Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 13:00:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на БЕБЕПРАВЕщИТЕ - 20 -та част  (Прочетена 179772 пъти)
 
plesure
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 320



Моят сватбен албум

« Отговор #420 -: август 25, 2011, 08:40:58 »

привет момичета smile Имам въпросче към вас относно цикъла и закъсняванията.. нещо мисля че се обърках (срамота на тез години, но пък винаги съм била на логест и съм знаела със точност до час кога ще ми дойде изчислявайки по хапчетата). Последната ми менструация бе от 30.07 до 06.08. Сега сме съответно 25.08, т.е. ако смятам правилно (поправете ме ако не) 27ден. Нямам менструация, нямам пердменструални болки и синдроми, подуване на корема, апетит и други такива както обикновено. Закъснява ли ми, или не за сега? ако не - от коя дата да смятам че закъснява? Сутринта си направих тест за всеки случай - отрицателен.

В чуденка съм   pardon
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #421 -: август 25, 2011, 08:49:33 »

Моята последна също започна от 30-ти и съответно я чакам днес или утре. Никога не съм била на хапчета, но доста съм чела по темата - нормално е след спиране на хапчетата организмът да се нуждае от известен период на адаптиране. И често се случва следващият цикъл да закъснее, избърза или изобщо да протече по различен начин. Изчакай още няколко дни и си направи отново тест - това е съветът ми smile Понякога тестовете не отчитат веднага бременност - зависи от много фактори. Най-сигурно е да си направиш кръвен тест, но според мен ти е доста рано за такъв smile. По принцип колко дни е дълъг цикълът ти?
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #422 -: август 25, 2011, 08:50:41 »

plesure, не знам колко компетентно мнение ще дам, но все пак. Моя цикъл е на 25 дни, след тях аз си броя закъснение вече. На масата жени, до колкото знам, цикъла е 28 дни, следователно след тях е закъснението. Мисълта ми е, че при всяка жена е различно и индивидуално. Не вярвам, че без хапчета, би ти идвало точно на една и съща дата, за да може да се пресметне с точност.
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #423 -: август 25, 2011, 08:54:11 »

plesure , и аз го смятам днес да ти е 27 ден. Не е задължително да имаш някакви болки или признаци нито за бременност, нито за предстоящ цикъл. Но мисля, че е рано да мислиш за закъснение, а пък и след противозачатъчни се случва леко объркване в началото. Ако все пак желаеш бременност - пожелавам ти я smile!
Активен
plesure
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 320



Моят сватбен албум

« Отговор #424 -: август 25, 2011, 09:11:38 »

Предната менструация ми бе дошла с 1 седмица по-рано (писах по-горе в темата), тази пък закъснява.. Иначе преди цикъла беше по 25 дена някъде. Ще изчакам до неделя и ще пробвам още един тест тогава, ако няма никакви промени до тогава.
Дани, много искаме бебе и с нетърпение очакваме да забременеем, затова не се стърпях и си направих тест още тази сутрин  blush
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #425 -: август 25, 2011, 09:32:28 »

Предната менструация ми бе дошла с 1 седмица по-рано (писах по-горе в темата), тази пък закъснява.. Иначе преди цикъла беше по 25 дена някъде. Ще изчакам до неделя и ще пробвам още един тест тогава, ако няма никакви промени до тогава.
Дани, много искаме бебе и с нетърпение очакваме да забременеем, затова не се стърпях и си направих тест още тази сутрин  blush

Мисля че ше имаш радостна новина smile Стискаме палци.ПО моите изчисления овулацията ти е била 11-12.08,надявам се поне до 13-14   да не сте били много мирнички с твоито мъжленце и да сте направили  едно малко сладко бебче !!Някой по горе каза ,че е рано за тестове ,да наистина е рано - аз си направих моя ден преди да ми дойде /така и неми дойде де/ и ми показа "-" ... след 3 дена закъснение много бледо "да" ...така че мила търпение и всикчо ще е наред smile Стискаме палци
« Последна редакция: август 25, 2011, 09:35:00 от Bibsi8792 » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #426 -: август 25, 2011, 11:37:52 »

plesure според мен е рано да се говори за закъснение.Още повече след спиране на противозачатъчни цикъла се поразмърдва-при мен последните два месеца закъснява след спиране на приема на хапчета.Според мен е излишно да се тормозиш толкова рано с тестове.Но ти си знаеш най добре.Пожелавам ти да си бременна ,но един съвет от мен не се самонавивай или пренавивай предварително.Ако е станало няма да избяга.Ако все пак нямаш търпение прави кръвен тест и ще знаеш.
Активен
plesure
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 320



Моят сватбен албум

« Отговор #427 -: август 26, 2011, 16:09:31 »

Привет момичета

все още нямам М, но тъй като нямам и търпение минах днес през Цибалаб и си направих кръвен тест.
Резултата е  <0.100   mU/ml  girl_cray3
явно другият месец ще трябва да се постараем повече..
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #428 -: август 26, 2011, 17:01:58 »

plesure, това объркване в цикъла е било именно заради спирането на хапчетата. Нормално е след приема на хормонални препарати да има промяна в продължителността му. Успех за следващия път!

Miravarna, радвам се да видя тук  Good luck Clover Good luck
Активен
plesure
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 320



Моят сватбен албум

« Отговор #429 -: август 29, 2011, 11:56:39 »

Привет на всички. Днес бях на гинеколог, притесних се че толкова време няма менструация - оказаха се кисти - едната около 5см, втората около 2,5. Докторката ми изписа дуфастон, та ще видим какво ще стане. Хубавото, което каза докторката е, че с дуфастона се забременявало по-лесно, а и че по принцип кистите не пречат на бременността, даже и да ги има изчезвали от само себе си след 3 месец.. приповдигна ми се настроението smile след месец - контролен преглед smile
Активен
zvun4e
Ентусиаст
**
Публикации: 92



« Отговор #430 -: август 29, 2011, 15:58:06 »

Здравейте! И аз да си споделя неволите... Този месец реших да пробвам с тестове за ову... Само че, или аз съм изкривена или просто всичко е много объркано... Преди няколко месеца бях на гинеколог и тя ми каза, че ову-то ми е някъде около 17 ден... Купих си аз тестове и от 13 ден започнах да си правя... но до 18 нямах никакви черти, да не говорим, че на последния тест нямаше никаква черта, камо ли 2. През това време точно на 17 ден бях на друг гинеколог, доста смотан беше прегледа, и го попитах, но той ми обясни, че обу-то се смята като от дата до дата на цикъла, напр. 28 дни и след това се дели на 2. При мен трябваше да е някъде около 13 ден... Надявам се този месец да сме се справили, но някак съм много отрицателно настроена. Тъпите тестове няма да купувам вече, макар, че ми е доста любопитно...
plesure, мила, и аз пиех хапчета около 3 години и като ги спрях цикълът ми се въртеше 5-6 дни около датата, на която трябваше да е с хапчета, някой път закъснява друг подравява...
Bibsi8792, честито!  Bravo
Това е от мен, момичета... ако не този месец, другия (но дано да е станало)!
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #431 -: август 29, 2011, 16:07:57 »

zvun4e моя съвет е ако искаш да засичаш ову да го правиш или с фоликометрия или с метода на базалната температура.Аз имам злополучен опит с тестовете за ову които не показваха ,а овулацията ми беше доказана с фоликометрия а на теста нямаше и бледа черта даже.
Активен
karamelche_
Сватбар
***
Публикации: 199



« Отговор #432 -: август 29, 2011, 16:31:13 »

при базалната температура, не трябваше ли да имаш поне 8ч сън ?
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #433 -: август 29, 2011, 17:09:03 »

при базалната температура, не трябваше ли да имаш поне 8ч сън ?

Не е така , в зачатие можеш да прочетеш литература по въпроса и да си водиш овулационен календар.
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #434 -: август 29, 2011, 17:36:24 »

През това време точно на 17 ден бях на друг гинеколог, доста смотан беше прегледа, и го попитах, но той ми обясни, че обу-то се смята като от дата до дата на цикъла, напр. 28 дни и след това се дели на 2.

Не знам в кой "учебник" го е прочел това този гинеколог, но ако беше толкова лесно за изчисляване, нямаше да има тестове за овулация, методи на базална температура и т.н., и фоликуметрия. С една дума - човекът е в абсолютна грешка. Има доста литература в нета, прочети и съветът ми е да не стъпваш повече при този лекар.
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines