Как поддържаме здраво и красиво тяло всекидневно?

(1/8) > >>

Monikamaria:
Дойде ми идеята за тази темичка, когато се замислих какви грижи полага всеки, за да води здравословен живот и съответно да изглежда добре и свеж всеки ден. Нека обсъдим:
Какви грижи полагаме всекидневно, веднъж седмично или веднъж месечно?
Имаме ли си програма от задължителни неща?
За какво се грижим и как: за зъбите, за косата, за чиста кожа, за здрав стомах и т.н.?
Какво избягваме да правим, пием и ядем?
Какво съответно задължително правим, пием и ядем?
Правим ли си домашни релаксиращи или СПА процедури?
Изобщо какви навици сме си изградили, за да бъдем здрави и красиви и да се чувстваме добре, и какви искаме да си изградим?

Смятам, че ще е полезно да споделим, а и да се подсетим едни други за някои неща! :)

Monikamaria:
Нещо темичката не върви! :huh: Ми ще я пораздвижа аз, пък дано стане интересна и полезна и дано всеки сподели неговите виждания по въпроса.
За мен красотата и здравето вървят ръка за ръка. Т.е. да изглеждаш добре не означава да имаш например просто правилни черти, а да имаш свеж, чист и поддържан вид. Грим не може да те направи красива така както чувството, че си свеж, здрав и съответно щастлив! За да се поддържа такъв вид, според мен са необходими всекидневни грижи и постоянство в храненето и начина на живот.
По отношение на храненето, аз честно казано не мога да се насилвам да ям или да не ям нещо. Диети не спазвам. Но имам късмет, че обичам здравословни храни. Хапвам много плодове и зеленчуци и то сурови. Избягвам пърженото, но не винаги. Сладко не обичам. Пия единствено мляко (всеки ден по литър! обожавам го!), вода и чай (чаят за мен е истински релакс). Не пия сокове от кутии, газирано, кафе и каквото и да било друго. От време на време пия и вино, де.  ;) Уискито гледам да го избягвам вече, но понякога не устоявам! Пия витамини за здрава коса и кожа и здрав организъм- в момента Геритамин и Хиалуронова киселина. Пия по 2 месеца например, нещо и след това минавам на друго. Харесвам различни билкови препарати за профилактична употреба, но не прекалявам, защото има доста глупости на пазара, така че без да съм запозната не купувам. До скоро пиех Лив-52 за черния дроб и за прочистване на кръвта. Чайовете са задължителни и много любими за мен. Пия различни и по 1-2 на ден, поне, и винаги с мед.
Опитвам се често да си правя домашно СПА! По-специална вана на свещи и различни козметични процедури (ползвам основно СПА-козметика), а като добавим и чай от екзотични билки и книга или релакс-музика и се пренасям в друго време и на друго място! Обожавам да си създавам такава атмосфера! В банята и спалнята ми съм се опитала да създам това. Спалнята съм се опитала да я направя в ориенталски стил. Нищо не действа по-добре на психиката от бягството от забързаното ежедневие! Трябва да се грижим и за психичното, не само за физическото здраве, все пак!  :P
Иначе аз си имам режим на нещата, които правя задължително за себе си всеки ден или всяка седмица.
По отношение на външността- много държа на кожата си! Всеки ден задължително си почиствам лицето с продукт за проблемна кожа (гел, тоник и крем за лице и за очи), защото изпусна ли го за ден-два и започват проблемите- омазняване, пъпчици тук-там понякога и т.н. Ексфолирам го през ден! Маски си правя веднъж седмично. Когато излизам се гримирам с фон-дьо-тен. Той не просто изравнява тена, а пази кожата от вредните замърсявания. Така че приказките за гримът, който вреди не са верни, особено, ако се ползва медицинска козметика. Кожата на тялото си ексфолирам през ден, задължително.  Сега ползвам специална ръкавица плюс силни ексфолианти. Това удължава адски много младостта на кожата! Прави я страхотно еластична и гладка! Вечер преди лягане се мажа с крем за тяло, против стрии и за крака и ръце. Е, понякога ме домързява всички кремчета да използвам! :P
На здравата коса държа адски много също. Старая се да ползвам професионална козметика и най-важното - да махам изтощените връхчета, щом се появят! Предпочитам по-къса, но поддържана коса. Не ценя дългата, за сметка на лъскавата и жива коса. Маска слагам всеки път като я мия, а някакво масло от време на време, защото от тях пада боята. Преди не си миех сама косата, а всеки път ходех на фризьор. Сега обаче сме малко затруднени финансово и не мога да си го позволя.
Ноктите гледам да не са постоянно лакирани и слагам заздравяващо масло.
За зъбите ми се грижи леля ми, която е зъболекар. И слава богу, защото имам фобия от зъболекари, а тя ме излекува направо! Иначе, веднъж в седмицата ги чистя с конец за зъби и със сода и досега зъбен камък не съм имала, но смятам че сега имам нужда от избелване и ще пробвам едно.
Да се похваля-от 3 години вече пуша само, ако седнем на маса и пием. Т.е. случва се не повече от 1-2 пъти в месеца по няколко цигари. Но така съм доволна. Не искам да се лишавам ако ми се допуши, а да не пуша, защото не искам. Когато започнем да правим бебче, ако забременея сме се разбрали, че и аз и половинката спираме изцяло пушенето.
Принципно тренирам бокс три пъти в седмицата, но в момента съм спряла :(, докато костта на ръката ми, която счупих заздравее напълно. Имам нужда от още 2-3 месеца преди да си позволя предишното темпо.
 Иначе ми липсват по-чести разходки сред природата. Но половинката ми е малко по-зает и не може много често да си го позволим. :(  Имам си списък с разни места в България, които искам да посетим!

Споделете и при вас как е и подсетете и мен ако забравям нещо! :)

П.П.Леле, какъв дълъг пост съм прасналааа! Ужас!

kiara04:
 :bravo: супер си го описала и при мен е нещо такова ..Почти  :[ За да се подържам тичам сутрин и наобед от 1 до 4 правя упражнения смесени с йога когато се уморя много ( това е защото съм в процес на отслабване заради грешна диагноза и неправилно изписани лекарства качих 20 килограма и сега успешно ги свалям  *YAHOO* това го казах за подкрепа понеже преди бях 59-60килограма сега съм 75 а бях стигнала и до 84...) та сега свалям  :bravo: иначе се грижа за себе си изключително рядко ползвам само лусион за тяло след душ вечер преди да заспя кремче на ръцете, експериментирам с лака за нокти но в повечето време съм с безцветен или някакъв семпъл напоследък започнах да пия витамини понеже ми се цепят ноктите а си ги обичам като са здрави. За косата - постигвам я на 4-5месеца веднъж използвам маска за коса когато се сетя защото е много здрава ( декември се боядисах червена и сега като ходих да я пострижа жената ми каза че не е възможно косата ми да е толкова здрава и гъста все едно не е боядисвана   *YAHOO* *YAHOO* ) гордост ми е от малка тука бях леко НЕскромна простете ми  :[ иначе от гледха точка за храненето аз ям повече треволяци както баща ми им вика така че с килограмите досега не съм имала проблеми ( по принцип не ям месо само ако е бяло и то рядко ).Съжелявам че толкова накъсано съм писала но много се вълнувам а и готвя и трябва да бягам да гледам яденето  :curtsey:

Monikamaria:
Браво, че се справяш с килограмите! :bravo: Сигурна съм, че скоро ще ги свалиш изцяло! :)
Относно боята, (в зависимост каква боя ползваш, разбира се) ако не изсветляваш косата си, боята помага за уплътняване на косъма и запълва космените фоликули! Тя прави косата лъскава! Така че ако се полагат грижи боята не вреди на косата ти. Аз се боядисвам през 1-2 месеца задължително, именно заради това! *THUMBS*

kiara04:
Ами аз се боядисах че да променя нещо то се оказа че не ми отива добре че преди сватбата ще се боядисам кафява че  :girl_impossible: иначе косата ми е почти черна но я направих тъмно червена за кой ли  }:-> ... Сега се сетих да добавя понеже се сетих че ти си писала за ванички със свещи  *YAHOO*аз ги обожавам само че ги правя за милото а той за мен .. все още не се е сетил  P-( ... а за всички тези мазила, кремчета и аз нямам време и не ми се занимава имам такава съседка горката сутрин и вечер се маже, клепе и все се оплаква че изглеждала стара а няма 30 още  :huh:

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница