Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 01, 2024, 17:24:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Всичко около кърменето - 3 "  (Прочетена 177308 пъти)
 
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: октомври 23, 2011, 13:24:54 »

На мен също ми понатежаваше сутрешното кърмене, признавам си blush Поради сравнително сходна причина - няма кой друг pardon Съответно, спи ми се, не ми се спи, все аз съм на линия. Вчера за първи път от 8 месеца и нещо спах почти до 9 smile Вечерта е подобно. Така ще е, докато се кърмите. Ина е права - търпение, ще отмине! При бебетата всичко е периоди и промени Friend
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: октомври 24, 2011, 01:42:19 »

Ей, Диди, ти май нещо в дупка си изпаднала. smile
Приспиване половин час не е никак много. Пък и имаш толкова лесен начин да го правиш, на гърдата и хайде. Ако знаеш колко мами душа дават така лесно да им се разминава приспиването.
Борете хремата и с малко търпение и този период ще премине.
А за излизането вечер - не става ли след като приспиш малката? Не е нужно да си заложник, просто търсиш варианти. И колко кърмения имате в денонощие, че много ти се виждат? Скоро ще позаместите хранения и ще намалеят кърменията, спокойно. Ние на вашата възраст нямахме нито едно заместено хранене, но постепенно се понаместиха нещата. Горе-главата. smile
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: октомври 24, 2011, 18:25:40 »

Додо, и ние минахме през подобно изпитание. Не си сама.  give_rose
Докато малката беше с хрема и болно гьрло, кьрменето си беше изпитание и май все още е. Засуква, задавя се, пуска...Вадех й сополите с накрайника за прахосмукачката, тя плачеше, после ме буташе (да на 2 месеца ме бута и ми се сьрдеше) и не искаше да яде. Млякото се лееше над нея, но тя не пожелаваше да засуче или ако засуче ме пускаше след 10 сек. Яде от бутилка изцедена кьрма няколко вечери, защото й беше по-лесно. Имаше вечери пьк, когато си легна май гладна...Просто заспиваше от преумора от дьрпане на сополи, носене, успокояване, проби за кьрмене. След това през ноща се будеше почти на всеки час.
От няколко вечери, новият номер е да плаче и да не иска да засуче след баня, вьпреки, че няма сополи.  Помогна ми да я нося и кьрмя..Като се поотпусне и засуква, след което лягаме и двете. Понякога помага мьжа ми да й дьржи главичката и шьшка..
Почти отмина всичко. Сега има секрет в гьрлото, но нали не може да се изкашля и поврьща, но се хили..
Ние сьщо не излизаме никьде след 7 вечерта. Един пьт пробвахме, Леа се скьса от рев в колата и се прибрахме. За сега не ми тежи, че не можем да излизаме.
За приспиването - ние се приспиваме всяка вечер по различен начин. Мьжьт ми е много против Леа да заспива само на гьрда и си я носи...Понякога и по 3 часа.
Додо, не си сама. Кураж! give_rose
« Последна редакция: октомври 24, 2011, 18:38:20 от Anichka » Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: октомври 24, 2011, 22:46:22 »

Диди, няма да съм оригинална. Да, всичко е на периоди и да, някои от тях са особено трудни за преодоляване.
Ако изобщо може да е утеха примерът с моето дете - заспиванията ни са от трудни по-трудни, така че лично бих се радвала ако заспиваше за 1/2 час и то на гърда. И всичко това въпреки че щипе и дращи нон стоп всеки път щом суче и то още откакто се е родил. Периодите ни с хрема и те са ужасни - а крещи още повече от аспиратора, стряска се насън като не може да си поеме въздух и после реве панически поне половин час. Сега започнаха и зъбите - тук няма да разправям какво става.

При нас кърменето си е трудно още от първия ден и сега като те чета те разбира напълно и се подготвям психически, че и занапред няма да е само цветя и рози. Просто всеки сам си решава какво може да понесе и какво е най-добро за него и детето му.  Ти знаеш най-добре!
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: октомври 26, 2011, 15:04:47 »

Момичета,благодаря на всички ви за подкрепата.Хремата на Дари отшумява вече и нещата вече ми се виждат по-розови.
Дани,опитах да давам кърма от шише-върши работа за хранене,но не й за приспиване.
Опитвала съм с пеене,люлеене,носене-заспива в ръцете ми(или в баща си),но щом я сложа да легне моментално почва да реве.За протектори не се бях сетила.За сега хапането се търпи,но като се покажат горните зъбки,може да опитам.
Сутрешното кърмене(както и безбройните нощни) изобщо не са ми проблем.Заспивам отново преди тя да е приключила.
Ивето,за час винаги мога да изляза.Не мога да изляза обаче вечер-даже да я приспя без проблем,тя се буди много често.И ако ме няма на близо,просто ще се дере от рев.
Руми,не мога да преброя кърменията на денонощие-през ноща има минимум 2 хранения,а докато беше силна хремата,бяха повечко защото през нощта дишаше по-лесно,а през деня почти не хапваше.Все още нямаме заместено хранене-след пюретата си иска млякото.

Не знам дали честото будене не се превръща в някаква патология.Днес е спала 2 часа следобед,през които се буди 4 пъти.Вечер е същото.Така е и,когато е напълно здрава.Смътно си спомням някакво четиво,че кърмачета се будят по-често от бебетата на АМ,защто кърмата по-бързо се усвоява и т.н.,но си мисля че на почти 8м е време да се засища за по-дълго от половин час.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: октомври 26, 2011, 15:54:37 »

Диде, и Ели, макар и кърмена, преди 2 месеца например, не заспиваше на гърда почти никога вече. Това е неизбежно. Просто порастват, стават силни, сукането вече не ги изтощава. И идва момента с приспиването, който наистина може да бъде доста досаден, но...това е. Както споменах, имаме приспивания и от над час. Отказвам се, дори съм се разплаквала, тя ме гледа с едни червени, влажни за сън очета и ми се хили, аз още повече се отчайвам... pardon Имаме си и ние критични моменти.
Относно буденията - според мен пък връзка няма с кърмата или АМ. Ели също, от доста месеци, се буди често - и нощем, и денем. Казвам го вече и като майка, даваща АМ. Тоест, мога да направя сравнение. Е, разлика няма от преди. Имали сме нощи и с доста по-малко будения - например 1 или 2, но никога не е спяла непробудно. Май посвикнах, да си призная. А и сега, покрай зъбоникненето, съвсем не се надявам на промяна в обратна посока. Един ден ще спинкат през цялата нощ, няма къде да идат, но ще потърпим до тогава blush През деня също се буди, докато спи. Ето днес, например, за 50 мин, се събуди 2 или 3 пъти, тоест се приспивахме отново и отново. Отваря очи, оглежда се и може дори да реши, че ще сяда shok Аз, естествено, трябва да съм на линия веднага, за да я катурна и забаламосам, докато е достатъчно сънена още. Щото тя е будаленце и не разбира, че не се е наспала всъщност. Написах всичко това, за да ти покажа, че и други бебета се будят - може и да не е с рев, но се събуждат. Въпрос на чувствителност, темперамент, емоционалност явно...Ели, откакто започна да се усеща като отделен индивид и да разглежда света около себе си, започна и да се буди често. Според мен е заради многото натрупани впечатления и спомени от деня. Друго, което съм чела е, че за бебоците, всяко ново постижение - нови храни, сядане, пълзене, изправяне е като покоряване на връх и също предизвиква буря от емоции и оттам - неспокоен сън.
Аз много се чудя на Ели за едно нещо - когато е будна е най-, най- кроткото, усмихнато и спокойно детенце. Няма проплакване, мрънкане, играе си, смее се. А като спи все едно става друга.

Всичко ще мине един ден, само трябва да имаме търпение. Ще се подкрепяме и оплакваме тук, и времето ще мине blum give_rose
« Последна редакция: октомври 26, 2011, 15:58:17 от sunray » Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: ноември 02, 2011, 19:04:29 »

Аз имам един въпрос.. ако/като настъпи естественото отбиване, трябва ли да се дава АМ?.....

Днес коментирахме режима на хранене на Дара с педиатър,на който имам вяра.Та д-ра каза до навършване на 12-14м ако чрез кърмата не се набавя достатъчно колчество мляко,то да се дава АМ.След тази възраст може да се дава обикновенно краве мляко.
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: ноември 02, 2011, 22:20:00 »

Бастет, нашата педи обсъждаше този въпрос с есна друга майка като бяхме на дк миналия път. И каза, че препоръчва до 1 година и 6 месеца да се дава АМ, ако бебето/ детето не е на кърма.
Активен
Денито
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 319



« Отговор #173 -: ноември 12, 2011, 17:44:21 »

Здравейте, момичета! Имам ситуация, в която не съм сигурна дали постъпвам правилно, надявам се да споделите мнение и опит по въпроса. Малкия сладур е на месец и седем дни, при последната консултация преди два дни се оказа, че от изписването насам е качил 2.1 кг (на 20-я ден беше с 1.1 кг и 2см отгоре, сега с още килограм и 3.5см отгоре), храним се само с кърма, горе-долу си спазва три-часовия график, като последното кърмене беше в 12-1, после в 5-6 сутринта и не е търсил допълнително. Сега обаче предвид наддаденото категорично ни забраниха нощното кърмене, т.е. последното ядене да е в 9 вечерта. Майка ми ми пилеше на главата отдавна да спирам нощното хранене, че бил станал вече на един месец, но аз смятах да продължа докато той си покаже че не е гладен. Сега обаче и педиатърката като беше толкова категорична, а не като препоръка, а също и 1-2 познати с малки бебенца ги подкрепиха, вече не съм много сигурна какво точно е най-добре за бебчо. Снощи ни беше втората нощ, в която не му давам да папка в 12 - като се събуди му давам вода (отново по съвет на всички гореизброени), изпива цялото шише - около 125мл и се унася за сън, но само дотам - не успява да заспи хубаво и се буди. Приспиваме се, пеем си, разнасяме се чак до към 4 сутринта, когато се унася или заспива и в 5 (понеже не мога да изтрая да не му давам чак до 6 часа) се храним. Плаче милото, сърцето ми се къса, колкото повече го мисля, толкова повече се двоумя кое е правилно в случая. Още повече че ми се запуши и каналче (прочетох назад в темата съветите на Sunray, ще ги приложа, благодаря!) и към 3 ч се изцеждам докато малкия врещи защото ще ми се пръснат гърдите и така... Малко ми е патова ситуацията, не съм сигурна дали постъпвам правилно, моля за съвет и благодаря на всички предварително!
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #174 -: ноември 12, 2011, 18:00:31 »

Ей този съвет-да се махне нощното хранене- ме побърква. Те като са гладни ядат,нали, не пият чаша вода. Има доста по-големи бебета от вас, които ядат нощно време. Моето дете беше на АМ, към 5-тия месец спря да се буди. Какъв им е проблема, кърмено затлъстяло бебе има ли?
Не разбирам защо трябва да се мъчите,вместо да си спите спокойно. Навсякъде се толерира "кърмене на поискване". Или може би трябва да се събуди бебето,з-то са минали 3 часа и по график то трябва да яде?
+ че лактацията е най-добра през нощта. Кърми си детето, ти спокойна,то спокойно и да не ти пука.
« Последна редакция: ноември 12, 2011, 19:31:49 от mwpo » Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: ноември 12, 2011, 18:09:39 »

Денито,дъщеря ми е на 8м и досега не е имало нощ,в която да не съм я кърмила.Обичайно кърменето е повече от едно,от няколко дни прави по-големи паузи от 3 часа!
Кърми си детето спокойно и се радвай,че наддава повече от добре.Щом изпива цяло шише вода,за мен е видимо,че е гладно и иска да се засити.
Честно казано не съм чувала за такова наддаване,но щом е само от кърма,за мен е напълно приемливо.
Успех  give_rose
Активен
kokiche
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 312



« Отговор #176 -: ноември 12, 2011, 20:56:47 »

Нашата педиатърка и на мен ми извади душата да спрем нощното кърмене. /Ние и до сега си папкаме нощем tease./Толкова много ми се караше, че имах чувството, че ме дебне нощем да не му давам pardon.
Когато споделих това с консултантката по кърмене тя ми обясни, че да не се дава храна на гладно бебе е много вредно и по този начин "гладува" мозъка. Бебето ти е много мъничко и очевидно е гладно. За качването и на мен ми се струва много, но все пак това е кърма. На твое място аз бих се свързала с консултант по кърмене за адекватен съвет за твоя индивидуален случай./Това което ми хрумва, без да съм специалист, е да намалиш времето на хранене, но не съм сигурна че е добра идея crazy/. Момичетата хубаво са ти обяснили, че ако спреш да кърмиш нощем лактацията може да намалее, а при теб още не се е регулирал процеса - малък е още бебо. С две думи от много кърма изведнъж може да се окаже, че няма да ти стига и тогава ще влезнеш в другия филм: цеди, дохранвай, често на гърда, което не си е работа angry от личен опит ти го казвам.
Тук можеш да намериш консултант за твоя град:
http://www.podkrepazakarmene.com/consulting
« Последна редакция: ноември 12, 2011, 21:26:12 от kokiche » Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: ноември 12, 2011, 22:20:04 »

Денито всички тези дето ти говорят глупости направо ги изключи - аз така направих. Та даже и педиатъра. Те работят по някакви схеми от преди сто години, че и си вярват... На мен например направо ми забраниха да кърмя след годинката.  tease Това, което описваш изобщо не е нощно хранене. Аз нощно го разбирам в 3 през нощта. Бебето ти е много малко и щом е гладно трябва да яде. Така само се тормозите взаимно. Щом е само на кърма няма как да сгрешиш в храненето му, ако му даваш колкото иска.
Моето дете е вече на две години и за него кърменето не е основно хранене, но все още си хапва около 12 и не мисля да му отказвам поне за сега. Винаги е ял последно към 12, а след това в колкото се събуди - 5, 6...
Първия месец той наддаде 1,7кг, а след това 1,5 и 1,2 после по 1 кг, абе на четири месеца беше почти 8 кг, при положение, че се роди 3,150, но в същото време растеше доста и на височина. Беше доста пухкав до годинката докато проходи, а сега си е нормален, даже към слабичък.
Това, че бебето наддава от кърма не е страшно, докато с АМ е различно. Там човек може да се притеснява от предозиране. Твоят и на бебето организъм знаят най-добре от колко кърма има нужда детето, за да се развива правилно.
И пак казвам - спокойно - ти знаеш най-добре кое е най-доброто за теб и бебето ти! Не слушай никого друг освен детето си!
Активен
bejkite
Сватбар
***
Публикации: 252



Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: ноември 12, 2011, 22:44:51 »

Денито, и аз ще се присъединя към мнението на момичетата от форума- кърми си детенцето, когато поиска.
И ние вървим големи- и на килограми и на ръст. Педиатъра никога не ми е казвала да ограничавам нощните хранения. Имахме период в който търсеше нощем на час- два. Тогава ме посъветва да се опитам да го успокоя по друг начин, а не с цица. Аз не успях да следвам съвета й, защото просто нощем нямам сила за нищо друго освен да го придърпам до мен.
Педиатърката ни казва, че няма дебело дете от кърма. След това се надебелява от чипс и бонбони.
Успех  heart
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: ноември 13, 2011, 11:14:33 »

Момичетата вече са ти казали.И ние се опитахме по препоръка да спрем нощното хранене,но ударихме на камък и се питам аз кое е по-добре за нас и за бебето?Ами то не се буди от каприз някакъв,аз виждам,че е гладна.Моят съвет е да не се тормозите и да продължите с нощното хранене.Това не е като да натиснеш някое копче и край.Просто като те попита другия път дали сте го спряли,й кажи да и толкова.Аз така процедирах.После тя сама си го спря. good
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines