Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 23:46:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да се омъжиш в черно!?  (Прочетена 37154 пъти)
 
nellyaci
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 73



Моят сватбен албум

« -: март 15, 2011, 16:15:35 »

Момичета, искам да ви питам какво мислите за избора на черна рокля на сватбата!!!Аз съм присъствала на една такава сватба и бях много , ама много шокирана, когато докато чакахме да се появи булката в ресторанта, тя изведнъж се зададе с черна рокля, черни обувки, черна змия на врата за бижу .....да продължавам ли!!!
« Последна редакция: март 15, 2011, 17:10:03 от fiibi_bg » Активен
cvetina84
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 60



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: март 15, 2011, 16:25:30 »

Заинтригува ме с тази тема! Поразгледах в нета и забелязах, че наистина се продават черни булченски рокли. На снимките момичетата изглеждат все едно отиват на бал  blum . Определено черната булченска рокля е нещо, което не одобрявам.
Знаете ли защо булката е в бяло на сватбата, а младоженеца в черно?
Защото сватбата е последния бял ден на жената, а на мъжа- първият черен  funnytooth
Предполагам, че този цвят рокли са измислени специално за почитателите на готик стила  Wink
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: март 15, 2011, 17:07:47 »


Предполагам, че този цвят рокли са измислени специално за почитателите на готик стила  Wink
И аз така мисля!  smile Аз лично не бих го направила в никакъв случай, но като тайна почитателка на Готиката ми изглежда много привлекателно! Създава една особена атмосфера- провокативно е! good
Активен
Hekseskud
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: март 15, 2011, 19:01:09 »

Ами аз също се изкушвам да споделя, че тайно завиждам на една шармантна мадама, която би се престрашила да го стори с черната сватбена рокля. smile Аз не си позволих много залитания, а избрах само черни акценти, че да няма припаднали родители  sarcastic
Активен
alo_madona
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 204



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: март 16, 2011, 18:36:59 »

Аз съм рокля която да е по-закачлива със черно нап. , но в никакав случай чисто черна!

Активен
Cardissimo
Любопитен
*
Пол: Мъж
Публикации: 25


Cardissimo


« Отговор #5 -: април 02, 2011, 14:28:59 »

Еее само черна не, на нас мажете тогава какво ни остава да носим бяло на сватбата ли  crazy. Мисля, че булката да е в бяло е задължително.
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #6 -: април 16, 2011, 21:44:15 »

Едва ли в днешно време някоя жена се омъжва "невинна" .......
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: април 16, 2011, 23:25:07 »

Cardissimo, не виждам нищо нередно младоженецът да е в бяло! smile

nadelina88goodpost Като се почне с тази невинност и падам! :offtopic:къде се изгуби?!?!
Активен
djidja83
Новак
*
Публикации: 14


« Отговор #8 -: май 18, 2011, 20:23:34 »

Аз също не намирам нищо лошо в това младоженецът да е в бяло - моят съпруг на нашата сватба също беше с бял костюм.  smile
Активен
aneliaivanova86
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #9 -: юни 10, 2011, 09:55:43 »

И въпреки, че никоя не се омъжва "невинна", не бих отишла на сватбата си с черна рокля  shok Това не пречи на почитателите на стила, но на мен не ми допада...
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: юни 11, 2011, 02:58:30 »

 aneliaivanova86, аз също не бих се омъжила в черно, но просто казвам, че ми е малко смешно, когато се прекалява с демонстрирането на невинност. Визирам само да се прекалява.  smile
Активен
Liusi_Borisova
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35



« Отговор #11 -: юни 12, 2011, 20:18:48 »

Едва ли в днешно време някоя жена се омъжва "невинна" .......
  аз се омъжих невинна, не слагам кавички, защото не е чак толкова невероятно smile но определено дрехите не правят хората невинни или не smile Разбира се, за сватбения ден бялото винаги е предпочитано:)
Активен
Sandri
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



« Отговор #12 -: юни 12, 2011, 23:02:28 »

Според мен не е чак толкова лоша идея и не мисля че в черно се женят само почитателите на готик стила. В последните години черните сватбени рокли стават все по-популярни  girl_wink .
Ето няколко предложения
http://cdn3.iofferphoto.com/img/item/193/395/422/gorgeous-black-wedding-prom-evening-formal-dress-gowns-818f1.JPG
http://w-weddinggowns.com/wp-content/uploads/2010/02/black-wedding-gowns-2.jpg ( heart)
http://www.blackloveandmarriage.com/wp-content/uploads/2011/03/black-wedding-dress.jpg
http://dreamirishwedding.com/blog/wp-content/uploads/2011/05/wedding-gown-black.bmp

А аз преди няколко години бях решила, че искам да се омъжа в червено и се бях влюбила в ето тази рокля!
http://wedding-enjoy.com/wp-content/uploads/2010/02/red-and-black-wedding-dresses-1.jpg

И извинтете ме но за каква невинност говорим? Белия цвят може и да е символ на невинност, но бяла рокля с прозрачен корсет, огромно деколте и цепка до кръста определено, не прави булката да изглежда като девица. В днешно време просто всеки си носи каквото си иска и си прави деня така както на него му харесва, така че щом може булките да са толкова разголени, значи може да се носят и черни сватбени рокли  pardon
Активен
fl0r1ta
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 61



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: юни 17, 2011, 21:21:05 »

За чисто черна рокля се съмнявам,че се има кандидатки  crazy

Ето една,която изглежда много добре  smile
http://wedding-gallery.net/index.php/Wedding-Dresses/Davids-Bridal-Gown-3
Активен
armira
Любопитен
*
Публикации: 29


« Отговор #14 -: юни 27, 2011, 16:27:34 »

На мен черният цвят ми е много изкушаващ..Моята сватба мина,но скоро ще правим църковен брак и мислех да се появя в черна рокля,но не ми стиска.За това ще заложа на черното само като акцент..Иначе много ми харесва идеята..
Активен
ivatodorova
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 79


Сватбата ще бъде: 28.08.2011


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: юли 04, 2011, 15:51:57 »

Само черно не ми допада много, обаче в комбинация с друг цвят мисля, че ще е доста ефектно. Ето какво намерих. Тази много ми допадна:




Sandri червената рокля е страхотна. Аз също в началото исках да бъда или в червено или в бордо, обаче се отказах от този вариант... pardon
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: септември 29, 2011, 10:44:51 »

Комбинацията бяло и черно е просто жестока!  yahoo Все още не съм срещала наша булка да заложи на такава комбинация,но ако ми се случи сигурно много ще и се радвам. Това е едно доста смело решение и много различно. За чисто черна рокля и аз съм малко резервирана,но тази на снимката е уникална.  yahoo
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #17 -: октомври 04, 2011, 14:44:28 »

Интересна тема. Браво на момичетата, които са ровнали за рокли от нета, разгледах ги с интерес. Черните официални рокли са много елегантни, но не ги възприемам за сватба. Все пак с полагащите се за случая и изисквани от подобен тоалет официална прическа и грим според мен има реална опасност булката да заприлича на Злобара де Мон  smile. Според мен такава рокля може да си облече булка само при много специални обстоятелства - както на сватбата на Кремена Халваджиян - сватба на артистични личности, които са женени всъщност отдавна и сега по-скоро правят шоу за себе си и за приятелите си.
Активен
novao
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 8



« Отговор #18 -: октомври 11, 2011, 16:31:32 »

Черното и червеното са много традиционни цветове. Зависи от културата и епохата. Това бяло на мен не ми допада, тъй като бялото е символ на невинността,а колко булки са наистина такива  diablo
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: октомври 13, 2011, 17:33:40 »

Изглежда ми зловещо булка в черна рокля, като ... вещица  bad
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #20 -: октомври 14, 2011, 08:59:16 »

Защо не, нещо по-различно, мисля че перфектно ще подхожда за рокерска сватба  Wink
Активен
formite
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 341



« Отговор #21 -: октомври 14, 2011, 18:27:57 »

Все пак да има и бяло  Wink


* 07.jpg (54.46 KB, 447x768 - видяно 777 пъти.)
Активен
milinkata
Любопитен
*
Публикации: 32


« Отговор #22 -: януари 13, 2012, 11:29:59 »

Красиви рокли, но не за този повод, поне според мен!
Активен
Andreina
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166



« Отговор #23 -: януари 18, 2012, 21:28:06 »

Красиви рокли, но не за този повод, поне според мен!

И аз така мисля. Просто асоциирам този цвят с малко по - друг вид церемонии. Иначе харесвам цветни рокли. Аз лично ще се омъжа в червено. Бялото съвсем не го смятам за толкова задължително. Модата му е едва от 1848 г. Това е твърде скоро, за да е "традиция". Според мен, де:)
Активен
Lovelica
Ентусиаст
**
Публикации: 69



« Отговор #24 -: февруари 02, 2012, 15:28:46 »

 Булчинска рокля в черно.. може би булката иска да покаже, че погребва живота си, а не че се радва на този ден smile
Активен
tory
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 25



« Отговор #25 -: февруари 02, 2012, 17:59:37 »

Много е предизвикателно да се омъжиш в черно, харесва ми и бих го направила, но Милото ще получи някой удар при вида ми...
Тук има уникалка колекция с черно-бели рокли, за мен са чисто произведение на изкуството.
http://www.aimee.it/collezioni-abiti-vestiti-da-sposa/bianco-e-nero.html

Що се отнася до традиционното бяло... традициите не са това, което бяха, а живота е твърде кратък за да угаждате на другите. Правете каквото ви е на душа.
Активен
tory
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 25



« Отговор #26 -: февруари 02, 2012, 18:13:06 »

Още малко красота:

http://www.mayahansen.com/images/productimages/n1_01alta(1).jpg
http://www.befashionablestyle.com/wp-content/uploads/2011/07/A-Stunning-Gown-With-Contrasting-Sash-And-Black-Hem-Accent.jpg
http://www.9lover.com/blog/wp-content/uploads/2012/01/model_novias_bridal_dress_style_1479_201106182_20120107050848.jpg
http://images.dressale.com/images/large/2/132482.jpg
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #27 -: февруари 02, 2012, 18:44:42 »

Тори, ако използваш опцията вмъкни изображение и сложиш линк към снимката, ще можем директно да ги виждаме.  Offtopic

Честно казано не ми стигна търпението да мина през всички линкове, които си постнала.
« Последна редакция: февруари 02, 2012, 20:53:25 от kiwi » Активен
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: февруари 02, 2012, 19:40:06 »

Има доста интересни предложения в бяло и черно въпрос на вкус  Wink
Ето и нещо от мен   Girl_hide






Черното може да е само като акцент а и от роклята може да дойде и идея за цялата концепция за сватбата  give_rose

Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: февруари 17, 2012, 13:49:46 »

Не бих се омъжила в черно. За мен този цвят не е подходящ за сватбена рокля, но всеки с вкуса си. Вижте на каква черна сватбена рокля попаднах.
Активен
heruvimche
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 164



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: март 01, 2012, 00:13:53 »

Булчинска рокля в черно.. може би булката иска да покаже, че погребва живота си, а не че се радва на този ден smile

Напълно съм съгласна, това по-скоро би било някакъв протест срещу собствената си сватба, знак на несъгласие, неодобрение... Е, траурният цвят на изток е бялото, но все пак тук разбиранията са други...
Мои приятели направиха тяхната сватба в бяло-черната гама, булката имаше акцент черен колан на роклята си, всичко беше много добре поднесено, но с ограничения в черния цвят, получи се много добре.
Активен
Kalama
Сватбар
***
Публикации: 265



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: март 01, 2012, 00:30:09 »

Макар, че в световен план има модни тенденции към черния цвят в сватбения тоалет и декорацията (сватбата на Ким Кардашиян беше бяло и черно), като презункцията е, че черното не изразява емоция, а стил. По нашите географски ширини обаче се смята точно обратното- бялото е цвета на чистотата и невинността, на празника и радостта. И ако оставим на страна етимологията и тълкуването на цветовете с черна рокля можеш да облечеш винаги. А бяла рокля за сватба ще носиш веднъж (дай Боже smile ).

След това идва момента, че повечето от гостите няма да те разберат. За съжаление българина има все още консервативни разбирания.

След това мисля, че ако все пак избереш черна рокля или черен акцент, то трябва да се съобрази и с декорацията, а декорацията от своя страна винаги е съобразена с интериора на ресторанта. 
Активен
ele0nora
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #32 -: май 30, 2014, 15:13:54 »

Бих предполчела всякакъв нюанс на бялото (екрю, шампанско, ...), но не и нюанс на черно.
Активен
Cappuccino
Ентусиаст
**
Публикации: 63


« Отговор #33 -: август 09, 2014, 17:48:37 »

Нестандартно и смело и определено не за всеки smile
Активен
Svatbena_agenciq_Melodica
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #34 -: февруари 18, 2015, 20:50:49 »

Според мен, може да се получи страхотна сватба с черно в съчетание с други цветове. Но нямаме много двойки, които избират тъмните цветове за сватба, така че голяма част от идеите са трудни за осъществяване smile Ето някои вдъхновения...


* melodica black and white wedding.jpg (70.53 KB, 600x900 - видяно 652 пъти.)
Активен
seli76
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 45



« Отговор #35 -: септември 04, 2015, 18:46:08 »

Аз винаги съм го намирала за странно, черният цвят е символ на злото и някак не ми се връзват двете неща.
Активен
rostislava221
Любопитен
*
Публикации: 43



« Отговор #36 -: декември 22, 2015, 14:33:18 »

На мен също не ми допада,но щом ти харесва така, няма лошо.
Активен
kamiy
Любопитен
*
Публикации: 30


« Отговор #37 -: октомври 20, 2017, 13:57:09 »

Аз мисля, че е много смело, и ако се направи с вкус - защо не?!  smile Страхотно е когато хората проявяват малко креативност на специалния си ден, не само с роклята, но и с традициите  good
Активен
Страници: 1 2 3 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines