Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 09:30:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 19   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Автомобилът на младоженците 2  (Прочетена 147312 пъти)
 
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: март 31, 2013, 16:53:41 »

Лично за мен даването на луди пари за кола под наем си е чисто разхищение! Кола ти трябва, за да стигнеш от точка А до точка Б. Никой не го интересува с каква кола са младоженците, стига да е достатъчно голяма, за да се поберат в нея. Много по-разумно ми се струва тия 150 или повече лв. да се спестят и да отидат по друго направление и без това има толкова много разходи по една сватба и парите все недостигат. В колата прекарваш най-много час от целия ден.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #136 -: март 31, 2013, 18:25:36 »

 Със сигурност 150 лева са много пари за някои, малко за други, но според мен не и за хора решили да правят сватба. Автомобили под наем има и за 20 лв, всяка автокъща би ви дала автомобил. В същност автомобилът за сватба е много важен атрибут, по-точно климатикът му. Сватбите като събитие са в топлите месеци на годината и липсата на климатик би съсипало скъпите рокли и костюми, грим и прочие. Срещу спестени 140 лева получавате много пот по тялото, съсипа грим и прическа, дрехи, дискомфорт и прочие. Ако някой не вярва да опита юни, юли и август.
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: март 31, 2013, 18:27:55 »

съгласна съм с теб Роси,тези,които отдават коли под наем,могат да напреавят компромиси, да им разходи,но не и такива суми да искат от хората
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #138 -: март 31, 2013, 21:07:24 »

Тук се завихря спор nea

Какво му е важното на автомобила (в сватбения ден, виж по принцип съм съгласна pleasantry ) и колко време се прекарва в него? Цялата работа е половин час возене, от където и да го погледнеш pardon

И как пък да не дам пари да си взема опел под наем...аз на картинка не искам да ги виждам ROFL
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #139 -: март 31, 2013, 21:46:50 »

 В София времето прекарано в автомобила е достатъчно дълго, според мен часове. И наистина е удобно да бъдещ в удобен и подходщ автомобил. В провинцията не знам, там има младоженци и в каруци все още. Има и такива, за които не е нужно автомобил.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #140 -: март 31, 2013, 21:51:14 »

Е, ние не сме от дълбоката провинция, от Варна сме girl_wink А пък и София ми е достатъчно ясна, имам достатъчен "стаж" в нея. Баш в събота или неделя по обед не се "пука" Софията pleasantry То ако половината сватба беше в колата защо щяхме да даваме един куп пари за останалите работи danceg

Ииии булки, спокойно! Виe така или иначе ще се препотите доста пъти biggrin blum blum blum

П.П. А това за порвинцията какво да кажа - като дойде коледа и все едно бомба е паднала в столицата, не можеш да свариш за билети три седмици по-рано....хората си прибират pleasantry biggrin
« Последна редакция: март 31, 2013, 21:57:37 от casky » Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: март 31, 2013, 22:00:38 »

В София също не е задължително да прекарваш часове в колата, все пак повето сватби, както сам каза, са лятото, а тогава:
- много "софиянци" са отпуска и трафика е доста по-малко
- Има повече от 1 ритуална зала, църква и ресторант и могат да се съчетаят на по-близко разстояние едно от друго местата
- Сватбите обикновенно са събота и неделя, а не в час пик през седмицата
Аз лично ще прекарам в колата общо около 10-15мин за целия ден, а мъжа ми около 30-40. И никаква кола няма да наемаме, ще сме с колата на баща ми.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #142 -: март 31, 2013, 22:02:01 »

Петя, возенето е толкова, защото "столичаните" от крайните квартали имат един час докато стигнат до центъра  ROFL

Тази тема не ми се подхваща, че ще припадна от смях ROFL ROFL ROFL

Хващай си каруцата, че ще стигнеш по-бързо ROFL
« Последна редакция: март 31, 2013, 22:05:31 от casky » Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #143 -: март 31, 2013, 22:51:43 »

не знам защо лимузините са толкова скъпи и колите под наем също,просто е безумие....
Аз пък не знам защо има толкова самозабравени хора, които като са в лимузина си мислят, че "света е техен" ROFL За един ден ROFL ROFL ROFL Чист комплекс nea  (дано да няма засегнати)

Виж ако e моя (и то не лимузина, ами някое порше) ще си ударя д*пето в тавана и то не защото някой ще ме види pleasantry , а защото ще я "разкатая" yahoo yahoo yahoo yahoo yahoo
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #144 -: април 01, 2013, 06:16:31 »

 След всичко казано в темата следва да охулим и оплюем всички наемащи лимузини. Малко смешно е, намирисва всичко на охулването на хора, които са с някакви възможности или някакви други разбирания за практичност или комфорт. Просто хората са различни. Едни цял живот се хвалят колко евтино са си купили нещо, други хвърлят безумни суми за излишни неща.
 Въпросът е в друго обаче, до колко използваното от нас превозно средство е подходящо за случая - обем и климатизация. Въпросът за цената според мен не е проблем-всеки би следвало да наема или ползва автомобил според възможностите си. Ниски възможности-един клас, високи възможности-друг клас. Но не би следвало да се реве по форумите за цени, тогава, когато не можем да си позволим нещо.
Активен
elistoilova
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624


Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: април 01, 2013, 10:13:47 »

Да се разпиша и аз в тази тема.
Различните младоженци имат различни виждания по въпроса и желанието им трябва да бъде уважавано.

Ние нямаме желание да инвестираме пари в автомобил под наем. Няма смисъл да даваме пари, за да се фукаме с нещо, което по принцип не бихме могли да си позволим. Плюс това няма да прекараме кой знае колко време във возене.
Решихме, че нашата кола е достатъчно удобна – 5 годишна, на не много километри, достатъчно широка, с климатик, комфортна.
Когато казахме на един мой близък приятел и жена му, че са поканени, той веднага ме попита с какво ще се возим. Аз съответно му казах, че ще сме си с нашата кола, а той веднага предложи неговата.
Така че сега може да избираме между два варианта  smile

Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #146 -: април 01, 2013, 10:31:09 »

Пачоран, за комфорта и удобството съм съгласна, но пък до сега не съм виждала сватба в пежо 206 blush Много ясно, че булката все някак трябва да се качи с роклята в тази кола danceg

Ели хубаво е да имаш повече варианти girl_wink А ако сте с вашата кой ще я кара? Защото ако ще е младоженецът не е много удобно (според мен) blush
Активен
cherry_lady1984
Сватбар
***
Публикации: 278


28.07.2013 е датата на нашата лилава приказка


Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: април 01, 2013, 11:00:48 »

 кой каква кола ще избере е въпрос на личен избор,някои избират да наемат кола други не.това не значи че трябва да бъдат охулени и оплюти тези които изберат да не наемат кола.чета тази тема и вече започнах да се дразня.не е нормално под 1 черта да се поставят всички които не наемат.всеки има различни мотиви да го направи-дори и човека без възможности не бива да бъде оплюван.това за мен е абсолютно излишен разход/не поради липса на пари а защото мисля че  не е необходимо/.ще ползваме мерцедеса на баща ми/е класа,плюс това ще возим двама приятели с нас,пък и с голяма рокля трудно ще се събера в малкия ни мерцедес/.определено не ми пука каква ще е колата.
не смятам за редно който и да е да коментира и тълкува избора на другия.това е демократична държава и смятам за абсолютно просташко да се коментира поради какви причини кой какво е избрал.обидно е за човек с по-ниски възможности да бъде одумван.почвам да си мисля че някои хора живеят с мисълта че винаги ще имат много пари и че са застраховани от обрати!всичко в българия е достатъчно скъпо и всеки си прави сметката до последно!
на нашата сватба моя мъж ще кара колата.
« Последна редакция: април 01, 2013, 11:03:22 от cherry_lady1984 » Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #148 -: април 01, 2013, 11:09:40 »

Чери за вашата знам, но пък и вие сте малко хора. Като цяло се спира пред ритуалната и църквата и младоженците слизат, а шофьора ходи да си паркира (вече ако има достатъчно паркоместа пред е друга работа). Не че не може някой да се качи в колата, колкото да я паркира blush Иначе пък е яко младоженецът да си вози булката danceg
Активен
cherry_lady1984
Сватбар
***
Публикации: 278


28.07.2013 е датата на нашата лилава приказка


Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: април 01, 2013, 11:13:47 »

возя се само когато карат мъжа ми,брат ми или баща ми.бях повече от категорична за това.мъжа ми ще паркира.пак казвам абсолютно всичко е въпрос на личен избор.
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 19   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines