Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 07:49:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 37   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Цветята-красиви и обичани! част 2  (Прочетена 302802 пъти)
 
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #270 -: май 17, 2013, 08:40:25 »

Аз имам една такава ултра упорита, която  прецъфтя след като я купих и втора година се "куми" и не цъфти. След като си им сменила почвата, най вероятно ще се захванат първо с образуване на корени и после на цвят, но не е гаранция дали не си попаднала и ти на инатливи smile

Изкарай ги на някоя тераса, но гледай да не са на пряко слънце, че ще им прегорят листата. От разликата в температурата - сутрин и през деня би трябвало да разберат, че е дошло време за цвят smile И търпение... основната ми група орхита така ги лекувах на терасата есента до към октомври, през ноември дадоха първи знаци, че ще се цъфти - цветонос, пъпки.... През февруари нацъфтяха, но пък издържаха до сега, а отличничката още държи ( купувана отделно, явно друг сорт) . Друго важно е да не прекаляваш с тора, винаги слагай половината на указаната доза.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #271 -: май 17, 2013, 08:50:07 »

Kiwi , много благодаря! Още днес ги изнасям на северозападна тераса, да им дойде на ума, че все пак имат някакво задължение. Иначе ти ги пращам за моя сметка. Едната е бяла с лилаво, другата е розова с лилаво. Има в горната снимка една мини, купена е за 1лв. заедно със саксийката си. Тя е моята отличничка - цъфти от януари.


* IMG_0612.jpg (40.42 KB, 461x346 - видяно 306 пъти.)
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #272 -: май 17, 2013, 09:41:00 »

Аз скоро ще имам плантация, хехе! Ако знаеш колко народ ми е пратил орхидеите да им ги лекувам, да ги отглеждам или да им вливам акъл smile
Активен
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #273 -: май 17, 2013, 11:20:26 »

Свекърва, най-накрая имам така исканото червено мушкато  smile Е, още е мъниче и е малко хилаво, но мисля че ще израсте добре. През март си купих две - едното го занесох на вилата, другото (малкото за което говоря) е на балкона в къщи. Като че ли "вилното" се развива по-добре, но да видим...  Задължително ще снимам, когато станат "огнените кълбенца", които чакам с нетърпение  smile
Активен
cherry_lady1984
Сватбар
***
Публикации: 278


28.07.2013 е датата на нашата лилава приказка


Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: май 17, 2013, 11:42:37 »

аз първо да се похваля моята бяла орхидея пусна нови пъпки за 3ти път,цъфти непрестанно от зимата.иначе моите не са на толкова силна светлина.хола е със северозападно изложение,но пък имаме външен асансьор,който прави сериозна сянка.свекърва,пробвай да ги сложиш на по-сенчесто място.и моите са със сменена почва и това не им попречи да цъфтят.ако до прозореца светлината е по-силна пробвай да ги сложиш по-навътре в стаята.
браво нина за амарилиса,страхотен е!
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #275 -: май 17, 2013, 21:37:28 »

Ама че красиви цветя се показват тука!
Нина, амарилисът ти е прекрасен! Моят е само листа и като гледам, май грудката се е размножила и вече са няколко, ама май есента ще ги разделям.
Нас ни нямаше 2 седмици вкъщи и очаквахме цветята да са оклюмали, но за наша радост всички бяха бодри, а орхидеите са нацъфтели с по 10ина цвята shok
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: декември 14, 2013, 12:19:46 »

През лятото нямам време за нищо и затова сега реших да кача няколко от моите прекрасни рози и гладиоли в които съм влюбена. Малко цвят посред зима от мен.  yahoo
« Последна редакция: декември 14, 2013, 12:29:51 от Nina Style » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #277 -: декември 14, 2013, 13:31:30 »

Ей, нямам думи......
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #278 -: декември 20, 2013, 09:07:03 »

Нина, страхотни цветя! heart

Към гледащите орхидеи - една от моите реши да се размножава сама и си пусна коренчета и листа от върха (при цветовете) и едновременно с това да цъфне crazy
Ако ги разделим и ги сложим в нови саксии, имат ли шанс за оцеляване или да чакаме до пролетта?
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: декември 20, 2013, 23:23:49 »

Alleksia благодаря! Ще чакаме да видим твоите орхидеи,защото аз нямам,но много ги харесвам. Мисля че много трудно се гледат и затова не рискувам да се пробвам.
Активен
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #280 -: декември 21, 2013, 02:25:08 »

Нина , поздравления!!
Прекрасни са... Личи с каква любов и старание са отглеждани.
Благодаря за цветната топлина през зимата, която стодели -  наистина е наслада за окото!  good
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #281 -: декември 21, 2013, 11:07:19 »

Не се гледат трудно, поне тези най-обикновените и най-разпространени, според мен най-трудното подрязването за поддържането на красив вид на растението.
Май ще  ги пресадим още сега, пък какъвто им е късмета pardon
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: декември 21, 2013, 11:36:26 »

Tonina благодаря  give_rose Ще чакам да споделите цветенца в саксии,защото аз нямам такива,просто защото нямам място в къщи. Има много красиви цветя стига човек да има желание да ги гледа. Аз пролетта съм си поръчала нови видове и вече нямам търпение да стане топло и да отида да си ги посадя. Ще кача и моите прекрасни лалета от миналата пролет и от снимките ще си мислим,че пролетта е дошла.  smile yahoo
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #283 -: март 04, 2015, 14:48:13 »

Хайде, да посъбудя темата от зимен сън!
Днес си присадих грудката зюмбюл от миналия 8-ми март. Традиция стана свекърът да ми подарява зюмбюлче и съм повече от щастлива, че това от миналата година е покарало yahoo Старите ми останаха за отглеждане в тях.
Присадих си и едно цветолистно. Много му се радвам, въпреки че не е от цъфтящите цветя smile
Смених и корите на орхидеите ми. Едната е супер инатлива и не е цъфтяла скоро. Нещо не мога да й намеря място явно. Оказа се, че отгоре е супер засушала почвата, а отдолу като я разрових - повече от мокра и сплъстена. Другата орхидея ми е наследство - беше си в апартамента, като го купихме. И тя на нищо не прилича и се мъча да я съживя. Нещо много увехнали и нещастни са й листенцата. Сега се чудя да ги местя ли - на южен прозорец са.
Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #284 -: март 06, 2015, 22:10:52 »

Орхидеите са ми любими smile Имам две от сватбата (на близките казах, че искам цветя в саксия, за да мога да им се радвам повече време). В момента едната се е пощурила да цъфти - бледо розова с оранжево "езиче". Другата се съживява, растат й корени, стебла и листенце. Тя е бяла smile В работата имам тъмно цикламена. Една лилава от милото я уморих sad докато една колежка не ме научи да ги гледам. Хич не обичат да се местят. Тези вкъщи съм ги сложила на източен прозорец и се чувстват добре. Поливам ги веднъж седмично с къпане на листата  girl_wink
« Последна редакция: март 06, 2015, 22:12:41 от Feli » Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 37   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines