понасят да ги сложа на 1 маса и новата " хлапачка" . Ще взема да ги сложа един до друг и да стане боя на сватбата.  angry
Активен
alo_madona
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 204



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: май 15, 2011, 09:01:42 »

Ох аз поне се успокоих , че не съм само аз със такива проблеми... blum Успях да се избавя от 2 самопоканени  pleasantry , като им казах ,че сватбата е в тесен семеен кръг и малко послъгах , че сме само 30 човека(защото няма от къде да разберат че сме 110) Но със др ми приятели от общата им компания няма начин да излъжа....за бройката angry
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: май 15, 2011, 10:41:43 »

cherry_dream според мен тук трябва да решиш колко голяма ще ти е сватбата,понеже ако аз се чувам с някои веднъж в годината,не бих го канила,да не говорим за човек,който не ми е честитил дори рождения ден. nea
ellimink вашето е направо като турски сериал  biggrin А този пич дето е скъсал с приятелката си ми се струва много нетактичен.Аз ако съм бих му казала,съжелявам,аз не познавам новата ти приятелка и не бих искала да каня непознати,понеже все пак родителите ми плащат и ме питат за всеки гост. примерно...  Wink Ако е приятел ще се усети,ако ли не...  pardon
alo_madona голямо чудо,като разберат бройката,винаги при въпрос от тяхна страна можеш да им кажеш,че в последния момент са се понатрупали доста гости,което и вас ви е затруднило,но е нямало как  pardon  Wink
В край на сметка сватбите са си наши и както се казва-който плаща,той поръчва музиката!За това хич не им цепете басмата  good
Активен
Hekseskud
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: май 15, 2011, 10:48:11 »

О, аз самопоканените съм казала да се режат с фразата ''тесен семеен кръг''. Всички знаят, че с мъжа ми искаме малка сватба (няма да сме повече от 65 души), така че не сме оставили никой да си мисли, че е поканен.  sarcastic Ако някой си позволи такова нещо на деня ни, лично ви обещавам, че ще се погрижа както за поканения, така и за непоканения....Нищо че преди време спориха с мен, че ''от сватба не се гони''. Да бе, гледай само как с изкукалия ми акъл го правя...Не мога да търпя такива изпълнения. Преди години имаше една такава изцепка от една моя близка приятелка на сватбата на наш общ приятел.  Oh my ... Сега ще е на сватбата ми и е изрично предупредена..както и останалите гости, разбира се.  blum
Лично моето мнение е да не правите компромис и да бъдете категорични, че ви предстои да определите кръга на гостите. Най-доброто спасение е да заявите, че предвиждате ''нещо скромно'' и точка.
Активен
pink_panther
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 350



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: май 20, 2011, 00:25:40 »

И аз много се чудя така. Имам приятели, които искам да поканя, защото си ги уважавам, но изобщо не познавам половинките им. На някои от тях не съм ги виждала никога, на други 1 - 2 пъти и честно казано не ми се иска да ги каня. Не искам да стоят по масите, да скучаят защото никой не познават и да мрънкат на приятелите им, че им е тъпо. Но пък ме е страх някой да не се обиди.
Активен
grey
Сватбар
***
Публикации: 190



« Отговор #21 -: май 20, 2011, 11:09:37 »

А ти сама на сватба без годеника си би ли отишла?
Активен
cherry_dream
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: май 20, 2011, 22:14:26 »

Аз лично бих останала малко обидена, точно за това още не съм го решила на 100 %, защото се поставям на тяхно място. От друга страна пък при мен го има моментът, че още когато бяхме гаджета с моя годеник те не винаги са го канили по техни рождени дни и прочее и всеки път е трябвало допълнително да питам дали мога да ида с него, което също е било не малко обидно за мен, при условие, че те го познават идеално Wink
Активен
alek_stz
Любопитен
*
Публикации: 48



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: май 20, 2011, 23:01:14 »

Голям проблем са самопоканилите се, но в крайна сметка това си е нашия ден и никой не може да ни се сърди.
Относно дали да се канят половинките на приятели е малко относително според мен.Имаме приятели чиито половинки които не сме виждали или сме се срещали 2-3пъти ,но са поканени, защото са заедно от много време и нещата са  *db*сериозни pleasantry .От друга стана имаме приятел който от момента момента в който решихме да правим сватба до сега е сменил 2приятелки.Решихме за сватбата края на март, а сватбата е на 18юни.До тогава може да смени още две какъв е смисъла да каня подобни  pleasantry еднодневки pleasantry
Активен
Evalina
Сватбар
***
Публикации: 203



« Отговор #24 -: май 20, 2011, 23:32:43 »

Дааа, позната история. Аз пък не мога да отказвам, все не искам да се карам с хората и вече имам една двойка самопоканили се, отделно около 6-7 човека, които никога не съм виждала (единия даже е французин, а аз не знам думичка на френски), но са партньори на мои гости. Това, което откровено ме издразни е, че реших да поканя колегите си и някои от тях ще взимат мъжете/жените и децата си. Знам, че ще кажете "нали са семейство-нормално е", ама то не е като да отидеш на сватба и никой да не познаваш, това си е по-близко до фирмено събиране, отколкото до семейно тържество, на което непременно трябва да присъства цялото ти семейство.

Но нека си призная - и аз съм била в позицията на кибик - ходила съм на сватби, на които никой не познавам (нито пък те мен), но са ме поканили заради годеника ми. Ами - не се забавлявах, стоиш на една маса с непознати, годеникът ми обикаля да се види с разни приятели, а аз стоя и се усмихвам глупаво. Сигурно в очите на булката и аз съм била от "самопоканилите се"  pardon
Активен
pink_panther
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 350



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: май 24, 2011, 11:48:52 »

А ти сама на сватба без годеника си би ли отишла?
Опитвам се и от тази гледна точка да се замислям, но не е точно същото.Едно е да си с някой от 5 години например и да имаш наистина сериозни намерения, друго е да си с някой от 2 седмици и нищо повече. Принципно, много приятели ще идват със сериозните си половинки, които ние не познаваме, но наистина уважавам факта, че са им сериозните половинки. Става въпрос за такива гаджета, които днес ги има, утре ги няма. Много се чудя.
Освен да сложа една граница 4 месеца примерно, и който влиза в тази категория, идва, който не - не!  tease Шегувам се естествено, ще ги измислим някак си smile

Активен
grey
Сватбар
***
Публикации: 190



« Отговор #26 -: май 24, 2011, 12:05:25 »

По принцип взимането на партньор на сватба като придружаващо лице заявява определени сериозни намерения от човека към партньора му, следователно съобразителните хора внимават какво "заявяват" и пред кого и внимават дали ще вземат партньора си на сватба. За колко време подобен тип намерения може да се породи в някой това не е моя работа да преценявам.

Но пък мога да се подсигуря като изисквам потвърждение поне месец до сватбата. Ако човек не знае дали ще е още месец с този партньор, това е негов проблем.

Относно ходенето на сватба на колега със семейството си - аз не отивам на сватбата да обсъждам сметки, работа и подобни неща и смятам, че колегата ми ме кани защото сме и приятели. Сватбата е семейно-приятелско тържество и в никакъв случай не е делово събиране (освен ако не става въпрос за брак по сметка и събиране на две банкови сметки в една).

Не бих се чувствала комфортно сама на сватба и не бих отказала на мъжа ми да го придружа на сватба на негови приятели. Мои приятели са ми отклонявали покана, защото партньорът им е възпрепятсван да присъства и аз ги разбирам добре.
Активен
_Roxy_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 114


Love is in the air...


« Отговор #27 -: май 24, 2011, 12:46:22 »

Момичета,

чета ви и се чудя защо се тормозите от факта, че някакви хора се опитват да се самопоканят.  crazy
Това е вашето тържество и вие сте хората, които решават кой ще присъства.
Затова има покани, които вие давате на гостите си. Логично е, че който не получи покана следва да не е поканен на тържеството. На рит.зала или църквата всеки може да дойде да ви поздрави и да ви поднесе букет цветя.
Относно това кой как ще дойде е по преценка на поканения гост. По етикет когато давате покана тя е за двама и човека по своя преценка решава дали да дойде с половинката си или не, но трябва да го е заявил предварително. 
И за да не си помислите, че само ви наставлявам ще ви кажа как беше на моята сватба. Поканихме различни приятели. Приятелките ми, които имат гаджета от скоро не дойдоха с тях, защото не сметнаха за уместно да ги водят със себе си на място, където никой не ги познава и няма да се чувстват комфортно. Мисля, че това се отнася и за двете страни.

Благодаря ви, че отделихте време да прочетете поста ми!  give_rose
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #28 -: май 25, 2011, 10:15:29 »

Според мен трябва да поканите и половинките на приятелите ви,въпреки,че не сте ги виждали. Много е обидно иначе, а на тез които ги сменят през седмица,давате им покана и казвате ,, водиш си единствено сериозна приятелка,, , мисля,че ще се усетят зя какво иде реч.
Активен
fl0r1ta
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 61



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: юни 11, 2011, 16:02:27 »

Самопоканили те се май ги има при всеки.При нас лелята на баща ми беше питала даже къде ще я настаним да спи  Oh my ... и той казал,че само родителите и една две мой близки приятелки ще сме.
Иначе ще имаме и ние гости,които ще дойдат с придружител,но всички са със сериозни връзки (поне от 1 година),а тези които са с  pleasantry временни  pleasantry половинки ще дойдат сами  smile
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 8   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines