Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 23:29:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Всичко около кърменето - 3 "  (Прочетена 176727 пъти)
 
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: май 14, 2011, 22:22:50 »

Мири за спорта и аз имах такова питане и ми беше отговорено, че даже напротив добре е да се спортува. Аз едиинственото което обичам да правя е тичането. От една седмица тичам всеки ден, но понякога от сутиена и от подрусването ми се запушват гърдите. Но засега моята 8 кг. помпичка  blum успява да се справя с проблема...Колкото за нощното кърмене и при нас около 4-ти месец започнХМЕ ДА ПРОПУСКАМЕ, НО аз се будех от препълнените ми гърди и си я слагах...направо си я взимах от креватчето и там...Сега пък си чеше венците и е някакъв кошмар...вечер се буди по 6-7 пъти...може и повече, просто аз нямам сили  да ги броя и незнам какво да я правя...остава и съмнението, че може да не и достига кърмата, но не ми се купува нова кутия с АМ за да яя пробвам...ще я видим
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: май 18, 2011, 20:58:37 »

Попаднах на интересна статия в блога на Бу,по въпроса могат ли да кърмят бащите:
http://missby.wordpress.com/2008/03/17/fathers-milk/
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: май 18, 2011, 21:22:37 »

Изчетох статията и изгледах клипчето,но изобщо не мога това да го приема,колкото и научни факти да ми цитират  shok crazy Oh my ... . Направо останах шокирана  huhhuh.gif
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #18 -: май 18, 2011, 21:38:58 »

Дори ТОЙ кьрми на пейка в парка, а много от жените не смеят...
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: май 18, 2011, 22:22:29 »

Момичета,понеже скоро наближава заветният ден,някой може ли да ми каже какво точно ще ми трябва покрай кърменето,имам предвид нужни ли са ми силиконовите зърна на първо време или да изчакам да видя как ще потръгне?  give_rose А трябва ли да си купувам нещо допълнително като еднократни пачове или колектори ?
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: май 19, 2011, 06:14:27 »

Според мен най-наложащи са ти подплънките за кърмачки и крем за мазане на зърната (най-добре Лансинох, че е без отмиване преди кърмене Wink ). Хубаво е и да имаш набелязана марка помпа, както и да кажеш на мъжа ти откъде да я купи, ако ти притрябва. Ние така направихме с помпата - бяхме огледали, харесали, но не бързахме да я купуваме. Е, все пак се наложи и не съжалявам за вложените парички good
Колекторите са вече въпрос на избор. Особено в началото едва ли ще течеш така, че да ти трябват, а и ако ползваш подплънки - съвсем пък.
Силиконови зърна мисля няма да са ти нужни, ако не са ти плоски или вдлъбнати зърната. По-добре бебо да суче без тях, защото пък свикне ли...Трудно се отвиква. По-добре ги остави на заден план. На мен едното ми зърно беше почти плоско и се разрани, защото беба не успяваше да захване, както трябва, но удържах и въпреки че бях купила силиконови, не ги използвах и сега сме си добре.
Та, накратко - подплънки и кремче. Другото просто си го набележи и ако се наложи ще отидат да ти го купят smile Късмет!
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: май 19, 2011, 09:31:30 »

Аха,аз си мислех много за помпата,ама викам да изчакам,че де да знам,може и да мина без нея  smile
И на мен не ми се нравят тези силиконови зърна и няма да си взимам за сега.Дето викаш,ще си купя само подплънки и кремче,пък каквото сабя покаже.Мисля,че всичко ще си е нормално,понеже зърната не са ми много чувствителни,а може и само така да си мисля huhhuh.gif
Мерси за изчерпателния отговор  give_rose
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: май 25, 2011, 19:56:02 »

Момичета,понеже скоро наближава заветният ден,някой може ли да ми каже какво точно ще ми трябва покрай кърменето,имам предвид нужни ли са ми силиконовите зърна на първо време или да изчакам да видя как ще потръгне?  give_rose А трябва ли да си купувам нещо допълнително като еднократни пачове или колектори ?

Лансинох - задължително или друг ланолинов крем, по възможност - без отмиване.

Помпа - аз личн оведнаха започнах дастимулирам с цедене, изцеждах препълнените гърди за облекчаване, защото бебенцата не могат да сучат добре от препълнените и твърди гърди. Но на теб може да не ти се наложи да я ползваш...аз лично си  яносех, но не съм я купувала, взех я от сестра ми.

Подплънки - но аз лично в болницата не ползвах, защото много се пълнеха гърдите, много течаха, аз бях срязана и съответно с болнична пижама, веднага слагах децата по гърдите.
Силиконови зърна не ми потрябваха изобщо. Защо реши, че ще ти трябват на теб?
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: май 25, 2011, 22:32:21 »

Според мен...помпа и лансинох. Аз не съм ползвала нито подплънки, абе нищо друго...помпата, дори и да не ти потрябва веднага (малко съмнително) после ще ти потрябва...ако не искаш да дадеш такава сума, си вземи от продавалника, но си купи...мой съвет. Това е едиствената скъпа щуротия, която си оправда парите (не че 80 лева са много, ама тя е една нищо и никаква пластмаса).
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: май 26, 2011, 09:34:14 »

gostenka_82,m_eleva19 взех си кремчето,но за сега не смятам да купувам друго.За помпата,ако ми се наложи,ще ползвам на моя приятелка,която вече не кърми.  good
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: май 26, 2011, 11:35:33 »

Знам,че се повтарям и можеби ставам банална с тази лактация, но вече не издържам  cray  cray  cray cray cray cray cray cray cray cray cray Не мога да разбера защо имам спадове , храня се нормално гледам да се хидратирам, детето го слагам на гърда на час и половина - два и какво ???!!! Отново голям спад...Не мога да си го обясня... Взимам билките, които са за стимулиране на лактация и пак същата работа  cray cray cray cray cray . Ужасявам се от мисълта,че трябва да дохранвам, просто незнам какво да правя!
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: май 26, 2011, 11:50:14 »

Miri, успокой се първо. След това - как съдиш за спада? Много е вероятно като гледам да има скок в растежа. На мен Евелин в такива моменти нон стоп ми висеше на гърдите. Не гледай часовника, просто го кърми непрекъснато. Зарежи всичко. Помоли Крис да ти помогне ако има нещо неотложно, да сложи вечеря, чиниите в миялната, такива неща. За теб е важно да си неотлъчно до бебето в момента. Ако трябва вземи си го в леглото и прекарвай часове с него. Осигурявай контакт кожа с кожа, взимай си го при теб през нощта. Тези неща + пиене на поне 2 литра чай ми помогнаха на мен.
Кураж!
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: май 26, 2011, 12:45:45 »

Мири, миличка, успокой се. Пий лактогонен чай, взимай си, с каквото разполагаш за стимулиране и не се коси толкова. Аз от личен опит ти казвам, че нищо не можеш да направиш друго.
Ти явно си като мен, точно. Аз бях така, макс. пауза от 3 часа, до 8 месец вкл. нощно хранене (ама не просто поцокване, а пълно хранене) и въпреки това имах много спадове в лактацията. Не бяха скокове в растежа, защото си цокаха техните си количества (аз съм педант в това отношение и си ги меря на везна). Затова знам колко изяждаха в такива моменти и знам отлично, че не беше скок в растежа. Пиех по 2л. и повече лактогонен чай, бирена май (3х5), фенугрийк (3х3), а понякога и рицинус комунис 5 цх (не ми помогна изобщо). Ядях много жито, по 1 пакет на ден. Така на моменти имах кризи, после нещата се оправяха. Сега, от около 15-на дни съм постоянно със сериозен спад в лактацията.
И аз също така си мислех за дохранването, затова сутрин, каот по-пълни гърдите цедях и ако се наложеше, имах изцедени 80-100гр., колкото да дохраня с някакви си 40-50гр. всяко дете. Слава Богу, не ми се наложи да ползвам кърмата.
Не се тръшкай и шашкай, аз и до днес не знам причината за тези спадове, явно са ми такива грдите...просто става и аз, каквото и да правя - не мога да променя нещата.
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: май 26, 2011, 17:26:55 »

Ели , за спада установих снощи след кърмене. Кристофър не пожела да яде от другата гърда и аз реших да изцедя и какво установих - само 30 мл след 40 мин цедене при положение,че не беше ял от тази гърда. Освен това последните 2 дни сутрин нямам завишена лактация, както е обикновенно.Малко ми е трудно а го взимам при мен в леглото, защото така не мигвам, изпитвам страх ,че мога да го затисна и задуша и така, когато се налага той да спи в нашето легло - аз будувам. Имам няколко теории относно намаляването на лактация - на поради някакви причини ми се възстанови цикъла 40 дни след раждането, въпреки че кърмя на поискване. Та преди няколко дни имах зацапване 4-5 дни след цикъл, което мисля че е овулация. Незнам, дали тази овулация не причинява спад в лактацията. Другото е ,че пак са ми се възяпалили синусите и освен това имам и кашлица. Четох някъде ,че и това може да е причина. Интересното е,че след цеденето снощи, имах някакви бодежи в гърдите, пробвах с горещ компрес , но нищо не пуснаха. През ноща бебо пак яде само от едната гърда и аз отидох да цедя, резултат -нищо от тази , от която беше ял и около 20мл от другата. Сега имам в хладилника някакви си 50 мл за всеки случай.
Гостенче, явно и аз съм като теб - с кризи в лактацията, единственото ми притеснение е да не ми спре окончателно кърмата.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: май 26, 2011, 20:45:03 »

Miri,много ми е мъчно за това,през което преминаваш   sad Надявам се действително този спад да е само временна криза и да отшуми възможно най-скоро.

Искам да попитам кърмачките с повече "стаж":позволявахте ли си всякакви плодове?
Градината вече е пълна с ягоди,а аз не смея да хапна.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines