Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 23:44:12

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как в странство пребиваваме и чуждия народ облагородя  (Прочетена 55615 пъти)
 
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #15 -: февруари 28, 2011, 12:09:22 »

Привет и от Италия.Много хубаво заглавие Веси,поздравявам те  give_rose!
Тук е мрачно и вали и така ми писна от това смотано време.Бера, много готини снимки си пуснала.Аз се зачудих за симнола на Италия ,но те са толкова влюбени в себе си ,че май за тях всичко си им е прекрасно  blum и не мога да определя кое им е смвол.Аз най обичам Рим ,Тоскана Сиена,но сме доста далеч от там.Гордоста на Милано /където сме ние / е Дуомото.Аз  толкова свикнах да го виждам ,че вече не ми прави впечетление,майка ми като ни гостуваше се прехласна и цял час го разглеждаше.
Много се радвам на темичката.Веси,ти някъде писала ли си как се случи така ,че си отишла чак в Канада.Ако, да дай линк да прочета много ми е интересно за всеки какво го  е отвело в чуждата страна.
Момичета,да ви напомня през цялата седмица  седмица можете да искате прошкаот близки.......ще прави ли някоя от вас великденският пост?
« Последна редакция: февруари 28, 2011, 12:26:33 от juji » Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: февруари 28, 2011, 12:32:55 »

Е да си призная и аз без бой Girl_hide Аз съм в Рединг, едно градче на 20 минути от Лондон с влака, градчето ни е малко, но има 2 университета и заради благоптиятното разположение (близост до летища, магистрали, разположено на Темза в близост до Лондон) е доста развито, наричат го силиконовата долина на Англия(поне местните), защото наоколо има офиси на най-големите компютърни компании.
Моят университет, беше точно такъв какъвто съм си мечтала, много малки сгради, със зеленина между тях, дори си имаме езерце в кампуса и доволно количество патки и катерички  girl_wink Има една сладка двойка патки, които излизат пролетта и се мотаят пред главните сгради на университета.

Ето тук прекарвам голяма част от живота си  blum
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: февруари 28, 2011, 15:46:54 »

Много хубава тема, но за съжаление аз няма как да описвам състоянието на САЩ, защото не съм там в момента. Обаè ще следя, може и да се включвам.
 Веси не знам как издържате на този студ, аз не обичам нито топло, нито студено. Обаче като че ли по-харесвам лятото. Времето в Чикаго беше както тук, 4 сезона, горещо, но влажно лято , заради езерото и студена зима стигало е до -30градуса. Ами не се издържа на студа. Но си мисля, че не го усещах толкова много, защото постоянно бях в колата на работа, от работа в колата, от колата до мола, от мола да колата...така че не усещах толкова студа. А тук при минус 10градуса, измръзвах, защото и за хляб да ида, на отсрещната улица трябва пеша smile
Иначе ето малко гледки от Чикаго.
Бъкингамския фонтан, фонтанът, с който започва женени с деца:)

Друг фонтан, който деацат през лятото обожават, защото когато пръска те се плискат и газят водата.

Друг символ е бобовото зърно

Downtown и езерото:


Невероятни музеи, паркове, зоопаркове, театри, кина и какво ли още не.
Всяко лято има авиошоу, което е невероятно, зимата пък има автомобилно шоу на което дъхът ти може да спре. Да не изреждам колко много неща има за забавление и за деца. Просто да си дете в Америка.
Сега няма да изброявам негативните страни не в този ми пост.
Най-приятно ми изживяване свързано с БГ при престоя ми там беше волейболният мач САЩ -БЪлгария, така емоция просто няма , не мога да кажа как се чувствах тогава. Да не говорим ,че коментаторът научи и български думи и постоянно викаше Българи, юнаци, което беше странно, защото все пак е американец, но видя, че ние бяхме много емоционални като публика и много ни хареса. Благодарение на публиката победихме , защото викахме много за тях, шоуто беше страхотно, никога няма да го забравя
ето и клипчета от ютуб, не съм ги казвала аз, но просто да видите малко от емоциите.
http://www.youtube.com/watch?v=E6816I3UWT8&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=hHOci2BlsFc&feature=related
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: февруари 28, 2011, 16:05:40 »

Веси, браво за темичката, ще я следя редовно!  yahoo

Наистина ще е интересно да напишете какво ви заведе там, какво най-много харесвате/не харесвате, чувствате ли се като имигранти или в даден момент вече не?

Хайде, това са моите въпросчета smile
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: февруари 28, 2011, 17:04:42 »

На мен пък ми е интересно какви чудатости имат местните. Сигурна съм, че многкратно се оставали  Oh my ... в различни ситуации.
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #20 -: февруари 28, 2011, 21:44:14 »

Аз подкрепям maya_bunny и lionelsa за въпросите им  Wink Като бих искала да добавя и въпроса от заглавието - с какво мислите, че българите облагородяват местните girl_wink А и какво можем ние да научим от тях.
А и всякакви разкази и снимки са добре дошли  good


П.С. tweety bird, ти вече не живееш ли в САЩ? Така или иначе, можеш много да ни разказваш за там. Щатите са такава необятна тема  girl_wink
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #21 -: февруари 28, 2011, 22:05:29 »

Аз подкрепям maya_bunny и lionelsa за въпросите им  Wink Като бих искала да добавя и въпроса от заглавието - с какво мислите, че българите облагородяват местните girl_wink А и какво можем ние да научим от тях.
А и всякакви разкази и снимки са добре дошли  good


П.С.
Слънце,чудесен въпрос.
Да ти кажа честно май с нищо не ги облагородяваме  :funny:по -точно ние се научаваме да бъдем като тях.Повечето не се интересуват много от това от къде идваме .Може би прекалено много чужденци има тук и просто те ни приемат без да се замислят много ,много.Е,има и хора които проявяват интерес например към кухнята ни,но това са по скоро смели експериментатори  :funny:Те не признават много много други кухни,дори и в чужбина да са пак си търсят пицарии да си ядът пиците и пастата.Нашата хазяйка е на  85 години и е много начетена ,тя много се интересува за това какво става в Бг.Какво е общото ни в религиите и кое ни отличава.Интересна и е нашата кухня,опитала е много от нашето вино -домашно.
А иначе много ми харесва това ,че тук през уйкенда /а и не само/ кипи невероятен културен живот,уважават си творците,залите са пълни.
За да завърша в чужбина българина спазва правилата,дисциплиниран е и до сега не съм се срамувала от нашенци smile.
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #22 -: февруари 28, 2011, 23:24:32 »

Права си, че италианците са свикнали с чужденците. Ние, когато бяхме там, чувахме приветствия на всякакви чужди езици, включително български. Свикнали са си хората (особено търговците) с туристи от всякакви народности  smile
Както и Роси спомена за Англия - там е още по-разнообразно. Аз съм работила много с англичани и никой не се впечатлява от различни националности и чужди акценти pardon

Интересна и е нашата кухня,опитала е много от нашето вино -домашно.
А иначе много ми харесва това ,че тук през уйкенда /а и не само/ кипи невероятен културен
А вие потопихте ли се в културния живот? Хазайката ви хареса ли българското домашно вино?
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: март 01, 2011, 00:28:04 »

Ихааа...как само се пълни темичката  yahoo
Веси не ти трябват мухи мила  laugh иначе, дори и в студа и в снега си има голямо очарование, а и сигурно се свиква. Много ми е интересно каква е природата около вас през зимата...  Eeager

госпожица това университета ви ли е  Oh my ... наще университети в бг репички ще да ядат с векове на ред за да ви стигнат. А при нас тука няма университееет  Girl_hide като ви казвам че е убит остров ,и такъв е  pardon

tweety bird как можа да пуснеш това клипче  cray cray cray така носталгично ми стана...и като ги чух как викат и знамената и цялата тази агитка и нямаше как да не надам сълзи през усмивка... cray cray cray много емоционална съм станала на последък на темата бг...може би имам нужда да си ида да се разтъжа...

та въпросчета значи а...  girl_wink
Какво ни доведе нас...фуф...ми както всеки тръгнал по чужбината може би...търсене на по добър живот  pardon тука за съжаление сме с много повече привилегии и на уважение от собствената си държава.  pardon  моя мъж дойде 2007 година декември, а аз 2008 юли. На него очите винаги са му гледали на вънка и винаги ми е казвал че ако има възможност да замине за някъде ще го направи...а аз разбира се като гербова марка го следва.  pardon и така...
Най много тук ми харесва климата. забравила съм какво е това грейки, вълнени фанели, чоропогащи, и ботуши  danceg температурата никога не пада под минуса...тя нулата не стига а какво да говорим за минус... на времето и дъж не е валяло. За това е тази бедна растителност. В туристическите агенции които са предлагали екскурзии до тук са давали като обява че ако завали дори в един ден от целия престой на туристите, ще им върнат парите за хотела и самолетните билети. Сега в последно време климата се по промени и си превалява от време на време. Отбайвало ни е от дъжд на моменти. На скоро имаше няколко дни без да спре и къщите бяха пълни с вода до коленете понеже не са пригодени тука за дъжд. Няма да ви казвам каква картинка беше каго гледах по новините в съседни квартали за какво ставаше въпрос. Друго което ми харесва е че на всякъде всички са толкова търпеливи - по истанции да идеш и с такова търпение ти обясняват и ти помагат. Така е организирано всичко, че да не се налага да хабиш нерви. В началото като трябваше да вадим документи и не знаехме език, ни се обясняваше толкова бавно и търпеливо, че ако бяха в бг щяха да те върнат да си намериш преводач.  angry

Не ми харесва скуката тука. Имаш почивка а няма какво да правиш. Познаваме острова на пръсти. Обиколили сме почти всяко кътче. няма заведения подобни на наще, нито дискотеки, МОЖЕ ДА ТЕ УБИЕ СПОКОЙСТВИЕТО  Girl_hide не е за млади хора определено, които търсят активния нощен живот и забавления  nea тука идваш да работиш или да почиваш .
Не ми харесва и здравната им система. Днес запазих час на майка ми за личния и лекар и първия свободен е за 8-ми март  angry после за да ми даде примерно направление за изследвания, трябва да чака поне още седмица, в най добрия случай, а за да я види пак лекаря и ооооще седмица отгоре  angry а ако трябва да идеш на специалист отидоха 6 месеца докато те приеме. Много е бавно всичко...
Какво ме е оставяло ей така  Oh my ... ами най вече възпитанието на децата им. ЛИПСВА ТОТАЛНО  NO толкова разглезени и противни деца не съм виждала  nea тръшкат се, реват докато не им се угоди. Но пък тука закона е такъв че ако зашлевиш детето си и социалните са ти го взели.
друго... че са мнооооооооооооооооооооооооооооого тъпи тия испанци. Ама ужасно тъпо племенце...вярвайте ми 5+2 смятат на пръсти бе хора, представяте ли си  laugh толкова са некадърни, че не е истина. Много обичам да ги базиквам лекичко като ги видя някви такива  sarcastic

а с какво сме ги обогатили ли...ами с труда си...няма иначе кой тукашен да се напъни да работи и да се развива острова им  pardon

но за сега ще спра да пиша че станах много дълга а е отегчително така дълго  angry

Нинка с италианците мога да ти помогна за символа им по видяното тук  laugh само Марихуаба може да ги определи тях много добре... Не знам как са там италианците, но тези които са тука са страшно немарливи  bad гнусни и потресни... майка ми чистеше къщаат на един италианец, който разбирасе се занимаваше с друга  pardon и няам да ви казвам на какви чудесии се нагледа...от акитата на кучетата ( два големи булдога) навсякъде в целия апартамент , до обувките в панер на масата  crazy
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: март 01, 2011, 00:38:08 »

Качвам ви малко снимки да разгледате  girl_wink

за да не кажете че е кой знае каква красота ви пускам реалността да я видите  Girl_hide


И все пак си има своя чар  girl_wink


Океана е с един прекрасен син цвят girl_in_love и няма водораслиииии ахахахахах


Иначе хората са се постарали да си направят красотата
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: март 01, 2011, 00:54:06 »

всяка година се прави фиеста на фвърчилата по плажа. Какъв е смисъла и нямам идея  pardon но е забавна

без козите няма как да мине хехехеххе


Вятъра по някога не се шегува  sarcastic sarcastic sarcastic


Това е местност която я наричамя " Пясъчните скали"  Всичко това което виждате е от пясък който вятъра е изваял така...ако започнеш да дълбаеш се рони.


а ей тези сладурковци са толкова много тука, че на всички забележителности , където ходят много туристи, са редовни мангалчета които просат. Само да чуят че спира кола и са наскачали и са ти открали сандвича от ръката  sarcastic sarcastic sarcastic


ей тези сладурковци също чакат да разпериш ръце като градинско плашило и да те накацат  girl_wink и са си свободно напускани за атракция на туристите. Ако са в бг са ги изнесли и са ги продали до две  laugh laugh laugh

« Последна редакция: март 01, 2011, 00:57:52 от BeRa » Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #26 -: март 01, 2011, 09:45:50 »

Момичета, много ми е интересна тази тема, защото едно е да видиш някое място за часове, докато си на екскурзия, съвсем различно обаче е ако някой ти разкаже подробно за него и опише ежедневието там.

Бера, много хубав "репортаж"! И снимките с косата, детето и пясъка са много впечатляващи. Пък разказът изчетох на един дъх. Bravo
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: март 01, 2011, 10:56:13 »

Много е интересна тази тема за мен , аз като човек който е нямал шанса да излезе извън България с затъен дъх я изчетох цялата тема.Много красиви места сте паказали , вярно е че красота,красота , но друго си е да сме си в къщи при роднини и приятели, но понякога няма как човек трябва да прави и такъв избор.
Като изключим вятъра май бих отишла с удоволствие при BeRa,но на екскурзийка , като я гледам как обяснява и какви снимки е пуснала , ще бъде невероятен екскурзовод.
Веси наистина и аз се чудя как издържате при тия температури, може би защото аз мразя студа .
Разказвайте момичета за вашите преживявания там , както хубави така и лоши.Споделете за най-добрите и най-лошите си впечатления от хората там(дори и другите чужденци), от институциите , закони , ежедневие , всичко всичко ми е интересно, така че давайте с пълна пара.
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: март 01, 2011, 14:08:50 »

майка ми чистеше къщаат на един италианец, който разбирасе се занимаваше с дрОга  pardon и няам да ви казвам на какви чудесии се нагледа........

Грешка малка, но значима  girl_wink

Радвам се че ви е харесало , мога много да разказвам и да ви затрупам със снимки, но давайте и вие че ще ви омръзна  laugh
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: март 01, 2011, 14:50:59 »

Така като гледам нямат много изискан архитектурен стил. То вярно, че е пустиня.....
Вие в белите или в жълтите къщи живеете?
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 11   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines