Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 12:42:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Домашна помощница  (Прочетена 40397 пъти)
 
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« -: април 04, 2011, 10:41:18 »

Пускам нова тема, тъй като не намерих подобна. Ако случайно има в друг раздел, моля модовете да преместят поста ми там!

Та моля за помощ и съвети при избора на жена, която да идва за чистене. Като се върна на работа, искам да си взема човек за общата домакинска работа - подове, баня, бърсане на прах, евентуално гладене - тези неща. Въпросите ми са два - ползвали ли сте и най-вече колко плащате? Аз съм ползвала преди, но беше отдавна и информацията не е актуална.
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: април 04, 2011, 10:51:07 »

Предполагам, че има значение и града за който говорим. Аз за Варна мога да кажа, че имам познати, които ползват услугите на домашна помощница. Върши точно това, което си описала, няма определени часове за работа, просто ходи три пъти седмично свършва необходимото и й плащат 50 лв./седмица.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: април 04, 2011, 14:49:11 »

Аз мога да дам инфо за Пловдив, сумите варират от 15 до 40 на посещение, зависи от площта на апартамента и услугите. $о лева включва и гладене на ризи.
една приятелка пък в София има чистачка, на която плащат 50 лева на месец за 4 посещения( направо се втрещих като чух) но е от малцинствата.
И на мен много ми се иска, но сега жилището ни е 50 квадрата и ми е малко неудобно да си взема , като се преместим живот и здраве, тогава взимам, зарекла съм се.
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #3 -: април 05, 2011, 10:22:37 »

Много благодаря за бързите отговори на всички, както и на тези, които ми писаха на лични, и особено на bubka и Harmonia! Предстои ми интервю с жена евентуално другата седмица и исках да се ориентирам какво да предложа от моя страна. Аз няма да включвам гладене като услуга, тъй като носим чаршафите и ризите за гладене на химическо чистене, а разни по-дребни неща все ще си ги изгладя; или пък може да го включа допълнително като услуга по-късно. Мисля да започна с идване веднъж седмично, за да видя как ще тръгне, а ако трябва ще увеличим. Та ще споделя непременно как е минало!
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: април 06, 2011, 09:05:57 »

Розовче, сподели после как е минала интервюто и първи впечатления след посещение  smile
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: април 06, 2011, 09:23:24 »

Розовка, а как намери жена за домашна помощница? През агенция или директно през познати? Аз евентуално за бебето съм се замислила, че ще имам нужда от помощ като реша да се върна на работа, защото няма да има на кого да го оставям, а ще е само на годинка живот и здраве и се чудех дали има специализирани агенции предлагащи подобен вид услуги- домашни помощници, детегледачки и т.н.
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #6 -: април 06, 2011, 09:36:30 »

Ели, аз детегледачка си намерих чрез позната - моята кръстница, с коята сме много близки, е акушерка по образование и тя ми препоръча позната колежка. Домашната помощница пък ми я препоръча детегледачката  smile - предстои ми да разбера и тя ли е акушерка, която поема и такива ангажименти. Разглеждала съм този сайт - http://www.detegledachki.com/ Мои познати са си намирали гледачки случайно, при разходки по градинките - там доста гледачки разхождат бебета. Но май масовият случай на наемане на гледачки и домашни помощници си остава през познати.
Активен
Fenix
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Идеееее пролет! :))))


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: април 06, 2011, 12:43:42 »

Rozovka, и в Стара Загора е 15лв на посещение за изброените дейности, както и миене на прозорци 1 път в месеца. На мен мъжът ми няколко пъти ми предлага да вземем помощник, но ме е срам- все още не съм се върнала на работа, а апартаментът е малък, може би като тръгна на работа ще търся за 1 път седмично поне, голям прахоляк е у нас лятото  shok А банята ненавиждам да я мия просто  blush
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #8 -: април 07, 2011, 13:22:04 »

Амии да, и аз за нищо нямам време с детето - успявам да позабърша през деня, но за някакво по-сериозно почистване хич не ми остава време, та понякога издивявам, пък и с детето се получава малко - ти чистиш и прибираш от единия край, то се цапа и разхвърля от другия  smile. Та за баня, подове и прах твърдо съм решила да си взема човек, пък аз пак ще си поддържам, но този избор хич не е лесен.
Активен
georgieva_1319
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #9 -: март 31, 2013, 13:26:24 »

Може ли да ми препоръчате човек за общата домакинска работа- за Стара Загора.
Активен
mucca
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #10 -: май 21, 2013, 14:32:53 »

Мен ме мързи, но не мога да пусна друг човек да чисти вкъщи. Неприятно ми е.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #11 -: май 21, 2013, 15:41:31 »

Нашият апартамент е мъничък, но предпочитам почивните дни да си почиваме, а не да чистим, така че имам чистачка, която идва всяка седмица. Понякога и аз чистя, но дребни неща и поне не се занимавам с ваната и кухнята.  pardon

Не разбирам какво може да му е неприятното - за мен е малко като посещение на гинеколог - чисти толкова къщи на ден, че едва ли много и пука какво има в къщата и едва ли ще почне да ни рови из нещата. Пък ако рови, здраве да е, стига не си хареса и прибере нещо не ме интересува особено. Wink
Активен
Magi_Angelova
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 31


Щастливо омъжена 21.06.2014


« Отговор #12 -: юни 17, 2014, 16:06:19 »

ЗДравейте момичета имам позната която е в този бранш от 15 години работи с много семейства,добър,отговорен и съвестен човек,Заплащането е индивидуално според големината на жилището,за миене на прозорци или основно почистване има разлики в цените.Ако някои се интересува може да ми пише и да го свържа офертата е актуална за Град София
Активен
silva88
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 8



« Отговор #13 -: февруари 05, 2015, 18:08:58 »

Аз поръчвам помощничката си от http://www.katiservice.com/ винаги идва едно и също момиче, което аз много харесвам.  smile много е съвестна и добре си върши работата.
« Последна редакция: февруари 05, 2015, 18:13:22 от silva88 » Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: април 12, 2015, 15:29:53 »

Момичета, мисля от другия месец да наема жена за чистене вкъщи. Обаче, познавам много чистачки по домове и знам как работят, с една гъба чистят тоалетната, котлоните и тн... Да, не е изолиран случай, говоря за Лондон. Та искам да наема жена, обаче искам да съм сигурна, че ползва отделни парцали и гъби /които аз ще и осигуря/, а не да хване една и да овършие навсякъде с нея. Та мисълта ми е да ми дадете идея как да я проверявам дали наистина работи добре без да се налага да я гледам в ръцете и да ходя след нея (както правят индийките примерно)
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines