Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 18, 2024, 14:28:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как в странство пребиваваме и чуждия народ облагородя  (Прочетена 58962 пъти)
 
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: март 22, 2011, 14:36:45 »

В  Америка също много ги предлагаха по заведенията. Американците ги обожават.
Мисля, че идват от Централна Италия. А там харесват всичко италианско smile
Като каза за супите, там пилешката супа я правят почти като нашата, но добавят селъри и не я застройват, на мен така не ми харесва, защото стои някак си недовършена и блудкава. Но всяка нация си има различни традиции. Аз пък обожавам всякакъв вид кухня - италианска, мексиканска, индийска, тайландска, донякъде китайска, приемам всичко и пробвам. Много от нещата по света ми харесвам , но не всичко разбира се.
Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #121 -: март 22, 2011, 17:10:53 »

Да вляза и аз за храната ...да брускетите са номер едно по консумация .... какво да ги правиш завалийте , тукашните като ядът само месо и картофи , такива шедьоври със зеленчуци са направо деликатес ......
Евтината сватба може да се опише с няколко изречения ...
Този път имаше църковен брак ....пътувахме с Ники към средата на нищото ....беше ноември , всичко в сняг и докато намерим църквата бая зор видяхме. Беше насред полето , може би защото наоколо имаше само ферми , на огромни разстояния една от друга. И така този пъл сме облечени семпло ..Ники даже е с дънки:) Пак не уцелихме ,  всички се бяха накиприли sad Церемонията , нищо особенно , пастора каза каквото имаше да казва и се свърши .Ники беше оператор на камерата , озвучител ...на фона на накипрените беше малко странно но нейсе...Фото сесията беше кратка , студ , булката младоженеца и шаферите се фотаха около една каруца с два коня и се свърши ...айде на манджата ! Почерпката беше в гаража на младоженеца  Oh my ... .Къща голяма тип читалище , що ни завряха , облечени като за сватба в гаража така и не разбрах , може би за да не се цапа crazy Храната беше бомба домашно приготвена та поне в тоева отношение проблем намаше, понеже алкохола беше без пари , за това и беше в доста оскъдно количество girl_impossible И така ядохме каквото ядохме в 21ч. донесоха тортата , опитахме и нея - определено беше отбиване на номер и в 22 ч. младите заминаха за Мексико , пък останалите по къщите.... И така цялата процедура започна в 16 ч. и в 22 всичко беше приключило , та това е ефтиният вариант !Няма танци , няма опа, хопа, нама речи , няма горчиво ама какво да ги правиш култура smile
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #122 -: март 22, 2011, 17:57:51 »

Аз да ви кажа относно кухнята,ми не познавам много добре италианската кухня.То по цял свят си мислят ,че спагети ,брускети и пици и това е италианската кухня.Имат нещо подобно на нашата супа топчета ,правят я в областта Тоскана.Както е писала една от съфорумките ,те обичат нещата да не са досварени  smile.За предястие в повечето случай предлагат някъкъв вид паста и после основното .Аз за супите им писах вече бульон /водата в която са вряли зеленцуците/ и паста .И минестроните се водят нещо като супа, но не мога да ги ям.Ние си готвим естествено българска кухня.Най-после вчера успяхме да получим рецептата за тесто за пица.И тя съвсем не е мая вода и брашно.Който е ял оригинална тънка италианска пица знае за какво говоря.Хем е супер тънка хем е мекичка.Иначе на хазяйката и споменах веднъж за нашите сърми и тя остана потресена.Аз помислих ,че не ме е разбрала правилно и посочих на рисунка /мъжа и е рисувал натюрморти и имаше гроздес листата / за какво говоря и тя ми вика ми да разбрах те ама .........не мога да си го обясня.Иначе като видя това недопечено месо направо.........няма как да го ям просто.Ида ви кажа и от сладкишите им не съм впечетлена.Освен канелони и тарталети.Гърците в това отношение са ехеее на светлинни години пред тях.
А пък това което тук много ме учудва е липсата на бомбониери по магазините.В Бг има цели щандове да си избереш ,тук само покрай нова година пускат и през останалото време на Фереро Рошер 12 бонбона в една малка прозрачна кутиика......
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: март 22, 2011, 18:48:59 »

Хайде малко и за английската сватба  smile
Нашият хотел, в който се нагледах на сватби не е кой знае какъв - три звезди и общо взето нищо особено, но понеже беше извън града и на доста  спокойно място, та затова явно беше и доста предпочитан за най-различни събития.
Нека да започна от там, че при нас запазването на дата за сватба /особено за юни, юли и август/ ставаше повече от година предварително, иначе просто нямаше шанс, всичко беше заето мноооооого предварително. Сватбите, естествено, бяха по-бедни и по-богати, но разликата предимно беше в украсата - едните по-пищни, другите с по-скромна украса, но иначе самото събитие си протичаше по съвсем идентичен начин.
Като дойдеше денят на бракосъчетанието /което много често също се извършваше в хотела/, още от сутринта започваха да се трупат гости, като дамите, всички до една, имаха ееей такива фльонги в косите
http://www.chinaluckytrade.com/productsimages/fashionhairaccessories_70443.jpg , ама казвам ви от смешни по-смешни, без значение подхождат ли си или не с останалото им облекло, просто си беше задължително да имат една такава "красота" на главата.
Посрещахме ги с по едно питие, после половин час церемонията и след това се пръскаха из фоайето на хотела, както и в бара, за да изчакат младоженците да си направят снимки.
До тук горе долу добре. След снимките обаче идваше моментът за празничната вечеря, като по-голяма смешка от това нямаше. Настаняваха се всички в една много хубаво украсена зала, в която обаче нямаше никаква музика и се чуваше само глъчката от техния говор, а по-късно и тракането на вилици и лъжици /на мен такива са ми спомените от ученичските столове  smile/. Заставаше един от мениджърите в залата и започваше да напътства сервитьорите, на коя маса да сложат чиниите, които една след друга излизаха от кухнята. Сервираше се всеки път едно и също - предястие, основно и десерт, като докато приключеха със сервирането на едното, на масата, от която са започнали, вече си бяха изяли всичко и те отиваха да отсерварат, за да сервират следващото и така - цялата вечеря продълажаваше около един час, като единственото, което през това време правеха гостите е да ..... ядат  pardon и да разменят по някоя дума помежду си. Като се свършеше с върволицата от сервиране и отсервиране на чинии се правеше една пауза от половин час, явно да храносмелят  sarcastic sarcastic После кумът казваше няколко думи и идваше ред на  сервирането на кафе и........ сватбена торта - това пък е другата голяма смешка. Отвън тортата е просто перфектна - мечтаната торта, но отвътре.......нямам думи - прилича на кекс със сушени плодове  sarcastic sarcastic Не казвам, че не е вкусно, на мен ми харесва, но... си е като кекса на баба  pardon Освен това ...... погледнете си сега малкото пръстче /или показалеца примерно/ - всяко от парченцата, които се раздават на гостите е точно толкова голямо /зависи от големината на тортата/. Имат обичай също така, за да си спестят кафето, да раздават по едно парченце торта в мънички кутийки, които гостите си взимат за вкъщи.
След всичко това  гостите ги молеха да излязат от стаята, за да се доизчисти всичко и опразваха мъничко местенце за танцуване. По-богатите сватби си канеха диджеи, по-бедните с озвучаването на нашия хотел и така малко стари английски шлагери, някое друго влакче и точно в 00:00 часа последният танц и ....... довиждане, "изчезвайте, че да оправяме по  бързо и да се махаме" . Някои от гостите се местеха към бара на хотела, който работеше по цяла нощ, но повечето си се качваха по стаите. А.... забравих да спомена, че след вечерята, всичко останало си го плаща всеки сам - в импровизираната дискотека се правеше и бар, но там всеки си плаща сам, младоженците поемаха само по една, две чаши вино с вечерята и това е  pardon pardon При по-богатите сватби се случваше от време на време да дадат определена сума за бара, така че поне първите късметлии, които побързат естествено, ще могат да си поръчат нещо за сметка на младоженците.
С много малки изключения това беше сценарият, който се повтаряше всеки път и аз всеки път се чудех как може да се пръснат толкова много пари /защото тук определено си трябват много пари за една сватба/ и накрая да се получи нещо толкова скучно..... pardon pardon pardon

Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: март 22, 2011, 18:49:28 »

ПП Мисля, че някъде беше станало дума за роклите - тук започват от около 800 паунда едната, като това са най-най- евтините, иначе нормално около 1500 паунда. И то говоря в обикновените магазини за рокли, за разни там дизайнерски дори нямам идея.
И въпреки цената и всичко останало, лично на мен не ми харесват тези рокля. За нашата сватба реших да пообиколя да пробвам, въпреки че още преди това си знаех, че толкова пари няма да дам, но все пак реших поне да се видя в някоя от тези рокли.... Ами какво да кажа - то едни платове, едни чудеса, вярно, добре стои, но тежи сигурно 4-5 килограма една рокля, да не говорим колко топло държи...... не, благодаря, реших, че не искам да се потя като пор на моята сватба и си поръчах рокля по интернет   pardon Ама съм смела, а  sarcastic sarcastic
Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #125 -: март 23, 2011, 17:00:17 »

Еей и вашите сватби  си ги бива  funnytooth Интересно за мен е всеобщата скука ....от една страна си мисля , че живеещите по хладните пояси не са толкова емоционални , от друга страна пък липсата на "ноти" разбирайте алкохол също е определяща . Спомням си една пишман прехвалена фризьорка при която ходих , пита ме от къде съм и като рабра Бг вика , а близо ли е до Сибир ...после се поправи до Сърбия викам да ...и тя ходила на сръбска сватба и беше  Oh my ... и ня само тя , целия салон ....Мале вика толкова танци и толкова алкохол и беше шах как все и викали "наздраве" ....Харесало им беше определено ....
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: март 23, 2011, 17:14:23 »

Мацки, я аз да ви кажа за циганските сватби в Англия. Инфото ми е от едно реалити, където снимаха поне аз доколкото видях по-заможни цигани. Въпросните са много потайни, булките са много млади, имаше една на 22, която си знаеше, че е престаряла. Мацките си шиеха роклите по поръчка, колкото по-голяма, толкова по-добре, едната дори имаше лампички...

Това е булка с шаферките. В църквата има малко хора, повечето идват за купона, който е в някой хотел, само ако от хотела не знаят, че младоженците са цигани иначе в огромни като палатки. На "приема" се изсипва всичко живо, което е чуло за сватбата. Първо има по-официална част с ядене, след това го обръщат на дискотека, което е една от малкото възможности на младите моми да си намерят съпруг. Там гостенките на сватбата са силно разсъблечени, а гостите си грабват някоя от тях и я завеждат в някои ъгъл да я тормозят, докато не получат целувка(девойката задължително се дърпа, иначе ще я помислят за лека).
След сватбата булката отива да живее с мъжа си в някоя каравана.
Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #127 -: март 23, 2011, 22:13:07 »

Ама хубава тема бе "Пу да не и е уроки"  Госпожица , това беше много яко с тези цигани .... , а що се отнася до караваната , ако са заможни , то и караваната сигурно е хай-клас.Мъж ми нали механик , идва един ден и вика - облечете се бързо ще ви водя в шопа да видиш каква каравана докараха.Казвам ви мацки , всичко беше върхът на техниката, комфорта  и обзавеждането.Имаше всичко - кухня със супер обзавеждане, хол с кожена мебел и голям TV , спалня + баня , абе да си помечтаеш да живееш в каравана , Ники каза , че била към 120 000$  .....
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: март 24, 2011, 01:36:47 »

оле не е истина просто за тези сватби... laugh laugh laugh
Госпожица много ме разсмя определено  sarcastic тия шаферки къртят просто...а ова с целувките и дърпането...ахахаххаха...лудница  laugh
тука всеки който ни гледаше сватбата на видеото и ми казваше, че много пиене много нещо още от младоженеца  funnytooth шефката ме пита, дали трезви подписваме  sarcastic

При нас бяха карнавалите  Girl_hide аз  тази и миналата година все ги пропускам ама са много забавни иначе...хората знаят как да си го направят и пари не се жалят определено  girl_impossible
До сега не сме се маскирали за да участваме и ние в цялата еуфория, но за следващата година сме се надъхали вече да мислим нещо ...то срамота, толкова време тука и само странични наблюдатели  beating
Много им се радвам, когато има карнавал или някаква по такава фиеста...има един оркестър от младежи, които бият на едни такива различни тъпани ли са какво са...
В събота на сцената бяха по малките ей тези
http://www.youtube.com/watch?v=d6Ron8eQ5n8&feature=related
 а големите като  излязат да бият и става голяма веселба...нещо уникало и неповторимо...направо ти бърка в сърцето  smile

а ето и в нашия град тази която стана Мис Карнавал 2011...
http://www.youtube.com/watch?v=N14z-gIqA1o
тука за всеки град си има големи фирми, вериги от магазини и прочия, които спонсорират "одеждите"  на някоя миска...веки град си има 3 претендентки и накрая не знам дали всички някъде пак се мерят за мис Испания или си остават така по градове...
ама и аз как го нахвърлях/... ще ви разказвам по подробно може би утре ако ви е интересно, че трябва да си ходя и вземам от бързане да пиша глупости...
А и като имам снимки ще ви пусна да видите нагледно smile
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: март 29, 2011, 10:28:03 »

Мнооого готини разказчета за сватбите и да направя заключение - оказва се, че тук на Балканите сме големи купонджии и може да не сме много заможни, но като ще е гарга да е рошава, сватбата се прави на ниво!  yahoo

Веси, това с нотите много ми хареса smile На нашата сватба имаше ноти разбира се, но нямаше чалга и едни братовчеди бая се бяха тръшнали, че им я няма любимата музика ...  danceg
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: март 29, 2011, 10:45:10 »

BeRa , тази как явно цяла година репетира как да се движи с това "облекло" sarcastic
Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #131 -: март 30, 2011, 16:25:01 »

Мая не само "балканджиите" по принцип всички топли нации / италианци, испанци, латино/ сме по емоционални така да се каже ...
Ето на пример как минава едно гости по канадски:Канят те на вечеря , горе долу като при нас , няколко семейства с общи интереси . Домакинята сервира извадените от кутии полуфабрикати , в по екстрени ситуации има и барбекю, всичко се омита за около 30 максимум 40 минути , масата се раздига , който ял, ял.Сипват по едно пиене на "голо" и вадят игрите я скрабъл, я нещо като не се сърди човече , поиграят и айде по къщите. Те за това харесват да идват у нас ....и храна приготвям домашна ...и се дъвче и се пие и се лафосва и никога не стигаме до игрите! После се чудят как минали 4-5 часа без да ги усетят . Oh my ...
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: април 01, 2011, 12:01:55 »

Ние хубаво се дивим на техните сватби, да ви кажа как те реагират на нашите обичаи smile
Вчера си учих с една моя птиятелка англичанка и от дума на дума и разказах за нашите сватби, но със всичките му обичаи, от взимането на булката, до менчето в ресторанта е милата, увисна и ченето. То и аз се препотих, да разкажа за разбулването и какво аджеба правят нашите кумове. После тя ме попита много странен въпрос, какви са били традиционните цветове за булките преди бялата рокля, но аз не знаех, казах че май червено..
ПОсле и разказах и за обичаите около бебчетата, оказа се че те изобщо нямат подобни, имат само неща около кръщенето и толкова.
Нещото, което ме изненада е, че те също са празнували именни дни, но вече някак се е изгубило и са спрели. Много и беше интересно и че моето второ име е същото, като на брат ми и децата автоматично получават името на баща си. Само за справка тя има 2 средни имена и иска да сложи и фамилията на съпруга си (тя е омъжена, нищо че е на 21), като трето.
Резултата от този разговор беше, че тя каза, че задължително иска да е поканена на моята сватба blum Замислих се, колко богата ритуална-култура имаме запазена в България и колкко биха се радвали чужденците ако присъстват на една наша сватба или какъвто и да е друг ритуал.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: април 01, 2011, 12:07:04 »

госпожица, наистина много ни се радват на обичаите. ОСобено пък на тези по-старите. В Копривщица правят сватби в стар стил и определено ефектът им е  Oh my ... Bravo
Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #134 -: април 06, 2011, 22:27:34 »

За да не замра съвсем темата викам да я побутна мъъъъничко smile
Да имаме богата култура защото сме по тези земи от векове , виж Канада , Америка си е сбирщина от всякаква паплач както ги наричам аз и всеки си е донесъл неговото или това което си харесва.Обединили са се около Деня на Благодарността и КОледата имам предвид християните.
Чудех се какво да ви разправя че да живнем малко , най много и харесвам на Канадата , че ако си пазиш касовата бележка и етикета на стокатра можеш да върнеш абсолютно всичко , без значение дали е дало дефект или просто след 10 дни  употреба вече не ти харесва ...
Та така и аз , пристигнах и си купих ютия , гладих гладих 2 години с нея и тя взе че изгоря , по някаква нелепа случайност съм запазила кутията и бележката вътре И така с уреда под мишница айде в магазина , запретнах ръкави , ще говоря чужди езици smile Е не се наложи , слава богу .....без много много да се пазарят ми я подмениха дори с друг модел и се свърши ...Как да не ги харесваш Канадците .....сладури smile
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines