Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 23:40:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 63   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Отдушник! част 2  (Прочетена 282289 пъти)
 
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #195 -: юни 05, 2011, 03:14:06 »

Наде, съжалявам много! sad Със сигурност няма да спреш да тъгуваш, но помни че той просто сега е на друго място! Вярно е, ще ти липсва, но винаги ще бъде до теб по един друг начин!
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #196 -: юни 25, 2012, 15:09:31 »

 При всички така сериозни проблеми тук ми е направо неудобно да пиша, но имам нужда да си излея насъбраното.
 По стечение на обстоятелствата (вследствие на нещо, направено от съпруга ми), едва ли някога ще се случи да пътуваме заедно, да отидем заедно на почивка. Не ми се споменава конкретната причина, за нас е достатъчно сериозна, ала знам, че доста хора няма да разберат и ще им е смешно. Само ще кажа, че е въпрос на чувство на отговорност, състрадание и загриженост.
 Всяка година колегите ми ме гледат странно, когато за пореден път си остана на работното място. Дори и да си взема отпуск, просто ще си стоя у дома. А толкова обичам да пътувам! И имам финансовата възможност, и време. Една от малкото мечти в моя живот е била да мога да попътувам из България и извън нея.Само че сама да го правя ще ми е много самотно.
 Ядосвам се на съпруга си, че осъществявайки неговите мечти буквално "съботира" моите.
 Ужасно съм му ядосана и се чувствам разочарована и...не знам, просто не знам...Всяка мъничка или по-голяма мечта, която не съм успяла да осъществя преди брака ни, се очертава да си остане само мечта. Толкова ми е мъчно  cray Говорили сме, а той ми казва колко много съжалява, че така се случва, но нищо не можело да се направи. А аз се чувствам все по-нещастна  cray
« Последна редакция: юни 25, 2012, 15:11:38 от michelle » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #197 -: юни 25, 2012, 15:21:58 »

Мишел, понеже говориш с много въпросителни в смисъл проблема е ваш наистина, но ние със съвет няма как да ти помогнем.То поне приятелки нямаш ли?Такива с който да сте на един акъл.Питам, защото напоследък забелязвам как се пътува на групички.Мъжът не обича да пътува, но бена му да, намира две три дружки и хайде или из БГ, или в чужбина, много често го срещам.Да искаш да споделиш тези мигове с любимия, но по-добре да отидеш и да ги видиш дори и сама, отколкото да си седиш в къщи.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #198 -: юни 25, 2012, 15:31:26 »

 Маги, не е до липса на желание, а до негова грешка, чиито последствия и двамата поемаме. Просто съм такъв човек, че не мога да му кажа "Оправяй се!". Така са ме възпитали, че една двойка трябва да се подкрепя във всичко.
 Писах за пътуването, но не е само то като мечта. Винаги съм смятала, че двама човека са заедно не само, за да споделят не само трудностите, а и за да си помагат взаимно да осъществяват мечтите си. Да се правят взаимно по-свободни. А аз никак не се чувствам по-свободна, а ограничена отвсякъде. Това ме прави най-много нещастна. Когато му го споделя и обясня подробно (никога не използвам недомлъвки в разговорите ни), се извинява, пита какво може да направи и дотам стигат нещата.
 Мъчно ми е, че го подкрепям и правя каквото мога за неговите мечти, а той за моите - нищо.
 
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: юни 25, 2012, 15:43:05 »

Просто не го оставяй да мине с едно извинявай.Значи мъжете са интересни животни, от намеци не разбират, ако не им кажеш в прав текст, кога какво и защо искаш да направиш няма да те разберат.Просто му го постави като задачка и ще видиш, че ще стане.Поне в къщи се получава.Не очаквай да се сети, много малко то тях са по-сетивни и усеат и правят нещо след половин приказка.
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #200 -: юни 25, 2012, 15:45:41 »

michelle kiss Наистина ли няма какво да се направи ... ? sad Все съм си мислила, че компромиси се правят и от двете страни, не само от едната ...
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #201 -: юни 25, 2012, 15:54:06 »

 Маги, благодаря ти за съветите  give_rose
 Проблемът е, че се уморих да давам задачи, да чертая изцяло сама планове кое как да се направи, да мисля решения и за проблемите. Уморих се, защото само аз го правя. Ако го направи той, ще е след месеци молби, стигали сме до плач и викане от моя страна (което е много неправилно и не искам никак да го правя) и в крайна сметка взима в 90% от случаите неудачни решения, които правят още по-лоша ситуацията. Така съм се молила да имам равностоен и деен партньор в живота и го имах допреди брака ни, а какво стана после не знам...
 Муунлайт, така е, компромисите са и от двете страни. Понякога, обаче, когато виждаш, че толкова твои мечти трябва да бъдат забравени, си така нещастен, че въобще не ти е до компромиси. А по-лошото е, когато компромисът е единственият възможен вариант.
 Не знам, трябва да помисля много сериозно за някои неща. Благодаря ви много и на двете за подкрепата и отделеното време  give_rose Извинявайте, че превърнах темата в семейна консултация, просто ми се насъбра.
Активен
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: юни 25, 2012, 16:15:31 »

Мишел,а сядали ли  сте  да говорите  директно,в  смисъл да му поставиш  ребрум  въпросът  А  сега  какво  прави? т.е.да  сте  дейни и  двамата  ,а  не  ти  да  влачиш  на  свой  гръб..
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #203 -: юни 25, 2012, 16:19:52 »

 Да, bamce, за последните две години към десетина пъти. Не знам много ли е, малко ли е, но все едно. Промяна няма.
Активен
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: юни 25, 2012, 16:36:18 »

Ами тогава го  хващаш  за  ръчичка  и  е навсякъде  с  теб,каквото искаш  да  стане,та  да с е  научи.След като искате  нещо и  го искате  двамате,ще  го и правите  двамата.Може  би ти липсва  този  мъж  от преди,който  сам  се  е  сещал  за  нещо,но  тогава е  знаел,че може да  разчита  само  на  себе  си,а  сега  има  и теб.Моя  съпруг  също  прибягва  до  тази  схема и аз малко  съм се  превърнала във  възпитател,но и аз съм  си  виновна,че  го  разглезих,но  сега  като му  кажа  хайде  сега  това  ще  правим и  той  става  и тръгва,без  обяснения.Незнам и аз  какво да  те посъветвам Girl_sing
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #205 -: юни 25, 2012, 16:55:16 »

michelle, вие и в България ли не можете да пътувате? Не искам да проявявам любопитство, но е наистина странно да не отидеш дори на нашето море за един уикенд, или на планина. Разбирам, че си имате причина, която не ти се споделя, не искам да те притеснявам.
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #206 -: юни 25, 2012, 16:56:02 »

michelle, аз имах предвид точно него, когато говорих за компромисите. Ясно е, че ти си направила достатъчно и предостатъчно такива - време е той да разбере как се чувстваш и какво ти коства на теб give_rose
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #207 -: юни 25, 2012, 20:23:02 »

Това което казва мишел е тъжно- преминала съм през такива отношения, и колкото и всичко друго да вървеше, това съсипа връзката ми - все аз влачех и планирах...
Сега почнах от самото начало изрично с мисълта и изказването че няма да го бъде така . Но не на всеки се дава втори шанс.
В тази връзка Мишелче , да вметна - ще се радвам ако вашият проблем с непътуването  не е по здравословни причини. И ако това може да те поуспокои де-  Аз от години не ходя на море и то по сериозни здравословни грижи. И заради мен мъж ми не е видял един ден на морето. sad Причината е травма и то не на физическо ниво....
Бъдете щастливи и се обичайте, щом сте здрави и двама , страшно няма. give_rose
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #208 -: юни 26, 2012, 07:46:17 »

Мишелче, надявам се да се намери разрешение на проблема и да можеш да получиш желаното от теб пътуване. Наистина ли няма абсолютно никакъв начин да попътувате? Не вярвам да няма никакъв начин... 
За проблемите, които си описала, аз лично бих поговорила с психолог. Следкато разговорите не са продуктивни, явно нещо някъде се обърква и не успявате да постигнете взаимно удовлетворение. Знам, че много хора мислят, че трябва да ти има нещо, един вид да си "куку", за да говориш със специалист, но това съвсем не е така. Понякога човек има нужда някой да му помогне малко, за да реши сам проблема си.
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #209 -: юни 26, 2012, 10:16:51 »

Мишел, аз ще се хвана за думите ти "едва ли" - това означава, че все пак някога има шанс да се случи, рано или късно. Моя съвет ще бъде малко философски. Погледни вътре в себе си и за себе си открий къде е разковничето на проблема, от къде наистина идва, от къде извират неприятните емоции. Много често обвиняваме хората около себе си за собствената си неспособност да си намерим истинското място в света. А любовта е свобода. Опознай по-добре себе си и намери начина ти да се чувстваш добре. Бъди и малко егоист, защото това да бъдеш ти самия удовлетворен, не винаги означава, че нараняваш някого или че му пречиш с действията, чувствата и желанията си. И това го казвам и за двете страни - и за теб, и за съпруга ти. Сигурна съм, че не конкретното едно пътуване би те направило истински щастлива. Решението на проблема е някъде там и не е свързано със закърпване на моментните състояния. Желая ти успех в това!

А и както казаха по-нагоре, може да отидеш на почивка с приятелки, с колеги. Това зависи само от теб! smile
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 63   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines