Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 23, 2024, 22:18:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Годежен пръстен - 3"  (Прочетена 250619 пъти)
 
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #285 -: март 05, 2013, 16:36:11 »

casky, да бяло и жълто злато е моя пръстен. И за да се включа във вашия разговор ще кажа, че и аз съм традиционалистка горе-долу, но пък тъй като любимият ми камък е рубин по едно време ми се искаше такъв да е и годежният пръстен, но патето ми е предпочел по-разчупена форма, а камъка да си е бял. И честно казано вече неискам никакъв друг пръстен моя за мен си е най-хубав. И ще допълня само с едно- не е важно какъв е пръстен, от какъв материал, с какъв камък, каква форма, важен е жеста и символът, който носи!
Активен
bbride
Професор
****
Публикации: 439



« Отговор #286 -: март 05, 2013, 16:38:47 »

И аз това казвам, че трябва да бъде поне 0.2 карата, тези по 0.003 не са никакви диаманти. Това, ако говорим за диаманти.
А иначе ratatui е напълно права  smile
Моят е само бяло злато. На човекът ми не му харесва жълтото, а аз съм без претенции.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #287 -: март 05, 2013, 16:46:52 »

И моят е бяло и жълто heart Ще взема и аз да ви го снимам отблизо biggrin

Аз пък винаги най-много съм харесвала да е смесено, за всичко, но това си го спестих в намеците, че без друго много му стана biggrin Той пък сам решил, че ще е по-добре и такъв ми взел heart

И да така е - важен е само жеста, който носи heart heart heart
« Последна редакция: март 05, 2013, 16:48:44 от casky » Активен
Daherova
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 42


:)


« Отговор #288 -: март 05, 2013, 21:15:27 »

Най-важно е да се обичате, другото е въпрос на възможности... Златен, сребърен, с диаманти, без диаманти - Баба знае 2 и 200. На мен лично ми харесва следната комбинация годежен пръстен/венчална халка


* image.jpg (37.43 KB, 500x400 - видяно 2406 пъти.)
Активен
Radiant
Сватбар
***
Публикации: 233



« Отговор #289 -: март 12, 2013, 13:59:24 »

Daherova, много красива комбинация наистина! Много ми харесва!

Моето предложение се състоя с временен пръстен, за да мога да избера сама постоянния такъв, но все пак да има изненадващо и романтично предложение.

Преди да отидем за 1ви път в бижутериен магазин бях почти убедена, че искам пръстен с диамант, който има и малки камъчета по халката, задължително бяло зларо.. На снимки ми се струваха прекрасни! Е оказа се, че на живо по-семплият вариант камък и халка без камъни ми харесва в пъти повече. Консултантката в магазина ми даде идеята (не бяха правила никакви проучвания сама до момента) за годежен пръстен с камък и халка без камъни, а след това да допълним с брачна халка с камъни. Според нея така камъкът на годежния пръстен ще изпъква още повече и смятам, че е страхотна идея наистина.

Много съм благодарна на моя годеник, че ми даде възможността да избера сама постоянния пръстен и сега го обожавам, но докато избирах имаше периоди, в които само си мислех "леле какъв номер ми скрои" diablo beating crazy Имах чувството, че уча за изпит образовайки се за the 4 Cs of diamonds..
Най-голямо предзвикателство се оказа да намеря магазин, където да ми покажат radiant cut diamond, защото "на хартия" се бях спряла на radiant cut и princess cut и исках да ги видя и на живо.
Eдна дузина princess cut пръстени и нито един radiant по-късно просто реших, че princess не е моят cut и се доверих на истинкта си за radiant без реално да го бях видяла. За мое най-голямо щастие съм безкрайно щастлива с крайния резултат heart (В интерес на истинита мисля, че щях да бъда щастлива и с пръстен тип Зрънчо, имайки предвид какво символизира!)
« Последна редакция: март 12, 2013, 14:02:29 от Radiant » Активен
Daherova
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 42


:)


« Отговор #290 -: март 14, 2013, 14:54:11 »

Daherova, много красива комбинация наистина! Много ми харесва!

Моето предложение се състоя с временен пръстен, за да мога да избера сама постоянния такъв, но все пак да има изненадващо и романтично предложение.

Преди да отидем за 1ви път в бижутериен магазин бях почти убедена, че искам пръстен с диамант, който има и малки камъчета по халката, задължително бяло зларо.. На снимки ми се струваха прекрасни! Е оказа се, че на живо по-семплият вариант камък и халка без камъни ми харесва в пъти повече. Консултантката в магазина ми даде идеята (не бяха правила никакви проучвания сама до момента) за годежен пръстен с камък и халка без камъни, а след това да допълним с брачна халка с камъни. Според нея така камъкът на годежния пръстен ще изпъква още повече и смятам, че е страхотна идея наистина.

Много съм благодарна на моя годеник, че ми даде възможността да избера сама постоянния пръстен и сега го обожавам, но докато избирах имаше периоди, в които само си мислех "леле какъв номер ми скрои" diablo beating crazy Имах чувството, че уча за изпит образовайки се за the 4 Cs of diamonds..
Най-голямо предзвикателство се оказа да намеря магазин, където да ми покажат radiant cut diamond, защото "на хартия" се бях спряла на radiant cut и princess cut и исках да ги видя и на живо.
Eдна дузина princess cut пръстени и нито един radiant по-късно просто реших, че princess не е моят cut и се доверих на истинкта си за radiant без реално да го бях видяла. За мое най-голямо щастие съм безкрайно щастлива с крайния резултат heart (В интерес на истинита мисля, че щях да бъда щастлива и с пръстен тип Зрънчо, имайки предвид какво символизира!)
smile аз си избрах моя годежен пръстен, казах на мъжа ми, че ще има възможност да компенсира с изненадващи романтични подаръци цял живот по св.Валентин и годишнини, но за пръстена, който ще нося цял живот искам да си го избера сама Wink Горкият беше завлечен по всевъзможни магазини и мина един курс по диаманти и той smile Аз тръгнах с идеята за тифани - семпъл дизайн с кръгла форма и накрая установих, че съм станала сврачка и си избрах подобен дизайн на този, който съм постнала smile Всъщност обратното на тебе blum
Сега съм си харесала и същата венчална халка, а на него мислим да поръчаме нещо изчистено. Иначе си права - щом човека до тебе те прави щастлива и с пръстен зрънчо може blum
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #291 -: март 14, 2013, 15:21:00 »

Моят пръстен, въпреки че давах подсазки, си беше избран от мъжа ми и не бих си представила да ми позволи или аз да си позволя да си го избера аз. Най-ценното в него е, че той го е избирал - карати, качество, модел и това го прави 100 пъти по-специален от нещо, което аз бих избрала сама.

Относно малките диаманти, глупости са че в чужбина нямало малки диаманти и че малките диаманти не са диаманти, не всеки има хиляди за пръстен и за това има варианти, в които се прави клъстър от малки камъчета и ако е добре направен изглежда все едно е цял диамант и съм виждала доста красиви неща!

Абе в крайна сметка важното е човек да е доволен и пръстена му да издържи във времето, мен много ме е страх да не ми стане нещо с пръстена и си го пазя прекалено много, даже не го и нося винаги, за това понякога съм и против скъпите пръстени, защото само им береш страх и не си спокоен.

Иначе моят пръстен е съвсем семпъл - кръгъл 0.4 каратов диамант от бяло злато, но за мен разбира се е най-прекрсен и още си го гледам тайно с радост. Wink
Активен
Fantasy_Girl
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 24



Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: март 14, 2013, 15:28:37 »

Моят, пък, пръстен даже изобщо не прилича на стандартния годежен, и не е с диамант, а със Сваровски, но пък аз си го харесвам и, както е казала, Vivi не ме е страх да си го нося всеки ден smile
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #293 -: март 14, 2013, 15:31:41 »

И моят пръстен е тифани (снимка в раздел халки danceg ),  само дето не съм си го избирала сама и не бих и искала, за мен най-важноти е че милото се е постарало и е намерил това, което той смята за прекрасно за неговата бъдеща съпруга, аз честно казано даже и намеци не съм правила никога, по принцип не търпя много бижута по себе си и дори самата аз не съм била никога в крачка какво е модерно и какво искам, и както по горе казаха момичетата и от зрънчо да беше щеше да е пак единствен и неповторим, знак който ми показва че за моя любим аз съм единствна и неповторима  heart
Активен
Daherova
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 42


:)


« Отговор #294 -: март 14, 2013, 16:02:22 »

Мрявка, Тифани са си Тифани smile Няма шанс да се сгреши там smile
Относно малките диаманти или дали да е диамант изобщо или цирконий или сваровски, каквото и да ти дадат, все ще се радваш smile И никоя жена няма право да очаква от мъжа насреща нещо невъзможно, идеята е да сте заедно в Добро и Зло, не да сте заедно, щото може да ти купи диаманти Wink Аз не съм в България от 5 години, преди това и да ме беше ударил диамант в челото пак нямаше да разбера, че е диамант blum
Иначе хора разни, ние си поговорихме по темата един ден за евентуален брак и тъй като той не е българин, организирахме годеж за да запознаем родата и някакси не ставаше да се преструвам, че не знам и че се изненадвам smile Аз не чета мисли, нито очаквам от него да чете моите и за нас варианта да си избера аз пръстена ни устройваше и двамата. В интерес на истината техните ни организираха невероятен годеж, а той милия толкова се спече като дойде момента, че ми връчи кутийката без дори технически да зададе въпроса:P Това, че ме остави да си избера пръстена сама, не означава, че не е романтичен или не ме обича, просто ме познава много добре вече smile
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: март 14, 2013, 19:33:04 »

Друг е въпросът,че цената на масовите диаманти по годежните пръстени т.е средно 0,10ct са с цена 100лв бр. и ми е забавно като някои тръгнат да се прехласват,че пръстенът задължително трябва да е с диамант.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #296 -: март 14, 2013, 19:37:10 »

Моят пръстен, въпреки че давах подсазки, си беше избран от мъжа ми и не бих си представила да ми позволи или аз да си позволя да си го избера аз. Най-ценното в него е, че той го е избирал - карати, качество, модел и това го прави 100 пъти по-специален от нещо, което аз бих избрала сама.

Относно малките диаманти, глупости са че в чужбина нямало малки диаманти и че малките диаманти не са диаманти, не всеки има хиляди за пръстен и за това има варианти, в които се прави клъстър от малки камъчета и ако е добре направен изглежда все едно е цял диамант и съм виждала доста красиви неща!

Абе в крайна сметка важното е човек да е доволен и пръстена му да издържи във времето, мен много ме е страх да не ми стане нещо с пръстена и си го пазя прекалено много, даже не го и нося винаги, за това понякога съм и против скъпите пръстени, защото само им береш страх и не си спокоен.

Иначе моят пръстен е съвсем семпъл - кръгъл 0.4 каратов диамант от бяло злато, но за мен разбира се е най-прекрсен и още си го гледам тайно с радост. Wink
браво. отлично си го казала! smile
Активен
Pulsatorkata
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 78


Моят сватбен албум

« Отговор #297 -: март 22, 2013, 15:26:14 »

ето го и моят това е линк към него,защото снимките които  имам са мн големи като размер:)
http://hugasian.bg/%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D0%B6%D0%BD%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D1%8A%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BD%D0%B8/%D0%BF%D1%80%D1%8A%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BD
Активен
ELCHOOOOOOO
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 368


Луда от любов


Моят сватбен албум

« Отговор #298 -: март 25, 2013, 13:46:02 »

ето го и моят това е линк към него,защото снимките които  имам са мн големи като размер:)
http://hugasian.bg/%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D0%B6%D0%BD%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D1%8A%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BD%D0%B8/%D0%BF%D1%80%D1%8A%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BD

Честито чудесен е  Bravo
Активен
Pulsatorkata
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 78


Моят сватбен албум

« Отговор #299 -: март 25, 2013, 23:39:39 »

Благодаря наистина е страхотен и аз мн си го харесвам:)
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines