Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 10:38:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Покупки за бебето и детето" 14  (Прочетена 163067 пъти)
 
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #15 -: март 17, 2011, 20:09:34 »

В моя стерилизатор на ТТ има четка. Мисля,че ще трябва,защото първо миеш шишето,после чисто в стерилизатора и така.
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #16 -: март 17, 2011, 20:14:07 »

Трябва. Първо миеш шишето хубаво, после стерилизираш. Четката, която си показала, е много хубава, аз имах подобна на Нук. Сега имам на Авент, но не е толкова удобна.
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: март 17, 2011, 21:08:41 »

Момичета, благодаря за мненията. За възглавницата и олекотеното прави сте че на първо време не ни трябват. Бебефон не съм предвидила, защото апартамента, в който живеем е толкова малък, че няма да има нужда от такъв. Виж при бабите като сме там има доста стаи, така че може би ще трябва да го допиша наистина. Комплекта за количка не бях много сигурна какво е точно, мислех да ви питам и забравих  blush Записвам си и препоръчаните от вас марки на продуктите.

Аничка, нещата които си изброила са ми в отделен списък, който ми е за майката. Не съм го публикувала, защото според мен не е много пълен, ще почета още малко и ще го довърша. Като съм готова ще постна и него smile Само пелени от тензух не съм предвидила, питах няколко приятелки и те казаха че ползвали само бархетени.


Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: март 17, 2011, 21:32:49 »

Благодаря за бьрзите отговори, момичета   give_rose
Ще купя и четка. good
Супер, Капризче - пусни списька за майката, когато си готова.
Пелени от тензух мисля да използвам за подсушаване при миене/кьпане основно, както и за тьнко одеалце/покривало. Не зная дали ще имам бархетни. Ще помисля.

Да допиша за бебефона, който моя мьж си е харесал (нещо като на Капризчето мьжа й с чувалчето за ритане):

Та бебефона предава HD (умрях от смях с това), може да гледам бебето онлайн, докато сьм на работа и да контролирам бабата на смяна, а от своя страна бабата може да говори на бебето, ако са в различни стаи. Какво ли не измислят тези дни  Girl_hide
« Последна редакция: март 17, 2011, 23:50:56 от Anichka » Активен
allisa
Сватбар
***
Публикации: 162



« Отговор #19 -: март 17, 2011, 22:13:56 »

Пелени от тензух мисля да използвам за подсушаване при миене/кьпане основно, както и за тьнко одеалце/покривало.

Anichka, не искам да те разочаровам, но тензухените пелени са толкова тънки (приличат на по-плътна марля), че съвсем не стават за нещата, които си посочила. За тях използам бархетни пелени, а тензухените слагам под  главата на бебето, когато спи, с тях попивам лиги и върнато мляко и ги поставям на дъното на ваничката, за да не се плъзга малкият, когато го къпя.  good

Други неща, които сте коментирали: рязането на нокти определено е по-удобно с ножичка, а термометърът за вода се оказа ненужна вещ, за моя огромна изненада (след 2-3 къпания безпогрешно можеш да се ориентираш за Т на водата като потопиш лакът в нея).  smile
« Последна редакция: март 17, 2011, 22:16:06 от allisa » Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: март 17, 2011, 22:33:49 »

ellie_bellie ми беше споменала, че пелените от тензух, които се продават тук и в бг са различни и май е права.
Тези, които ще купя аз са пльтни, наистина.
Ето снимки с бебчета:
http://www.amazon.com/gp/customer-media/product-gallery/B002SW3AYQ/ref=cm_ciu_pdp_images_0?ie=UTF8&index=0
Вашите пелени от тензух такива ли са? Или говорим за два различни продукта?
« Последна редакция: март 17, 2011, 22:35:38 от Anichka » Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: март 17, 2011, 23:11:56 »

Anichka, материала е същия, но пелените които си показала са доста по- плътни и красиви. Тук най- масово се ползват тензухените пелени, които са тънки колкото еднокатна марля. Белите-
Аз ги ползвах много след баня- слагах ги върху хавлията и така подсушавах бебето. Много бързо и лесно попиват влагата. Слагала съм ги под главичката, на рамото при оригване и др.
По- късно може да им се намери приложение за прецеждане на сок.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: март 17, 2011, 23:49:36 »

Благодаря, Наталия give_rose
И аз се надявам да ги използвам точно както ти си описала след баня. Дано да са ми полезни. Аз ще имам 4 (не са евтини, струват $44)
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #23 -: март 18, 2011, 06:18:44 »

Пелените са муселин,има разлика. Но цената е ... По добре поръчай от Бг:) С доставката ще дойде по-евтино.
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: март 18, 2011, 08:13:00 »

Ох, на мен ми е много странно с тези списъци... аз купих предварително само скъпите неща, за които трябва проучване. Иначе повече от половината неща от списъка ги нямам, но имам други, които са ми много полезни. Мислех, че съм най-умната на света, че съм направила най-най- страхотния избор.. и залях със съвети една моя близка приятелка, която роди преди седмици. Тя тотално не е доволна от много неща, които я посъветвах. И не смятам повече акъл да давам. Капризче, купувай си, душа, каквото ти е на сърце. Бебето бързо расте, каквото не вземеш от началото, после ще ти се досвиди, като мислиш, че половината време за ползване е минало. И не забравяй, че след като родиш няма да затворят всички детски магазини, ще имаш възможност пак да пазариш, ако имаш по-малко стиснати роднини от моите, може нещо хубаво да ти подарят.

И все пак, отново с риск да ядосам някои хора, ще си позволя само един съвет - пазарувай с мисъл, че ще кърмиш. Помисли за помпа, пликчета за кърма, а не за изкуствено мляко, биберони и шишета. те най-лесно се купуват - във всяка денонощна аптека ги има с купища.

 Offtopic Извън темата, вчера пак ме вбеси една съседка - разправя ми с горд тон и пренебрежение към моята особа - ооо дъщеря ми вече не кърми, тя кърми там колко, месец-два, сега дава на внучката от най-новото адаптирано мляко, най-скъпото biggrinOfftopic


BASTET и аз съм фен на Икеа,разказвай какви са тези хубави нещица,който сте напазарували  Girl_hide най-интересна ми е тази количка,за какво се ползва blum

Количката е проходилка за бутане - колелцата се натягат според терена. Направо ми се повръща от грозните-прескъпи пластмасови боклуци, които съм виждала тук, а по нашите магазини с дървени играчки нещо много са си повярвали с цените. За жалост най-бебешките играчки

не бяха с такива картинки на животни, а някаква серия за цирка с фокусници, клоуни и не знам си какво и не ми харесаха.

Иначе бях тръгнала за активна гимнастика

обаче вече гоним половината година и си рекох айде сега, тя мина вече нашата.. и се нахвърлих върху играчките за следвашата възрастова група.

Другите покупки са кошове за играчки и чаршафки. Багажника допълнихме с не-бебешки неща  girl_wink
Иначе Икеата в София пак я отлагат.. Икеа вчера, Икеа утре и никога Икеа днес, както казва Бялата царица на Алиса biggrin
Активен
allisa
Сватбар
***
Публикации: 162



« Отговор #25 -: март 18, 2011, 09:27:51 »

Anichka, пелените, които си показала, са изключително красиви и практични и нямат нищо общо с тези тук!  give_rose Сигурна съм, че ще ти вършат чудесна работа.
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: март 18, 2011, 12:17:54 »

И не забравяй, че след като родиш няма да затворят всички детски магазини, ще имаш възможност пак да пазариш...

Добре казано smile

А относно кърменето, определено тръгвам с тази нагласа. Просто нещата свързани с него са ми с отделен списък, насочен към майката, който не съм пуснала, защото не е много пълен според мен, но ще го пусна сега кажете мнение и за него, тъкмо ще го допълня smile

Преди раждането
Прах за пране- бебешки
Бебешки сапун за препиране
Подплънки за гърди
Сутиен за кърмене
Кърпички за гърди
Крем за гърди
Дамски превръзки

След раждането
Помпа за кърма Медела Мини Електрик
(http://www.dundio.com/vmchk/%D0%9E%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D0%B8%D0%BE%D0%BD/%D0%95%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82%D1%80%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D1%8A%D1%80%D0%BC%D0%B0-Medela-Mini-Electric.html)
Протектори за гърди
Контейнер за кърма
Ластичен колан за прибиране на корема
Чай за кърма


Благодаря за бьрзите отговори, момичета   give_rose
Ще купя и четка. good
Супер, Капризче - пусни списька за майката, когато си готова.
Пелени от тензух мисля да използвам за подсушаване при миене/кьпане основно, както и за тьнко одеалце/покривало. Не зная дали ще имам бархетни. Ще помисля.

Да допиша за бебефона, който моя мьж си е харесал (нещо като на Капризчето мьжа й с чувалчето за ритане):

Та бебефона предава HD (умрях от смях с това), може да гледам бебето онлайн, докато сьм на работа и да контролирам бабата на смяна, а от своя страна бабата може да говори на бебето, ако са в различни стаи. Какво ли не измислят тези дни  Girl_hide

Това ако го покажа на Даниел и ще стане бунт, докато не се сдобием с такова  sarcastic Той и без друго вече е замислил система за видео наблюдение. Направил е проекта, сметнал е кое колко ще струва и ще го направи, но ако види и това и него ще иска, убедена съм!

Момичета, имам 1 молба. Търсих хигиенен комплект-Томи Типи и Хигротермометър и термометър за стая Bebe Confort, обаче не мога да ги намеря. Може ли да ми покажете на снимка или да ме ориентирате в кой магазин да ги търся?
« Последна редакция: март 18, 2011, 12:43:53 от Капризче » Активен
Lina81
Ентусиаст
**
Публикации: 54


« Отговор #27 -: март 18, 2011, 14:17:53 »

Вижте какво намерих миналия дем,мисля че Капризче- то за него говореше.Много е смешно и ми се струва безмислено,но ако някой го е използвал да сподели:)
http://kasida.bg/umbi-366-9781.html
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #28 -: март 18, 2011, 14:49:49 »

На мен ми харесва, не ми изглежда безмислено, но пък е като усмирителна риза.
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: март 18, 2011, 14:59:00 »

Вижте какво намерих миналия дем,мисля че Капризче- то за него говореше.Много е смешно и ми се струва безмислено,но ако някой го е използвал да сподели:)
http://kasida.bg/umbi-366-9781.html

Toчно за това говоря. Имам чувството, че бебето ще се схване в него, въпреки че пише че било много добро...
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines