Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 11:25:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на БЕБЕПРАВЕщИТЕ - 20 -та част  (Прочетена 179509 пъти)
 
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #390 -: август 11, 2011, 15:41:53 »

vanessssa успех мила , сигурна съм че въпреки нетърпението си , ще се справите с всичко и ще си имате едно хубаво бебче на което да се радвате.
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #391 -: август 11, 2011, 19:07:52 »

vanessssa мила успех и от мен!!Варвам че в най скоро време ще забарвите болката и ще се радвате на едно прекрасно създание!Само горе главата и всикчо ще се нареди ... както се нарежда един пъзел !!

МОмичета аз да споделя че и този месец няма... cray поревах си малко .... дано поне при всички вас да има радостна новина!!!
Активен
plesure
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 320



Моят сватбен албум

« Отговор #392 -: август 11, 2011, 19:16:22 »

Момичета, да се отчета - бях при Тороманова. Всички изследвания са ок, имаме зелена светлина за бебеправене  yahoo Купих си първата упаковка тестове за овулация, тя каза че още утре-вдруги ден мога да си направя първият. С милото се нахвърлихме като невидяли един на друг след работа, то въздържанието (даже по лекарско предписание) е много тежка работа да знаете Wink

Ендокриноложката ми намери някакво възелче и тя на врата, явно съм предразположена за образуването на всякакви възелчета и кистички и трябва да се проверявам редовно. Надявам се само да това да не повлияе на бебеправенето и впоследствие на самата бременност  huhhuh.gif
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #393 -: август 11, 2011, 21:54:56 »

plesure ако ти е намерила възелчета си провери хормоните на щитовидната дали са на ред.
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #394 -: август 11, 2011, 22:09:22 »

Наистина трябва значи да си направиш изследвания , аз правих преди няколко месеца ,защото също имам , но при мен е взело да намаля и да се втечнява и ми казаха че не е проблем , но за да си сигурно трябва и ти да отидеш.Ще стискаме палци да няма нищо сериозно.А що се отнася до въздържанието , определено си е тежко , ама пък после резултата щом си заслужава , това няма значение.
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #395 -: август 11, 2011, 22:58:06 »

Момичета, аз само да споделя с вас, че спирам да се надявам да забременея спонтанно smile Незнам и дали е редно да съм още в темичката, но все пак си оставам бебеправеща макар и с  АРТ smile Имаме няколко неуспешни инсеминаци и след последната направена спермограма нещата вървят към инвитро...това е положението. Имаме едва 4% по Крюгер, а пък за броя на сперматозоидите не ми се говори- направо трагедия. Спонтанните ми бременности явно са били чудо, а лошата морфология обяснява мисед абортите...
Хубавото обаче е , че след 3 години опити, поне имаме някаква  яснота....
Благодаря на всяка от вас за подкрепата и съветите  Wink
Магито  give_rose give_rose give_rose
Миличка,някой неща покрай теб съм ги пропуснала,НО ОТ ВСЕ СЪРЦЕ ТИ ЖЕЛАЯ УСПЕХ И     МНОГО ТЕ ОБИЧАМЕ С ИВЧО give_rose give_rose heart
Активен
smiling
Новак
*
Публикации: 12


« Отговор #396 -: август 12, 2011, 04:59:21 »

Ванесса, миличка, стискам ти силно палци.
Бъди сигурна че и вашето време ще дойде, вашето чудо също ще стане реалност, бъди сигурна в това. Преди всичко обаче е важно спокойствието и позитивното мислене. Силни прегръдки smile
« Последна редакция: август 12, 2011, 05:09:41 от smiling » Активен
plesure
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 320



Моят сватбен албум

« Отговор #397 -: август 12, 2011, 09:11:28 »

plesure ако ти е намерила възелчета си провери хормоните на щитовидната дали са на ред.

И това проверихме smile Хормоните са абсолютно в нормата, щитовидната жлеза .. и там ми намериха възелче, много малко и за всеки случай ми взеха кръв за още изследвания - TSH и МАТ, каквото и да значат. Ама им се счупил апарата и резултатите ще са готови евентуално в понеделник. Явно просто съм предразположена към образуването на кистички и възелчета. Но и двете лекарки (и гинеколожката и ендокриноложката) казаха че това не пречи на бебеправенето.

Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #398 -: август 12, 2011, 15:57:26 »

plesure как така ти изследваха щитовидната и всичко е наред пък след прегледа ти пусната ТСХ и МАТ.ТСХ и МАТ са основни хормони които се изследват за щитовидната.Освен това трябва да ти пуснат и ФТ3 ФТ4 DHEA .Нещо странно ми се струва начина на изследване на щитовидната.
Активен
ton4eto_f
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #399 -: август 13, 2011, 18:22:51 »

Имам един въпрос-моля някой да ми помогне ако знае отговор!С приятелят ми правехме секс без презерватив,той каза че не е свършил в мен ,но на мен ми закаснява вече с един ден и това ме притеснява ужасно много!Правих си тест за бременност-2 даже,но и в двата случая едната чертичка си се вижда ярко,а пък тази,дето трябва да отчита бремменоста е съвсем бледа,имам болки долу в корема като пред ПМС,но незнам эащо  ми закъснява,попринцип цикъла ми е винаги редовен,даже понякога подранява с един или два дни,а сега никакъв го няма,моля даите ми савет,да посетя ли генеколог и има ли шанс да съм бременна,а тестовете да не го отчитат?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #400 -: август 13, 2011, 19:10:46 »

Направи си кръвен тест и пусни Бета ЧХГ, така най-вярно ще разбереш дали си бременна, но според мен си.
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #401 -: август 14, 2011, 08:57:16 »

ton4eto_f , щом има 2-ра черта макар и бледа си е втора черта. Надявам се бебето да е желано.
При мен само смотани неща вече ще се гръмна. Оня ден отидох да повторя ТСХ-то понеже предния път излезе завишено (4.05) , сега го направих на гладно и какво да гледам - 7.99 при норма до 5 cray. Щях да припадна просто егати. Утре съм при ендокриноложката , дано да започнем адекватно лечение , че и аз се тормозя така, поне се успокоявам , че намерихме част от проблемите за момента . Ще пусна и антитела да видим там как са нещата , дано не е това , което си мисля и да е само хипофункция. То беше ясно , че проблем с жлезата има , не може да се храня разделно , както преди , а да качвам кг. Та така при мен. Надявам се от лекарствата за ЩЖ да не напълнея още , но четох , че уж би трябвало да помагат дори за отслабване.Ще видим. Тая седмица мисля да отметна ендокриноложката и гинеколожката и да почвам лекарствата. Не знам само като се пие тироксин (сигурно това ще пия) колко време се изчаква преди да се започне да се бебеправи? Сигурно като влезе хормона в норма.
Момичета възможно ли е според вас от ОК да са ми се случили всички тези гадости с хормоните- нисък прогестерон , а сега и това с ЩЖ понеже оплакванията дойдоха веднага след спирането им?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #402 -: август 14, 2011, 11:42:00 »

Аз имам Хашимото, това е болест на щитовидната жлеза.Всяка една от болестите на жлезата, за да се изяви трябва време, тя не се случва изведнъж, а бавно и постепенно.За съжаление симптомите са такива, че няма как да разбереш, че нещо не е наред.Според моят ендокринолог щитовидната ми жлеза е имала големи проблеми над година, но аз не съм разбрала.Не вярвам проблема да е станал, заради противозачатъчните.Аз лични отслабнах от приема на лекарства за ЩЖ, защото задържах много вода и изглеждах като напомпана, беше ужасно, отделно се чувствах постоянно отпаднала, много ми се спеше, трудно се съсредоточавах и все такива хубави работи, дето може да ги отдадеш на преумора, ама не са преумора.

Та щитовидната да ти е проблема както се казва.Трябва ти добър ендокринолог, редовно следене на ТСХ и ако искаш да забременееш стойности от долната граница до към 2.И спокойно когато аз си изследвах ЩЖ моето ТСХ беше 8.18 при горна референтна 4.14, а ТАТ и МАТ бяха някъде по висините със стотици над границата.Всичко се оправя.
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #403 -: август 14, 2011, 18:18:36 »

Magi благодаря за отговора. Каквото е такова в крайна сметка. Аз си се усещах , че нещо не е наред , но не го отдавах на това. След като , обаче правих какви ли не опити да отслабна въпреки диетите и здравословното хранене - ефекта бе нулев , а до преди година само малко да се огранича и свалях.Изглеждах си прилично добре , 53 кг , а сега съм качила около 6. Отделно , че косопада ми просто ме побърква , ту намалява, ту се увеличава. Много съм крехка емоционално и много бързо се разтрепервам от нерви само малко да се ядосам.Като ходих на първия преглед при ендокриноложката тя ми опипа жлезата и каза степен на увеличеност 1-ва степен. Дано ме погледне утре на ехограф.Надявам се с лекарства бързо да вкарам хормона в норма , да поотслабна , да забременея и така smile.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #404 -: август 15, 2011, 09:12:21 »

Бих казала, че ти трябва търпение, за съжаление с щитовидната се работи трудно и трябва време, хормона се изследва през 45 дни, абе не става изведнъж, а и да се подготвиш, че пиенето на лекарства може да е завинаги.И да знаеш че касата поема само ТСХ и ФТ3(май или 4), прегледите на ехограф са платени също, но поискай да те видят, защото само така се виждат размерите на лобовете петната с антитела и т.н.
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines