Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 05, 2024, 01:45:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Украса на ресторанта - 8  (Прочетена 206668 пъти)
 
plamen4eto_f
Новак
*
Публикации: 17



« Отговор #105 -: април 19, 2011, 14:10:07 »

lawyer миличка наистина за тази работа трябват много време и енергия,но за мен е истинско удоволствие. На мен ми се е случвало да подготвям дадена сватба по цели нощи,но след това като видиш булката колко е щастлива ти се иска още и още  danceg
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: април 19, 2011, 14:17:23 »

Абсолютно съм съгласна с  lawyer, че не случайно за всичко си има професионалисти!  good Но какво да ви кажа, много ми се иска аз да си направя всичко, което мога!  Girl_sing Някак да съм вложила от себе си и после с гордост да кажа:"Аз това си го направих сама". Украсата е точно от тези неща. Разбира се не цялата, но поне малка част да си е от мен. С каквото се справя добре ще е супер! Иначе съм решила един месец преди сватбата да пробвам с няколко икебани. Изчетох доста, но все пак на практика си е друго! prepare-fish Ако не се справя съм се уговорила с агентката тяхната флористка да е на разположение. Оптимален вариант! girl_wink
А сега една хитринка, за която се сетих- пиафлорите, преди да се ползват, се потапят около два дена във вода, за да се напоят, това предполагам го знаете. Но аз ще ги потопя във вода с разтворена храна за рязан цвят вътре, за да поемат розите от препарата не само предварително, а и докато са в икебаната. smile
Активен
nonnita
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166

I'll be there till the end...


« Отговор #107 -: април 19, 2011, 14:21:13 »

И аз мисля, че освен, че ще е предизвикателспво, ще бъде и много забавно smile Освен това една от гостенките на сватбата ми е флористка и след няколко дни ще се срещна с нея за съвети и препоръки. Ще пиша пак какво ново съм научила за момчетата,които като мен са решили сами да подготвят икебаните Wink
Активен
gerry13
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #108 -: април 25, 2011, 13:17:36 »

Момичета моля за помощ, ако някой знаек от къде може да се купи бяла пътека за сватбения ден. Има едни пътеки, които са на ролка и са дълги около 20 - 30 метра на английски се казва Aisle runner - не намирам никъде в БГ да се продават.


* bevfabriccrafts_2151_1170079351.jpg (60.03 KB, 420x420 - видяно 3308 пъти.)
Активен
Barborana
Сватбар
***
Публикации: 251



« Отговор #109 -: април 27, 2011, 13:46:58 »

Момичета, и на мен ми се иска да правя голяляма част от украсата си сама. Все още обаче, дори концепцията не съм изградила.  huhhuh.gif Иска ми се да започна от цветовете, които ще използвам и се чудя какви цветя ще има по борсите и магазините края на август, началото на септември (датата ми е 03.09.)? Някакви идеи и предложения?
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #110 -: април 27, 2011, 15:34:28 »

И ние избрахме украсата smile
На нашата маса ше сложа тъмно шоколадов тюл с ужасно мн свеши украсени с канелени пръчици Wink
На останалите вероятно ще има само свеши и  сухи цветчета / което някак си мн мн не ми се допада но съм в процес на доусъвършенстване / smile



* 32200_126708854020884_100000453111363_227440_3886747_n.jpg (56.76 KB, 480x720 - видяно 269 пъти.)
Активен
yl
Професор
****
Публикации: 319



Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: април 27, 2011, 17:06:56 »

Barborana кажи поне какво си представяш - нещо изискано или младежко? по-"тежко" или семпло? роклята ти в какъв стил ще е?
Активен
Barborana
Сватбар
***
Публикации: 251



« Отговор #112 -: април 28, 2011, 09:04:08 »

Ylith, добра насока за размисъл ми даваш smile Честно да си кажа от вчера съм прочела коментара ти и няколко пъти започвам да отговарям, но ми е трудно са дам конкретен отговор.
Иска ми се да е нещо модерно, младежко и интересно. Като цвят много харесвам лилавото, но не знам дали не е вече доста използвано.  sad Все пак си мислех за нещо в тъмно лилаво (синкаво лилаво), като теменужка, а не люляково
Но пък какви лилави цветя ще има началото на септември, не знам?!?!?  huhhuh.gif


* phoca_thumb_l_CustomName004.jpg (64.63 KB, 640x480 - видяно 244 пъти.)
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: април 28, 2011, 12:47:15 »

Barborana, моята идея е същата за сватбата smile тъй като ресторанта е в бяло и лилаво и украсата ми ще е в тези цветове, като искам лилавото да не е бледо, а по-тъмно, както е на снимката! Ще следя с интерес на какво си се спряла smile
Активен
Devora
Ентусиаст
**
Публикации: 59



Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: април 28, 2011, 15:26:42 »

До колкото знам тогава можете да намерите хризантеми, гербери, лилиуми, гладиоли. Розите също винаги ги има. Въпросът е дали ще намерите точно това лилаво, което търсите. Другият вариант е да ги боядисате със спрей за цветя.  Wink









Снимките са мн. големи, но не знам как да ги намаля, извинете ме.

Активен
Barborana
Сватбар
***
Публикации: 251



« Отговор #115 -: април 28, 2011, 15:30:58 »

lawyer, това че и ресторантът ти е в същите цветове е направо страхотно.  good
Нашият ресторант е в резида и си мислех към украсата да добавя и някакви такива акценти... Обаче, днес като го гледах на снимка ми се стори, че светлините са леко жълтеещи и това, което първоначално обмислях, може да се окаже неподхоящо  cray

Devora, много ти благодаря за идеите. Лилиумите и гладиолите са много красиви като цветя. Със сигурност ще ги имам предвид при украсата  give_rose
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #116 -: април 28, 2011, 16:11:15 »

Barborana, няма ли откъде да видиш снимки на други сватби, провеждани в ресторанта ви - така ще можеш да се ориентираш какви цветове и украси са били използвани, как са седяли и т.н. Обикновено салонните управители имат подобни снимки. Аз, както исках всякаква друга сватба, но не и лилава, защото напоследък само на лилави такива ходим, така и ресторантът ми е в лилаво и бордо, да се чудя какво да го правя biggrin
Активен
nonnita
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166

I'll be there till the end...


« Отговор #117 -: април 28, 2011, 19:12:34 »

Лилаво и бордо звучи много добре! Според мен няма от какво да се притесняваш. Като прибавиш и бордо към лилавото в украсата ще се получи различно smile А защо просто не наблегнеш на бордото и лилавото да се появява само тук-там?! И това е вариант според мен smile
Активен
Barborana
Сватбар
***
Публикации: 251



« Отговор #118 -: април 29, 2011, 23:13:10 »

Barborana, няма ли откъде да видиш снимки на други сватби, провеждани в ресторанта ви - така ще можеш да се ориентираш какви цветове и украси са били използвани, как са седяли и т.н. Обикновено салонните управители имат подобни снимки. Аз, както исках всякаква друга сватба, но не и лилава, защото напоследък само на лилави такива ходим, така и ресторантът ми е в лилаво и бордо, да се чудя какво да го правя biggrin

За съжаление ресторантът е относително нов и съм го виждала украсен само в два варианта - в праскова и резида...  И колкото повече мисля....... прасковата не е лошо като идея, но и то е силно разпространено smile

А относно твоя ресторант, какво е съотношението на цветовете?
Идеята на nonnita ми допада  Wink Украса в бордо с лилави акценти цвучи доста интересно  good
Активен
nonnita
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166

I'll be there till the end...


« Отговор #119 -: април 29, 2011, 23:36:37 »

Ами да, ако не искаш сватбеният ти ден да бъде в лилаво съвсем спокойно можеш просто да го направиш в бордо и да включиш лилавото, за да не е бъде съвсем в страни от тематиката на ресторанта smile Ако попадна на нещо подходящо като цветова комбинация, ще публикувам  със сигурност smile Good luck
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines