Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 18, 2024, 16:25:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как в странство пребиваваме и чуждия народ облагородя  (Прочетена 58968 пъти)
 
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #105 -: март 15, 2011, 22:47:28 »

juji и тук има канал по който въртят сватби TLC се казва ,но едно е на телевизУра друго на яве smile
Та ето и моята история за сватба по канадски .
И така сватбата е през август на 5 часа път със самолет от нашето село , младоженеца е от там ... След пристигането бяхме настанени в една къща с всичките 6 шаферки , кучето на младоженците, булката и ние с Ники . За нощувката си плащаш не е като у нас да търсят подслон за гостите другоселци smile Утрото на сватбата започна с масов фризьор и гримьор за всички дами .... номера пробен грим и прическа отсъстваше . Прибраха се....булката беше супер, останалите ... е млади хора всичко им стой ... и с почна едно обличане ...плюс аз всях допълнителен хаос , щото ми бяха загубили багажа и освен дънките и една фанелка друго нямах . Настъпи момента да се ходи на ритуал , всички сме опънати на конец , булката е с джапанки , модерни ама джапанки , аз съм в шах.  Церемонията беше много красива , на брега на океана , на една буна , свиреше гайдар облечен с шотландска униформа .Традицията е майките на младоженците да запалят огъня на живота - свещ в буркан . На церемонията слово прочете и сестрата на младоженеца, което беше на тема "Ползата от брака" И така казаха си "Да" обявиха ги за съпруг и съпруга ! Сега малко лични наблюдения - първо гостите не бяха накипрени като за сватба , с дънки  Oh my ...,после кгато вървеше по алеята с баща и под ръка, булката влачеше и кучето  си , сигурно е част от живота и ... След заветното "да" младоженците, шаферите и шаферките отидоха на фото сесия , останалите спрягахме глагола мотам се 3 часа. Дойде време за банкета , е викам си аз туй е по моита част .Имаше опъната тента в двора на родителите на младоженеца , там бяха масите и дисководещия.Храната - шведска маса с хамбургери ... Само за пояснение индивидуални порции се сервират само на много скъпи сватби останалото е на шведски маси ! И така гледам го аз бъргара и клепам пък Ники нали беше от шаферите , ми прави едни муцуни "Демек яж , че всички в тебе се дзверят и ще ги обидиш!"  И така всички са нагълтаха за 40 минути и масите баха разтребени  . ПО едно време Ники идва и го питам за пиене нещо няма ли да дадът , у нас нали се сещате ако останеш на сватба трезвен ставаш за резил smile И така алкохола се плаща от гостите  Oh my ... Още една скоба да отворя за алкохола - организира се бар за 1 или 2$, тук беше 3$ т.е. скъпо. Цената е символична но е факт че се плаща. ПОтанцувахме малко ...младоженците , после шаферите и шаферките и за многолюдната тълпа  танца на патето яки . И така два часа след началото на банкета , тортата беше разрязана изядена и кой от където е ! На мен ми беше странно , но такава им е традицията .
Ден втори от сватбата ...отваряне на подаръци ! Много важна работа ...всички се събират на бира и пица и булката започва да отваря подаръците , а главната шаферка пише в един тефтер кое от кого е дошло, в случай на плик с пари , вадят се броят се пред всички и се записва .... Та така сватба по канадски и това е среден вариант ...била съм и на ефтин ... ама за него друг път при проявен интерес smile 
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #106 -: март 15, 2011, 23:17:34 »

Това с броенето ми напомни на едно предаване по бтв за циганските сватби и там един върви и запосва кой какво и колко е дал  :)Иначе Веси знам,че на живо е по различно от телевизията.Със сигурност знам ,че булченските рокли са скъпи тук до нас има един такъв магазин ,иначе ми е интересно да присъствам на такава сватба,ама пусто няма кой да ме покани  smile
« Последна редакция: март 16, 2011, 11:05:31 от juji » Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: март 16, 2011, 00:33:01 »

Голяма сватба правят значи тия канадци  sarcastic а това с броенето на парите ми се вижда ужасно...и въобще, защо е нужно подаръците да се отварят пред гостите...ама традиции...

тука бяхме на първия рожден ден на щерката на бившия шеф на моя мъж...и ми се видя много странна работа...едно че подаръците се отваряха както на канадска сватба и слушахме след всеки подарък провлачено " ах колко хубавооооооооооо.....много благодаряяяяяяяяяя"  а и в единия край беше направена маса, украсена, с всякакви лакомства на нея, тортата на малката...около нея балони чудесии...абе...красиво беше,...майката на малката като дойде момента се облече с някакви странни дрехи...явно някаква традиция...седна на един стол зад масата с малката на ръце и всички деца на рожденния ден насадени около нея като майка квачка smile и седеше и чакаше всеки да я снима, като кино звезда...после духнаха свещичката и майката раздаде на всички деца торбички като нашите които даваме за коледа. huhhuh.gif

на сватба бяхме на шефовете ми...и там странна работа...то не беше точно като се замисля и сватба май...чакахме се всички пред съвета...подписаха най нормално...от там отидохме на кафе всички заедно...и след това в ресторанта в който няамше ниииикаква украса... основно всичко беше риба и скариди  bad и добре че по едно време се сетиха да донесат някаква телешка пържола ли какво беше та да не си остана гладна...носиха всички плата едно по едно само след като е изядено предходното...и беше на  принципа шветска маса... никой не стана да изиграе нито един танц...просто понеже нямаше и музика... беше ми адски тъпо, понеже и не разбирах езика още и кой какво говори и за какво...  pardon луда работа... след като се наядоха всички се качихме по колите, отидохме на кафе и после всеки кой от къде е...  pardon
не казвам че всички сватби тука са такива...ама имат много странни разбирания и предпочитания...миналата седмица трябваше да направя едни покани за сватба...е сърцето ми се късаше като ги правих...толкова грозни...ама толкова смотани...не прилича на покана за сватба а не знам на какво...на парти на плажа все едно...ама на младоженците па толкова да им харесаха...една пък дойде да иска покаи да и направя и на черна хартия  shok
като раздавах мойте покани тука за тукашното ни празненство по случай сватбата, на испанците имс е сториха някак кичозни...харесаха ги много ама прекалено специални им се видяха  crazy тука не се залагало толкова на детайлите ...луда работа...

а друго което много ме накефи и съм ги признала тукашните...ей тия хора като ти дойдат на гости...няма нужда да ги подканваш хуляда пъти да седнат да ядат ...или някой да чака друг да дошъл или да почнел да яде за да почне и той...идват...нахвърлят се като хали на масата...започва се незабавно хранене размятане на чинии... никога не идват с празни ръце...( по тази причина за един рожден ден се здобих с две торти и два чифта свещички, които на всичкото отгоре ми бяха объркали и на следващата година не се наложи да си купувам сввещи за духане  sarcastic )  и като свършат с яденето си раздигат масата и мият чиниите  Bravo какво по хубаво от такива гости ахахаххаха...в началото ми беше много сранно ама после ки дойде много хубаво... когато празнувахме сватбата си тук...бяхме организирали градинско парти в двора ни и като свърши всичко почти нямах чинии за миене и маси за разтребване... те хората се погрижиха за всичко  pardon ама...традиции...
« Последна редакция: март 16, 2011, 00:36:25 от BeRa » Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: март 16, 2011, 01:31:58 »

BeRa, ей такива гости най-много обичам  sarcastic
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #109 -: март 16, 2011, 11:08:36 »

Бера,приготвяш ли нещо от българската кухня,пробвали ли са и кое им харесва?
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: март 16, 2011, 11:57:00 »

И английската сватба е някакво подобие на тези две.

 Offtopic
Ама хайде, преди да ви разкажа, да помоля някой, който е по-запознат, да ми пише на лични как да качвам снимки между текста и повече от една в един пост  blush blush blush, защото не ми е много ясно
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: март 17, 2011, 23:08:00 »

Веси,
много са зле тези канадци със сватбата, но не го осъзнават, явно там е нормално .... джапанки, бургери, плащане на алкохола  crazy ама карай, така си го разбират хората.
Ние БГ може да сме бедни, но сме горди, гостите се гощават както подобава, сватбата се прави "веднъж в живота" Wink и т.н.  good
Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #112 -: март 19, 2011, 17:11:36 »

Мая, определено тук има и сърби и руснаци и те правят сватби, но по нашенски табиат smile И като поканят канадци - съптветно са  Oh my ... и от ритуала , и от облеклото на младоженците и гостите и от храната и най вече от алкохола :)Да не говорим за купона които се заформя:)
Иначе тази сватба с джапанките, бъргерите и платения алкохол е излязла 15 000$ , да се чудиш за какво са ги обръснали толкова  Oh my ...
Ще ви разкажа и за ефтиния вариант на сватба  и за детския рожден ден че ми е прясно последното и други неща ще ви нахвърлям ако ви е интересно smile 
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: март 19, 2011, 18:13:43 »

Бера,приготвяш ли нещо от българската кухня,пробвали ли са и кое им харесва?

Жужка, приготвяла съм много пъти и българска кухня и в зависимост какви са ни гостите има такива дето им харесва...испанците са си малко скиптици спрямо чуждата кухня...или поне спрямо нашата...шефовете ми като са идвали на гости чоплят чоплят тия салати и им е странно...правила съм млечна салата на която определеносе потрисат...шопса, на която се чудят как така и сирене слагаме...руска е правил милото...нали ми е на половина русначе  girl_wink и те се мръщят че това не било руска салата понеже нямало риба тон и лук  Oh my ... тука така я правят...иначе каквото съм правила за вечеря им е харесвало...аржентинци имаме приятели и киато направихме пържени картофи със сирене...само дето не изядоха и чиниите  sarcastic това беше откритието им на века че картофите били толкова вкусни със сирене и сега като идват на гости ме карат да им правя  pardon
а други приятели кубинци, каквоти и да съм сготвила все са си облизвали пръстите...с тях бяхме преди врата до врата и всяка вечер почти хапвахме заедно по българо-кубински и покрай тях се понаучихме да ядем всичко в една чиния  DANCE единственото нещо на което ми се потресоха беше таратора...заради комбинацията чесън с мляко няма такава физиономия просто sarcastic
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #114 -: март 19, 2011, 18:52:54 »

Вера,и тук като им кажа за сърми и ме гледат странноИначе мъжа ми ми е разказвал ,че едно време като са били само мъже в квартирата и са канели някой приятел италианц много си падали по мусаката.Ми то да ви кажа и аз не харесвам всичко тяхно.Имат ужасни супи според мен.Това шарен и бял боб+грах+куп други такива подобни на едно да ядеш и на мен ми се вижда странно.В болницата като бях преди да родя Марти като ми донесли една супа вода /бульон/ и паста.Слагаш пармезан от горе и ммммммммммм боно...да ама не и аз все им връщах супите и една от жените ми вика ама не ти ли харесва ми викам аз не мога да го ям това а тя загрежена жената веднага ми предлага друга алтернатива-прошуто със някъкво сирене и готово.....Техният бульон са сварени зеленчуци които после се изхвърлят и добавтя паста и това е.Обаче как ми харесва тяхното прошуто и всичките им сирена .............. smile
Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: март 20, 2011, 00:23:29 »

Обаче как ми харесва тяхното прошуто и всичките им сирена .............. smile

Та това мога нон стоп да го хапвам...

Иначе аз имам приятелка от Венецуела, на нея съм и "готвила" от мини баничките на Бела, със сирене, кашкавал и кренвирш и доста и харесаха. На приятели от Мексико сме правили пилешки шишчета и салата от марулки и репички. За репичките много се чудеха, мисля казаха че ги готвят по някакъв начин. Приятелка беше разправяла как е правила таратор на австралийските си колежки и много им е харесало. Тук продават цацики в почити всички магазини, което е вид млечна салата та не се чудят много много англичаните, същото се отнася и за шопската салата, само че и викат гръцка  pardon

Жужи беше питала за пияните, та вярно е, но то пияната младеж е навсякъде по света особено в събота вечер. За "Див Петел" нищо не мога да кажа, тъй като никога не съм го посещавала това заведение. Половинката беше ходил там на коледно парти и каза, че като изключим живата музика, обслужване и кухня били ок. Живата музика не е критика към заведението и съм чувала, че доста хора го посещават това заведение заради певиците...просто ние не си падаме много по такъв тип забавления и затова не сме го посещавали.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: март 22, 2011, 11:16:09 »

Поздрав за всички българи, които не са в родината си!
http://www.youtube.com/watch?v=tW9Kkpmc2Zk
Има  я и във френски вариант на Силви Вартан
http://www.youtube.com/watch?v=soZ5ZZewToE&feature=autoplay&list=PL1873CEAA8876074E&index=75&playnext=2
Хубав ден на всички!
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: март 22, 2011, 12:46:00 »

Когато живях в Италия отслабнах. По принцип съм голям любител на българската кухня и много трудно преживях липсата на боб, мусака и пълнен пипер smile. Наистина, тази супа със всичко в нея беше ужасна-в България ако сложиш зеленчуци в супа ще стане добре, но те там си слагат и някакви листа,техни подправки и става гадост. А когато не я изядем, на следващия ден я пускаха в пасатора и ставаше зелена каша - само цвета ме стряскаше. Да не говорим, че не обичат да готвят нещата докрай- полусварен ориз с билки!!!
Обожавам испанската кухня и по-точно морските деликатеси. Най-вкусната паеля която съм яла беше в Барселона, никъде в България не могат да ми я направят същата. А в един ресторант ядохме хляб специалитет - препечени филийки с доматена паста с чесън отгоре. :bravo:ние отдавна сме го открили и не му викаме специалитет.
Това, че месата им са винаги "ал'англе" е ужасно и заторможяващо зъбите и стомаха ми. Италианците, които идват в България задължително си поръчват месо и са възхитени от шишовете и кавармите ни.
Веси, чакам с нетърпение евтината сватба и рождения ден!
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: март 22, 2011, 12:52:13 »

А в един ресторант ядохме хляб специалитет - препечени филийки с доматена паста с чесън отгоре. :bravo:ние отдавна сме го открили и не му викаме специалитет.
Аз на това му викам (и не само аз де) брускети smile поне по описанието ти
Има го в различни вариаци

Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: март 22, 2011, 13:05:35 »

Да, така изглеждаше! В североизточна България (може и други да го правят)  правим разядка с  консерва от нарязани домати  с лук и магданоз. Аз обаче не пия ракия и това го ям с препечени филийки, потопени в доматите. На това ми напомниха тези брускети.
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines