Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 23:22:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Всичко около кърменето - 3 "  (Прочетена 176111 пъти)
 
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: януари 12, 2012, 18:41:13 »

Това за мен беше най-трудния момент от кърменето.Искам само да уточня ,че болката от ухапване  от дете на което излизат зъбки е много неприятна,но не може да се сравни с болката която причиняват 8 зъбчета и детето дърпа зърното назад!Аз неуспях да се справя с тези периоди.Пробвах да го оставям в креватчето за малко,за да разбере че е направил нещо лошо.Пробвах с тъжни физиономиики и да обяснявам колко много ме боли.Но той винаги го приемеше за игра.Преди всяко зъбче да избие имахме по 1-2 седмици в които хапеше много,страшно много.Дори и докато се кърмехме посред нощ и двамата спяхме ,както сучеше и хоп angry
А да, с гелче също пробвах преди кърмене,но не винаги помагаше.Ние от известно време сме в някакъв период-ако знае че едно нещо нетрябва да го прави, още повече се  заинатява и само това прави.Дано и при вас е само период.
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: януари 13, 2012, 16:40:03 »

И ние минахме през този период и казвам че това е просто период Може би наистина е свързан със зъбоникненето и то точно на предните зъбил КОгато си вадиш зърното от устата слагай си пръста  отстрани на устичката или дръпни брадичката по-лесно ще е. И аз бях полудяла в този неин период и ме хапа доста но като се сетя и аз виках даже един път толкова ме заболя че я плеснах Но извикването определено помага както и протектора Тя толкова го мразеше и ревеше от него че като ме захапеше веднага го слагах и и обяснявах със сърдит тон че докато ме хапе ще го слагам Захапе те веднага слагаш  Сега ме хапе когато няма мляко но най-вече когато я карам да си ляга вечер а на нея и се играе още Тогава го прави съвсем съзнателно и умишлено и си понася и наказанието Иначе не бих позволила да ме хапе където и да е другаде по никакъв повод защото утре като тръгне на градина ще прави така и с другите деца Виждала съм дете на моя позната ухапано по бузата до месо Беше много гадно и момиченцето не искаше да ходи изобщо на градина а сега 6 години по-късно все още си носи зъбите на бузата Това което го правят вкъщи и ние им позволяваме после ще го правят и навън и няма да разбират защо един път им е позволено а друг път ги наказваме за ттова
Активен
bejkite
Сватбар
***
Публикации: 252



Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: януари 31, 2012, 23:34:51 »

Здравейте,
имам възпалено ухо и ми предписаха Iboprofen на 8 часа. Доктора каза, че няма проблем за бебето. Да го пия веднага след като го накърмя.
Проблем ли е?
Страх ме е ако не го пия да не стана по- лошо и да се стигне до антибиотик sad
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #243 -: февруари 01, 2012, 00:56:11 »

Не е проблем. Пий го. Дават го дори и на бебета с по-висока температура, когато парацетамола не действа. Тежьк е като медикамент, но не е фатален и не е противопоказен за кьрменето. Особено пьк ако се взима с мяра  good
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: февруари 01, 2012, 01:17:12 »

Съгласна съм с Ина.
Когато ми се беше схванал мускул на врата ми бяха го бяха предписали.
ОК е да се взема и кърми, защото попада много малко от него в кърмата.
http://www.drugs.com/breastfeeding/ibuprofen.html

Стискам палци да се оправиш скоро!  Good luck
Активен
bejkite
Сватбар
***
Публикации: 252



Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: февруари 01, 2012, 09:34:16 »

Мерси, момичета smile

Дават го дори и на бебета с по-висока температура, когато парацетамола не действа.
Така каза и лекарят smile

Имам замръзена кърма, но малко ме домързя  pardon - нямам шишета, а и Дани никога не е ял от шише.

Снощи изпих едно хапче, сега пак и ще видя накъде вървя  huhhuh.gif

Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: февруари 03, 2012, 22:17:53 »

Може да е тъпо след всички трудности през които минахме,но това ще ме накара да я отбия в най-скоро време ако не спре!
Да си кажа,че след близо месец съм в същото положение-малката продължава да ме хапе.
Има дни,в които не хапе и тъкмо си мисля-ето и това е период и премина,и пак се започва!

От една страна мисля,че имаме проблем с установяването на авторитет-аз позволявам нещо,а някой друг-не,и обратно.Тя не разбира защо веднъж номера минава,а друг път не.
От друга страна мисля,че хапането за нея е средство да ме "накаже",когато нещо не й харесва.За мен често хапането е съвсем умишлено,макар да е ясно,че те не осъзнава какво усещам аз.

Не съм се отказала от кърменето и не съм решила да отбивам на този етап.На подсъзнателно ниво обаче вероятно блокирам прозиводството на мляко,защото при всяко предлагане на гърда очаквам болезненото ухапване.
През последните дни малката промени много режимът си-замести си още едно хранене и сега я кърмя само за закуска и за приспиване.Тази нощ пък беше първата,в която не се събуди нито веднъж.

Не знам до каква степен едно бебе на тази възраст може да прави разлика,но ми случва много често напоследък да откаже гърда и да иска твърда храна.

Благодаря на всички,за подкрепата ви.
Активен
bejkite
Сватбар
***
Публикации: 252



Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: февруари 04, 2012, 14:10:43 »

Не съм се отказала от кърменето и не съм решила да отбивам на този етап.

dodo23, браво за упоритостта ти и дано скоро да отмине "хапещият" период и да се кърмите блаженно още дълго  heart
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: февруари 06, 2012, 20:14:41 »

Додо, аз мисля, че си прекрасна майка  give_rose
Изключително съжалявам и ти съчувствам за хапенето. За съжаление и аз вече зная какво е да те ухапе бебето  angry Аз си прибирам гърдата веднага и й говоря. Отначало извиквах, но видях, че Леа се стряска и веднъж чак се разплака. Страх ме е да не ми направи стачка.

Това, което съм чела е, че когато детето намали кърменето само, значи е готово за твърди храни. Ти се водиш от нея и ако Дари желае да суче сутрин/вечер/през ноща - нека така да бъде.

Кърменето е двустранен процес. Трябва да е приятно както за бебето, така и за майката.
Аз също искам да кърмя дълго Леа, но ако започне да хапе много, колкото Дари, не зная дали ще издържа да й предлагам, колкото ти. Ти си много силна. И при мен го има този страх, като подавам зърното дали сега няма да ме ухапе?? Неприятно е.
Активен
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #249 -: февруари 19, 2012, 07:11:27 »

Влизам с  въпрос,  наложи ми се да пия антибиотици и искам да питам, колко време след като ги спра мога отново да кърмя  crazy? Също да питам, колко време е годноста на замръзена кърма? Запасите в фризера са на 6мес и повече и май са за хвърляне?Аз за сега се изцеждам и хвърлям а на бебата й давам АМ. cray
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: февруари 19, 2012, 10:00:47 »

Прити,съчувствам ти.След 6м едва ли ще става кърмата-хвърляй.
Давам ти линк към статия за лекарствата на страницата на НАПК.От скоро там има и форма за консултация с магистър-фармацевт-можеш да зададеш въпросите си.

Скорошно оздравяване give_rose
www.podkrepazakarmene.com/bf-lekarstva-345.html
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #251 -: февруари 19, 2012, 10:43:00 »

Не си спомням колко е годността и в момента не мога да го проверя, но има доста антибиотици, които са сьвместими с кьрменето. Ако ми кажеш коя молекула взимаш мога да проверя това.

И аз като Диди разбирам, колко ти е мьчно  sad Friend
Активен
bejkite
Сватбар
***
Публикации: 252



Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: февруари 19, 2012, 10:44:26 »

Prety, на плинчетата ми за кърма пише 6 месеца при -16 градуса и 12 месеца при -18. Свържи се с консултант най- добре.
Съжалявам и дано бързо се оправиш  give_rose
Активен
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #253 -: февруари 19, 2012, 12:36:50 »

Благодаря Ви за отговорите и подкрепата Dodo23, Inaxtra,Bejkite. Лекарствата са Flagyl 400mg metronidazole, Ciprobay 500 ciprofloxacin, Primperan 10mg metoclopramide
Аз питах кога мога пак да кърмя и ми казаха да изчакам 2 дена след края на антибиотика, ама ми е притесннео да не вземе и да й стане нещо ако има остатъци все още. sad
Активен
cherry_tea
Професор
****
Публикации: 364



« Отговор #254 -: февруари 19, 2012, 17:03:49 »

Prety, два дни след края на приема не би трябвало да са проблем.
Потърси в този сайт медикаментите, които вземаш. Специално за Flagyl 400mg metronidazole мисля, че го дават в групата Safe - с най-малък риск.
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines