Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 07:53:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на БЕБЕПРАВЕщИТЕ - 20 -та част  (Прочетена 179458 пъти)
 
zvun4e
Ентусиаст
**
Публикации: 92



« Отговор #435 -: август 30, 2011, 09:44:50 »

Благодаря ви, момичета! Ще мисля... once_upon_a_time, той този доктор си беше смешник де... В смисъл имаш безплатни прегледи и аз отидох, качи ме на магарето отвори с едни метални щипци и ми каза не виждам нищо, аз през метал не знам да може да се вижда... натисна ме два пъти по корема и това беше... Простоооооо няма такъв смешник... Тръгнах си ужасно ядосана, след това цял ден ме болеше където ме е натискал със щипките (или както и да се казват)...
Относно фоликуметрията... как става, ходиш на лекар няколко поредни дни? Имате ли представа за цената?
За БТ не съм сигурна, че ще се справя... В смисъл четох, но...
« Последна редакция: август 30, 2011, 09:49:43 от zvun4e » Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #436 -: август 30, 2011, 10:54:52 »

Благодаря ви, момичета! Ще мисля... once_upon_a_time, той този доктор си беше смешник де...

zvun4e, мисля, че прибързваш с определенията.
От един профилактичен преглед не можеш да очакваш някакви грандиозни заключения и диагнози. Не съм чувала за лекар, който от едно посещение ще ти каже кога да очакваш да бъде овулацията ти и то за напред. Няма вариант, който да ти пресметне следващия цъкъл кога точно ще е момента. Повечето от нас намират най-подходящия и точен вариант за това с много проби и грешки. Ако не се доверяваш на тестовете, пробвай с меренето на базалната температура, следи за цервикална слуз.
Успех на всички!
Активен
zvun4e
Ентусиаст
**
Публикации: 92



« Отговор #437 -: август 31, 2011, 08:28:16 »

danieIa, честно казано не мога да си променя мнението... просто този доктор наистина беше ужасен, но ще си знам за напред. Най-интересното при мен е цервикална слуз се появява около 20-тия ден в рамките на около 2 дни, но пък цикълът ми е около 25 дни и ми се струва, че няма как да е наистина....
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #438 -: август 31, 2011, 11:12:50 »

Защо те учудва това, че цс се появява на 20-тия ден, а цикълът ти е около 25 дни. Просто може да си с късна овулация. Това, че овулацията е на 14-тия ден при 28 дневен цикъл (т.е. по средата на цикъла) е теория по учебник. Не всички организми се движат по учебник. Опитай с тестове за овулация, когато забележиш цс. От всичко, което съм изчела, най-достоверен ми се струва точно методът на цс, може би защото при мен точно този симптом при ову се оказа доста силно изразен.
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #439 -: август 31, 2011, 11:24:12 »

И аз мисля, че овулацията ти може съвсем спокойно да е на 20-ия ден. Това обаче означава, че ще имаш и къса лутеална фаза, което вече е друг проблем.
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #440 -: август 31, 2011, 13:40:17 »

И аз като once_upon_a_time искам да отбележа, че ако действително овулацията ти е на 20-ти ден от 25 дневен цикъл, то това означава много къса лутеална фаза. Нормално е тя да е поне 10-14 дни. Тоест, не е проблема в късната или ранна овулация, а в продължителността на цикъла след нея.
НО, това са само предположения, при условие че дори ти не си знаеш със сигурност кога ти настъпва ову-то.
Моят съвет е (ако ти е твърде времеемко или скъпо да ходиш на фоликуметрия) да пробваш с 2-3 опаковки тестове за овулация и ги започнеш от 8-9ти ден на МЦ. Така ще покриеш и евентуална ранна овулация. Хубаво е също и да съчетаеш тестовете с измерване на БТ.
Вярно е, че тези методи не са толкова сигурни колкото фоликуметрията, но пък те дават едно много добро познание за собствения ти организъм и МЦ. Само трябва малко търпение и постоянство. А пък дано резултатът се появи много бързо good
Активен
zvun4e
Ентусиаст
**
Публикации: 92



« Отговор #441 -: август 31, 2011, 15:39:25 »

благодаря ви, момичета! Слънце, май си права, ще опитам (дано не се налаго, но евентуално) другия месец от началото и по двата начина ;-)
Активен
terzieva
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 26



Моят сватбен албум

« Отговор #442 -: септември 02, 2011, 19:07:34 »

Здравей Звънче,
Не пиша често, повече чета ....
Овулацията не е средата на цикък, а 14по прввило или 12 до 16  дни преди края му - преди да започнеш да кървиш. Затова при нередовен цикъл е много трудно да се изчисли. Добър метод за определяне на ову са тестовете, комбинирано с температурна графика. Фоликулметрия не съм правила, но знам от една приятелка, че се прави няколко пъти на 3-ти ден после май още 2 пъти за това не съм много сигурна. Може да е толкова много и защото тя е на хормонална стимулация и следят големината на фоликула.
А самия преглед се прави с вагинален ехограф.

Май стана мн. дълго - дано съм била полезна smile
Успех сладурани  Good luck
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #443 -: септември 03, 2011, 07:21:55 »

Привет от мен. Отдавна не съм се разписвала , а и като , че ли темичката малко позамря  sad.
Аз почнах да пия тироксин стана 2 седмици вече, изписаха ми и прогестерон заради кървенето извън М и сега ще чакаме. И двете лекарки ( и ендокриноложката и гинеколожката) ми казаха , че можем да правим опити въпреки , че от приема на тироскина не е минало никакво време , а и прогестерона тепърва ще го вкарвам в релси. Аз , обаче реших да почнем опити другия месец , защото се страхувам. Четох много и видях , че определено ТСХ трябва да влезе в норми , за да има успешна бременност , а аз ще го изследвам след 1 мес и половина. Не знам защо лекарите са на мнение , че може да се бебеправи при такива стойности на хормоните , аз питах изрично за това гинеколожката , на която имам страхотно доверие , тя ми каза , че било важно тироксина да е в кръвта на майката и да се взема при бременност , това ми каза и ендокриноложката huhhuh.gif. Както и да е де , понеже с приема сега на прогестерон има голяма вероятност нещо да стане и то да е неуспешно (макар , че Божа работа де) аз ще си изчакам още малко. Тооолкова много чакам , сега за 1 месец няма да е кой знае какво.
Активен
zvun4e
Ентусиаст
**
Публикации: 92



« Отговор #444 -: септември 03, 2011, 08:21:32 »

terzieva, благодаря за индормацията, беше ми полезна!
red_roses , какво е един месец изчакване, за да ти е спокойно след това, че всичко ще е наред... По-добре така, отколкото да има проблем в плода или бременността после и след това отново да трябва да изчакате. Така си мисля...
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #445 -: септември 03, 2011, 09:28:58 »

ТСХ-то в организма на майката трябва да бъде в определени стойности, за да се избегнат ранни аборти, проблеми с бременоста или увреждане на плода.Много малко от гинеколозите са запознати с ендокринологията и видовете болести на щитовидната жлеза, включително и репродуктивните, затова те изпращат и при ендокринолог, изпитан.Когато жената забременее, бебето няма изградена щитовидна жлеза и дърпа хормони от майката, а след като изгради своя започва да произвежда и се натрупва голямо количество хормон.Затова е важно по време на бременност да се следи редовно нивата на ТСХ.
Разбира се всяко правило има изключения.Има момичета забременели и успешно родили живи и здрави бебета с невероятни стойности на хормона.
Забравих в много случай при свръх производство на ТСХ и антитела, организма, спира овулацията и яйцеклетките който излизат от фоликулите не са качествени.
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #446 -: септември 03, 2011, 13:12:00 »

Здравейте аз наминавам да ви информирам с последното около нас.На мъжът ми му откриха варикуцеле , но тъй като е още в по начален стадии решихме варианта да опитаме няколко месеца да му се повиши още подвижността с лекарства изписаха ни и на двамата Алое вера да пием , а на него също изписаха и FertilAid.Ако до няколко месеца няма резултат и не съм бремена ще пребегнем към операцията , което не значи че дори и да забременея ще отлагаме много операцията , все пак по добре докато е още по рано да я направим.За сега това от нас , ако има и друго ново ще ви разкажа.Не пиша често защото все едно и също беше , но не пропускам да ви чета.Успех на всички , дано по рано изминем трудния път към сбъдването на нашата мечта.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #447 -: септември 03, 2011, 13:16:05 »

Пламак, един съвет отидете при добър лекар за мъжът ти.В България има двама с такава специализация и единия от тях е Кацаров в София, може и при Даскалови в Пловдив.Ние сме ходили при Кацаров, мога да кажа само хубави неща за него, познавам сем. Даскалови лично и мога да кажа само хубави неща за тях.От тук нататък пътя не е лесен, а избирането на лекари трябва да се прави внимателно, за да не дълбаете на едно място дълго време.

ПП Май зелката не помогна?
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #448 -: септември 03, 2011, 13:17:28 »

Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines