Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 11:19:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Булчински рокли - 17 "  (Прочетена 184896 пъти)
 
grazia_m
Ентусиаст
**
Публикации: 101


Позитивните мисли са ключът към истинското щастие!


« Отговор #75 -: май 22, 2011, 22:56:41 »

Да права си grey за това, че при носенето ще се вдигне обръча и ще се види доста, не се бях замислила, но и да бях пак щях да си избера обръч, защото когато я мерих без, наистина беше доста тежичка, но после като го сложих я чувствах определено много по-лека  smile А и моята рокля също е в екрю не е бяла и ще видим какъв ще е костюмът на любимия... crazy
Активен
Hypnose
Ентусиаст
**
Публикации: 126



« Отговор #76 -: май 23, 2011, 00:34:11 »

Благодаря на всички за идеите!Аз също си мислих костюма му да бъде тъмно син или тъмно сив и ризата шампанско,но не мога да си го представя как би изглеждало.

grey,роклята която аз капарирах също се води слонова кост и сега вместо да съм напълно щастлива и доволна от избора си,аз се измъчвам от въпроса дали не сбърках с цвета.Може би притеснението ми идва от там,че винаги съм си се представяла в снежно бяла рокля.Когато бях в магазина обаче,малко преди да започна да меря рокли,седях на едно диванче и гледах роклите.Точно в този момент реших да не бъде бяла,защото някак си белите ми простееха пред другите.Не знам дали съм направила правилния избор,а може би се колебая,защото честно казано започнах да забравям какъв точно беше цвета.Мисля тези дни да запазя пак час и да отида да облека трите,които бях харесала най-много.Моята като модел най-много ми хареса.Извинявам се за дългия пост,но исках да споделя и да ми олекне,че вкъщи не смея да кажа нищо,понеже не искам да притеснявам родителите си при положение,че ми купиха толкова скъпа рокля.

Момичета,а с какъв цвят обувки ще сте?
Активен
Sandri
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



« Отговор #77 -: май 23, 2011, 01:02:15 »

Моята рокля е при майка ми и непрекъснато забравям какъв точно цвят е и все в спомените ми е по-тъмна от колкото реално е  funnytooth . Аз още от началото си знаех, че чисто бяло няма да ми отива на кожата и цвета на косата макар, че и аз като теб винаги съм си представяла, че ще бъда с чисто бяла рокля.. За мой късмет в магазина имаше мойта рокля и в бяло, но даже нямаше нужда да я обличам. Само я сложих върху мен и веднага видях разликата и установих, че бяло просто не ми отива толкова много. Не знам какъв цвят се води роклята ми между другото... Тук ми казаха, че е кремава, но мен не ме бива в тия неща и нямам идея каква точно е разликата между екрю, слонова кост, шампанско... За мен си е все някакво бежаво  pardon blush  funnytooth . Обувките които съм си поръчала са тези http://www.debenhams.com/webapp/wcs/stores/servlet/prod_10001_10001_050010450685_-1?breadcrumb=Home~Shoes~Women . Струва ми се, че цвета е горе-долу същия като роклята...
Активен
Hypnose
Ентусиаст
**
Публикации: 126



« Отговор #78 -: май 23, 2011, 01:22:19 »

Sandri,аз също си я представям тъмна и умирам от притеснение,а в същото време си спомням,че я сравнявах в магазина с едно много светло шампанско цвете за коса и роклята беше малко по-тъмна.Искам да си я имам в къщи за да мога във всеки един момент,когато ме обземат такива съмнения да си я поглеждам.Иначе и аз не различам много цветовете.На моята пишеше,че е ivory,тоест слонова кост.В България кой цвят е по-често предпочитан от булките?А шампанското върви повече на мургави или на светли кожи според теб?За обувките в магазина ми казаха,че щяли да отиват сребърни,но аз не мисля така.Не мога да видя обувките,които си поръчала,нещо линка ме праща на друго място. sad
« Последна редакция: май 23, 2011, 01:28:41 от Hypnose » Активен
grazia_m
Ентусиаст
**
Публикации: 101


Позитивните мисли са ключът към истинското щастие!


« Отговор #79 -: май 23, 2011, 09:29:24 »

Момичета и моята рокля не е бяла и даже не знам точно какъв цвят е, а и на снимката изглежда доста по-тъмна... И аз винаги съм си мислела, че ще си взема бяла рокля, но в последствие се оказа друго! Но според мен не трябва да ни притеснява това, защото вече почти никой не носи чисто бяло диамантено бяла, наистина доста простее пред другото... Нищо че не са снежно бели, роклите ни пак са си бели, просто не толкова искрящо бяло, едва ли някой ще забележи, важното е, че този цвят отваря повече роклите и ги прави по-стилни. Като гледам повечето известни марки, чисто белите рокли все повече липсват в конфекциите им, така че сме направили правилният избор  smile
Активен
Sandri
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



« Отговор #80 -: май 23, 2011, 09:53:28 »

Не се притеснявай. Ако беше много тъмна и не ти отиваше нямаше да я харесаш нали така  girl_wink ?
За България не знам, но тук в Германия като че ли бялото е по-предпочитано от другите нюанси, но те тук не се съобразяват много-много с това което им отива... Според мен и според това което съм чела, снежно бялото отива повече на по-тъмна кожа, а на по-светла отиват там другите - шампанскко, кремаво, слонова кост... Аз като пробвах бялата рокля и изглеждах бледа и болнава, а мойта рокля ми стоеше доста по-добре. То си зависи и от ефекта който булката цели и колко ще са добри фотографа, гримьора и т.н.т. Виждала съм булка с почти прозрачна кожа със снежно бяла рокля и изглеждаше като порцеланова кукла! Много красиво!
Ето какво намерих по темата:
Цитат
Цвят на вашата булчинска рокля
Вярвате или не, има доста нюанси на бялото, измежду които трябва да изберете. Има студено бяло (най-яркото бяло, в което са обикновено синтетичните платове, леко синее), естествено бяло (един нюанс по-топло от студеното бяло), цвят “слонова кост” (бяло с жълти оттенъци, цвят наподобяващ “черупка на яйце”) и “шампанско” (бяло с топли нюанси и розови оттенъци).

Някои от нюансите могат да бъдат използвани в комбинация, за да се създадат различни ефекти. Например рокля в студено бяло може да бъде съчетана с плат от светло кремаво за смекчаване на студенината му. Рокля от бяла органза със светло розово или цвят корал е идеален вариант за много типове кожа. За да изберете подходящия цвят за вас, трябва да се съобразите с цвета на кожата си.

Ако кожата ви е светла, най-добре ще изглеждате в цветове слонова кост и естествено бяло. Ако вашата кожа е с неутрален цвят и розови оттенъци, подходяща за вас ще бъде рокля в цвят “каймак“. Ако вашата кожа е с неутрален цвят, но с жълти оттенъци, изберете естественото бяло или цвят “шампанско”. Ако вашата кожа е тъмна, поздравления - почти всички нюанси на бялото ще ви стоят добре.
http://www.bul-news.com/bg//3928

grazia_m права си, че всички рокли са бели, стига да са достатъчно светли. Просто всяка булка трбява да намери нюанса, който й стои най-добре и за тази цел мисля, че е най-добре да пробва една рокля в различни нюанси, независимо от модела. Просто за да се прецени. Пък и като показах роклята на приятелките ми ми казаха, че съм луда и че роклята ми е бяла а не кремава, както ми казаха в магазина, така че ако е правилния за вас нюанс, тя пак ще си изглежда бяла, независимо като каква са ви я продали  pardon .

Не знам, защо линка към обувките не работи... Аз сега пробвах и стана. Ето снимка, която намерих в гугъл. Пише в сайта, че са ivory, но в коментарите казват, че обувките са малко по-тъмни от на снимката. Мисля, че като цвят ще се връзват.
http://cdn1.shopperhive.co.uk/n/debut-ivory-dalia-lace-court-shoes.jpg
И между другото, на любимия му казаха, да си вземе кремава или сребриста риза, за да си отива с роклята ми. Явно не само в България са на мнение, че сребърното отива на слонова кост.
Активен
grey
Сватбар
***
Публикации: 190



« Отговор #81 -: май 23, 2011, 09:57:30 »

Аз винаги съм си мечтаела за сребърна рокля. При меренето обаче слоновата кост ми освежава лицето доста, а сребърното притъмнява.

Обувките обаче са сребърни и си пасват чудесно  danceg.
Активен
unicusbg
Ентусиаст
**
Публикации: 119


hand made манияк


Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: май 23, 2011, 12:47:11 »

И моята рокля не е бяла, а слонова кост. Но дори и този цвят е толкова светъл, че на пробата помислих, че е бяло и питах защо са ми объркали поръчката.
Любимият е с черен костюм и мислим ризата му да е слонова кост. Тъй като е лятна сватба, ще има две ризи - с къс и с дълъг ръкав. Вратовръзка не иска. Затова си мислех да направя бутониери с малки цветенца от най-яркия цвят на букета ми и това да носи на ревера на сакото си (както и малкото ни гости, де).
« Последна редакция: май 23, 2011, 14:11:17 от unicusbg » Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: май 23, 2011, 13:42:21 »

Аз съм твърдо за чисто бяла рокля girl_wink Колкото до костюма на младоженеца - каза ми,че няма да е черен,  а по-скоро тъмносин. На мен ми се искаше да е светъл,  но категорично ми отказа  diablo Но на бялата рокля, всичко ще си отива, така че няма поне това да го мисля pleasantry
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: май 23, 2011, 13:48:35 »

Момичета, като отдавна минала по този път (цееели 2 години), да ви кажа, че слоновата кост си личи, че не е бяло само като застане до бяло. И всичките светли нюанси. Ако младоженецът не е със снежно бяла риза или обувките или чантата ви не са снежно бели, няма как роклята да не изглежда бяла. Просто, като сте (сме) избрали нюанс трябва да се внимава някой друг елемент да не е по-бял и роклята да изглежда тъмна. И моята рокля не беше бяла (реших, че съвсем бяло ще свети на мен и ще контрастира неприятно на тъмната ми кожа), но на снимките и като се гледах в огледалата тогава хич не съм си и помислила, че тъмнее (роклята). Когато си избирах нюанс ми казаха, че слоновата кост от американските разцветки съответства на млечно бялото на българските платове, което е доста по-топъл отенък и на мен ми допадна много повече. Така че, никакви терзания, само усмивки и приятни емоции около сватбата good
Активен
Hypnose
Ентусиаст
**
Публикации: 126



« Отговор #85 -: май 23, 2011, 14:30:31 »

Ех,момичета,много ме успокоиха постовете ви! give_rose

grazia_m,точно по същия начин разсъждавам и аз и в магазина това ми бяха мислите и впечатленията,а сега какво ме прихвана,не знам.

Sandri,обувките са страхотни!Много добър избор!Благодаря ти и за полезнате информация!От прочетеното излиза,че на мен всички нюанси ще ми отиват,понеже съм мургава с тъмна коса,а и до сватбата ще съм посъбрала тен.Аз също не живея в България и тук повечето известни личности се омъжиха именно с кремави рокли.В салона от който е моята рокля ми казаха,че този цвят стоял по-стилно и излизал по-хубаво на снимки.Дори ми обясниха,че всички известни марки снимат в каталозите си само рокли шампанско,нищо че на нас ни изглеждат бели.След това разгледах доста каталози и се оказа,че наистина е така.Даже и моята в каталога е слонова кост,а пише,че има и бяла такава.А относно сребристите обувки,това ми го казаха тук.Не знам в България каква е модата,но гледам на снимки,че много от булките са с кремави обувки.Аз си мисля тъй като моята рокля е сатенена да си взема и сатенени обувки,стига да намеря абсолютно същия цвят.

Относно нюансите ми направи впечатление,че някои жълтеежа,други стояха крево-бежови или пък леко розовеещо и имаше и едно шампанско леко убито със може би леко сивкав отенък.Ама и аз как го обясних.....Моята не знам кой нюанс беше! girl_impossible А вашите???

V_e_S_i,не се ядосвай!Важното е той да се чувства добре и да се харесва!Както ние имаме предпочитания за рокля,така и те! Wink Иначе на мен повече ми харесва младоженеца да е в тъмен костюм и добре поне,че при нас я няма тая дилема.

pebbles,моята рокля е американска и се води точно слонова кост,така че много ме успокоява това което казваш,а именно,че това е млечно бяло.Честно казано обаче,не я помня толкова светла,но най-вероятно греша.И аз предположих,че на тъмна кожа би стояло по-добре,отколкото снежно бялото.Някак по-стилно ми се стори.Затова спирам да се притеснявам,щом на момента така съм преценила(а бях напълно сигурна),значи не съм сгрешила. smile
« Последна редакция: май 23, 2011, 19:29:52 от Hypnose » Активен
animal
Ентусиаст
**
Публикации: 131



« Отговор #86 -: май 23, 2011, 14:37:08 »

Sandri,обувките са страхотни!
Колкото до цветовете - аз имах точно обратния проблем - исках роклята да е по-кремава/жълтеникава, но нямаше такива нюанси от материала, от който е роклята...но поне не е бяла smile определено не исках бяла рокля  nea
« Последна редакция: май 23, 2011, 21:38:10 от animal » Активен
Sandri
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



« Отговор #87 -: май 23, 2011, 19:14:17 »

V_e_S_i, по-добре, че не иска светъл костюм, защото иначе щеше да трябва да го нагаждате да си отива с твойта рокля и голямо търсене щеше да падне.  girl_wink
Hypnose, извинявай не бях разбрала, че и ти не си в БГ.  smile
Сега потърсих снимка на моята рокля в сайта на дизайнера и се оказа, че имат снимка само в бяло. http://static.perfectweddingguide.com/imagerepository/image/50134/f5de2516-305a-4c28-b22f-bd7313971671_photo.jpg Хаха голямо стесняване ще падне, като гледам колко тясна трябва да е всъщност, а мойта как ми седи  bouncinggirl . Всъщност ако някой се загледа в снимките в галерията ми, отзад се вижда закачена същата рокля с която съм облечена, но бяла. Определено се вижда разликата.
Иначе моята не я знам какъв точно нюанс е. В сайта на дизайнера е дадена като ivory, но мен в магазина ми казаха, че е крем... От снимките не се разбира много, защото светлината не беше оптимална, а и са правени с телефон. Абе важното е, че цвета ми отива, пък какъв точно нюанс е...  pardon

Мерси момичета, за коментарите за обувките. Ще видим как ще изглеждат на живо...
Активен
Hypnose
Ентусиаст
**
Публикации: 126



« Отговор #88 -: май 23, 2011, 19:43:38 »

Sandri,роклята ти е много хубав цвят и изобщо не е тъмна!Сега пак гледам моята в интернет и ако на снимката не е бяла,а шампанско както ми изглежда,значи че и моята не е тъмна!Даже май са почти еднакъв цвят.Ще ти я изпратя на лично съобщение да видиш и ти моята,пък и да кажеш на теб какъв цвят ти се вижда.Има лупа,с която можеш да я видиш по от близо.Мисля,че бялото стои по друг начин на снимки.


П.П.Не пускам линк тук за да не я види младоженеца! girl_wink
« Последна редакция: май 23, 2011, 19:45:57 от Hypnose » Активен
Sandri
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



« Отговор #89 -: май 23, 2011, 20:09:39 »

Мерси за снимката! Роклята определено е много красива!  heart Според мен наистина не е показана бялата, защото нюанса е по-мек някак си и мисля че при детайлите на полата се вижда най-добре, какъв е цвета. Разгледах и другите рокли от страни и си личи кои са бели и кои не.  girl_wink Много добър избор при всички случаи. good
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines