Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 16:06:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Как си взехте отпуска за сватабата?
Без никакви проблеми! - 71 (70.3%)
Много трудно! - 13 (12.9%)
Ами-средна работа - 17 (16.8%)
Общ брой гласове: 100

Страници: 1 ... 13 14 [15]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Отпуска за сватбата  (Прочетена 104914 пъти)
 
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #210 -: април 17, 2013, 22:22:34 »

А има ли значение какъв ти е трудовият стаж във фирмата или въобще?
Аз се чудех дали да си ги искам тези два дни (на нова работа съм и съм много доволна като услвия и отношение и т.н и се чудя дали да "издребнявам").
Що да издребняваш, попитай деликатно. Ако са хора, сами ще предложат да ти дадат тези 2 дни smile.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #211 -: април 18, 2013, 06:07:06 »

КТД е Колективен Трудов Договор, там се уреждат разни плащания, които не са фиксирани в Кодекса. Няма никакво значение какъв стаж и на какъв договор е човек, за да ползва дните.
casky е права - да се действа разумно и в зависимост от ситуацията. good
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #212 -: април 18, 2013, 06:15:56 »

е трябва да си попита моми4ето,както има отпуски за дипломанти,така 4е да пита
Активен
tsve4e
Професор
****
Публикации: 332



Моят сватбен албум

« Отговор #213 -: май 24, 2013, 12:28:04 »

Аз в сряда изпаднах в много неприятна ситуация. Тъй като често съм в командировка извън страната, се оказа че на 08.09. трябва да замина за Кьолн, аз естествено обясних, че е невъзможно при положение че сватбата ми е на 07.09. Шефа каза ок, но за 12.09. няма измъкване трябва да пътуваш за Мюнхен. Това проваля  плановете ни с кумовете, защото решихме да си подарим вместо подаръци екскурзия след сватбата. Шефа каза, че за едната командировка ми влиза в положение ( даже сам ми каза, че ми се полагат 2 дни), но за следващата му трябвам, от там пък мъжа ми се разсърди, че винаги предпочитам работата и стана тя една.....
Сега не знам какво да правя, хем искам вълка да е сит, хем агнето цяло.
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #214 -: май 24, 2013, 14:25:18 »

А има ли възможност да си вземеш отпуск за почивка след командировката на 12ти?
Има доста време до тогава, все пак шефа ти знае кога е по-малко натоварено и може да те пусне.
Активен
tsve4e
Професор
****
Публикации: 332



Моят сватбен албум

« Отговор #215 -: май 24, 2013, 14:48:24 »

Аз мога да си взема отпуска след това, но мъжа ми няма да може. Техните отпуски ги правят в началото на годината и нямат право на промяна. Такава им е фирмената политика crazy А не знам и кумовете дали ще могат.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #216 -: май 24, 2013, 15:15:24 »

Кофти ситуация, но ти като си знаеш кога ти е сватбата и кога сте планирали отпуски, ако си предупредила шефа си, не е много редно да ти отлага/отменя отпуската, ако не си му казала и не си си била пуснала отпуска, вината си е твоя и не може нищо да направиш освен да отмениш плановете след сватбата.

А това, че мъжа ти се сърди не е сериозно от негова страна - в крайна сметка си си самостоятелна жена - имаш си работа и ангажименти, така че трябва да те разбере, че и на теб не ти е приятно, но това е положението.
Активен
tsve4e
Професор
****
Публикации: 332



Моят сватбен албум

« Отговор #217 -: май 24, 2013, 15:27:19 »

Vivi20, за сватбата предупредих още януари, а за мъжа ми и аз това се опитах да му обясня, но историята с моята работа и свободното време е по-дълга и ще бъда  Offtopic ако тръгна да обяснявам. Тайничко се надявам да успея да се измъкна от тази командировка. Май ще трябва да въртя разни схеми и "маймунджулъци" blush blush blush  funnytooth
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #218 -: май 24, 2013, 15:31:41 »

Няма ли кой да отиде вместо теб? Обясни на шефа си, че отпуската е свързана с още 3-ма души, които няма начин да си сменят датите и ще е по-лесно да прати друг (или да прати теб по друго време), отколкото да променя вече направени планове на 4-ма души.  pardon За мен е по-добре да си честна, отколкото да му въртиш номера - не си разваляй изградения авторитет, шефа ти едва ли е толкова ненормален, че да не те разбере. Wink
Активен
tsve4e
Професор
****
Публикации: 332



Моят сватбен албум

« Отговор #219 -: май 24, 2013, 18:34:30 »

Vivi, благодаря за съвета. И аз си мисля, че не е разумно да се правя на маймуна. В крайна сметка сигурно ще се наложи да отложим екскурзията. Сега остава въпроса да се реванширам на милото и да го убедя, че е за последно   blush
« Последна редакция: май 24, 2013, 18:41:02 от tsve4e » Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #220 -: май 24, 2013, 22:26:08 »

Кофти, ама и шефа ти не е готин, щото така те цака отвсякъде. Дано поне заплатата да си заслужава smile. Аз още не сам си направил сватбеното пътешествие, защото жената си смени работата 3 месеца преди сватбата и не ставаше да вземем отпуск. Но някога ще стане, пробвайте за Коледа или Нова година, това са романтични празници и все ще си изкарате приятно. Не се коси, такъв е реалният живот. Един четвъртит .............няма да довършвам. Все пак живеем в дивия капитализъм и там нещата са така. Шефа го интересува само работата, не го интересува твоя личен живот. Виж едно време имаше нещо наречено социализъм, там по лесно ставаше, ама нямаше сватбени пътешествие в чужбина. Но хората бяха доволни и живееха щсатливо.
Активен
tsve4e
Професор
****
Публикации: 332



Моят сватбен албум

« Отговор #221 -: май 24, 2013, 22:34:48 »

Един четвъртит .............няма да довършвам.
Право в десятката  good Наистина за съжаление нещата са такива и трябва да се примирим. Пък и живот и здраве ще имаме много поводи да се поглезим и направим хубав медена почивка някъде  smile
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines