Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 10:41:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на БЕБЕПРАВЕщИТЕ - 20 -та част  (Прочетена 179498 пъти)
 
mimidanimarinovi
Регистриран

Публикации: 1


Моят сватбен албум

« Отговор #360 -: юли 28, 2011, 15:02:20 »

И аз се присъединявам към групата!Хайде успех на всички ни smile
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #361 -: юли 28, 2011, 15:14:34 »

Май имаме затишие пред буря от двучертичкоеи тестове Wink
Аз чакам тези дни да ми дойде и живи и здрави ще правим инсеминация през август. Този месец почивката от бебеправенето ми се отрази доста добре!!!
Успех момичета!!!
Активен
plesure
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 320



Моят сватбен албум

« Отговор #362 -: август 03, 2011, 13:54:31 »

Привет дами smile
Виждам познати муцунки от другите теми. Радвам се че и тук се засичаме smile
Mariaid, честито и от мен скъпа. Пожелавам ти всичко да е тип-топ!  cap

Да се отчета и аз  smile решихме да си правим бебе, започнах да пия фолиева, спрях логеста някъде на 27.06. Но явно заради спирането нещо не е много наред, дойде ми по-рано, 20 дена след като ми беше свършил предният цикъл. И този път имах огромни болки долу в корема, отидох на лекар - каза ми че се е спукала киста, но трябвало да се изчисти до следващият цикъл. Много е странно, защото преди 4 месеца бях наред, казаха (друг доктор) че когато реша може да започваме с опитите. Освен това ми намериха миома. Доктора нищо не каза за това дали може да продължим с опитите, но на 9ти мисля да ходя на друг лекар за всеки случай. Лошото е, че не знам къде да ида. Чета по форумите за разни уж добри лекари, докато някой не почне да ги оплюва и да разказва трагедии свързани с практиката им и се отказвам, започвам да търся друг лекар - и пак така..
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #363 -: август 03, 2011, 14:06:23 »

plesure хубаво е да уточниш за кой град ти трябва и за какво точно.
По принцип миомата може да бъде пречка за забременяване.Естествено всичко зависи от това как се развива миомата.Това че преди няколко месеца не си имала киста,не значи че сега не се е получил.По принцип кистите са два видя-едните се пукат при идване на месечния цикъл и се образуват от неспукан/задържан/ фоликул и други които нарастват и при тях се налага оперативно премахване.В твоя случай е по добрия вариант.
По принцип след противозачатъчни е нормално първте няколко цикъла да не са стандартни на 28-30 дни а на по малък или по голям интервал.Нещата ще се нормализират.
Активен
plesure
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 320



Моят сватбен албум

« Отговор #364 -: август 03, 2011, 14:10:45 »

да, не съобразих да оставя града  huhhuh.gif за София става на въпрос.

Това за кистата още го възприемам, не ми е ясно от къде се е появил миомен възел (усетих се че бях написала коректно), на 28 съм, не на 35-40.. а, както вече казах, нямаше го наскоро..
« Последна редакция: август 03, 2011, 14:16:40 от plesure » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #365 -: август 03, 2011, 15:16:53 »

За миомите няма значение възрастта, те просто се появяват.Отиди и на друг лекар специалист, за да те погледне за миомата и като казвам специалист, нямам предвид кварталното АГ, поне си в София имаш право на избор.За кистите може на всеки да се появи, и аз съм правила фоликулярна, а принципно кисти нямам.
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #366 -: август 03, 2011, 15:33:39 »

plesure възелчето външно или вътрешно е?Защото ако е вътрешно нещата са по сериозни и , а зависи и колко се развива миомата за това дали ще възпрепятства забременяване.Но има медикаменти , билки , които да ти помогнат , майка ми също имаше и пиеше билки доста време , но се оправи , вярно е че не са особено приятни.Консултирай се с добър специалист и взимай мерки.
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #367 -: август 03, 2011, 15:39:55 »

И аз се присъединявам към вашия отбор..но малко трдуно ще стане. Виждам мъжа си на 10 дена 1-2 дена и как ше създадем живот не ми е мн ясно но все пак моля ви стискайте палци...
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #368 -: август 03, 2011, 18:32:31 »

Здравейте. Аз от 1 месец съм по лекари и изследвания , но мноого се забавих с лечението , защото първо ми загубиха цитонамазката, сън не спах с нея да я мисля , че ми каза гинеколожката ,че съм имала раничка. После излезе цитонамазката , която е 1-ва група (слава Богу) и пишеше , че имам ектопиа коли утери. Както и да е. Прогестерона ми излезе нисък много , ще се пие Дуфастон . После хукнах на ендокринолог , пуснах ТСХ и ФТ4 , трябваше да излязат миналата седмица понеделник , забавиха ги много и излязоха вчера. Там нещата май не са много наред, ТСХ е 4.05 , а ФТ4 е 15. Май ТСХ е високо , а аз и идея си нямам какво значи. Трябва сега да отида на ендо отново , но това ще е другата седмица , сега не мога , на работа замествам и няма кой да ме смени , за това другата седмица. След това и на гинеколог отново. После лечение явно. Сигурно моята работа съвсем ще се замота във времето. А как не ми се пият хормони...
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #369 -: август 03, 2011, 18:46:58 »

Един съвет от човек с проблеми с щитовидната, пусни си ТАТ и МАТ и ФТ3, изглежда, че има някакъв проблем ТСХ-то ти трябва да е до 2, но без антителата няма как да се разбере.
Активен
zvun4e
Ентусиаст
**
Публикации: 92



« Отговор #370 -: август 04, 2011, 09:21:51 »

Mariaid, едно много тихично честито и от мен! Стискам палци всичко да е наред!  give_rose
На всички останали мога само да пожелая успех, т.к. не съм много запозната с женските болежки... гледам да не чета, за да не си мисля само лоши неща... :-)
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #371 -: август 04, 2011, 12:29:27 »

plesure за миомния възел ти препоръчвам доц. Тюфекчиева smile
Активен
plesure
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 320



Моят сватбен албум

« Отговор #372 -: август 04, 2011, 13:24:13 »

мерси, rafaeLa

аз не се стърпях и се записах за днес. При д-р Тороманова (ако някой е чувал нещо за нея). Не я намерих в черните списъци по форумите, та се надявам да се окаже нормална. Ще мина преглед, да видим какво ще каже, пък след това ще й покажа резултатите от понеделник. Стискайте палци всичко да е ок smile
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #373 -: август 08, 2011, 11:48:54 »

мерси, rafaeLa

аз не се стърпях и се записах за днес. При д-р Тороманова (ако някой е чувал нещо за нея). Не я намерих в черните списъци по форумите, та се надявам да се окаже нормална. Ще мина преглед, да видим какво ще каже, пък след това ще й покажа резултатите от понеделник. Стискайте палци всичко да е ок smile

Какво стана с резултатите мила????Вярвам че всикчо е нормално!!!!Стискам все още палци smile
Активен
plesure
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 320



Моят сватбен албум

« Отговор #374 -: август 08, 2011, 11:54:14 »

Привет, Бибс

Бях при докторката, оказа се едно бабе на почти 70г, но много точна - от старата школа, извади си едно микроскопче и сама си прегледа секрета. Изцяло потвърди това, което каза предната лекарка без да й знае каква е нейната диагноза. Каза само че миомният възел може и да е някакво възпаление и да мине. За разлика обаче от другата ми назначи лечение, много добре ми обясни всичко и ме изпрати да си направя хормонални изследвания и консултация с ендокринолог. Изследванията са готови, а при ендокринолог съм в четвъртък. Така че до тогава всичко си е по старому. Ще имам някакво развитие в края на седмицата.

П.С.. Препоръчвам я бабата, ако някой се заинтересува ще му дам телефона й в лични
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines