Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 06:07:21

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как в странство пребиваваме и чуждия народ облагородя  (Прочетена 55617 пъти)
 
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #150 -: май 26, 2011, 16:16:58 »

dar4eto и тук принципа е същия - да пазиш касовата бележка и етикета на стоката и пак си има срок в които имаш право да върнеш , но в някои магазини номера минава  crazy
Я кажете как посрещат гости при вас , тези канадци ме убиват направо .....
Ей на вчера бяхме на детски рожден ден , такива чудесии като при нас - имам предвид отрупани с храна маси , безалкохолно , алкохолно в изобилие няма Oh my ... Дадоха по едно ход-догченце , малко моркови и краставици по една лимонада и толкоз , ама какво да ги правиш - култура !!!!
И аз правих рожден ден на дъщеря ми но 3 дена преди това готвих ........луда работа ....
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: май 26, 2011, 17:24:22 »

Vessi, недей така - ще ги разглезиш. С повод и без повод ще искат да идват у вас.  sarcastic
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #152 -: октомври 20, 2011, 12:48:12 »

Хей, тази темичка съвсем замря  sad

Някой беше писал тук за различните сватби и особено онези с краденето на целувки и огромните рокли  tease и сега по TLC върви реклама точно на това предаване - My Big Fat Gipsy Wedding.

Споделяйте още интересни факти - например за пазаруването, нощния живот, заведенията, забавленията за деца, порядките в офиса/университета......
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: април 14, 2012, 13:03:22 »

Я виж ти как сте изоставили тази хубава темичка... tease
макар че като се гледам аз...една година не съм писала  blush
хайде и аз малко да я подбутна, че не бива така да я оставяме недописана  pardon
Цитат
Весе,ето една нова идейка за раздвижване на темичката,да разкажем забавни случки свързани с грешки в превода  blum.Всмисъл мислили сме да кажем едно пък то излиза друго.

аз в началото имах една издънка...тук по принцип когато искаш да кажеш баба е абуела и съответно дядо - абуело...става едно заместване на А с О...та сестра ермана, брат-ермано, дъщеря-иха, син - ихо и по тази желязна логика мухер е жена и се използва много като съпруга, та мухеро се предполагаше че трябва да е за мъжа ми.  pardon и като ме пита един мъж с кой съм тука и при отговора си помисли че съм лесбийка  pardon  laugh но пък веднага спря да ми се сваля  sarcastic
Майка ми пък понеже пойо е пиле а пойа е мъжкия атрибут, та в един ресторант вместо да си поръча пиле си поръча....другото  sarcastic
На испански кака означава лай*о или акита...и майка ми нали е по издънките жената  pardon говори по скайпа с леля ми и братовчедка ми (беше при мен на работата) и в това време идва една позната с лапенцето си на 3 одини, което майка ми гледаше през деня та съответно майка ми и вика сочейки братовчедка ми на камерата " Виж една кака" но "виж една" си го каза на испански и пред майката прозвуча, все едно показва на малката някакви акита на компютъра  laugh

Цитат
Само единия апартамен, които гледахме миналата година, прералята беше изнесена извън него под стълбите

Госпожица при нас всяка втора пералня е на терасата или в двора  huhhuh.gif почти не можеш да видиш пералня в апартамента, освен разбира се ако не е някакво малко апартаментче без тераса. Майка ми пък в предната квартира къдет бяха, беше кооперацийка от 6 апартамента и само тя имаше в апартамента си пералня на терасата. За останалите имаше една пералня на покрива и трябваше да се спасяват 5 семейства с нея  pardon
...а бойлера......зааадължително е забутан в някой шкаф в кухнята  diablo на едно мясо имахме само бойлера на терасата сложен пак, но това са изключения.

станах много дълга така че за сега спирам, а вие не спирайте да пишетеееееее  blum
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: април 14, 2012, 14:19:11 »

Miri как се плащат такива луди пари за едно раждане бе мила  Oh my ... на мен ми звучи невероятна цифра това, а аз си мислех че нашето здравеопазване тука е супер смотано, понеже всичк става с много чакане  huhhuh.gif , но май все повече започвам да си го заобичвам. Аз сега си обяснявам, защо е това чакане, освен че е остров и всичко е с ограничени възможности малко или много, тук имаш ли здравни оссигуровки,  колкото и минимални да са те, се ползваш с пълни права и всичко ти е безплатно. Аз и по на пред в темата споменах че за раждането тук не плащаш абсолютно нищо, нито за престоя в болницата, без значение какво ще се наложи да ти правят.
А сега понеже започнаха да ни правят изследвания на мен и на милото да видим защо се бави бебето, та ни пуснаха всякакви изследвания + спермограма, хормони, евентуални фоликуметрии та и инвитро ако се наложи...всичко се поема от здравната каса. И понеже има неща за които те пращат на съседния  остров, та и самолетните билети ти поеамт... pardon И за това си мисля че е толкова трудно да започнат да се занимават с теб обстойно, защото ако пращаха така всеки втори, то им фалира здравната каса  pardon

Веси уби ме с този китеник  laugh laugh laugh как го е пратила по пощата тази жена.  Oh my ... няма ли ограничение в килограмите при пращането на колет при вас. При нас за да пратят колет до тук от бг е максимум 2кг.

Жалко че за дрехите не минава номера да я върнеш след няколко дни употреба  nea  тука където и да отидеш не тъ връщат парите. Дават ти една бележка за стойността на която си направил покупкат акоято искаш да върнеш и в рамките на един месец можеш да идеш и да си избереш нещо друго. А специално дрехите ако са използвани няма кой да ти ги подмени. Но пък ел. уредите ги подменят без проблем. Ние си купихме блендер и понеже съм супер проста, та го натъпкас с бяло пилешко, сварено месо и познайте  blush crazy стопих му лагерите на момента  pardon Смениха ни го без проблем  и от там на татък, каквото и да си купим, най напред му се използва максимума капацитет.  pardon
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines