Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 29, 2024, 02:59:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Годежен пръстен - 3"  (Прочетена 250908 пъти)
 
Деска
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 107



Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: март 30, 2012, 12:19:23 »

Много благодаря! Ето и моят пръстен smile

пръстена е супер БРАВО на бъдещия ти съпруг за избора smile
Активен
lili4ka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 135



Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: март 30, 2012, 13:38:38 »

reni_555, честито за пръстена  give_rose много е красив
Активен
reni_555
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #137 -: март 30, 2012, 21:30:50 »

Много сте мили всички, още веднъж благодаря! А пръстена го обожавам направо, както и бъдещият ми съпруг! Леле как звучи самооо, още не съм свикнала, но ми харесва smile
Активен
Amber
Любопитен
*
Публикации: 20



« Отговор #138 -: април 01, 2012, 17:16:34 »


Моето годежно пръстенче е подобно на това и мисля тънка халка с диамантчета да добавя. Според мен седи много стилно.

Амели, чудесен избор!! Моите са точно като показаните на снимката, стоят много елегантно на ръката.. Според мен най - добрият избор е фина халка, изцяло с брилянти, изглежда много изискано, няма да сгрешиш  smile
Активен
fbvgb
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 129



Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: април 18, 2012, 19:20:12 »

Amelie, Amber, моят годежен пръстен е подобен на този от снимката и смятам да направя комбинация с халката като тази от снимката. Радвам се, че не съм единствената, която харесва този вариант. smile
« Последна редакция: април 18, 2012, 20:33:08 от Bride2012 » Активен
Amber
Любопитен
*
Публикации: 20



« Отговор #140 -: април 19, 2012, 01:02:47 »

Bride2012, това е просто перфектен избор, по принцип е един от клсическите модели на Cartier, халка изцяло с брилянти символизира вечността, т.е. вечната любов също  smile
Активен
Amelie
Ентусиаст
**
Публикации: 72



« Отговор #141 -: април 19, 2012, 13:30:02 »

 give_rose  Аз пък се бях притеснила, че съм единствената лигла, която мисли, че ръка не се иска със сребърен пръстен с обикновен камък.
Все си мисля, че щом е толкова официален поводът, пръстенчето трябва да е много специално. А съм и много щастлива, че моят годеник мисли като мен. Съответно според неговата националност и мъжете носят годежни пръстени, така че и аз избрах възможно най-хубавият мъжки пръстен.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: април 19, 2012, 13:32:50 »

give_rose  Аз пък се бях притеснила, че съм единствената лигла, която мисли, че ръка не се иска със сребърен пръстен с обикновен камък.
Все си мисля, че щом е толкова официален поводът, пръстенчето трябва да е много специално. А съм и много щастлива, че моят годеник мисли като мен. Съответно според неговата националност и мъжете носят годежни пръстени, така че и аз избрах възможно най-хубавият мъжки пръстен.

Този спор е засяган няколко пъти в темата. Какво значи "ръка не се иска със сребърен пръстен с обикновен камък."? Ако момчето няма възможности за друг? Или това автоматично изключва възможността той да бъде бъдещият ти съпруг?
Активен
Amelie
Ентусиаст
**
Публикации: 72



« Отговор #143 -: април 19, 2012, 13:52:04 »

Лично мое мнение си е, но ще си го споделя и въобще не се срамувам от него. Ако няма възможност да купи един пръстен как смяташ, че ще има възможност да обезпечи цяло семейство? Несериозно ми се вижда. Знам, че много хора нямат възможност, но защо тогава решават да предприемат такава важна стъпка без финансови средства?
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: април 19, 2012, 13:53:09 »

Тоест, който няма пари за скъп годежен пръстен, не се жени, така ли?
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: април 19, 2012, 13:58:19 »

ами именно ако няма възможност за скъп пръстен, вземе заем и го профука за едно бижу, не би ми бил много надежден за бъдещ семеен човек, който да знае как да разпределя семейния бюджет.
Ако има пари- нека ми купи диамант, ок.
Въпрос на мислене.
Разбира се че всички искаме хубави качествени пръстени, но по-доброто е на годежа да получим един качествен мъж, с перспектива да се превърне в "диамант" някой ден  smile .  Така и сребърния годежен пръстен, след 10 години, един вече стабилен икономически съпруг, от обич може да ни го замени за вече финансово възможен скъп пръстен. Търпението се възнаграждава. smile
Активен
Росита
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125


Бургас, морето и .....


Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: април 19, 2012, 14:05:04 »

Веси, остави, безсмислено е!  smile
Явно за някои хора любовта се изразява в много пари. Радвам се, че в този форум хората за които любовта е материализъм и сребролюбство се броят на пръсти...
Еми, абсолютно съм съгласна с написаното от теб!  good
За съжаление повечето разглезени момиченца не го осъзнават.
Активен
Amelie
Ентусиаст
**
Публикации: 72



« Отговор #147 -: април 19, 2012, 14:09:11 »

Кой въобще говори за взимане на заеми?! Аз говоря за елементарното уважение към бъдещата си съпруга и доказателство за отговорностите, които можеш да поемеш. Защо да взима заем? Нека да спестява. Вие нали и след 10 години ще го обичате, дори и да не сте се бракували. Или за вас е важното да сте женени, пък там останалото - голяма работа. Не всеки има високи доходи, но пък всеки има възможност да си отделя. Ето на това му викам способност да "разпределя семейния бюджет". Не ме нападайте, само защото възгледите ни са различни.
И да, ако нямаш достатъчно средства - не се жениш. Елементарно.
Ние решихме да постъпим така - за момента нямаме желаната сума за сватба, имаме само половината като спестявания. Затова ще женим догодина. Нито ще взимаме заеми, нито ще взимаме от родители, нито пък ще се лишаваме чак толкова. Щом сме взели решението да се женим, сме достатъчно отговорни, за да си платим и организираме сватбата самостоятелно.
Съответно, щом някой е решил да предлага, според мен е недопустимо да не се постарае поне малко, а не да е само за отбиване на номера и с очакване за след 10 години.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: април 19, 2012, 14:14:08 »

Можеше да се ожените с парите от годежния пръстен!  god
Моят пръстен е сребърен и то защото аз държах на такъв! И какво сега, да не се женим ли?
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: април 19, 2012, 14:20:39 »

. Не всеки има високи доходи, но пък всеки има възможност да си отделя.
И да, ако нямаш достатъчно средства - не се жениш. Елементарно.

Съответно, щом някой е решил да предлага, според мен е недопустимо да не се постарае поне малко, а не да е само за отбиване на номера и с очакване за след 10 години.
явно не ме разбра. Как така реши че всеки има възможността да спестява?
Ние имаме заем за нещо много по-важно-жилище. Изключено е да пестим, защото всичко като доход е разпределено до стотинката. Това което ми е купил е максимумът и то с лишения от негова страна. При това не съм със сребърен пръстен.
Да ти кажа вече хич не ми пука дали ще сме женени или не- като навлезеш в организацията на сватбата си някой ден, ще разбереш защо.
Ако нямаш пари- просто не дигаш сватба pleasantry , а не -не се жениш. Един подпис и едно влизане в църквата не е кой знае какъв разход. Има разлика между двете описани ситуации.
А това за десетте години го дадох като метафора на мъжа-диамант.
Той да се постарае да е добър и любящ съпруг и да си носи парите вкъщи -както досега. Другото е вятър работа- бижутата  минават и заминават. Миналата година ограбиха нашите и загубиха всичките си семейни взаимноподарявани бижута.
О, и никой не те напада. Просто чети внимателно, може да откриеш че понякога хората говорят сходни неща, но на различни езици. Вавилон, какво да се прави.
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines