Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 18, 2024, 02:34:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: 90 дневната диета! - 2  (Прочетена 163826 пъти)
 
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #60 -: май 17, 2011, 08:25:09 »

Моят белтъчен е: закуска ябълка, обяд и вечеря - пилешки сърца + шопска салата smile
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: май 17, 2011, 22:21:31 »

Принципно я спирам и почвам по хиляда пъти, ама това е друга тема.
Дайте някакъв съвет как да приготвям варивата и какво да консумирам за да не се подувам като балон. Днес на обяд например ядох грах, приготвям го по следния начин - запържвам лук, морков, няколко скилидки чесън, добавям домат/доматено пюре и после грахта. Ври към десетина минути и е готово. Работата е там че още ме боли корема. Вече се замислям дали да не прескачам варивата  crazy

Утре въглехидрати, за закуска фреш грейпфрут, обяд - мисля кроасан  Wink
Активен
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #62 -: май 17, 2011, 22:31:17 »

Принципно я спирам и почвам по хиляда пъти, ама това е друга тема.
Дайте някакъв съвет как да приготвям варивата и какво да консумирам за да не се подувам като балон. Днес на обяд например ядох грах, приготвям го по следния начин - запържвам лук, морков, няколко скилидки чесън, добавям домат/доматено пюре и после грахта. Ври към десетина минути и е готово. Работата е там че още ме боли корема. Вече се замислям дали да не прескачам варивата  crazy

Утре въглехидрати, за закуска фреш грейпфрут, обяд - мисля кроасан  Wink
Герганче, недей да запържваш лука, задушавай го. Чесънчето също слагай към края. Доматите 5-10 минути преди да изключиш котлона. Освен това мисля, че прекалено малко вариш грахчето  smile. Варивата са полезни, не ги изключвай. Просто спри запържванети и го замени със задушаване. И освен това за боб и леща, не забравяй да изхвърляш "първата вода".  Успех!   good
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: май 17, 2011, 22:38:58 »

Ами аз купувам такъв грах в консервена кутия и той си е готов, варя десетина минути колкото да се овкуси, а не да се свари. Другите съвети ще ги пробвам  Wink
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #64 -: май 18, 2011, 07:16:27 »

Гери, мила, подуването при бобовите храни идва от целулозната им обвивка, която е дебела и по-трудно се смила в стомаха и затова и подува. Единственият начин за приготвяне на тия храни, за да не се получава така, е като се варят на бавен огън и ако имаш възможност - в тенджера под налягане - тогава обвивката им се сварява напълно и после не боли корем. Тези храни са богати на белтъчини и затова при бързо загряване белтъкът се "пресича" и после си остават твърди, въпреки че са варени и по 3 часа понякога. Добавянето на ракии, захар, изливане на води и други са разни трикове, които с извинение, нямат нищо общо с доброто сваряване, от което идва и смилането им в стомаха после. И аз сума ти години така правех боб, добре ставаше, ама все се чудех защо на баба ми боба, без да му изхвърля водичката, в която е врял, става по-хубав. Най-важно е просто да се варят с постепенно затопляне, от "1" на котлона до завиране и увеличаване на топлината. Иначе за задушаването съм "за", защото също щади стомаха.

Не знам обаче ако вариш малки количества, само за теб заради диетата, дали можеш да си позволиш толкова пипкаво варене. Аз поради тая причина, понеже страдам от подут корем, съм намалила бобовите храни, а зелето, за което поне при мен няма никакво спасение от болки, направо съм го изключила от храните. Също така, поне при мен усетих, че подутият корем идва като ям бял хляб, защото в днешно време слагат в него такива съставки, че той довтасва след изяждане и после се чудим защо ни е тежко. И него почти не ям вече, макар че трудно свикнах и сега ми е по-леко. Но това при всеки си е индивидуално. От домати - същата работа. При теб от какво се дразни корема?
Активен
plesure
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 320



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: май 18, 2011, 08:51:11 »

Привет девойки,

вече съм на ден 16. Резултатът си е все още 72.4, но това не ме притеснява (преди няколко дена бях 71.9, но явно е било времено явление smilesmilesmile ) Влезнах да се похваля за много голяма победа за мен - уговорих любимият да се включи в режима и от утре сме двамка : danceg утре ще направя контролни мерки и ще следя и неговите резултати. Мисля че той ще се справи по-добре от мен - има повечко да сваля, а и спортува усилено последните седмици (за разлика от мен, която се вясна във фитнеса само веднъж blush )

Днес съм на плодчета, дано издържа, че мнооого ми се яде  pardon
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: май 18, 2011, 09:54:56 »

Аз не съм се мерила, но дънките ми пак запонаха да падат, голям кеф smile При мен всичко върви по-бавно, сигурно защото не съм много стриктна.Днес ще хапвам за обяд ориз със зелена салата, а за вечеря картофи със зелена салата smile
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: май 18, 2011, 10:14:44 »

Аз пак започнах диетата от понеделник уж, но и двата дни имах прегрешения, та ще видим докъде ще я докарам. Имам още килца за сваляне и ако не съм на диета не мога да се ограничавам, сега поне да знам какво ми е позволено и  кое не.  pardon Не съм спирала да ви следя и стискам палци на всички диетуващи да постигнат и най-вече да задържат желаните резултати, макар и по-бавно при някои - все пак важен е крайния резултат!  good
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: май 18, 2011, 11:47:37 »

Aми Дени от грахта и боба основно ме боли корема и се подува. Картофи пък избягвам защото ми създават една "фалшива" ситост, за половин час огладнявам и не ме устройва никак. Благодаря за съветите за варенето, дори да готвя само за себе си не ме притеснява да я готвя пипкаво. Зеле и аз въобще не ям или поне съм свела до минимум. Сега се сетих че вчера хапнах и малко бял хляб с грахта, а не бях яла от месеци, да не кажа и години lol Ама бях при родителите ми, а те само такъв имаха, пък трябваше да хапна по добре, защото после бях на лекции до към 21ч.  angry

Та днес въглехидрати - закусвах фреш грейпфрут, кроасан и една суха паста. За вечеря най-вероятно брускети  Wink
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: май 18, 2011, 14:10:05 »

 Offtopic Ох и аз ту почвам,ту спирам ... уж сега съм решила да съм сериозна/да видим до кога/
================
з:чай с мед
о:риба със салата с малко сирене и една плочка черен шоколад blush

междинна : фреш


в: салата със сирене
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: май 20, 2011, 15:16:23 »

Вчера:
з:ябълка
о:салата и риба
междинна:500мл.фреш от портокали
в:салата и риба

Днес:
з:портокал
о:салата
междинна:500мл.фреш от портокали
в:салата и ориз
Активен
happybride
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 36



« Отговор #71 -: май 30, 2011, 10:56:24 »

Здравейте на всички,

мисля и аз да се включа! Имам желание да поотслабна за сватбената рокля blum
Още съм в началото- ден 6!
Реално бях 56, което не е фатално при см- 165, но все пак човек трябва да мисли за себе си:)
Така де, желая да попитам по старшите във форума..идеята ми е да пазя стриктно диетата до 8-9 цикъл т.е към 36 дни, защото целта ми е към 4-5 кг. След това зная че не трябва да се нахвълям като бясно куче над храната...как мислите?
Другото е, че този уикенд ми предстои семейна сбирка и голяма маса, а аз тъкмо ще съм минала деня с месото sad, дали според вас мога да повторя плодовия ден, 2 дни плодови дни един след друг и след това пак да си продължа...как ви се струва?

Успех на всички
Активен
pink_panther
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 350



Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: юни 30, 2011, 18:30:46 »

Момичета, и аз се включвам към вашата темичка.  danceg Ето че ми е "готиния " ден днес, на въглехидрати.  good Почвам тази диета и аз и то точно навреме. Преди два дена точно я почнах и гледам, че остават точно 90 дена до сватбата - супер случайно беше! Мисля, че е хубаво настройката да не е като за диета, а просто като начин на хранене. Мисля че много лесно може да се свикне, но .... само така си говоря още, преди да съм пробвала!
Хайде, малко да побутна и темата.  Wink
Активен
Lepotica
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 45


Г-жа -)


Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: юли 07, 2011, 13:34:52 »

Позволете на още една бъдеща булка, която не се побира в роклята си, да се включи във вашата тема  cray
И така...в неделя бях на проба на сватбената рокля и според шивачката съм увеличила талията с 5см Oh my ...
Преживях голям срам... cray Никога не съм била привърженик на диетите, на ограниченията...но реших, че трябва да направя нещо по въпроса (освен упражнения,разбира се).
90-дневната диета още в началото на годината ми я препоръча един лекар- ехографист, който реши, че ще ми се отрази добре. Тогава не му обърнах внимание, но сега се запознах доста добре с въпросната диета. Хареса ми това, че се набляга на разделното хранене, а не на ограничаването на определени храни за 10-20 дни например...
Започвам от 59кг при ръст 157см, съсредоточени главно в корема  angry Имам два месеца до сватбата и се надявам да сваля 5-6 килограма и да се пооформя с фитнес и народни танци. И най-вече, сватбената рокля, в която съм просто влюбена да изглежда добре на мен.  heart

Вчера беше 1-ви ден. Отчет:

З: 2 нектарини;
О: Свинска пържолка на скара+1 пълнена чушка със сирене и яйцс
В: Нямаше време, изядох 1 банан на крак Girl_hide

2-ри ден, днес:

З: 2 банана;
О: Бобена чорбица  Girl_hide
В: Пак същото ще е, но 1 черпак, вместо два  girl_wink

Ще се радвам да се подкрепяме взаимно!  give_rose
Активен
pink_panther
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 350



Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: юли 07, 2011, 14:07:45 »

Да ти кажа, аз вече известно време съм на тази диета и учудващо още я издържам. Естествено имам леки прегрешения, като един сладолед вчера, но не ги броя тези!  pardon Днес съм си направила леща (за първи път в живота ми), и ще си я сърбам цял ден. Честно казано не ги псазвам много много тези правила, че вечерята трябва да мие половината от обяда. Понякога дори са ми различни, но от една хранителна група. Ям си и между основните хранения. Смятам, че така ще е по-добре, за да мога да си се наям като хората, защото иначе ще се откажа веднага.  tease
« Последна редакция: юли 07, 2011, 14:11:55 от pink_panther » Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines