Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 08:45:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Покупки за бебето и детето" 14  (Прочетена 163064 пъти)
 
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« -: март 17, 2011, 13:41:02 »


Постове от рода запис и т.н. не се толерират!Трия веднага!
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: март 17, 2011, 14:25:35 »

Хайде да севтосам темата да се похваля, че щурмувахме за рождения ми ден Икеа. Ужким за един шкаф отидохме, а тя каква стана.. шкафът стои несглобен, тъжен и самотен в коридора, а аз се занимавам с бебешките джвъчки



Ех, ако можехме да ползваме детската стая, какво щях да накупя... 3 пъти сигурно щях да напълня багажника.  Който не си е купил бебешки мебели - да хваща пътя, че е направо страхотно! А какви чаршафки, какви закачалчици, кошчета, кутийки, какви дървени играчки..  леле мале. Има дървена активна гимнастика - ама скъпа ми се видя на мене - към 60 лв без ДДСто се хваща. А колко са елегантни кошарките... като си помисля, че в един блог за дизайн бяха писали, че серията Гъливер им приличала на затворническа килийка.. ще имат много здраве от мене. В сравнение с тия тукмаци, дето тука гледам по магазините, и по-евтините икейски кошари са супер. Само стая да имахме..
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: март 17, 2011, 14:28:43 »

Розовка, чувалче за ритане е това:
     


"Удобна торба, в която вашето бебе може да рита на воля. Широкият колан не позволява торбата да се свлече.

Състав: 100% памук
Възраст: 0+ месеца"


По принцип е една супер безмислена покупка, поне според мен бебето може да си рита и без нея, но мъжа ми толкова го кефи, че ще го купим.

А другото, което той иска да купим едно чувалче като пашкул. Не знам как се казва, но заема формата на бебето, с цип отпред. Бебето е като в бобена шушулка. Не мога да намеря снимка, за да визуализирам какво представлява точно.

BASTET честити ви покупки. До коя Икея ходихте?
« Последна редакция: март 17, 2011, 14:32:00 от Капризче » Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #3 -: март 17, 2011, 14:36:53 »

Капризче да кажа само ,че Розовка правилно е казала за термометъра във вода ,и аз на третото къпане вече го бях махнала.А това чувелче наистина е супер безмислено pardon,но щом тати го харесва вземайте.Аз марти като го сложа в чувалчето и той престава да мърда .Една вечер така се беше разфучал и риташе и го поставих в чувалчето за спане и подейства веднага ,дори като го махах после въобще не се събуди
За другото което говориш имам представа от един филм.С мъжа им много се чудихме какво е това то бебето е така добре опаковано ,че иръцете са му вътре ,нали?
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #4 -: март 17, 2011, 14:39:52 »

Като една голяма ръкавица  smile. И на мен много ми харесва. Е да, леко няма смисъл, ама е толкова готино, че... Може да го използваш евентуално за спане през деня, ако не искаш да го слагаш в нощното чувалче, да го закопчаваш и т.н. Макар че май за снимки е най-готино  Wink.
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: март 17, 2011, 14:45:12 »

Капризче да кажа само ,че Розовка правилно е казала за термометъра във вода ,и аз на третото къпане вече го бях махнала.А това чувелче наистина е супер безмислено pardon,но щом тати го харесва вземайте.Аз марти като го сложа в чувалчето и той престава да мърда .Една вечер така се беше разфучал и риташе и го поставих в чувалчето за спане и подейства веднага ,дори като го махах после въобще не се събуди
За другото което говориш имам представа от един филм.С мъжа им много се чудихме какво е това то бебето е така добре опаковано ,че иръцете са му вътре ,нали?

Да,да, точно. И ръцете са му вътре и не може да мръдне изобщо. Според мен е гадно за бебето, защото не може да шава. За чувалчето за ритане съм по съгласна да го купим, макар и да не вижда смисъл, но това другото... Ще го мислим... Ако го намеря някъде в нета ще покажа.

Розовка, ако решите да купувате тези чувалчета са на марката Baby Fеhn. Аз не съм виждала такива на други марки. Ето и линк да го видиш в синьо, както и цената: http://www.bebcho.bg/bg/details.php?id=1801

Мисля, че го има във всички големи магазини за бебешки работи. Аз лично съм го виждала в Piggy's house или нещо такова беше името на магазина.
« Последна редакция: март 17, 2011, 14:47:33 от Капризче » Активен
moyra
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 413



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: март 17, 2011, 14:51:22 »

Kапризче и нашия тати купи няколко такива съвсем ненужни неща,но пък е толкова мило,че и те се кефят и искат да участват Bravo
BASTET и аз съм фен на Икеа,разказвай какви са тези хубави нещица,който сте напазарували  Girl_hide най-интересна ми е тази количка,за какво се ползва blum
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #7 -: март 17, 2011, 15:00:51 »

BASTET,ИКЕЯ в София ли и ако да къде?
Ние от ИКЕЯ купихме на марти леглото и 2 лигавника.Само съм фенка на домакинските неща в ИКЕЯ.
Миналата неделя бяхме ама казвам ви по грозни дивани и спални никъде не съм виждала.
Активен
wanting
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: март 17, 2011, 16:19:48 »

и аз съм пропуснала..къде има Икея в София ?  crazy
Активен
emili85
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 452



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: март 17, 2011, 16:22:47 »

магазинът ще се намира близо до кръстовището на Околовръстен път и булевард "Бистришко шосе" blush
но дали вече съществува - незнам tease
« Последна редакция: март 17, 2011, 16:26:11 от emili85 » Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: март 17, 2011, 16:43:28 »

Капризче, Браво!  give_rose Поне на мен много ми допаднаха и двата списька. Позволявам си да ги коментирам, не зная дали сьм права.

В моя списьк има следните неща, които не видях при теб:
бебешки прах за пране
бебефон
помпа за кьрмене
вьзглавница за кьрмене
пликчета за кьрма
подпльнки за кьрма
пелени от тензух
огледало за колата
кутия за биберон
щипка за биберон
столче за хранене (списьк след раждането)
столче за кола за 6+ месеца (списьк след раждането)

Бих махнала олекотената завивка, термометьр за баня, комплект за количка (имаш пелени + одеалца), ножичката (имаш нокторезачка) и гребенчето (имаш четка).
Броят на шапките ми се струва голям, а броя на бодитата с кьс рькав мальк.

Ето това е чувалчето, което обхваща на детето рьчичките:

Аз си купих изгодно стерилизатор втора рька  - не е за микровьлнова, защото не сьм и фен. Ей това чудо
Мисля да го продам след няколко месеца.
« Последна редакция: март 17, 2011, 17:53:44 от Anichka » Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #11 -: март 17, 2011, 17:47:29 »

Аа, бебефон задължително. Съгласна съм с Anichka.
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #12 -: март 17, 2011, 18:41:51 »

Да коментирам:)
Списъка преди раждането:
-комплекта за количка-едно чаршафче отдолу и пелена отгоре. Матрак нали има?
-чувалче за спане-на лекцията педиатърката каза-след 6 месец задължително.
-възглавницата-забранена.
-ЖЗ ще родиш топлите месеци и по-добре замени олиото с мляко или лосион. Олиото прегрявало.
-хигиенен комплект-Томи Тими,много хубав и има всичко.
След раждането-след много четене и много мнения-активната гимнастика не била най-използвания продукт. Първо пробвай.

Другото,което незнаех-все се чудех какво ще правя чурката,но жената на лекцията каза-докато не е паднало пъпчето-чурката надолу.След това-нагоре.  Забелване-след първия месец.

Някой може да коментира,при мен практика липсва, но ЖЗ скоро... Пък  препрочитам лекцията да не забравя:)
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: март 17, 2011, 18:59:02 »

Капризче, наистина си направила изчерпателен списък. И аз навсякъде се разкарвам със списъци. Има неща, обаче които ми се струват излишни.
- комплекта за количка е повече за красота, може и без него ( пелена отгоре и отдолу са достатъчни)
- възглавничка първите месеци не ти трябва освен ако не е от тези големите, при които бебето лежи от кръста нагоре почти върху нея
- крем за студено време- напълно ненужен през топлите месеци, когато ще родиш
- аз честно казано шапка в къщи не съм слагала. Особено лятото ми се струва излишно.
- или ножичка или нокторезачка (аз започнах с нокторезачка, но направих един гаф и поразях малкото пръстче- от тогава съм с ножичка)
- за аспиратор препоръчвам тозиhttp://static1.framar.bg/product/1-marimer-aspirator.jpg] [url]http://static1.framar.bg/product/1-marimer-aspirator.jpg[/url]. Бях взела на НУК като помпичка, но не върши никаква работа
- комарник за легло? не знам дали ще е удобно. Ако имате сериозен проблем с комарите има безопасни устройства на Чико.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: март 17, 2011, 19:47:14 »

Иска ми се да попитам опитните мами - ако имам стерилизатор, трябва ли ми и четка за шишета?
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines