Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 11:35:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Как си взехте отпуска за сватабата?
Без никакви проблеми! - 71 (70.3%)
Много трудно! - 13 (12.9%)
Ами-средна работа - 17 (16.8%)
Общ брой гласове: 100

Страници: 1 ... 12 13 [14] 15   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Отпуска за сватбата  (Прочетена 104963 пъти)
 
sunbunni
Професор
****
Публикации: 455



« Отговор #195 -: октомври 04, 2012, 13:42:59 »

Платен е, обаче при мен се оказа, че трябвало да си пусна молба преди сватбата, а след това да занеса копие от акта за брак  crazy Това обаче никой не ми го обясни и ме изгоряха 2та дни...
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: октомври 04, 2012, 14:10:27 »

Ами какво да обяснят всъщност, че не разбрах? Нали за всяка отпуска си пускаш молба ПРЕДИ ползването на отпуската или ти излизаш отпуска, а после като се върнеш на работа тогава пускаш молбата huhhuh.gif... обърках се. Та и за сватбата така - повече от логично е, че молбата се пуска по установения ред - преди ползване на отпуската, а след това естествено се носи акта за гр. брак, за да се докаже, че реално си се омъжила.  good
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #197 -: октомври 04, 2012, 14:41:24 »

Да и аз си пуснах молба, предварително като бях описала съгласно кой член от КТ е тази отпуска, а след самата сватба занесох копие от свидетолството, с в последствие и копие от новата ЛК, заради фамилията, а и ако нещо и трябва на счетоводителката да си има.
Активен
morgana
Ентусиаст
**
Публикации: 60



« Отговор #198 -: октомври 04, 2012, 17:10:01 »

Да и аз си пуснах молба, предварително като бях описала съгласно кой член от КТ е тази отпуска, а след самата сватба занесох копие от свидетолството, с в последствие и копие от новата ЛК, заради фамилията, а и ако нещо и трябва на счетоводителката да си има.

И аз така направих.
Активен
teeri
Гост
« Отговор #199 -: ноември 20, 2012, 01:40:43 »

БГ работодателите - като тях равни няма!!! beating

Все гледат да те прецакат във всяко едно отношение. Как ще ти кажат, че имаш право на 2 дни за сватба и не съм сигурна колко при смърт от 1-ва линия или при раждане на дете (за бащинството).

Няма да пропусна да си взема тези дни за сватбата и вие не пропускайте!!!
А за незнанието - ами нормало е да не знаем кодекса на труда, нали затова са те, добре, че са форумите:)
Активен
bunnybrutal
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #200 -: април 17, 2013, 20:25:35 »

Момичета, аз си подадох молба по член 157 и т.н. описала съм всичко и тъй като прекия ми ръководител е в отпуска я дадох на неговия шеф и той каза че няма да ме пусне  shok  докато не му напиша кой ще ме замества
(свързах се с прекия ми ръководител и той каза че няма проблем и ще ми даде името и номера на човека като го намери), но онзи шеф има ли право да не ми подпише молбата и ако не го направи, аз какво мога да направя?
Да отлагам сватбата или да доведа младоженеца да се оженим до бюрото ми  crazy
сватбата и двата работни почивни дни се припокриват с великденските празници (повярвайте не съм го планирала нарочно така, просто датата ни е важна)
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #201 -: април 17, 2013, 20:36:14 »

Иииииии егати яката тема. Момичета имате право на платен отпуск. Ако работодателя не ви го плати и завърти нещата някак си там ( законно), смятайте за какъв човек става въпрос. За парички за 2 дена, това е боклук който не заслужава да работите за него ни нито ден повече. Или поне работете така, че все едно не работите. Относно последния пост - няма да ме пуснат на сватбата ли? Няма да отида на работа и ще се видим в съда после smile. Защитавайте си правата навсякъде - на работата, в магазина, на улицата. И ще живеете по-добре!
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #202 -: април 17, 2013, 20:59:34 »

Принципно си прав, лошото е че за съда пари трябват girl_wink Така че колкото и да му се иска на човек да се защитава не всеки може....
Активен
bunnybrutal
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #203 -: април 17, 2013, 21:08:32 »

Тоест да изчакам прекия да каже каквото има да казва и онзи ако пак се направи на задник да му извикам комисията по защита на труда... или там какво беше

Просто аз съм тук от по малко от месец и се получава тегаво...
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: април 17, 2013, 21:15:17 »

Принципно си прав, лошото е че за съда пари трябват girl_wink Така че колкото и да му се иска на човек да се защитава не всеки може....
Трудово правните дела са безплатни
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #205 -: април 17, 2013, 21:28:34 »

Това наистина не го знаех girl_wink Т.е. няма и такси и прочие, освен че ти се назначава служебен адвокат така ли? Ако наистина е така супер good
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #206 -: април 17, 2013, 21:34:32 »

Чл. 157. (1) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) Работодателят е длъжен да освобождава от работа работника или служителя:
1. при встъпване в брак - 2 работни дни;
2. при кръводаряване - за деня на прегледа и кръводаряването, както и 1 ден след него;
3. (изм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г.) при смърт на родител, дете, съпруг, брат, сестра и родител на другия съпруг или други роднини по права линия - 2 работни дни;

(3) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г., изм. и доп. - ДВ, бр. 133 от 1998 г., изм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г., предишен текст на ал. 2 - ДВ, бр. 52 от 2004 г., в сила от 01.08.2004 г.) През време на отпуските по ал. 1 на работника или служителя се изплаща възнаграждение, както следва:
1. по т. 1-3 - според предвиденото в колективния трудов договор или по споразумение между работника или служителя и работодателя;
не зависи от желанието на работодателя дали да те пусне в отпуск 2 работни дни, длъжен  е. Ако рече обаче да прави мръсно и нямате КТД, може да те прецака в плащането на тези дни.
Правните услуги са платени, но може да ги поеме Синдикатът. Обаче жалба в Инспекцията по Труда винаги може да се даде. Пък там само това и чакат - и да не е виновен работодателят /не говорим за конкретния случай/, такава проверчица ще му спретнат, че жална му майка...все нещо ще открият.
Активен
bunnybrutal
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #207 -: април 17, 2013, 21:50:24 »

Чл. 157. (1) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) Работодателят е длъжен да освобождава от работа работника или служителя:
1. при встъпване в брак - 2 работни дни;
2. при кръводаряване - за деня на прегледа и кръводаряването, както и 1 ден след него;
3. (изм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г.) при смърт на родител, дете, съпруг, брат, сестра и родител на другия съпруг или други роднини по права линия - 2 работни дни;

(3) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г., изм. и доп. - ДВ, бр. 133 от 1998 г., изм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г., предишен текст на ал. 2 - ДВ, бр. 52 от 2004 г., в сила от 01.08.2004 г.) През време на отпуските по ал. 1 на работника или служителя се изплаща възнаграждение, както следва:
1. по т. 1-3 - според предвиденото в колективния трудов договор или по споразумение между работника или служителя и работодателя;
не зависи от желанието на работодателя дали да те пусне в отпуск 2 работни дни, длъжен  е. Ако рече обаче да прави мръсно и нямате КТД, може да те прецака в плащането на тези дни.
Правните услуги са платени, но може да ги поеме Синдикатът. Обаче жалба в Инспекцията по Труда винаги може да се даде. Пък там само това и чакат - и да не е виновен работодателят /не говорим за конкретния случай/, такава проверчица ще му спретнат, че жална му майка...все нещо ще открият.

Мерси за информацията, не знам какво е КТД ама май е трудов договор, да имам но съм на изпитателен срок.

До там съм стигнала че дори не ме интересува дали ще ми ги плати честно казано до толкова ме е вбесил просто искам да се оженя, защото 100 пъти местих датата и вече не съм съгласна ако ще магаре да стана няма да я местя защото всичко е готово и покани и хора и място.
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #208 -: април 17, 2013, 21:50:27 »

А има ли значение какъв ти е трудовият стаж във фирмата или въобще?
Аз се чудех дали да си ги искам тези два дни (на нова работа съм и съм много доволна като услвия и отношение и т.н и се чудя дали да "издребнявам").
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #209 -: април 17, 2013, 22:04:02 »

Свекърва, те все нещо ще открият, ама съм била свидетел и как после нещата се "оправят"... БГ, всичкото е такова...

Мариелка нищо не ти пречи да пуснеш мухата и да видиш как ще се приеме girl_wink
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines