Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 10:41:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Булчински рокли - 17 "  (Прочетена 173954 пъти)
 
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #420 -: август 05, 2011, 12:36:08 »

heruvimche аз съм съгласна за разминаването в плата. Оригиналния плат е нежен и ефирен, коприната пада по-тежно и затова са така добре оформени плисетата. Проблема с колана според мен може да се дължи и на ширината му. Дори и талията ти да е перфектна, ако си с форма на тялото тип пясъчен часовник(широко, тясно, широко) много зависи точно къде свършва колана отдолу, за това какво ще се очертае, освен това повечето модели имат форма на тялото тип закачалки, защото дизайнерите не им трябват извивки, а роклята им да изглежда добре.
Що се отнася до плата, по мое лично мнение този, от който ти е направена роклята, ако не ти е показан предварително, имаш право да ги накараш да го сменят, защото за мен тази лъскавина и начина по които пада, правят роклята да изглежда евтина.
Като цяло, ако не си платила цялата рокля, може би е по-добре да се ориентираш към по-професионален шивач или готов модел give_rose Надявам се поста ми да не те обиди, но това е моето лично и честно мнение, за каквото ти си помолила.
Активен
bella_mi
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #421 -: август 05, 2011, 16:12:56 »

Моето скромно мнение е, че роклята в ляво няма нищо общо с роклята в дясно, поне от кръста надолу. Просто плата е различен. Дали не са успяли да доизкусурят линията не мога да преценя така по снимка, но основния проблем е в самия плат, който не е този, който трябва да е, за да се получи ефекта на модела на Maggie Sottero. А красотата на тази рокля според мен е точно в ефирността и лекотата и.
Роклята, която са ти ушили, е хубава и ми харесва. Некоректно е обаче да ти обещаят едно, а в крайна сметка да се получи друго. В крайна сметка шивачката е тази, която трябва да съобрази какъв плат трябва да използва, за да се получи искания от булката ефект, колко широк да е колана и т.н. Все пак когато става въпрос за сватба и още повече за булчинската рокля честността и откровението от страна на хората, извършващи отделните услуги, са първото нещо, което аз лично очаквам.

Ако на теб ти харесва роклята така и се чувстваш добре в нея, я остави така (разбира се с цвят на колана какъвто ти искаш и цвете). Аз на твое място обаче бих я навряла тая шивачка там дето слънце не огрява и не стига, че няма да взема роклята, ами ще я накарам да ми върне и капаро, и всичко, което съм и дала. Защото си е чиста гавра да ти обещаят едно, а на края да се получи нещо доста по-различно. А отношението на лелката изобщо няма да го коментирам.
Активен
dany_87
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #422 -: август 06, 2011, 06:23:48 »

heruvimche
Роклята ти стои много хубаво,но определено от кръста надолу си личи разликата в моделите,според мен отивай там и си дръж на своето,в крайна сметка трябва ти да се чувства добре-а доколкото разбирам по думите ти,определено си останала разочарована
Активен
mishuga
Любопитен
*
Публикации: 21



« Отговор #423 -: август 06, 2011, 10:37:16 »

Аз също подкрепям мненията на момичетата преди мен, че роклята ти стои много добре smile
Аз също ших моята рокля в Лита, и честно казано ходих на 3 проби, но за някой неща колкото и да ми обесняваха, че така било по-добре си настоявах и ми ги направиха. Така, че не се притеснявай и си кажи направо какво искаш и как го искаш. За шивача е най-лесно нищо да не бута. Но ти си клиент и имаш право да получиш за парите си това което искаш. Така че смело напред  smile
Активен
pink_panther
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 350



Моят сватбен албум

« Отговор #424 -: август 06, 2011, 12:51:36 »

Роклята действително е от различен плат и затова пада по различен начин. Обаче, тя още от началото си каза, че иска обръч и тъй като на този плат, от който е оригиналът не може да се сложи обръч, си мисля, че тя си е избрала плата да е такъв. И въпреки това роклята изглежда невероятно и й стои много добре!  give_rose

Що се отнася до талията, си мисля, че причината да изглежда по-обемна е, че плата е нагънат, което създава обем, пък и е такъв лъскав, което още повече  допринася за това.  Но трябва да знаеш, че роклята ти стои чудесно и по никакъв начин не изглеждаш пълна!  good
Активен
Medeia
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 95



« Отговор #425 -: август 06, 2011, 22:48:58 »

Здравейте на всички smile
Спряла съм се на няколко бутика - Princess Fashion Studio, Bridal Fashion, Areti, M. Tyler, Shu Shi. Изкам да попитам тези от вас, които имат рокли от там или са ходили да разглеждат и пробват, дали се нуждая от предварително уговорен час за посещение и за кои бутици. Също така ме интересува дали се плащат пробите в случай, че не се закупи рокля от там или мога да пробвам безплатно колкото си искам. Какво е обслужването...нещо конкретно, което да прави впечатление?
Много ще съм благодарна за всякаква информация, защото не ми се иска да тръгвам неподготвена. Може да ми пишете и лично smile
Активен
sweet_miminka
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 41



Моят сватбен албум

« Отговор #426 -: август 07, 2011, 07:41:54 »

За Брайдъл фешън ти трябва предварително запазен час. Те са 2 бутика един на бул.Васил Левски и един на ул. Оборище. На Оборище са по скъпите рокли от 2000лв нагоре , на Левски са по евтини има и под 1000лв. И на двете места са много учтиви жени. Не ти взимат пари за пробата . Дават ти и подарък чорапки. Има голям каталог с наличните рокли в магазина , но имат и каталог с роклите и в другия магазин. Ако си харесах рокля , капарото за всички рокли е 500 лв. , ако си промениш решпението капарото ти минава за друга рокля в магазините на Проновиас. Роклите са страхотни , много качествени , предлагат и безплатно гладене преди сватбата. Дано съм ти помогнала!  girl_wink
ПС. Хубаво е да не си гримирана , за не изцапаш роклите.
Активен
heruvimche
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 164



Моят сватбен албум

« Отговор #427 -: август 07, 2011, 08:58:14 »

   Здравейте!!! Благодаря ви за откровените мнения!
   По отношение на плата, още в началото като показах снимката на модела, ми казаха, че това трябва да е с френски шифон и понеже не разбирам от платове, се съгласих, само казах, че искам да пада тежко като на модела. Най-долния пласт от роклята е от сатен, а лелката каза, че имало четири пласта от шифона отгоре. Но мен все пак ме притеснява лъскавината, още от началото казах, че искам на снимки да стои матова роклята, т.е. без никакви лъскавини, с изключение на колана от сатен.
   Иначе се оказа, че от агенцията са поръчали роклята с розов колан, но от Лита са казали, че според тях е по-добре бял, че ще го направят бял и ако не се харесам, ще го сменят. От агенцията са настояли за розов, казали са, че държа на розов, но на своя глава от Лита са го направили бял. Впоследствие обаче някак се е забравил този техен разговор и в крайна сметка от Лита ме обвиниха, че в последния момент съм решила да е розов. В крайна сметка се разяри страшна кавга, и сега в понеделник съм на нова проба.
   На снимката аз съм с 11 см. токчета, но тъй като това е първа проба и не със сватбените обувки, дължината не е коригирана, в понеделник ще ида със сватбените обувки (в галерията). Надявам се с коректна дължина да падне по-прибрана.
   В последния момент от снимките видях, че презрамките на гърба са закачени отляво и отдясно, а в оригинал трябва да се съединят от едната страна...
  Явно ще си имам проблеми и главоболия, а иначе всичко вървеше толкова гладко... Притеснявам се да искам на ново да ми шият роклята, на следващата проба ще обсъдим тази лъскавина и ако може да махнат тоя сатен отдолу и да сложат нещо друго, но определено тази лъскавина ме дразни.
   А по отношение на лошото обслужване се оказа, че тази "леличка" е дългогодишен служител там и отдавна си имат проблеми с нея, но била някаква приближена на собствениците. От агенцията ми настояха тази особа да не присъства вече на мои проби.
Активен
Medeia
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 95



« Отговор #428 -: август 07, 2011, 10:26:28 »

sweet_miminka много благодаря за изчерпателния отговор. Спряла съм се първо на този бутик и щом казваш, че са учтиви, ще започна от там обиколката smile Добре е, че нямат такса за пробване...някъде бях чела, че е 50 лв на рокля, но се радвам, че информацията ми е грешна   danceg
Някой ще се включи ли с подробности за Areti, M. Tyler, Princess Fashion Studio и Shu Shi?
Активен
adelina
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 28



« Отговор #429 -: август 07, 2011, 10:26:42 »

Дойде време и аз да се похваля с моята рокля, дано ви хареса





Роклята беше от американски сатен, който е по плътен от този който се продава в БГ, отгоре с френска дантела и широк колан от сатен с панделка, който в единия край беше по широк и набран в другия край. По този начин всякакви дефекти като малкото останало коремче след раждането например бяха чудесно прикрити. Отзад имаше малък шлейф, който след церемониите беше прибран с копче отдолу под полата.
Роклята е дело на Ателие Воала.
« Последна редакция: август 07, 2011, 10:28:52 от adelina » Активен
adelina
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 28



« Отговор #430 -: август 07, 2011, 10:40:00 »

Добавям още една снимка за да се види шлейфа отзад

Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #431 -: август 07, 2011, 11:05:07 »

adelina, роклята ти е чудесна, стилна, и много пасва на излъчването ти smile
Активен
babyboopk
Ентусиаст
**
Публикации: 128


Моят сватбен албум

« Отговор #432 -: август 07, 2011, 11:21:40 »

Здравейте на всички smile
Спряла съм се на няколко бутика - Princess Fashion Studio, Bridal Fashion, Areti, M. Tyler, Shu Shi. Изкам да попитам тези от вас, които имат рокли от там или са ходили да разглеждат и пробват, дали се нуждая от предварително уговорен час за посещение и за кои бутици. Също така ме интересува дали се плащат пробите в случай, че не се закупи рокля от там или мога да пробвам безплатно колкото си искам. Какво е обслужването...нещо конкретно, което да прави впечатление?
Много ще съм благодарна за всякаква информация, защото не ми се иска да тръгвам неподготвена. Може да ми пишете и лично smile
Medeia, аз ходих в този бутик на Левски. Там се записват часове и когато ходих ми казаха, че мога да пробвам 3, мах 4 рокли без да платя иначе се заплаща 100 лв. (за роклите над тази бройка). Обслужването беше ок. В M. Tyler отидохме веднага след това без записан час, но аз имах късмет, че бяха свободни по това време. Ако ходиш там, препоръчвам ти да си запишеш час и според мен там бяха наай-хубавите рокли, но доста над моя бюджет. Девйката, която беше тогава беше страхотна и определено си разбираше от работата.... извади роклята за мен (но за съжаление цената беше.... доста). Ако ще ти е от полза там продават рокли на Watters и Mia Solano - и двете марки имат страхотни рокли. Бих ти препоръчала и Романтика.... там също има много хубави рокли и на много по-ниски цени. Мисля, че не беше необходимо записване на час. Обслужването е малко... "троснато", но си заслужава... моята рокля е от там и скоро ще я покажа и как стои на мен  Girl_hide
Активен
heruvimche
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 164



Моят сватбен албум

« Отговор #433 -: август 07, 2011, 11:23:09 »

adelina съгласна съм, много нежна рокля, браво!!!

Аз имам въпрос - каква е разликата между обикновен и френски шифон, и може ли някой да каже на моята рокля отгоре какъв е?  scratch one-s head
Активен
sweet_miminka
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 41



Моят сватбен албум

« Отговор #434 -: август 07, 2011, 13:54:01 »

babyboopk , извинявай че ще те опровергая, ходила съм и в двата бутика на Проновиас , веднъж пробвах 6 другия път 1. Няма никакво заплащане .
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines