Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 22:46:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Спорт и бременност  (Прочетена 13690 пъти)
 
zvun4e
Ентусиаст
**
Публикации: 92



« -: март 25, 2011, 20:50:47 »

Здравейте, не съм сигурна има ли такава тема, но не успях да я открия... Какъв спорт практикувате докато сте бременни... Аз все още не съм сигурна, но тъй като 2 пъти седмично ходя на народни танци и се чудих ако евентуално има нещо дали трябва да престана да ходя... Много ми харесват и чесно казано ще ми е трудно да се откажа от тях... Може би да не скачам много... Вие как мислите?
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: март 25, 2011, 21:07:25 »

zvun4e, привет и честито give_rose
Аз мисля, че много и все различни мнения ще прочетеш по темата.
Аз живея в USA и тук докторите сьветват да се продьлжат нормалните дейности, с които сме се занимавали преди бременността, стига да нямаме болки, зацапване, кьрвене. Пулсьт не трябва да ти е много ускорен и да се задьхваш. Например - ако сме карали колело, ходили сме на пьтека и тн - да продьлжим с по-бавно темпо, но да не се започват нови упражнения след забременяване.
Сьщо така се препорьчва да се избягват коремни преси, йога в затоплено помещение, гмуркане, упражнения, от които лесно губиш баланс.

Аз лично се чувствах и все още се чувствам страхотно. До 20 седмица ходех бьрзо, подтичквах за щяло и нещяло, вдигах си тежко и тн. За сьжаление видеозона в 20 седмица показа частична плацента превиа (много ниска плацента) и сега ми е позволено само бавно ходене и ако не се вдигне плацентата сьм заплашена от секцио в 36 седмица smile Та паднах от високо лично аз. pardon
« Последна редакция: март 25, 2011, 21:12:22 от Anichka » Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: март 25, 2011, 21:16:51 »

И на мен докато бях бременна ми казваха да продължавам да спопртувам и да се движа както преди. Определено бременността не е повод да се започва нов спорт. Но не е и болест, за да се отказваме от всички радости на живота без медицинска причина. И аз и другите момичета от групите ми по различни занимания си ги продължихме през бременностите докато можехме. Единственото ново, което започнах, беше йогата за бременни и съм много, много доволна. Продължаваме със същите мами сега с бебе-йогата.
Активен
zvun4e
Ентусиаст
**
Публикации: 92



« Отговор #3 -: март 25, 2011, 21:44:53 »

Благодаря ви, момичета! Аз за момента все още съм в процес на чудене има ли бременност или не, но просто информативно да попитам исках smile Защото не ми се ще да ги оставям...
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: март 25, 2011, 22:06:34 »

Аз лично не бях запалена по спорта и преди,но си ходя и то доста често се налага да гоня и автобусите smile
Подтичвам си редовно.. Иначе според мен зависи от бременноста,ако се чувстваш зле и те е страх,не мисля,че е удачно. good
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: март 25, 2011, 22:57:37 »

Моето мение е, че да, бременността не е болест, но трябва да се внимава. Има много написана литература затова, точно кои спортове могат да се практикуват и лично мое мнение, като бивша ходеща на народни танци и бивша бременна е, че не са подходящи...едно е да подтичваш леко, съвсем друго е да подскачаш на едно място и също така си мисля, че ако си ходила дълго време на танци, трудно би направила разликата от по-трудно и по-леко...е не , че нямаше една бразилска спортистка по вдигане на тежести, която я заболял корема и се оказа, че е бременна и ражда, но все пак това са изключения...
Активен
zvun4e
Ентусиаст
**
Публикации: 92



« Отговор #6 -: март 26, 2011, 10:34:42 »

Благодаря!
Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: март 28, 2011, 12:29:47 »

Аз преди си спортувах вкъщи - гимнастика и на велоергометър, но откакто забременях спрях.
Сега чакам да се сформира група за йога за бременни, че е много хубаво.
Активен
sunshineto
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #8 -: април 04, 2011, 10:09:38 »

Здравейте и от мен! Аз също имам подобни притеснения. От 2 месеца започнахме да правим опити да си имаме бебче, засега неуспешни  sad и много се притеснявам какво да правя със спорта. Принципно аз съм запалена от доста време по тае бо, което е доста агресивно като тренировка, натоварването е много голямо и се притеснявам дали ще мога да забременея, ако продължа с този спорт. Вие момичета как мислите?
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: април 04, 2011, 17:20:22 »

sunshineto аз не мисля,че трябва да го спираш докато правите опити.След като е толкова натоварващо,го спри,но след като вече си забременяла.Според мен няма нужда да се отказваш от тае бо-то по време на опитите,ако няма медицинска причина,разбира се.  give_rose
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: април 07, 2011, 11:47:39 »

По принцип, ако се чувстваш добре, няма никаква причина да спираш със спорта дори след забременяването. Но е възможно да се наложи да го спреш.
На мен в началото ми се наложи да лежа дори 1 месец, защото имах кървене. Но аз още от самото начало - от т.нар. "имплантиране" кървях и то не малко. И впоследствие не се съобразих с това. Но за самото забременяване не мисля, че е проблем. А след това - сама ще видиш как ти се отразява!  good
Активен
zvun4e
Ентусиаст
**
Публикации: 92



« Отговор #11 -: април 07, 2011, 14:48:34 »

Ами да ви кажа и аз с моите хора не съм спряла още... А си мисля, че съм някъде около 5 седмица... (Това е според моите изчисления) Още не съм ходила за ппотвърждение и изчаквам, но си продължавам с хорцата и тропкането, защото ми е много хубаво... Просто не скачам толкова много като преди... Надявам се да не е проблем smile

sunshineto, аз си ходех на танци и се е случило  tease, тъй че едва ли е проблем. Като не си мисли, че народните танци не са толкова интензивни като тай бо, защото преди и тай бо тренирах и чесно казано дори танците ми се струват по-натоварващи (но това си е моето лично мнение lol Успех!
Активен
sunshineto
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #12 -: април 07, 2011, 14:56:51 »

Благодаря ви, момичета! Мисля, че ме успокоихте smile, тъй като една приятелка малко ме поуплаши и аз започнах да се чудя, дали пък това не би било проблем. Но сега, като че ли съм по-спокойна. Дано скоро имам хубава новина, все пак.
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #13 -: май 15, 2011, 11:34:28 »

В месеца, в който забременях, тренирах много активно, дори се бях престарала, бях с ужасна мускулна треска на корема и на краката. Мисля, че точно тренировките и режима на хранене ми помогнаха. Свалих доста кг, кръвното ми се нормализира и се чувствах много по-добре. Който си мисли, че наднорменото тегло и застоялият живот не пречат на забременяването, много греши, именно от там тръгват всички проблеми. Сега не смея да правя упражнения, понеже пия хапчета за задържане и ме е страх, но планирам да кача максимум до 10-12 кг. Някоя мама, успяла да поддържа форма през бременността да каже как е успяла. Колко време да се ходи пеш, колко и какво да се яде и т.н.  give_rose
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines