Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 23:20:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Очаквани Бебчета ОКТОМВРИ-НОЕМВРИ-ДЕКЕМ  (Прочетена 98612 пъти)
 
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: септември 19, 2011, 18:34:07 »

Вили даваш много хубава идея и мисля,че ще бъде много хубаво...дано и другите момичета са съгласни,защото аз по цял ден си вися в къщи на компа и за мен не е проблем,стига да не ме омразите вече! blush Иначе кошарката и скрина са страхотни,мъжо дори много хареса кошарката и доста я позагледа и се позамисли! Blush
Надявам се с всяка една от нас всичко да върви добре,всяка да мине през така мечтаното и леко раждане и най-важното да гушнем най-здравите бебчета! yahoo
Активен
sEniOriTa
Любопитен
*
Публикации: 46



« Отговор #316 -: септември 19, 2011, 19:52:38 »

Здравейте мами, как сте?

Аз горе долу съм добре, ще трябва да раждам секцио, имам проблем с очите, но какво да прави. Само че от два три дена ме боли корема и май имам контракции, не съм сигурна, корема ми се стяга. Не знам, чудя се да ходя ли на лекар, пия си магнезия и но - шпа, ама знам ли!

uliaulia честито! Много дълъг семеен живот и разбирателство, много да се обичате и уважавате!
Div_a Добре дошла и лека бременност до финала!
vilenceto браво за покупките!

Ми това за сега от нас, стискам палци на всички да сме добре и бебетата да излезнат когато трябва good
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: септември 20, 2011, 09:31:40 »

Здравейте,момичета smile
На последък никакво временце нямам.Ние най-накрая се пренесохме в новата квартира *YAHOO*Около мен е голям хаос,но най-важното е че кака Хани си има вече детска стая и е супер щастлива.Ще показвам в др. тема smile Ние с вече 100 процента  baby_boy бебчо сме добре.Расте и дебелее,а и мАма с него blum
За стягането на корема-моя доктор ми каза че сега е нормално всеки ден да го има и то не само веднъж.Само ако стане на всеки 3 часа тогава каза да му се обадя.И на мен на моменти това стягане много ме мъчи,а и имам ужасни болки в кръста.Гледам да не лягам,че после не мога да стана.Но да са живи и здрави децата,всичко ще си търпим.
Целувки на коремчетата и се пазете!
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: септември 24, 2011, 19:07:16 »

Добър вечер сладурки! Girl_hide

Аз както винаги,не че имам кой знае какво да кажа,но да мина да се разпиша и да ви видя как сте,що сте? blush Да се похваля,че бавно,но славно напредваме с покупките...вече си имам помпа,едни силиконови подплънки,едно ново гащеризонче за бебчо,няколко боденца,както и един комплект за в болницата,който ми искат,днес си поръчах и стерилизатора. yahoo И така...вие до къде стигнахте с покупките?
Сеньорита надявам се са спрели контракциите.Пиши ни как си?
Майче и аз съм така с тези болки в кръста...и като лежа и най-вече като повървя...ама така ще е,в името на нашите съкровища ще търпим! heart
Аз да ви питам...мислите ли като тръгнете да раждате да съобщавате на някого или само вие имъжо да си знаете и следтова вече да се съобщи на баби,дядовци и т.н.?  huhhuh.gif

Желая ви много лека и спокойна вечер! give_rose
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #319 -: септември 24, 2011, 22:36:16 »

Добър вечер, мами!

Дива, добре дошла  give_rose, реши ли в коя болница ще раждаш?

Ние не сме си набавили все още нищо освен дрешки, но не го мисля много, излизаме  и за 2 дни можем да напазаруваме всичко, майка ми днес е купила дрешки и тя и поне тях вече сме оправили   Yes

Аз да ви питам каква помпа ще взимате и от сайт ли ще поръчвате, че ми казаха, че излизало много по-изгодно, обаче никак не съм наясно с тези поръчки.
Като тръгна да раждам сигурно ще знаят само мойте родители, а и то няма време да уведомяваме всеки по телефона  pardon Ще разберат вече като има повод за радост, дай Боже!
За болежки все още нямам, освен от време на време да ми натежава на срамната кост, но това са бели кахъри!

Иначе плнираме да сме при родителите ми като се роди малката, разбираме се много добре с тях, няма да се занимаваме с битовизми, а ще се отдадем изцяло на детето! Решена съм много да кърмя и това е приоритет номер едно за мен!

Вече започвам да се замислям и за раждането като желанието ми е да стане нормално, не сме обсъждали с доктора все още дали с упойка или без. Вие как предпочитате? Не сме и гледали бебчето вече доста време, би трябвало вече да сме кило и половина smile движим се горе долу по схемите в нета.

И така, спирам сега, че стана дълго, ще пиша пак, отчитайте се и вие как сме в последния триместър!  give_rose
« Последна редакция: септември 24, 2011, 22:40:58 от uliaulia » Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #320 -: септември 25, 2011, 12:32:25 »

Юле моята помпа е ръчна на авент,но несъм я поръчвала по интернет,а от магазина.Но виж стерилизатора си го поръчах по интернет,че само там го имаше на страхотно ниска цена.
За раждането аз силно се моля и надявам да стане нормално и безпроблемно,но си мисля и за епидурална упойка.На моменти малко се панирам,понеже ме наплашиха в Бг,че може и да не успея да родя нормално,защото съм била слабичка и тясна,но аз искренно се надявам напук да успея.Ще видим тази седмица,ако не забравя да говоря с акушерката какво ще каже.
Активен
sEniOriTa
Любопитен
*
Публикации: 46



« Отговор #321 -: септември 25, 2011, 14:53:42 »

Как сте мами?

Аз за 5 дена дена бях в болница с контракций. Казаха, че сам добре, слушаха тоновете на бебето сутрин и вечер, плацентата ми била първа степен. Питах дали е добре това - казаха да. Беба е 2200.

Вчера една приятелка ме видя и ми каза, че корема ми е слязъл надолу. Искам да питам в коя седмица е нормално това да се случи. Притеснявам се да не излезе по  - рано? С покупките съм много назад.

За казването само на родителите и сестра ми и брат му тъй като ще съм секцио. След това на приятелите.
Активен
radi.
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 241



Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: септември 25, 2011, 17:00:13 »

Здравейте и от мен  cap
И аз от вчера съм с болезнени контракции, и ме боли кръста. Мъжо само ме юрка да ходя в болница, а на мен хич не ми се ходи, но ако не ми намалеят до довечера заминавам End. Иначе и мен доста често ме боли срамната кост и опашката, особено като се по уморя, така ме боли че не мога да ходя.
Аз не смятам да купувам повече нищо на първо време сме осигурили дрешките, а и свекърва ми  е купила доста нещица, сега обаче ме е много яд защото искат да купуват количката от Гърция, а на мен ми се иска аз да си я избера, но какво да се прави ако беше моята майка щяхме да се разберем, но със свекърва ми изобщо не ми се разправя
sEniOriTa на последната жк д-р ми каза че плацентата ми е с втора степен зрялост ето това може да те ориентира До началото на раждането лекарите следят за зрелостта й. Това се установява с ултразвуково изследване. Опитният лекар вижда плътността й и изследва структурата й. Основно се различават четири степени на зрелост:

До 30-та седмица тя трябва да е с нулева степен на зрелост.
Първа степен е нормално да се случи между 27 и 34 седмица.
Втора степен – от 34 до 39 седмица.
Трета степен – след 37 седмица.

В края на бременността настъпва така нареченото физиологично стареене.
. Сега на 28 е следващата и ще видим какво ще каже.
Ами това е за сега от мен след жк ще пиша
« Последна редакция: септември 25, 2011, 17:02:22 от radi. » Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: септември 25, 2011, 23:53:36 »

sEniOriTa, падането на корема преди раждане при всяка жена е различно. Моя корем така и не падна надолу, а родих за има-няма 3 часа. Други жени корема им пада още в седмия месеци  въпреки това си дочаква термина или ражда по--трудно. Няма гаранция като ти падне корема, че ще излезе по-рано просо ще ти притиска малкия аз повече и ще е боли повече срамната кост.
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #324 -: септември 26, 2011, 08:41:49 »

Аз за помпа още се друомя.Хани си я кърмих 13 месеца без да съм ползвала помпа.Сега е малко по-различно с второто бебче-все пак може да ми се наложи да отида някъде само с Хана и да се наложи тати да дава мляко,а ми се иска пак да кърмя дълго.Ще помися още,а и помпа бързо се купува.
sEniOriTa ,радвам се че всичко е наред при теб и си си вкъщи.
rad, а ти с тези контракции и болки в кръста , да не вземеш да ни изненадаш скоро Wink
За казването-като почнах да раждам с Хани беше 23 ч а контракциите ми бяха веднага на 7 мин tease така че на никого не съм звъняла,взехме си багажчето и в 7.40 Ханито беше в прегръдките ни heart Е сега ако свекърите още ги няма ще звъня на съседката за да гледа Хани,че тати не иска да изпусне и това раждане tease
Аз искам отново да е нормално.Предният път се наложи епидурална и да се призная,според зависи как ще протече раждането,няма да ме е срам да си поискам сама епидурална pardon
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #325 -: септември 26, 2011, 12:31:38 »

sEniOriTa няма за какво да се притесняваш,ако коремчето ти се е смъкнало.Това съм чувала,че не е никак показателно,че ще родиш скоро,както ти е писала и Рени! give_rose
Ради надявам се всичко е отихнало и ти се е разминало ходенето в болницата,но при първа възможност моля те пиши ни как си! give_rose А това за количката и свекървата ти просто нямам думи! girl_impossible Как може да се налага така,без да зачита твоето мнение?Обясни й,че ти сама искаш да си избереш количката,защото тези,които ще я бутате ще бъдете ти и съпругът ти,неможе тя да решава каква да бъде. lacnl8
Майче защо мислиш,че е срамно да си поискаш упойка? blush

Аз на преглед ще съм на 29.09,а на видеозон чак на 5.10 и до тогава нямам инфо за бебо,но се надявам и се моля да си е мнооого добре! Girl_hide
Активен
radi.
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 241



Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: септември 26, 2011, 13:39:24 »

момичета сега се връщам от д-р и се оказа, че съм настинала имало няква стомашно- чревна инфекция angry и вече отшумява, но ми каза да пазя малко диета(то така или иначе не мога да ям мазно). Каза и че за щастие не се е отразило на бебчо  yahoo. На 28 жк си остава и ще пиша повече тогава
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: септември 27, 2011, 16:21:11 »

Аз минавам в момента през тази чревна инфекция  cray . Най-много се страхувах от нещо подобно, защото много зле ги изкарвам тези стомашните болести и въпреки многото пазене и внимаване не ме подмина и тази година. Ходих на лекар и ми казаха, че мога да пия Ентерол (2х1) , повечко лимончета, препечени филийки и много течности. Ако нещата загрубеят ще трябва да изпия една ампула Гентамицин (надявам се да не се налага). Казаха ми, че не би трябвало да се отрази на бебка, обаче аз я чувствам сякаш, че е неспокойна и как да е спокойна като червата ми издават страшни звуци и то милото се стряска. Другата седмица във вторник съм на ЖК и нямам търпение да си я видим.
Активен
radi.
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 241



Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: октомври 01, 2011, 09:04:39 »

Привет момичета  cap тези дни много проблеми ми се струпаха на главата и нямах време да пиша NO
Сега по същество консултацията мина добре бебчо е пораснал много и вече е цели 3.200 кг, плацентата все още е с 2 степен зрялост. А относно моите кг отново нищичко не съм качила, та даже и обиколката на корема си е същата shok, и общо взето това много ме притеснява аз си мисля че поне това дето е качил беб трябва да ми се отрази, а то нищо cray. Сега ям на сила направо незнам какво друго мога да направя, аз не съм чувала друга бременна в 9 мес. да е качила само 3 кг. Освен това ми взеха секрет, че от настинката ми се появи някакво бяло течение и само се моля да не са гъбички или нещо подобно.
Аз от понеделник съм на лекции и мисля до последно да си ходя с коремчето blum , с милото вече си направихме програма кога мога аз да ходя и кога той, е естествено, че аз ще ходя за по една лекция, но каквото дойде (а и все пак имам право на 50%присъствие на лекциите и затова хич не се притеснявам).
Това е от мен за сега, доскоро и  kiss на коремчетата
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #329 -: октомври 01, 2011, 09:24:08 »

Ради,има такива бременни ,които не качват. За цялатабременност не качвах ,а свалях. Ако организма ти си има запасите ,какво толкова странно има. Проблема идва от сравняването с други мами. А за коремната обиколка, защо да не си е същата. Зависи в какво положение е било бебето преди и сега. Не могат да му кажат- хайде сега застани както беше преди 3 седмици,че всичко да е точно с милиметри. Ако бебето е жизнено и мърда през целия ден , какъв е проблема?
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines