Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 23:58:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 35 36 [37]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Цветята-красиви и обичани! част 2  (Прочетена 301600 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #540 -: февруари 21, 2018, 17:57:07 »

Я да питам, макар че майка сигурно ще знае, но да ви чуя и вас: цветята ми имат животни. Цикламите - мьнични и бели, а по минзухарите и лалетата - по-тльсти и зелени. Какво се прави?

Идея откьде са дошли?

Доста е гнусничко...  bad
« Последна редакция: февруари 21, 2018, 18:04:18 от inaxastra » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #541 -: февруари 21, 2018, 18:04:06 »

От почвата, въдят се по оранжериите. Няма спасение... Чакай ги да прецъфтят и ги изхвърли. Ако държиш на саксиите, първо трябва да ги попариш и едва тогава да ги ползваш отново. Дотогава ги трепи директно, ръчно /с ръкавици/. Yes
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #542 -: февруари 21, 2018, 18:06:53 »

Как рьчно? Гнус ме е, а те са много и малки. Видях, че продават един спрей, изглежда точно за такива:

https://www.woodies.ie/garden-and-outdoor/gardening/pest-control/neudorff-organic-bug-larvae-killer-750ml-1080349

Ще го взема него. А саксиите си ми харесват, да. Какво мислиш за спрея? Сега и майка като дойде ще я питам де. Понеже пресаждах мушкатата и видях. То тя ги полива, но понеже не вижда добре, явно не е видяла. Може да знае някоя бабина от рода на препикана вода или де да знам...
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #543 -: февруари 21, 2018, 18:23:43 »

Ами... може и да помогне спреят, но не е сигурно crazy Смени поне почвата на мушкатата. Бабешката рецепта с никотин /от филтъра на цигарите/, разтворен в хладка вода и с него се полива. Уринотерапията  Wink за съжаление има остатъчна миризма, та не е за предпочитане.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #544 -: февруари 21, 2018, 18:39:05 »

Мушкатата нямат "вьшки". Току що ги пресадих в по-големи саксии с (почти) нова почва. Сложих ги и по-далече от цикламите. Мога да ги хврьла цикламите, да. Те им минава сезона, а наесен са по 2е.
За пролетните ме е яд. Те сега почват (кокичето, дето видя и колеги по саксия). Лалетата горките са покрити листата им  girl_impossible Ужас просто !

Майка пуши по една цигара сутрин. Ще й кажа да сьбира  good
Активен
Страници: 1 ... 35 36 [37]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines