Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 06:29:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кървене при бременност  (Прочетена 7260 пъти)
 
zvun4e
Ентусиаст
**
Публикации: 92



« -: април 08, 2011, 10:01:47 »

Здравейте! Не съм сигурна дали няма такава тема, но не успях да открия. Исках да питам, защото изчетох 1000 материала по темата. Някъде около 5-6 седмица съм, миналия месец, когато трябваше да ми дойде имах няколко дни кафеникави капчици и си мислех, че нещо не е наред, а то какво било. Препоръчаха ми да изчакам с лекаря, за да може направо да се чуе пулс (да се надяваме да има такъв), гинеколожката ми може да ме вземе най-рано на 19.04. Притеснява ме обаче, че от вчера започна при уриниране да имам малко кафеникъв утенък, когато се трия, а днес имам и 2-3 малки капки на превръзката. Нормално ли е това?
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: април 08, 2011, 10:55:50 »

zvun4e, за последните две-три седмици изчетох много за зацапването по време на бременност. Това, което разбрах е, че със сигурност не е нормално, но пък има много случаи на зацапване, та дори кървене по време на бременност и след това здраво бебче smile Най-добре звънни на своята лекарка и й кажи оплакванията и притесненията си, смятам, че би трябвало да те приеме, един вид по спешност.
А като съвет от мен, моля те, не се рови много много из нет-а (при себе си го отчитам като огромна грешка) има толкова много информация по тази тема, която определено няма да ти помогне особено, т.к. всичко е индивидуално,  само ще те натовари допълнително. Бъди спокойна и просто помоли лекарката да те приеме за преглед. Стискам палци всичко да е ОК  smile
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: април 08, 2011, 13:32:38 »

Съвет от мен - бързо се обаждай на гинеколога си и отивай да те прегледа! Не чакай до последния момент.
Виленцето хубаво те е посъветвала да не се ровиш в нета, че може главата да ти настръхне от ужасиите, които можеш да прочетеш.
Успех и дано всичко с бебчо е наред  give_rose
Активен
zvun4e
Ентусиаст
**
Публикации: 92



« Отговор #3 -: април 08, 2011, 13:40:59 »

Благодаря ви, момичета! Ужасно съм притеснена! Лошото е, че не може да ме вземе по-рано... Ще мисля други варианти
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: април 08, 2011, 15:21:18 »

Звънче,

и аз те съветвам още днес да отидеш при генеколог, дори да няма часове, казваш че е спешно и след последния записан пациент си ти! Аз така направих. По същия начин в наалото на бременността започнаха моите прокървявания, тогава доктора гледа дали има отлепяне, при мен нямаше, но пакми биха инжекции за задържане и 2 месеца основно лежах. Имала съм две по-силни прокървявания и два месеца зацапване, всеки пък ми се свиваше сърцето, така че перфектно те разбирам.
От друга страна мноооого момичета имат подобно цазапнване/прокървяване и си изкарват съвсем нормална и успешна бременност (след третия месец вече нямах никакви проблеми), така че вземи мерки, мисли положително и се моли всичко да е ОК!!!
Стискам палци!
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: април 09, 2011, 20:10:50 »

След като не може да те поеме,отиди в някой спешен център и там ще ти окажат незабавна помощ.На мен това ми се струва доста сериозно и ако бях на твое място изобщо нямаше да се колебая.  good
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: април 09, 2011, 20:51:34 »

И моят съвет е да отидеш в АГ..дори и при регистриран само сак се водиш бременна и не плащаш и ще ти обърнат внимание...аз лежах в 7-8 гс от такова зацапване, в 14-15 мисля, че и после в 6-ти месец пак...Имам здраво и нормално бебче, но си трябва пазене...
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines