Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 08:05:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 33 34 [35] 36 37   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Цветята-красиви и обичани! част 2  (Прочетена 301636 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #510 -: септември 26, 2016, 15:12:00 »

Не е грозно, ама не е и красиво, пък и място ти яде.  Wink
Имам две саксии къдрава папрат, една аспарагус и една с грозни като змии листа. Стоят в северна стая, мразя ги и се правя, че забравям да ги поливам, пък те са станали огромни. За справка, подарък на мъжа ми са. Wink Надявах се да ги опоскат гъсениците, но и те не ги харесват. sad Ако някой открива офис в Пловдив, подарявам ги, само да си ги вземе. give_rose
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #511 -: октомври 20, 2016, 10:44:08 »

Да попитам за съвет! Имам 2 коледничета. И двете са малки, като едното наскоро го присадих, за да му сменя пръстта, че беше отвратителна. То е доста вяло. Другото е добре, чат-пат пуска нови продължения на листата. Обаче не цъфтят! Казвали са ми, че трябва да ги поливам рядко, като изсъхне пръстта.
Трябва ли да им слагам по нещо за подхранване? От миналата година са ми. В южна стая са, но не ги нарича никога слънце.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #512 -: октомври 20, 2016, 11:48:35 »

Ако са от онези, розовочервеникавите, дето си ги имаме тук, да знаеш, че цъфтят чак на втората година след засаждането. Тори ги с тор за цъфтящи или с универсален. Тази година може и да ти разкрасят стаята.  good
Аз развъждам с бели цветове и с яркочервени, цъфтят още от първата година. през лятото потеглят към северната тераса.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #513 -: октомври 20, 2016, 12:45:34 »

Май са от розовите. Понеже са и домашно захванати, бяха ми подарени в огромни саксии. Може да са наваксвали на корени преди да ги присадя. Йеее! Имам тогава надежда, че иначе само пълнят пространство на хладилника отгоре. tease
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #514 -: май 17, 2017, 09:22:47 »

След много мъки и 2-3 унищожени от мен орхидеи за първи път им намерих мястото и ми цъфна едната yahoo Това ми е подакърът от кумците, когато ни поканиха. Цветовете са огромни! Чак и на мен не ми се вярва. На всичкото отгоре цъфна навръх Цветница и все още има три цвята.


* IMG_20170426_105749.jpg (69.19 KB, 401x535 - видяно 398 пъти.)
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #515 -: май 17, 2017, 09:25:40 »

Тези дни си гледах гарденията, че изглежда много нещастно - листата й са изсветлели, а не както трябва да са тъмнозелени. На всичкото отгоре има често изсъхнали и/ли капещи листа. Моята е голяма и явно си оказва влияние размерът на растението. Е, въпреки всичко от вчера имам цвят danceg


* IMG_50833.jpg (72.59 KB, 542x298 - видяно 412 пъти.)
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #516 -: май 17, 2017, 09:30:02 »

Много завиждам за гарденията, преди 3-4 години имах и уморих безславно една.. Излизаха цветовете и точно преди да се разпъпят окапваха sad Прекрасно ухае  butterfly
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #517 -: май 17, 2017, 09:31:39 »

Тони, моята я третирам много драстично - слагам вода в чинийката и сипвам вътре винен оцет на око. Иначе е в южна стая, но от най-вътрешния край. Хем има светлина, хем няма грам слънце пряко в нея.

Показвам и черната петуния, по която пощурях, когато я видях. Каскадна е, макар още мъжът ми да не ми е монтирал стойки за такива саксии на терасата и затова саксията е най-обикновена. На живо петунията изглежда като плюшена. heart
От няколко дни имам и цъфнали калдаръмчета в 4 сандъчета, но ще ги снимам в разгара на цъфтежа, когато всички цветове се виждат.


* IMG_50813.jpg (65.81 KB, 223x343 - видяно 4402 пъти.)
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #518 -: май 17, 2017, 10:13:53 »

Како, да беше и махнала прецъфтялото телефонче на убавицата Wink. Има ли аромат? Аз така лани пощурях по една много тъмно лилава, със силна сладникава миризма. Цъфтя обаче с едри цветове много кратко, после пусна ластуни, издребня и гледана отгоре /от терасата/ заприлича на плешива глава, въпреки торенето pardon.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #519 -: май 17, 2017, 10:21:34 »

Како, да беше и махнала прецъфтялото телефонче на убавицата Wink. Има ли аромат? Аз така лани пощурях по една много тъмно лилава, със силна сладникава миризма. Цъфтя обаче с едри цветове много кратко, после пусна ластуни, издребня и гледана отгоре /от терасата/ заприлича на плешива глава, въпреки торенето pardon.
lol lol lol lol lol
Телефончето не се е отворило, ако иде реч за това долу ляво, ама вчера я уморих от жажда, че хич не ми беше до нея pardon Снимката е от тази сутрин. Виж отзад през прозореца се вижда лилавата орхидея, дето вече има мнооого нещастен вид blush
Не мирише за съжаление. То е ясно, че е хибрид и я живее едно лято, я - не. Ама важно е да си начеша крастата tease Сега чакам три саксии с обикновени петунии, но майка нещо беше скептична към семената дали не са стари. Ако поникнат - добре, ако миришат - още по-.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #520 -: май 17, 2017, 10:27:32 »

Днес съм по темата danceg









П.П Снимките са от преди малко, обрала съм прецъфтелите телефончета и петунията мирише божествено blum
Активен
cvete_78
Ентусиаст
**
Публикации: 87



Моят сватбен албум

« Отговор #521 -: май 18, 2017, 16:36:24 »

Страхотни сте цветарки,момичета.Мъжът ми има алергия и вътре имам само една орхидея.Навън имаме много цветя.Основно мушката и сакъзи.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #522 -: юни 14, 2017, 22:30:42 »

Откакто бях бременна абсолютно не мога да понасям миризма на петуния. Ей сега като си я представя и ми призлява  girl_impossible

Иначе ми се наложи да разкарам всички саксии. Сандьчетата ги продадох, орхидеята я дадох за отглеждане, остана ми една последна саксия, която сьрце не ми дава да я махна или дам. А не мога да я взема и не знам какво да правя с нея. Това растение е с нас откакто сме заедно и много пьти беше на умиране, но се сьживяваше.

Чудя се дали сьвсем няма начин да си го взема... Идеи?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #523 -: юни 15, 2017, 05:46:39 »

Ина, какво е растението? Ако знаеш как се размножава, вземи си коренче, листо или там каквото е. Има и вариант сега да го оставиш на някого и при друго идване да го вземеш, когато си с по- малко багаж.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #524 -: юни 15, 2017, 11:31:26 »

Мерси. Видях - има една млада и малка издьнка. Ще я взема с нас. Другото ще го сложа в контейнера, ако оцелее (най-вероятно няма без светлина и вьздух 2 седмици)...

На който и да го дам няма как да пренеса саксия сьс самолет, нито сега, нито друг пьт.
Активен
Страници: 1 ... 33 34 [35] 36 37   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines