Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 01:25:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Как си взехте отпуска за сватабата?
Без никакви проблеми! - 71 (70.3%)
Много трудно! - 13 (12.9%)
Ами-средна работа - 17 (16.8%)
Общ брой гласове: 100

Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 15   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Отпуска за сватбата  (Прочетена 109640 пъти)
 
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: юли 11, 2007, 15:20:53 »

не знам Мири, ти си решаваш, но според мен спокойствието е най-важно... В чужбина работех за повече, но работата ми беше скучна и не издържах! сега получавам по-малко, но работя с желание и милото има мн добра работа!!!! Аз избрах спокойствието, но пак казвам ти решаваш!!!!!!!! П.П. Извинявам се за  Offtopic
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: юли 11, 2007, 15:41:13 »

Да де, ама идва и проблемът ,че с милото ще се местим в Щатите , а самите ние незнаем колко дълго ще протече целия процес с документи , и т.н.  А би било много нечестно спрямо фирмата, ако започна работа при тях , те ме обучават и след 3 месеца да ги напусна  crazy. И аз съжалявама за оф топика
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: юли 11, 2007, 21:01:44 »

а пък аз освен че ще ги измъча с отпуската която ще е поне 20 дни ще им се наложи да ми дадат и бонус в размера на 500лв полагало се за сватбари в фирмата yahoo еми че то ако е така както вика един колега през месец ще се женя pleasantry шегичка естесвено добре че не ми влияе неговото мнение crazy
Активен
dani81
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1283



Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: август 07, 2007, 19:25:12 »

Клео кой е като теб  pleasantry Браво на твойта фирма  good И аз мисля да си взема 3 седмици DANCE
Активен
Valentinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 901



Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: октомври 31, 2007, 08:35:01 »

Във Франция ми се полагат 3 дни платен за сватба, иначе ще си взема 3 седмици. Но голяма борба падна...фр манталитет няма нищо общо, като ви слушам вас-подаръци, пътувания...тук, нищо!!!
Съгласна съм с fanimira като казва, че спокоиствието е наи-важно, и аз ще се върна в БГ....
« Последна редакция: октомври 31, 2007, 13:38:10 от maria_lakova » Активен
Valentinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 901



Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: октомври 31, 2007, 09:46:27 »

Току що разбрах, че имам право на 1 седмица (проверих го и е така, черно на бяло написано), а той се мъчи да ме мине с три дни. Няма да стане, не съм конфликтна и ми е неудобно да се разправям, но няма дас е оставя
« Последна редакция: октомври 31, 2007, 13:38:46 от maria_lakova » Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: октомври 31, 2007, 12:54:44 »

ето ме и мен с коментар от отпуската сега разбрах че понеже съм била 8 дни неплатена ми режат 200 лв от заплатата Oh my ... Oh my ... Oh my ... ohmyоткачих д ави кажа бонусаси го имам но заплата цяла не!! cray cray cray cray cray :'(какви гадове само зараид пустат му отпуска не стига че едва ме пуснаха
Активен
aniiii8
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584



« Отговор #112 -: декември 29, 2007, 15:19:22 »

Знае ли някой със сигурност в България колко дни отпуск се полагат за сватба? Нали не се приспадат от официалната отпуска?
Аз май трудничко ще си взема отпуск. Казала съм 1 година предварително и още нищо не се знае sad
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: декември 29, 2007, 16:05:20 »

В България имаш право на два дни и трябва да представиш документите. На мен ми се полагаше още един ден, защото съм била сключила Колективен трудов договор.
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: декември 30, 2007, 22:31:56 »

Кодекс на труда:

Чл. 157. (1) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) Работодателят е длъжен да освобождава от работа работника или служителя:
1. при встъпване в брак - 2 работни дни;

Ако искаш меден месец/седмица трябва да се разбереш с работодателите.
Активен
aniiii8
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584



« Отговор #115 -: декември 31, 2007, 11:22:40 »

Благодаря ви! ще се възползвам от 2-та дена, а пък за сватбеното пътешествие все още има време да обедя шефовете smile
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: февруари 11, 2008, 16:56:21 »

Знае ли някой със сигурност в България колко дни отпуск се полагат за сватба? Нали не се приспадат от официалната отпуска?
Аз май трудничко ще си взема отпуск. Казала съм 1 година предварително и още нищо не се знае sad
В чл. 157, ал. 1 от Кодекса на труда (КТ) са регламентирани отпуските за изпълнение на граждански и обществени задължения.
Според тази разпоредба работодателят е длъжен да освобождава от работа работника или служителят в следните случаи:
- при встъпване в брак - 2 работни дни;
- при кръводаряване - за деня на прегледа и кръводаряването, както и един ден след него;
- при смърт на родител, дете, съпруг, брат, сестра и родител на другия съпруг или други роднини по права линия - 2 работни дни;
- когато е призован в съд или от други органи като страна, свидетел или вещо лице;
- за участие в заседания като член на представителен държавен орган или съдебен заседател;
- когато е отправено предизвестие от работодателя за прекратяване на трудовото правоотношение - по 1 час дневно за дните на предизвестието. От това право не може да се ползва работник или служител, който работи 7 или по-малко часа.
В случая читателят има право на отпуск в размер на два работни дни. Според чл. 50, ал. 1 от Наредбата за работното време, почивките и отпуските (НРВПО) единият от тях е денят, в който се сключва гражданският брак, а другият е следващият работен ден. Ако денят на сключването на гражданския брак съвпада със седмичната почивка, отпускът се ползва в първите два работни дни след нея. Денят на встъпване в брак се удостоверява с акта за сключване на брак.
Заплащането на отпуските за изпълнение на граждански и обществени задължения е уредено в чл. 157, ал. 2 от КТ. Там е записано, че при разрешен отпуск за встъпване в брак, кръводаряване и смърт на близък роднина на работника или служителя се изплаща възнаграждение според предвиденото в колективен трудов договор (КТД) или по споразумение между работника или служителя и работодателя по индивидуалното трудово правоотношение
Активен
mileto_stoianova
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 82



Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: февруари 18, 2008, 16:21:28 »

Хайде да помоля за малко разяснение относно отпуските за сватба,момичета.Искам да питам тези 2 дни отпуск отделно от полагаемия годишен отпуск,който е 20 дни ли са или не?Разяснете моля,че нещо не ми е много ясно.
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: февруари 18, 2008, 17:20:21 »

Тези 2 дни са отделно от 20-те, които ти се полагат за годишен отпуск и също са платени  girl_wink
Активен
mileto_stoianova
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 82



Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: февруари 19, 2008, 08:58:17 »

Благодаря за инфото  give_rose.Супер сте.
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 15   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines