Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 12:29:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Спалнята!!!  (Прочетена 292065 пъти)
 
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #420 -: февруари 10, 2015, 10:09:45 »

Аз досега не съм видяла да се надере Ламината, но то зависи от цвета и това дали е по гладък или не. Но пък естественото дърво много се дере. Аз внимавам, но чистачката е надрала пода в спалнята, защото всеки път мести детското креватче. Много тъпо, защото пода е нов и като махна креватчета много ще си личи.
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #421 -: февруари 10, 2015, 11:01:34 »

Ние от един месец живеем в новото жилище и вече забелязвам как в кухнята ламината се е надраскал на места. От какво не знам, ама има драскотини, които си личат - цвета е средно кафяв, нито много светъл, нито тъмен, наподобява череша. В хола и спалнята е много светъл, почти бял със сиви нюанси и там не съм забелязала да има драсканици, явно на светлия не се забелязва изобщо, ако има такива. По повод чистенето - пак на светлия по-не личи, отколкото на кафявия. И мнението ми е, че светъл е по-добре от тъмен.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #422 -: февруари 13, 2015, 10:17:36 »

Ние в двете спални имаме много светъл ламинат, получи се много добре, понеже вратите ни бяха сложени от строителя и бяха светли.. Та напаснахме идеално ламината с вратите, прашинките не си личат, космите ми ДА- ама са много тъмни, няма как..  NO Аз, обаче "се родих", когато си купихме Роомба, докато готвя си я пускам всяка вече и тя си обира прашинките и чистин нявсякъде и всичко.. Направо е най-любимото ми нещо.. Веднъж в седмицата минавам с Парочистачка, без никакви препарати, полира се перфектно и е истинско предимство. Не е лукс, направо си заслужаваше всеки спестен лев!  good ГОРЕЩО ПРЕПОРЪЧВАМ smile  good Bravo danceg
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #423 -: февруари 13, 2015, 12:15:53 »

 :offtopic:ооо аз работих за ай робот! и можех вкъщи безплатно да си ги взимам.Ама скъпички са ми. Сега искам да си взема Агама не е румба ама отзивите не са зле  blush
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #424 -: февруари 13, 2015, 12:26:16 »

 Offtopic Ние дадохме 650лв.. ама се родих!! Понеже съм педант и чистех всяка вечер, мразя косми и т.н по пода..
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #425 -: февруари 13, 2015, 12:35:51 »

 Offtopic кой модел е ? ако е от серия 600 поддържай го много особено четките че се развалят много бързо. уж оправиха проблема със серия 700, Агамата е около 300 лева доста по евтина е.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #426 -: февруари 13, 2015, 12:42:52 »

Много ме е яд мен, че имахме пари тогава. Бяхме си отделили около 1000лв и аз много исках Румба, докато си ходехме в мола и ММ, хайде да купуваме. Влизаме в Технополис и ги гледаме от 650 до 1200лв. Мислехм да вземем нещо средно около 700-800лв. Питахме и консултантката ни каза, че няма кой знае какви разлики, освен стените (виртуалните-които са като граница) и площта, при която пада батерията. И така взехме този от 650лв не знам какъв беше модела, викам ако имаше разлика, щеше да каже поне заради това, че ще направи по-голям оборот.. Исках да разгледаме и да попрочета още малко, ама ММ хайде сега, бързо и го взехме.. После като се прибрахме и започнах да чета форума на "мамите" видях, че има разлика, ама.. Пак съм доволна и мерси, аз го почиствам след всяко пускане  good Дано да нямам проблеми  pardon
Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #427 -: април 12, 2015, 07:34:14 »

От краткия ми опит с ламината в спалнята, да ви споделя, че от към носене на мръсотия е перфектния цвят biggrin След проучване из нета, имах виждане какъв цвят е добре да е нашия и като го видяхме той си ни проговори smile В него са съчетани от светло бежово до тъмно кафяво няколко преливащи се нюанса и е много удобен за поддръжка. На Егер е, плоскостите на спалнята също. Както си и мислех, по открояващи се цветове в паркета е по-добро от почти едноцветните. Е, разбира се всичко зависи от мебелите и ефекта, който се търси Wink
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #428 -: април 14, 2015, 10:35:55 »

Момичета бихте ли споделили как е нареден паркета ви? В двете ни стаи е нареждан по различен начин и сега имаме дилема за следващата стая кой е правилния: успоредно на вратата или перпендикулярно?

/ надявам се да разбирате какво имам в предвид /
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #429 -: април 14, 2015, 11:54:02 »

Миши много зависи от самата стая. Големина, разложение на мебели и прозорци от вида на паркета. Няма правило .както ти харесва
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #430 -: април 14, 2015, 12:57:31 »

Миши, за ламинат или за паркет говориш?
По принцип ламинат се реди перпендикулярно на прозореца. Ако има повече от един прозорец и не са на една стена - гледа се по-слънчевия. Идеята е светлината да пада така, че оптически да се уголемява стаята. Но нещата пак са относителни. Много зависи от шарката на плоскостите, от мебелите, дали има акцент на стаята и тн.
Паркет вече се реди в най-различни варианти. Има успоредно, има рибена кост, на квадрати и тн.
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #431 -: април 15, 2015, 11:11:35 »

 blush blush blush Да де имах в предвид ламинат. В момента е с дървен паркет, но както изглежда ще се маха / така е закупен апартамента и идеята беше да се изцикли и залепи на места, но както вървят нещата за момента ще се слага ламиниран паркет / . Залагаме на по - светлите нюанси, но да не приличало на дърво. Явно " правилото за редене " си е до гледна точка на майстора Wink
 
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #432 -: април 15, 2015, 12:04:02 »

Ами освен мнението на майстора, можете да сложите една до друга 4-5 плоскости в средата на стаята. Така ще си ги представиш или в едната, или в другата посока. Wink
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines