Здравей, Гост    Вход: 

Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 28, 2017, 09:14:22

Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:

Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 34 35 [36]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Цветята-красиви и обичани! част 2  (Прочетена 115018 пъти)

Marri
Баш Майстор
**
Публикации: 1731

If you want a rainbow, you have to stand the rain.

Моят сватбен албум

« Отговор #525 -: юни 15, 2017, 11:36:36 »

Виж в нета,  има разни варианти за поддържане на влага,  дунапрени в пръста и разни други идеи. Аз мисля,  че има шанс да оцелее.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
Публикации: 3930

« Отговор #526 -: юни 15, 2017, 14:29:17 »

Забий му едно обърнато пълно с вода пластмасово шише в почвата. Щом имаш издънка, важното е да запазиш саксията сега Wink
Активен
inaxastra
Leader
Публикации: 5161

не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно

Моят сватбен албум

« Отговор #527 -: юни 15, 2017, 21:10:58 »

Те няма да го вземат с обьрнато шише, какво говориш ти... Но то влагата не му е проблема, а както казах светлината. 
Активен
Marri
Баш Майстор
**

Моят сватбен албум

« Отговор #528 -: юни 15, 2017, 21:36:19 »

Те няма да го вземат с обьрнато шише, какво говориш ти... Но то влагата не му е проблема, а както казах светлината. 

Какво е цветето?  Опаковай го добре в хартия, цялото(вземи си издънка) и каквото стане. Но аз не съм успявала досега да уморя цвете от липса на светлина и влага две седмици. Да, после му трябва време за оправяне, но... не е било фатално.
Активен
inaxastra
Leader
Публикации: 5161

не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно

Моят сватбен албум

« Отговор #529 -: юни 15, 2017, 21:52:52 »

Спатифилум. Много са издрьжливи. Трябва да видя как мога да го опаковам и дали воьбще ще се сьгласят да го вземат.

Една година когато бяхме на ваканция бях сложила цветята в банята при затворени капаци, като се прибрахме всичко беше мортос (сьседите ги поливаха системно). Но сега като се замислих подробно, гераниумите бяха измрели. Спатифилума може и да оцелее  good
Активен
Marri
Баш Майстор
**

Моят сватбен албум

« Отговор #530 -: юни 15, 2017, 22:02:18 »

Вашите ваканции са много дълги  girl_haha,това на шега, иначе сериозно, понякога е по-добре комбинация липса на светлина и влага, отколкото едно от двете само. Затова и си мисля за случая, поливаш леко и опаковаш и толкова, не ти трябва да има допълнителна влага.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
Публикации: 3930

« Отговор #531 -: юни 16, 2017, 07:04:43 »

Спатифилумите са като троскот, яки са Wink Ще успееш с издънката, тъкмо да подновиш корена. Аз редовно им режа листата и махам издънките, иначе не цъфтят.  good
Нали знаеш, издънката с малко почва, завита с влажен памук и в найлоново пликче. Хаха, вързано с мартеница за раницата... Така изпращам моите за Америка, ама с коренче здравец. smile
Активен
Страници: 1 ... 34 35 [36]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: