Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 02:13:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да изгладим булчинската рокля!!!!  (Прочетена 24857 пъти)
 
nellyaci
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 73



Моят сватбен албум

« -: март 11, 2011, 10:09:29 »

Има ли смели булки, които са си изгладили роклята преди сватбата! Помагайте,защото възнамерявам да изгладя моята, но малко ме е шубе!!!Взех я цели 3 месеца преди сватбата.Събитието е чак на 05.06.2011г. и сега я държа в един найлон, но се е намачкала, а пък отвън не ми се иска да я оставя, защото все пак пада прах по нея.Ако беше екрю-иди-дойди, ама тя е чисто бяла!!! nea Та един ден се събудих с мисълта, че мога да пробвам да я изгладя, на много ниска температура и през кърпичка.Ама не знам!Страх ме е да не я съсипя. Иначе роклята е сатенирана материя!!!
Активен
cvetina84
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 60



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: март 11, 2011, 15:28:23 »

Здравей! И аз се заинтересовах от тази тема. Между другото омъжваме се почти по едно и също време- аз съм на 04.06.  girl_wink Поразрових се тук-там и открих, че може да се изглади. Единият вариант е както си виси роклята да доближиш ютията и да натиснеш копчето за пара. Така минаваш по цялата дължина на роклята, а плата от собствената си тежест и действието на парата се отпуска  blum
 Другият вариант е след като се изкъпеш да оставиш роклята в банята и дано се къпеш смного топла вода, за да има и много пара  funnytooth (аз обикновено се къпя с вряла вода  blush ).
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: март 12, 2011, 22:42:25 »

Nellyaci, моят съвет е да не рискуваш в никакъв случай, има огромна опасност да си съсипеш роклята - аз лично мисля да си дам бъдещата рокля и воала на парно гладене, във всяко химическо чистене се предлага, повечето фирми предлагат и транспорт, защото това си е трудна задача да я занесеш тази огромна в повечето случаи рокля smile
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: март 13, 2011, 14:17:35 »

Ей, това си е доста труден въпрос, а и аз съм го обмисляла, тъй като ще поръчвам от интернет рокля. Тя ще дойде в кутия и представете си какво ще е! girl_impossible
nellyaci, не бих рискувала директно с ютията да ти кажа! Но идеята на soulless и тази с парата на ютията на cvetina84 според мен са добри!  good Това с парното гладене малко ме притеснява тъй като не съм ползвала никога такава услуга и нямам идея как става. Страх ме е някоя невнимателна леличка да не ми прецака роклята! Вие как мислите? scratch one-s head
Активен
nellyaci
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 73



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: март 14, 2011, 08:55:19 »

Не знам за вас, но ако някоя невнимателна и разсеяна леличка ми съсипе роклята, може би ще се учудя на себе си на какво съм способна!!!! shok Относно това с парата, наистина е много добра идея. Една моя приятелка пък ми каза, че си е изгладила роклята деня преди сватбата с ютия и кърпа и нищичко й нямало.Но май ще трябва още смелост да посъбера , за да изпробвам който и да е от вариантите!!!! good
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: март 14, 2011, 09:07:47 »

Ами при мен поне вероятността аз самата да си съсипя роклята е по-голяма - не познавам особено тъканите, има такива, които са с повече естествени нишки и изгарят по-трудно, но други... А най-вече - нито аз гладя кой знае как, нито имам много добра ютия за целта (малко ми е скапана сегашната), изобщо... Предпочитам да се доверя на професионалист, а и практически ако гладенето е парно (а при булчинските рокли мисля, че предлагат само такова), не виждам какво може да й се случи на роклята smile
Активен
Hekseskud
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: март 14, 2011, 17:15:55 »

С две ръце гласувам за професионалистите! Въобще не разбирам от такива материи и най-много да оплескам сериозно нещата.
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #7 -: март 14, 2011, 19:31:55 »

Не рискувайте сами! Не че не е гаранция, че някой друг не може да ви я съсипе, но просто шансът за мен е минимален...
Активен
kala
Сватбар
***
Публикации: 297



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: март 22, 2011, 15:47:37 »

Единият вариант е както си виси роклята да доближиш ютията и да натиснеш копчето за пара. Така минаваш по цялата дължина на роклята, а плата от собствената си тежест и действието на парата се отпуска  blum
 Другият вариант е след като се изкъпеш да оставиш роклята в банята и дано се къпеш смного топла вода, за да има и много пара  funnytooth (аз обикновено се къпя с вряла вода  blush ).
Това ми го казаха и на мен в магазина и аз смятам да пробвам това с банята първо и после с парата. Но моята рокля надолу е с напластени тюлени поли и той така се бил отпускал. Не знам ако е тафта примерно дали ще свърши работа  crazy
Активен
earth
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #9 -: март 27, 2011, 14:36:13 »

Привет,
И аз съм на 05.06  Bravo
Относно роклята - моята е от Сватбения център в Младост (София) и те ми предложиха да я съхраняват до сватбата и да ми я предадат в готов вид 1-2 дена преди това. Докато търсех рокля мисля, че на още едно място казаха преди сватбата да върнем роклята, за да я подготвят. Така че попитай в магазина, от където си я купила дали все пак не могат да ти помогнат. Иначе тюл се "отпуска" на пара - по-скоро приема естествено състояние. Аз имам официална черна рокля от някакъв такава прозрачна материя и колкото и да я гладя само пара помага. Роклята "бухва" и стои супер без гънки от неволно прегъване докато я въртя по масата за гладене.
Активен
panteryx
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: април 22, 2011, 14:36:23 »

Аз за това изобщо не се притеснявам ,взех си един уред ,който глади с пара и глади всякакви материи smile на цена 50 лв.
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: април 22, 2011, 15:03:22 »

О, момичета, които имате уреди, гладещи с пара (аз им казвам пароструйки за по-кратко blum) - голямо улеснение е това! На мен ми предстои да мъкна роклята и воала до най-близкото химическо, слава Богу, намерих едно на 50 м от вкъщи и все пак nea Ще накарам годеника ми все пак да ме закара с колата, че изобщо не си представям как ще помъкна тази съвсем немалка и тежка рокля на гръб blum
Активен
Honey_Bunny
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 43



« Отговор #12 -: април 24, 2011, 15:21:11 »

Не знам за вас, но моята рокля е от Брайдъл Фешън. Те бяха така добри да ми я подготвят за сватбения ден и ми я дадоха преди няколко дни изгладена и поставяне в голям калъф за по-добро съхранение (моята сватба е през май). А относно гладенето с пара в някое химическо ... ако откриете подходящо пишете, че имаме проблем с костюма на мъжа ми. Купен е от чужбина и ни предупредиха да се глади на  машина с раздуване заради материята , но за съжаление от химическото не се справиха добре и сега се чудя какво да го правя
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: април 25, 2011, 17:38:17 »

Роклята може да се изглади , но много зависи от самата ютия и материята , аз моята също я гладих , но със нашата ютия щеше да се стопи и за това взех на сестра ми, която е много по хубава.Ютията е такава, не знам до колко ще ви е от полза .
Активен
nellyaci
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 73



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: май 02, 2011, 10:24:56 »

Момичета, ако решите да гладите внимавайте с парата на обикновенните ютии, защото може да ви останат петна!Опитах се да изгладя органза/не на роклята слава богу/ и ми останаха едни едва забележими, но все пак петна! Mad girl А роклята ми е сатен и пробвах през кърпа и стана!  Curtsey Много хубаво даже се изглади! Успех и на вас!!! good
Активен
Страници: [1] 2  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines