Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 21:40:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Вино и качествен алкохол за сватбата!!! - част 3  (Прочетена 134668 пъти)
 
zai4e_kate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 306



Моят сватбен албум

« Отговор #435 -: януари 05, 2014, 16:04:43 »

Имам сериозен проблем с изчисляването на този пуст алкохол Girl_hide
Аз никога не съм употребявала алкохол,а мойто мило пие само бира.Баща ми казва,че щом сватбата е през лятото никой няма да пие червено вино,а само бяло- това така ли е?
За 70 човека 20л. ракия много ли е? И колко изобщо вино трябва да взема?Хайде бирата и да взема повече милото ще си я пийне после ама ако взема повече алкохол какво ще я правя  Girl_hide girl_impossible crazy
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #436 -: януари 05, 2014, 17:34:11 »

На нашата сватба си мислехме, че никой няма да пие червено вино - беше доста топло и на морето, обаче се изпиха няколко бутилки, така че вземи за всеки случай.

Виното се смята грубо по половин бутилка на човек, ракия 20 л за 70 не е никак малко, но зависи какво ти пият гостите и какъв друг твърд алкохол има, ако има само ракия 20 л е ок.
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #437 -: януари 05, 2014, 23:27:24 »

Обикновено се смятат по следния начин - ракия * 100 мл на човек, вино 0,5 бут. на човек, като в тази сметка може да се разпредели  бяло и червено, т.е. за 70 човека приблизително 25 бяло и 5 червено, бира *2 /за летни сватби/, друг алкохол ако има може да са общо 2-3 бутилки от вид. В крайна сметка ако повечето от гостите пият от един вид алкохол няма нужда да купувате бутилки от друг вид, а просто да си поръчват на свободна - едва ли ще изпият алкохол за стотици левове.
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #438 -: януари 06, 2014, 11:16:07 »

Ами и аз не бих го смятала така обобщено факта, че лятото не се пиело червено вино. При нас се изпиха цели 19 Бутилки мерло на 100 човека! Така че според мен по-скоро си зависи от менюто, а не толкова от това, че е топло. Нашата сватба беше на 24. Август и беше доста топло, да не кажа горещо girl_wink
« Последна редакция: януари 06, 2014, 11:20:50 от Мрявка » Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #439 -: януари 06, 2014, 11:23:52 »

То и от менюто не зависи кой знае колко, защото по мои впечатления, малко са хората, които имат култура при пиене на вино.

Тея изчислени мисля да ги правя като ми потвърдят присъствие гостите. Макар че то ще има и шофьори, има дами, които няма да пият. Или пък други, които ще пият за трима. Сложна работа  nea
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #440 -: януари 06, 2014, 11:57:36 »

Зависи и от менюто, и от гостите. При нас - сватбата зимна, основното ястие - телешко , т.е. имаше всички предпоставки да се пие червено вино, но уви - пи се бяло вино. За да няма недоразумения си направи една средна калкулация за човек, можеш да попиташ управителя на ресторанта, в който сте. Едни ще пият много, други малко, трети въобще няма да пият, но смятай алкохола на човек и всичко се компенсира. Естествено е после да ви остане малко алкохол. Има максима ако е свършило, значи не е стигнало. Ако имате вариант да вземете алкохол, с опция да връщане е най-добре. Ние бяхме така и останахме доволни.
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines