Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 00:18:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Украса на ресторанта - 8  (Прочетена 203140 пъти)
 
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #15 -: март 17, 2011, 10:25:30 »

nonnita, в самия сватбен ден кой ще ти разполага украсата по масите и ресторанта? Аз също много исках да избегна наемането на декораторка, но не успях да си отговоря на този въпрос - трябва да ангажирам с това някой близък човек, а те всички ще са поканени на сватбата....
Активен
abi_dabi
Ентусиаст
**
Публикации: 71


« Отговор #16 -: март 17, 2011, 10:53:38 »

Ние ще имаме декоратор, но бях на една сватба, където булката беше помолила две от големите шаферки да отидат рано сутринта и да нагласят украсата. Също вариант според мен е и да се говори с персонала на заведението да помогнат, със сигурност ще ти вземат по-малко пари от декоратор...
Активен
eli_belii
Ентусиаст
**
Публикации: 84



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: март 17, 2011, 11:39:47 »

Според мен  най-добре да ангажираш твоите приятелки от колкото да разчиташ на персонала. Те не са длъжни да вършат и това,защото все пак си има хора за тази работа. При обиколката на ресторанти на няколко места без да ги питаме ни казаха,че нямат никакви ангажименти към украсата и другите услуги като видео и фото или DJ. Единственото нещо,което правят е да ни сложат тази бялата пътека на входа на ресторанта. Първоначално и аз имах много идеи и мислех какви ли не варианти,но в крайна сметка решихме да заложим на сигурното и да си наемем агенция. Аз искам моите приятелки да са до мен, а не да ги ангажирам  с куп неща и да ги няма при мен,когато имам нужда от тяхната подкрепа и успокоение. Мислех и за две далечни братовчедки,но в крайна сметка ние не сме се виждали от година,а аз не мога да съм сигурна,че ще направят нещата така както си ги представям.
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #18 -: март 17, 2011, 12:01:18 »

И аз разсъждавам по абсолютно същия начин. Как мога да помоля приятелки или шаферки да ми наредят украса, балони, подаръчета на гости - те трябва да са вкъщи при мен най-късно в 14.00, а преди това и те трябва да се подготвят, облекат, гримират - кога да ходят и в ресторанта да ми правят украсата......
Активен
nonnita
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166

I'll be there till the end...


« Отговор #19 -: март 17, 2011, 13:17:50 »

once_upon_a_time, аз съм се ангажирала с това да измисля всичко около украсата сама. Ще запозная сестра ми с всичките си идеи и тя ще отговаря за това. не съм разговаряла още и с управителката на ресторанта, но тя е някаква позната на бъдещия ми свекър, така че мисля, че ще ми помогне. Според мен, трябва да имаш някой близък, който поне да следи дали всичко се получава точно както го искаш ти. Аз с тази цел съм се обърнала към сестра си. А за това дали да занимаваш персонала или не - ако украсата ти не е семпла и мислиш, че няма да стане бързо, по добре направи някакви приготовления предишния ден, например оформи цветята на букети и ги завържи, за да може в деня на сватбата да остане само да бъдат поставени във вази. Аз съм била сервитьорка преди - в ученическите си години - и на всички сватби, на които съм била част от персонала, съм украсявала заедно с моите колежки. Заведението така или иначе няма да работи в деня на сватбата и персонала има доста работа по сгъването на салфетки, местенето на маси, но от личен опит знам, че няма да им пречи да сложат и някоя и друга ваза или панделка. Но за да си спокойна, ангажирай някоя приятелка, на която имаш доверие, да следи работата им, а и да им помага. Според мен така ще се получи и няма да има недоволни.
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #20 -: март 17, 2011, 13:28:44 »

Хихихи, въпросът ми беше риторичен, аз съм му отговорила с "не мога"  pardon Наех декораторка, тя ще се грижи за всичко и няма да занимавам никого от близките smile
Активен
nonnita
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166

I'll be there till the end...


« Отговор #21 -: март 17, 2011, 13:37:29 »

Това е възможно най-добрият вариант! При всички случаи да се довериш на професионалист, когато можеш да си го позволиш, е повече от добре.
Активен
vikidan
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #22 -: март 17, 2011, 14:29:54 »

 danceg тук сте пълни с идеии,браво на вас.Много страно ми реагираха в агенциите като им казах, че искам аранжиране със слънчоглед...толкова ли е трудно за изпълнение. nea
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: март 17, 2011, 18:27:30 »

Hekseskud , помпоните са подходящи за всякакви украси. Само един съвет, аз използвах стандартен размер на тишу пейпър за нашата сватба, но се получаваха малки. Явно трябва да се взимат по-големи листа, но не знам от къде, даже ако са по-твърди тип цветарски ще е по-хубаво, както на снимката.

Nonnita, аз вече минах през сватбата smile няма да имам отново. Но няма да е лошо ако вкараш и цвят, иначе не се сещам за нищо, което да е плод или зеленчук и да е бяло smile Цял час търся къде съм публикувала снимки за бяла сватба и цитрусова, но не можах, за да не спамя темата, но сега ще ти пусна няколко снимки, за да разгледаш колко е хубаво и с цвят ,особено цитрус. Дано не ми се сърдят, че мога да повторя пак снимките, но наистина се измъчих в търсене и не я открих.
Доколкото разбрах сватбата ти ще е в бяло или какъв цвят? Какво имаш предвид класика?












Активен
nonnita
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166

I'll be there till the end...


« Отговор #24 -: март 17, 2011, 23:32:16 »

tweety bird, имам предвид, че няма да има нищо крещящо и нестандартно - бели рози, свещи, воали и романтика, за да отговарят на вида ми - нежна снежно бяла рокля, френски кок и ненатрапчив маникюр. Аз мноооогооо харесвам нестандартните решения, но някак си  представям сватбата си като най-невинния и романтичен ден, затова не можах да се спра на друго освен на бяло и мнооого свещи. Така е в представите ми. Другият цвят, който харесвам е лилаво, но никога не съм обичала прекалено разпространените неща, а напоследък страшно много хора правят сватбите си в тази цветова комбинация. Замислях се за зелено може би с лайм ще се получи, но не знам дали не е прекалено дръзка идея лайм + свещи. Все пак цитрус и свещи говорят за съвсем различни неща?! Не знам...
Активен
dany_87
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: март 20, 2011, 10:01:37 »

Здравейте,
имам нужда от помощ за цвета на сватбата и украсата на ресторанта,мислех цветовете да са жълто и оранж,не съм много по комбинациите така че ако ми дадете и други идеи съм отворена за тях ...Вече съм наела агенция,но сватбата е август,исках просто да съм готова с някои идеи за да насоча агентката....
Благодаря Ви,предварително!!!
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: март 20, 2011, 10:21:21 »

nonnita , лайм и бяло стой не толкова красиво, някак си постно, обаче ако е лайм и кафяво просто е невероятно, но щом си се спряла на бяло, нека си остане така, имаш си виждания, важното е на теб да ти харесва, за да не съжаляваш после.





Аз също не харесвам лилаво за сватба, много преекспонирано.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: март 20, 2011, 10:47:03 »

dany_87 , аз много харесвам жълто в комбинация с бяло и черно, просто уникално, пускала съм в някой от темите украсата. Ето подобна







Сега малко в оранжево:










Активен
nonnita
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166

I'll be there till the end...


« Отговор #28 -: март 20, 2011, 22:46:20 »

dany_87, защо не напишеш в google - yellow wedding centerpieces. Излизат страшно много резултати и всеки от тях има собствен чар. Идеите са наистина страхотни. Оранжевото много често комбинират с червено. Жълтото - със зелено или бяло. А има и много варианти на жълто с оранжево. Сигурна съм, че с толкова много предложения, ще измислиш страхотна декорация за сватбата си. Исках да кача няколко снимки тук, но те са тоолкова много и всички са прекрасни, така че по-добре сама ги разгледай и със сигурност ще откриеш своя вариант smile Успех!
Активен
dany_87
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: март 21, 2011, 10:09:39 »

как не се бях сетила,благодаря ти много...
Наистина всички са страхотни.. smile smile
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines