Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 16:37:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА ВЪВ ВАРНА - 10 част  (Прочетена 172975 пъти)
 
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #345 -: юли 04, 2011, 15:53:02 »

Ехееееееее ти кога дойде тук, та кога се омъжи! Колко бързо тече времето!!!
Е хайде честито на двама ви. Много щастие и много хубави моменти през дългия ви семеен живот!
Активен
VIks
Новак
*
Публикации: 14



« Отговор #346 -: юли 04, 2011, 16:02:34 »

Вече си имам рокля да се похваля Girl_hide е ще я шият но поне отметнах и тази задачка, сега е ред на младоженеца. Момичета ще ми препоръчате ли магазини за мъжка мода с интересни ризи...
Активен
Milataaa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 338



Моят сватбен албум

« Отговор #347 -: юли 08, 2011, 19:27:57 »

Благодаря, момичета, ще проверя в Бриколаж!
Water_lily, честито и от мен, да сте много щастливи!  heart
VIks, честито за роклята и... аз поне нямам идея за младоженеца, моят съпруг за сватбата беше влязъл единствено  в Denyl и от там си беше взел интересни ризи, но е въпрос на вкус, дано момичетата тук ти дадат по-конкретни препоръки...
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #348 -: юли 08, 2011, 20:09:31 »

Момичета знаете ли салон във Варна, които ползват бои за коса на Tigi. Боядисвам се с един цвят от 2 години, а преди сватбата най-малко искам да имам разлика sad
Активен
mmmmMona
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 5



« Отговор #349 -: юли 10, 2011, 10:34:23 »

Здравейте,

 До сватбата ми остават по- малко от 2 месеца, има 100000 неща да свърша, а почивам само веднъж седмично и е някакъв ад при мен. Поръчахме халките, поканите и подаръчетата за гости, имам ресторант, свещеник, резервиран плаж за церемонията,оркестър, ДиДжей,фото и видео, рокля за булката smile и ....... дотук.
 Остава обувки за мен, костюм за младоженеца, община, в която да сключим брака, цветя, окраса за ритуала и ресторанта, торта, грим, прическа и втора рокля за гражданския брак, заря, чаши и разни други дреболийки..... Само като видите реда , в който изброявам и предполагам ще ви стане ясно колко съм неориентирана и хаотична. Ако има още нещо, което съм пропуснала, моля ви помагайте, защото правя всичко сама и постоянно съм в ужас, че ще забравя да направя/купя/резервирам нещо много важно......

  Сега най- важни са обувките- проблемът е, че младоженецът не е много по- висок от мен и не мога да си позволя ток или трябва да е съвсееем нисичък. Аз си мислех направо за някакви сатенени пантофки/балеринки, но не мога да открия. Ако някой има идея къде мога да търся, ще съм много благодарна. До 10.08 трябва да имам обувки, защото това е последният сток за евентуални корекции по роклята.

Въобще, ако можете да ми помгнете със съвети и идеи за някои от изброените неща, ще съм ви много, много  благодарна smile


Извинете за фермана smile
Активен
Bishkotski
Ентусиаст
**
Публикации: 101



« Отговор #350 -: юли 10, 2011, 22:36:49 »

Здравей Мона!
Наистина звучиш леко хаотично, но всичко, което ти остава съвсем не е толкова много или сложно, при стройна организация.
1. Костюм за младоженеца, зависи от стила му и т.н., но в Андрюс има доста добри предложения: http://www.andrews-fashion.com/. Това им е сайта, магазина им е мол Варна.
2. Обувки за теб. Вече няколко булки чух да си намират от магазин Гидо на Преслав, от Валентина малко по-надолу, български обувки, прилични като цени, предполагам и качество.
3. Чаши, ако искаш, провери в магазина на Солинген, който е на Сливница, срещу Варчев (малко по-нагоре от ресторант Тоскана). Има доста стилни предложения, иначе има и във всеки сватбен магазин.
4. Украса, има поне няколко варианта. Така споменаваните тук Бижу на Колхозния пазар. Отделно бих насочила вниманието и към Елемент, доста стилни решения: http://www.facebook.com/pages/ELEMENT/115493284854.
Ето още едно предложение за украса: агенция Стилеца - http://www.facebook.com/stilezza?sk=photos.
5. Заря - Вега, парти Джак или която и да е сватбена агенция би ти дала варианти.
6. За цветята, можеш да погледнеш при градински център Нолина, имат доста опит: http://www.facebook.com/group.php?gid=107430839274756.
7. Тортата - пак има много варианти. Много добра цена и прилично качество, можеш да получиш в сладкарска къща Атлант - Младост:  052/ 755 444 . Иначе други много спрягани са класиките Крамер, Л'амор и т.н.
8. Грим и прически  бяха обсъждани пак съвсем скоро, сао преди няколко страници тук: http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,28393.285.html.

Естествено, всичко, което казвам са само информативни предложения, варианти има най-различни и зависят от личния стил и възможности и т.н. smile. Успех!
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #351 -: юли 11, 2011, 11:25:38 »

 mmmmMona не се притеснявай, всичко ще се нареди...
Мога  да допълня Bishkotski
костюм за младоженеца- не се сещам името на магазина, но се намира на адвокатската градинка- на ъгъла на ул.Шейново и ул. Петър Парчевич. Там купихме на мъжа ми костюм, боувки, ръкавели, риза, боксерки, вратовръзка, колан и т.н.- всичко от... до за около 400 лв.
булчински обувки си взех от e-bay, но ти трябва време за пратката- в твоя слочай е неприложимо
украса - Бижу  good, там можеш да попиташ и за заря. Също заря предлагат и в Министерство на купоните - бул.Приморски 53 http://showtimebg.com/index.php?lang=bg&page=home
торта Краси Бекярова -http://sugarshop-bg.com/About%20us.html
« Последна редакция: юли 11, 2011, 11:52:44 от anelcka80 » Активен
Bishkotski
Ентусиаст
**
Публикации: 101



« Отговор #352 -: юли 11, 2011, 12:43:16 »

костюм за младоженеца- не се сещам името на магазина, но се намира на адвокатската градинка- на ъгъла на ул.Шейново и ул. Петър Парчевич. Там купихме на мъжа ми костюм, боувки, ръкавели, риза, боксерки, вратовръзка, колан и т.н.- всичко от... до за около 400 лв.
Да не би да е мъжка мода Крис ?, нещо такова ми се върти smile.
А за и бей, то там сигурно са най-изгодните варианти за всичко, стига време да има и малко смелост smile. Има булки и роклите си от там вземат smile.
Активен
aalko
Ентусиаст
**
Публикации: 137


« Отговор #353 -: юли 11, 2011, 14:26:58 »

Торта от Краси Бекярова....не съм на същото мнение,последният път поръчах за детски рожден ден...направо ми идеше да потъна от срам пред гостите,беше всичко друго,само не торта...Имаше красива визия,а вътре блатовете и крема,който поръчах да е брюле,бяха солени.Въпросният крем беше от химизираните кремове,полуфабрикати и нямаше нищо общо с крем брюле.За нищо на света не бих повторила.Аз бих препоръчала Юлинел например или Ламор!Относно зарята...защо от Министерство на купоните..те не са магазин за пироефекти..на колхозния пазар има две три магазинчета,с достатъчно приемливи цени.За украса също голям избор- Органза,Бижу,Вълшебниците и т.нДано съм била полезна!
Активен
Milataaa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 338



Моят сватбен албум

« Отговор #354 -: юли 11, 2011, 22:18:23 »

Bishkotski, мнооого се впечатлих от Елемент, не ги бях чувала, страшно стилни, много ме спечелиха със снимките си!
Относно зарята - да, на колхозния са магазинчетата, за които съм чувала, че зареждат доста сватбени агенции и разликата в цените е голяма, друг е въпросът може ли да се справи нищо не разбиращ човек с тях...Това ми е било въпросителен винаги. Относно ценовите разлики - да, разбирам, че агенциите влагат труд, калкулират и него в цените си, но за някои аксесоари разликата в цените между e-bay  и техните цени е безбожна. Така че, ако човек разполага с време - нещо между 15 и 30 работни дни за Китай особено, си заслужава да си поръча много дреболийки от e-bay. За пример - летящите фенери, за които питах, ги бяхме поръчали от Китай - 20 броя за около 20 долара с доставката (главно парите бяха за доставката, те бяха май 2 долара:)), тук в няколко агенции ми обявяваха цени от около 20 лева за брой....? За 20 броя трябваше да дадем 400 лева? Немислима е разликата. Много бих се радвала, ако чуя за агенция, която не злоупотребява така с цените и залага на по-оригинални идеи.. Това съотношение е важно според мен - важно е за всеки потребител на каквато и да е услуга.
Аз също съм чувала добри отзиви сега като  замисля за магазина до адвокатската градинка, не мога да се сетя за име, но така са ми го описвали...
За торти - вече след като видях работата на Bubolinkata (благодарение на този форум чух за нея), всички торти ми бледнеят,но за съжаление е в София... Невероятна е, ще си позволя да споделя нейна торта, всички нейни торти са съвършени...
« Последна редакция: юли 12, 2011, 00:12:09 от Milataaa » Активен
mmmmMona
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 5



« Отговор #355 -: юли 12, 2011, 07:27:12 »

Здравейте,

 Много ви благодаря, че сте толкова отзивчиви. Почвам да се отчитам, какво съм свършила:
за украсата - аз съм наела Наталина, защото мн ми харесва нещата, които прави, но искам да разгледам цветарски магазини из Варна, за да знам откъде мога да си взема самите цветя за украсата. Тези Нолина много ми харесаха нещата им smile, магазинът за мъжка мода е Крис, вече бяхме там. За тортите съм се ориентирала към Ламор, но знам че имали много работа и се чудя дали не е време вече да поръчвам, да не вземат да ми откажат sad За грим тук от форума чъвам постоянно за Маруся и Вики и мисля да ги пробвам, знаете ли колко е пробният грим при тях и ако може да ми кажете дали работят с качествена козметика?
  В ритуалната зала ми искат 50 лв за подпис в делничен ден + 50 за фотограф. Аз им казах, че няма да имаме фотограф в този ден, някой от родителите ще снима как се разписваме, при което отговорът беше: "Светне ли светкавица в тази зала, ми дължите 50 лв!!!!! И аз директно затворих телефона shok Как може да са такива мошенници, това си е за Господари на ефира!!!
 За обувките- вчера в първия магазин, в който влязох видях едни бели пантофки с перлички за 19 лв.  и веднага си ги взех, нищо особенно не са и продължавам да търся, ама сега ми е една идея по- леко на душата smile

А, още нещо, прсъединявам се към питането на Ели_Вн за наемането на кола. Не искам да е лимузина, вече е изтъркано, но някоя по- хубава кола, по възможност бяла и ретро, ако не- само бяла smile
Активен
Ekaterina
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 41



« Отговор #356 -: юли 12, 2011, 11:28:32 »

Шефката на ритуална още преди две години твърдеше, че било отменено фотоправото! Потресена съм, да не говорим в какви условия поставят фотографите там - оградено място метър на метър, в което трябва да се съберат двама фотографи и видеооператор!! Ако мръднеш да снимаш отзад или нещо от по-интересен и различен ъгъл те гледат на кръв и дори са ми правили забележки ПО ВРЕМЕ НА РИТУАЛА! Ще ме извиняват, но като допълним и крясъците и отвратителното отношение към младоженците още от двора....за какво ги вземат тези пари?!

За украсата и пироефектите мога да препоръчам и аз - http://www.accentdecorations.net/
Скоро снимах на организирана от тях сватба невероятна заря, която завърши с фойерверки във формата на  *INLOVE*сърца  Bravo Bravo Bravo

За цветя - харесвам работата на Флорис. Харесват ми, защото правят нещата както трябва, не претупват и не правят по шаблон букетите. Всичко е индивидуално съобразено и страхотно красиво, различно и екстравагантно. Цените си заслужават smile
Активен
Bishkotski
Ентусиаст
**
Публикации: 101



« Отговор #357 -: юли 12, 2011, 14:02:35 »

Milataaa и аз съм споменавала Буболинката тук, а и къде ли не, защото наистина по-красиви торти трудно могат да се видят (и по-индивидуално съобразени). А относно доставката, доставя и до други градове, зависи от графика й, без да звучи всичко прекалено рекламно smile. Макар че, вече и във Варна има момичета, които правят интересни неща ...
За фенери, подаръчета за гости и всякакви подобни, мога да препоръчам рекламна агенция, с която работя по различни поводи от години и наистина са много нормални в надценките си, също и като отношение. Имат огромни каталози и могат да кажат кое къде го има налично и за колко време могат да го осигурят. Казват се New Way Advertising, във Варна са на Червения, ето им сайта: http://www.nwa-bg.com/contacts.php.

За Ритуална зала, по-добре да замълча, защото иначе мога да кажа не много приятни неща, те просто са  crazy.

За гримове, доколкото знам, Маруся работи за и основно със Севънтийн - масова марка козметика.
Активен
Wonder
Ентусиаст
**
Публикации: 57



« Отговор #358 -: юли 12, 2011, 14:55:21 »

А някой да знае телефона, на който мога да се обадя на Тони от TM Hair Studio. Телефонът от Facebook страницата им не е валиден, а в Интернет не намирам друго. Благодаря предварително smile

Относно тортите на Bubolinka – те са просто прекрасни, аз се колебая дали да помоля да ми направят някоя от нейните модели, но се страхувам дали ще могат.Още съм в чуденка, ще видим.
Активен
Bishkotski
Ентусиаст
**
Публикации: 101



« Отговор #359 -: юли 12, 2011, 15:02:53 »

А някой да знае телефона, на който мога да се обадя на Тони от TM Hair Studio. Телефонът от Facebook страницата им не е валиден, а в Интернет не намирам друго. Благодаря предварително smile

Миналата седмица завъртях 5 телефона и 3 часа рових в нета, докато открия точно къде са се изместили тия хора от ТМ студио-Тони и колеги  ...пак заради невалидния телефон ...е, открих ги, само дето не ми свършиха работа smile Как да е, мога да ти пиша на лични какво открих smile.
« Последна редакция: юли 12, 2011, 20:58:18 от Bishkotski » Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines