Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 22:56:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За "самопоканилите се" гости  (Прочетена 47348 пъти)
 
alo_madona
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 204



Моят сватбен албум

« -: май 11, 2011, 15:20:16 »

Не намирам такава тема,а на последък все повече хора разбират за сватбата и се смятат за поканени crazy Много ми е станно като кажат : Разбрах , че сме на сватба  Oh my ... и аз застивам и нз какво да кажа или по-точно как да се справя със тези самопоканили гости...
Вие имате ли такива случай и как се справихте????? pardon
Активен
juji4
Любопитен
*
Публикации: 48



« Отговор #1 -: май 11, 2011, 15:30:39 »

Не намирам такава тема,а на последък все повече хора разбират за сватбата и се смятат за поканени crazy Много ми е станно като кажат : Разбрах , че сме на сватба  Oh my ... и аз застивам и нз какво да кажа или по-точно как да се справя със тези самопоканили гости...
Вие имате ли такива случай и как се справихте????? pardon
О да !!! И  ние имаме и то от хара с които не сме изобщо близки и нз изобщо как им е хрумнало ,че може да са поканени!Даже единия път ме питаха "аз от коя страна съм канен мъжката или женската".Идваше ми да кажа от  никоя но си премълчах.И по-добре така да си трая ,пък рано или късно те ще си сетят ,че щом нямат покана не са сред хората които ще присъстват!!!!Няма смисъл според мен да им се обяснявам.
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #2 -: май 11, 2011, 15:41:14 »

БОже добре че при нас няма такива куриози ...
Все се чудех дали има още такива хора  crazy .. за мой ужас има...
Активен
juji4
Любопитен
*
Публикации: 48



« Отговор #3 -: май 11, 2011, 15:51:24 »

има има такива хора!Сетих се и за още един случай - съвсем случайно ме чува една позната да казвам нещо за сватбата на моя приятелка и ме пита "ооо имате дата за сватбата" аз и казвам кога е и тя се обръща към приятеля си ,който виждаме за първи път през живота си и му казва"Разбра ли мило на 4-ти сме на сватба"
Активен
alo_madona
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 204



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: май 11, 2011, 15:59:51 »

За това и пуснах темата , аз във момента съм изпаднала във такава ситуация  crazy Мои съоченички са разбрали са сватбата и се мислят за поканени.... а аз нз как да им обясня , че не са предвидени , а за роднини с които не сме се чували от години да не говорим , те директно званят и питат кога е сватбата , че да си правили сметка с какво да идват GROAN
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: май 11, 2011, 16:02:14 »

А вие защо си мълчите,а не им кажете директно дори и под формата на шега,че не са поканени и няма и да бъдат .
За това и пуснах темата , аз във момента съм изпаднала във такава ситуация  crazy Мой съоченички са разбрали са сватбата и се мислят за поканени.... а аз нз как да им обясня , че не са предвидени , а за роднини с които не сме се чували от години да не говорим , те директно званят и питат кога е сватбата , че да си правили сметка с какво да идват GROAN
Заявяваш им ,че правите сватба в тесен семеен кръг и няма как да поканиш всички желаещи,но примерно след или преди сватбата може да се видите на кафе .
Активен
panteryx
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: май 11, 2011, 20:48:30 »

Ооооо и ние имахме такъв случай .
Преди две седмици бяхме на гости на едни приятели и бяхме голяма компания ,при което стана въпрос за нашата сватба и за кумовете и една от девойките(която изобщо не познавам) , беше сериозно почерпена вече funnytooth ми заяви ,ама и аз ще дойда на вашата сватба ,даже може да ви стана кума  Oh my ...
Няма ли да е прекрасно?Моля те ,моля те покани ме на вашата сватба ,обожавам да се занимавам с организации на сватби,ще ти помагам нищо няма да пипаш? crazy
Останах ,като гръмната не знаех ,какво да и отговоря в този момент shok
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: май 11, 2011, 21:28:36 »

Малеее,на мен не ми се е случвало такова нещо.  crazy Имаше един приятел на мъжа ми дето се натисна да идва,но директно му казахме,че ще бъдем само най-близките и това е. good
В днешно време всеки си прави сметката до най-малката подробност и това трябва да им е пределно ясно на всички.  good
Активен
grey
Сватбар
***
Публикации: 190



« Отговор #8 -: май 11, 2011, 23:17:57 »

Как ще се самопоканят безз покана, без да знаят кога и къде?
Нека си говорят, вие им се усмихвайте  smile
Активен
Susito
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 131


Ще ставам госпожа :-)


« Отговор #9 -: май 12, 2011, 11:36:07 »

Божее като ви чета и ме хваща страх направо  cray. Сто процента и при нас ще има такива, и не знам какво ще ги правя.
Активен
Sandri
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



« Отговор #10 -: май 12, 2011, 14:50:07 »

И аз чувах и чувам коментари от сорта "Айде и ще чакаме покана!" ама само се усмихвам и до там. smile
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #11 -: май 12, 2011, 15:19:46 »

Ето един тактичен отговор:

 ,,Сватбата ще е в тесен семеен кръг с най-близките,,.


Това е достатъчно, да се усетят  Wink
Активен
Barborana
Сватбар
***
Публикации: 251



« Отговор #12 -: май 14, 2011, 02:22:02 »

за роднини с които не сме се чували от години да не говорим , те директно званят и питат кога е сватбата , че да си правили сметка с какво да идват GROAN
За такива случаи съм казала на майка ми (защото те ще се чуят с нея, естествено) да казва че "децата решиха да ........наблегнат на младите гости ........или ....сватбата да е младежка "... Така си измива ръцете с нас, все пак решението е било наше, тя може и да е искала да ги покани, ама .....кой да я слуша smile  pleasantry
 
Чудя се обаче,  как да отклонявам искания на приятели да си водят трети лица (да кажем някое новоизлюпило се гадже)? huhhuh.gif
Активен
cherry_dream
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: май 14, 2011, 16:42:37 »

В същата дилема съм. Имам 3 приятелки, които държа да присъстват, но пък те си имат 3ма приятели, които далеч не държа да присъстват. Виждала съм ги 1-2 пъти през живота си.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: май 14, 2011, 21:42:37 »

Това с гаджетата наистина е много кофти...от една страна човек ги е виждал веднъж,а от друга не би искал да обиди приятелката си  angry Според мен или трябва да покани и двамата (като все пак се увериш до колко са сериозни..) или да не я каниш изобщо (тук зависи колко близка приятелка ти е)  pardon Друго не ми идва на ум..  give_rose
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 8   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines