Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 13:57:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: 90 дневната диета! - 2  (Прочетена 163387 пъти)
 
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« -: април 15, 2011, 08:19:15 »

ДЕН 1-БЕЛТЪЧЕН ДЕН
Кои храни спадат към белтъчини:
МЕСО, РИБА, ЯЙЦА, МЛЯКО И МЛЕЧНИ ПРОДУКТИ-СИРЕНЕ, КАШКАВАЛ, ИЗВАРА, МЛЯКО, СОЯ И СОЕВИ ПРОДУКТИ (ВКЛЮЧИТЕЛНО СОЕВО МЛЯКО И СОЕВО СИРЕНЕ ТОФУ)
Те могат да се комбинират с всички зеленолистни и безскорбялни зеленчуци като:СПАНАК, РЯПА, ЗЕЛЕ, ДОМАТИ, ЧЕРВЕНО ЦВЕКЛО,КАРФИОЛ, КРАСТАВИЦИ, ЧУШКИ...
ПРИМЕРНО МЕНЮ:

ЗАКУСКА:За закуска се консумира само един вид плод (2 ябълки, 2 портокала, 2 праскови, 2 мандарини, 2 круши, диня, пъпеш, купичка ягоди, малини и т.н.). Не смесвайте продове от различни видове!!!

ВЕЧЕРЯ: Същата храна, която сте консумирали за обяд, само че без бульон. Ако сте обядвали месо, за вечеря яжте същото. Същото се отнася и за другите избрани от вас продукти. За вечеря яжте на половина от количеството, консумирано за обяд и без хляб!

ДЕН 2-БОБОВИ ХРАНИ И ВАРИВА:
Кои продукти спадат тук:
ОРИЗ, ЗРЯЛ БОБ, ЗЕЛЕН БОБ, ГРАХ, СОЯ, ЦАРЕВИЦА, ЛЕЩА, КАРТОФИ...
ПРИМЕРНО МЕНЮ:
ЗАКУСКА:ПЛОДОВЕ.Не смесвайте плодовете!

ОБЯД: Може да се яде боб, грах, соя, царевица, ориз, картофи, задължително варени или задушени, почти без мазнина. Разрешава се и филийка хляб, салата от различни видове зеленчуци, варени зеленчуци. В този ден също се консумира бульон, но той се приготвя от пресни зеленчуци или кубче зеленчуков бульон.

ВЕЧЕРЯ:  Същото, което сте консумирали за обяд, само че в по-малко количество и без хляб. Запомнете: ако обядът ви е бил пълна чиния, за вечеря трябва да хапнете половин чиния!


ДЕН 3-ВЪГЛЕХИДРАТЕН
Кои продукти спадат под въглехидратни:
ЗАХАР, ТЕСТЕНИ ИЗДЕЛИЯ И СПАГЕТИ, ПИЦА, СЛАДКИШИ...
ПИЦА СЪС ЗЕЛЕНЧУЦИ ИЛИ ПЛОДОВЕ(БЕЗ БЕЛТЪЧНИ), СПАГЕТИ С ДОМАТЕН СОС, КЕТЧУП ИЛИ СОС ОТ ГЪБИ. В СОСОВЕТЕ НЕ СЕ СЛАГА МЕСО ИЛИ ДР.БЕЛТЪЧНИ. МОГАТ ДА СЕ КОНСУМИРАТ СЪЩО И ТОРТИ, КАКТО И СОЛЕНИ СЛАДКИШИ ,А СЪЩО ТАКА И СЛАДОЛЕД.
ПРИМЕРНО МЕНЮ:

ЗАКУСКА: един вид плод!

ОБЯД: Макарони с подправки или пица с доматен сос, може да приготвите доматения сос с различни видове подправки и зеленчуци, солени бисквити колкото количеството на една пица. Може също така да се консумират крекери, други тестени изделия, приготвени от тесто без мая или пък палачинки, без мляко и яйца. Разнообразете менюто си за деня с блюда от елда, ечемик, просо и други зърнени храни.

ВЕЧЕРЯ: 1 пастичка (или 3 неголеми бисквити по ваш избор или съшото количество дребни сладки или 3 топки сладолед) и задължително 1 лентичка натурален шоколад.  Вкусно е! Ако не обичате сладко, хапнете си крекери или порция пица.


ДЕН 4- ПЛОДОВО- ЗЕЛЕНЧУКОВ ДЕН
В този ден хапвайте само плодове. Съчевайте ги както решите. Ако ви харесва повече хапвайте едни и същи плодове на едно хранене. Включете и малко сушени плодове, семена и ядки. Най-полезни са свежите и небелени плодове. Може да се консумират и плодови пюрета, супи, компоти, печени плодове (може да се добави подсладител). Ако не обичате плодове, тогава може да ги заместите със зеленчуци.

29 ДЕН-ВОДЕН ДЕН
ТОЗИ ДЕН Е СЛЕД ПЛОДОВИЯ ДЕН,ВСЕКИ 29-ТИ ДЕН ОТ НАЧАЛОТО НА ДИЕТАТА.ВСЪЩНОСТ ЩЕ ИМАТЕ 3 ВОДНИ ДНИ ПО ВРЕМЕ НА ЦЯЛАТА ДИЕТА-90 ДНИ.ВОДНИЯТ ДЕН Е НАЙ-ТЕЖЪК, НО НЕГОВИЯ ПОЛОЖИТЕЛЕН ЕФЕКТ ЩЕ ЧУВСТВАТЕ ПОНЕ ДВЕ СЕДМИЦИ.СЛЕД ВОДНИЯ ДЕН МОЖЕ ДА ОТСЛАБНЕТЕ ОТ 1,5 ДО 2 КГ.
« Последна редакция: април 15, 2011, 08:21:37 от Данитка » Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: април 15, 2011, 08:23:27 »

ДОПЪЛНИТЕЛНИ ПРАВИЛА, КОИТО ТРЯБВА ДА СПАЗВАМЕ ПРИ ДИЕТАТА
1. Стриктно трябва да се спазва последователността на дните-белтъчен ден, ден за варива, въглехидратен ден и плодов ден
2. Преди започването на диетата си измерете кръвното налягане и поне един път месечно го проверявайте
3. Диетата е отлична за хора с високо кръвно налягане,но ако приемате таблетки за високо кръвно, не ги спирайте без съвета на личния лекар
4. За приготвяне на храната използвайте предимно маслиново масло и подправки
5. Спазвайте часовете между храненията.Ако в определено време много огладнеете изяжте един плод или изпийте чаша вода или плодов сок
6. Когато пиете свеж плодов сок, знайте, че той замества едно хранене
7. Абсолютно е забранено пиенето на газирани напитки
8. Кафето и чаят се пият без захар
9. По време на хранене не пийте вода или чай, защото раздразвате храносмилателнате сокове и по този начин пречите на правилното разграждане на храната. Вода или чай пийте половин час след хранене
10. Никога не пийте мляко между храненията, защото се счита за едно самостоятелно хранене.
11. Внимавайте да не употребявате голямо количество сол
12. По време на диетата не забравяйте повече да са движете, защото движението е здраве!
13. Ядките могат да се ядат и в плодовия, и във въглехидратния ден - но сурови!!!
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: април 15, 2011, 08:24:54 »

Приготвяне на храната
За приготвянето на храната използвайте качествено растително олио (1 ч.л. за готвене, 1 – за салатата), а също така и различни видове подправки. Не се страхувайте да опитате нови вкусове. Ограничете употребата на сол, блюдата солете непосредствено преди консумация.
Диетата включва най-разнообразни зеленчуци, бобови, кореноплодни, зърнени храни. Може да се готвят по най-различни начини, но преди всичко така, както на вас ви харесва.  При закупуване на продуктите избирайте най-качествените храни. Замразените или консервираните зеленчуци са с добро качество. От време на време проявете малко смелост и опитайте зеленчуци, които още не сте пробвали. Новият вкус ще ви изненада и порадва.
В белтъчния ден промеждутъкът между храненията за обяд и вечеря трябва да бъде минимум 4 часа. Не се хранете след 20ч. Ако обядът ви е бил по-късно и вечер ви се струва, че сте сити, въпреки всичко си пригответе скромна вечеря (половин порция или даже по-малко). През останалите дни промеждутъкът между обяда и вечерята е 3 часа.
През втория (бобов) и третия (въглехидратен) ден на обяд може да се консумира хляб, желателно пълнозърнест. Съветваме ви да консумирате не повече от 1 филийка.
Във въглехидратния ден – десертът се консумира за вечеря, а една лентичка черен шоколад е задължителна. Желателно е продуктите да са домашно приготвени. Ако не умеете да печете или се притеснявате, че ще изядете всичко сами, може да си купите 1 порция само за вас в магазина.  Ако не обичате сладко, хапнете за вечеря част от обяда, но лентичката черен шоколад е задължителна!
В деня, в който консумирате само плодове правете това по-често: промеждутъкът между храненията трябва да бъде минимум 2 часа. В началото на диетата ще хапвате повечко плодове, за да не се чувствате гладни. Но когато свикнете с този режим, апетитът ви ще намалее. Плодовете са задължителни. Изберете си ги по ваш вкус.
Може да включите и сушени плодове. Отделете си 8 сушени плода-това е предостатъчно. Те стават собено вкусни, ако предварително ги накиснете във вода, за да станат по-меки. Дъвчете ги бавно. Сушените плодове трябва да се измият добре преди консумация, за да може и водата, в която са били накиснати да става за пиене след това.
В плодовите дни консумирайте и ядки и семена. Купете си 100 гр. пакетче и го разделете на 4 части. Ядките и семената съдържат мазнини – макар и растителни, но в големи количества не е желателно да се консумират. Солените и печени ядки са недопустими. Ако не обичате ядки ги заменете с плодове – свежи или сушени.

Месото може да замените с пилешко, месни продукти или риба. Ако не обичате месо или сте вегетарианци пак имате широко поле на избор. Избирайте си продукти, които са екологично чисти и с минимално съдържание на мазнини.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: април 15, 2011, 08:26:02 »

Напитки
Ежедневно изпивайте миниму 2 л. вода, може и повече. Пийте също така чай и плодово-зеленчукови сокове.
Внимание: приема на плодово-зеленчуковите сокове се считат за едно хранене.
Можете да се поглезите и с чашка кафе, но без захар.
Употребата на алкохол забавя процеса на отслабване, за това по време на диетата той е забранен.

Цикли на хранене

Изследванията показват, че обменните процеси в организма на човека имат три цикъла.
Първи цикъл – това е периодът на пречистване на организма, който продължава от 4:00ч. до 12:00ч. През това време трябва да се храните възможно най-малко (предимно плодове) и да се пие повече вода, чай или нискокалорични напитки (по време на диетата за закуска – плодове).
Вторият цикъл или периодът на хранене, продълава от 12:00ч. до 20:00ч. Именно през този период трябва да се храните. Количеството на храната няма толкова голямо значение (може да ядете толкова, колкото желаете). Важното е да се спазва правилната комбинация на храните и промеждутъкът между храненията.
Третият цикъл е периодът, в който храната се преработва в организма и той продължава от 20:00ч. до 4:00ч. Не приемайте храна след 20ч. вечерта.

Плодове за закуска!!!

По време на всичките 90 дни закуската е еднаква (две ябълки или две круши, може и чаша ягоди). Плодовете може да се съчетават както прецените, но за най-добра обработка и усвояване е желателно да не се смесват. Може да се консумират всякакви свежи плодове, сушени плодове, или плодови сокове. Соковете не трябва да съдържат захар. Препоръчва се консумацията на сок от лимон.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: април 15, 2011, 08:42:51 »

Добре дошли на всички в новата темичка smile

Аз отново се връщам в редиците,защото положението е страшно  angry
След малко се качвам на кантара,взимам метъра и ще измеря и обиколките...След като видях резултатите на Вяра направо се амбицираххх още повече....и при мен беше започнала да дава супер резултати,но по ред причини НЕ свързани със самата диета се наложи да я спра и се отпуснаххх много,което се отрази веднага,но не върнах всички свалени кила,което е супер имайки впредвид колко се тъпчех  girl_impossible

За днес менюто ми е следното...БЕЛТЪЧЕН ДЕН - 4 ЧАСА М/У ХРАНЕНИЯТА

Закуска : 2 ябълки
Обяд: 2 яйца + салата + сиренце
Вечеря: 2 яйца + салатка + сиренце

Ще си приготвя 1л. чай и още 1л. вода ,преди лягане чаша топъл зелен чай.
2 * 20 мин. вело ще карам и още 20 мин. упражнения.

Хубав ден  give_rose
« Последна редакция: април 15, 2011, 09:27:29 от Данитка » Активен
hoty
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 546


Няма невъзможни неща - има само паузи между две хр


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: април 15, 2011, 09:09:15 »

Ехее, Данитка, много драстична ми се вижда тази диета! Само две яйца със салата...Че и много спорт си включила! Браво! Щом успяваш да издържаш... good  Bravo
Аз до сега не съм включила физически натоварвания, но мисля от днес като заспи  малката да правя малко упражнения, имам тука един диск с програма за стегнато тяло...
Малко ми е  кофти, защото трябва да се лиша за малко от хобито си - да плета - докато скачам и вдигам гирички тука, но красотата иска жертви, няма как! Wink blum
Хайде успех на всички бъдещи фиданки! good
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: април 15, 2011, 09:26:48 »

Ами яйцата на мен са ми предостатъчни smile правя си ги на очи (но не точно ) по принцип ям само твърдо сварени и то само жълтъка....за мен са си тежичка храна и две са ми напълно достатъчни smile Но видях,че съм пропуснала нещо много важно в менюто си...ей сега ще го добавя ....
Иначе има нещичко дето ще си го пия всеки ден ...кафе с мляко + сладост (мед,захар,подсладител) е няма как да се навия да пия кафето чисто и това е  Yes
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: април 15, 2011, 10:13:29 »

Хайде и аз цоп в тази темичка при Дани  tease
Аз съм вече в края на 2ри цикъл след няколко дни правя втори воден ден и съм -11 кг за сега. Мъж ми почна седмица след мен и той свали толкова до момента. Имали сме прегрешения когато се наложи, празници или гости - не са ни повлиявали зле. Задържах най-вече преди цикъл, но след това нещата си идват по местото както трябва  Girl_hide.
 Изобщо това е моята диета, правила съм и Дюкан но много ме дразни и не мога да повторя  nea и не понасям вече месо, тази е разнообразна и е супер  good. Ядем страшно много зелена салата и в трите дни (без плодовия), не съм сазвала това да ям едно и също на обяд и на вечеря, може би в деня на варивата когато сготвя боб се получава да е едно и също иначе не  nea
Водата за мен е ключа и се наливам постоянно. Общо взето в деня на белтъчините ядем месо в последно време предимно кебапчета със зелена салата, вечерта може яйца и пак зелена салата или друго местно изделие. В деня на варивата хапваме боб или леща (случвало се е и ориз) пак със зелена салата, понякога правя едни картофи -пекат се цели, после се срязват на две притискат се с чаша и се запичат още малко - стават вкусни и хрукави но и здравословни и естесвено зелена салата, във въглехидратния ден в повечето случай ядем диетичен хляб с лютеница и зелена салата, правила съм и бутерки с шоколад от този готварския черния, в плодовия е ясно. Когато е хубаво времето и съм по улиците в протеиновият ден пия един айран ако не съм яла вкъщи наобяд, в бобовия -ям една царевица на пара, а във въглехидратния - форнети с шоколад lol Уфф кво да напиша незнам ама пописах толкова за да споделя как процедираме ние, гладни не стоим заради голямото количество салатка, която хапваме с удоволствие. Кафе пия с подспадител вкъщи, а навън със захар -изобщо не ме притеснява това, кантара мърда всеки ден  yahoo
Хайде успех и много минусчета ви желая  smile
« Последна редакция: април 15, 2011, 10:18:08 от Вероника » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: април 15, 2011, 10:28:37 »

Момичета от понеделник съм пак с вас.Стомахчето ми е вече добре и съм на линия, и без това от тзя операция се надух  sad та сега ще свалям пак smile
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: април 15, 2011, 23:32:17 »

Вярка как ги притискаш тия картофи с тая чаша  crazy Много обичам картофи и ме изкуши с това обяснение дето не схванах  blum
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: април 16, 2011, 08:36:37 »

Secret girl рецептата е от нета, сега ще ти я копна  Girl_hide

Хрупкави картофени корички

 

6 картофа
2 с л олио или зехтин
сол
смлян черен пипер
• Картофите се измиват и набождат на няколко места.
• Фурната се загрява на 200 С.
• Картофите се поставят в тава и се пекат 1 час.
• Изпечените картофи трябва да бъдат меки в средата, това се проверява с клечка или дървен шиш.
• Ако картофите са готови, то при набождането и изваждането на шиша няма да има съпротива.
• Изпечените картофи се разрязват на две по дължината.
• Тавата за печене се намазва с тънък слой олио.
• Половинките картофи се нареждат с кората надолу.
• Отгоре се притискат с чаша, докато се сплескат на плоска питка.
• Всеки картоф се намазва отгоре с олио (мъничко зехтин слагам аз).
• Поръсват се със сол и черен пипер.
• Тавата се поставя във фурната.
• Картофите се пекат 20 минути, след което се обръщат.
• Пекат се още 20 минути и се поднасят с кетчуп, сметана със зелен лук 4ли със сметанов сос.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: април 16, 2011, 16:26:00 »

И аз ще ги пробвам тези картофки,но на другия ми бобов ден smile

Вчера не ми остана почти никакво време и успях от замислените упражнения да направя само 15 мин. вело sad малко,но това е положението с 2 деца си е понякога мисията невъзможна  pardon

Отчета за днес
3: 2 ябълки
О: 200гр. ориз с гъби и 1/4 краставица (малко,но общо взето бях по улиците и нямаше начин)
В: Боб чорба + салатка
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: април 17, 2011, 19:24:42 »

Аз сама си пииишаааа,но какво от това smile

Отчета за днес въглехидрати

З: ябълки
О: Бейк ролс (много тъпо,но пак бях по пътищата)
В:Макарони,салатка и парче шоко квадрат (и сега ми е много тежкоооо)

Днес с водата съм много зле,ако има 1л. пак ще е добре  angry
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: април 18, 2011, 08:49:45 »

Така на мен след прекъсването днес ми е първи ден.Мисля на обяд да хапна едно кисело мляко, а за вечеря слата и варени яйца.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: април 18, 2011, 12:27:26 »

Маги smile  give_rose

Аз днес съм плодова

Фреш - 2 портокала и 1 лимон
2 банана
2 ябълки и сурови ядки
Това за целия ден ще бъде  smile
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines