Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 14:26:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на БЕБЕПРАВЕщИТЕ - 20 -та част  (Прочетена 179882 пъти)
 
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #330 -: юни 26, 2011, 18:12:30 »

Aма прогестерона задължително се пие след доказана овулация....дали ще дадеш пари за кръвен, или пари за преглед, за да се види спукания фоликул...то се тая Оххх дано да е наред всичко следващия път.
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #331 -: юни 26, 2011, 18:27:10 »

а ако овуто е било тука тия дни...в смисъл...в сряда ми видя фоликул с 2 см...по мои наблюдения овуто е било в петък или събота, т.е. вчера или предния ден...ако е и станало оплождане евентуално, кога ,мога най най рано да ида ма кръвен...не и преди евентуална имплантация нали  crazy
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #332 -: юни 26, 2011, 18:34:04 »

Tакаа, гледам си говорите за Клостилбегита и стимулацията, та викам и аз да се изкажа smile
При мен миналия и този месец след фоликуметрия се установи, че по време на овулация създавам много малки фоликули (9, 10 мм.), което си е голям проблем. С лекаря ми решихме да стимулираме другия месец - клостилбегит или серофен: 5 дни по 2 на ден от 5 до 10 ден на МЦ. Аз също много четох за този препарат, всичките мнения бая ме уплашиха, но в крайна сметка реших да не си пълня главата с негативизъм, да мисля изцяло положително и да се доверя на 100% на моя лекар...
Така че Фиби, мисля че лекаря ти си знае работата. Поздравления за избора на Александров - страхотен специалист, който съм сигурна ще успее да докара усмивката много скоро на лицето ти.

п.с. имам един друг въпрос, който много ме интересува на дневен ред - някой подлагал ли се е на лапароскопия за ПКЯ, какво представлява като процедура, резултата? ...
« Последна редакция: юни 26, 2011, 20:04:14 от StAsSi » Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #333 -: юни 27, 2011, 02:48:06 »

BeRa по принцип най-ранния момент от цикъла, в който е възможен приема на прогестероновите препарати - независимо дали става дума за синтетичен и естествен прогестерон - е 2 до 3 дни преди очакваната овулация - в този момент той дори подпомага растежа и спукването на фоликула, докато по-продължителния прием на прогестерона има противозачатъчен ефект, това е и причината един и същ препарат да бъде изписван на пациентки с различна цел - на едни за задържане на бременност, при други за предизвикване на цикъл и т.н. .. като цяло лекаря ти може да ти изпише рецепта и предварително (предполагам, че и при теб е така, или греша?!), да пуснеш един кръвен на 11ти ден от доказаната овулация и от там нататък да решаваш дали има смисъл от приема на хормони или не, във всички случаи ти желая успех!
vanessssa a в случая, щом като нямаш овулаторна дисфункция, защо ти е тоя клостил?! и без това 3-4 фоликула с размер 20-25мм са голяма тежест за яйчниците, според някои от лекарите занимаващи се с репродуктивна медицина това дори граничи със свръхстимулация, правиш ли почивки между стимулациите?!
Стаси а мислили сте за стимулация с други препарати, може с тях да реагираш по-добре?! между другото аз съм правила процедурата, за която питаш, не е някаква супер инвазивна операция - извършва се под пълна упойка, правят се два разреза над всеки от яйчниците и още един през пъпа, с коагулатор се набраздява яйчниковата обвивка, така че да се спукат образуваните кисти и всичко това става за около час .. от позиция на времето мога ти препоръчам, ако е възможно да я избегнеш, поне моето впечатление остана такова, при мен резултата беше незначителен в положителна посока, в последствие се установи едно преждевременно състаряване на яйчниците - да го кажем така, ако аз сега съм на 24, то яйчниците ми са на 27-28 години, разбира се искам да подчертая дебело, че това беше при мен резултата, а кой как ще реагира е строго индивидуално, но все пак искам да те посъветвам да потърсиш второ дори и трето мнение преди да пристъпиш към процедурата, успех!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: юни 27, 2011, 08:28:11 »

Клостила е едно от най-често изпиваните лекарства за най-лека стимулация.Наистина дава странични ефекти, но се изписва първо защото е ефтино, второ з а да се види как отговаря организма и има ли смисъл да се премине към друго лекарство.Ако клостила може да свърши работата, на едно по-скъпо лекарство, защо да се дават повече пари.

Стимулациите се правят задължително с фоликуметрии, иначе няма смисъл от пиенето на лекарствата, все едно стреляте на сляпо.

При ФИБС, за съжаление възраста е фактор и затова Александров и е казал да го пие.Да се надяваме да има успех, но Фийби, ходи на прегледи и виж какви фоликули правиш, дали нарастват, по колко мм са и дали се пукат, защото ако започнеш да образуваш кисти е хубаво да се обадиш на Александров да смени лекарството.

И аз да кажа в събота видях Александров на живо smile много готин лекар, поне като излъчване smile

Късмет на всички.
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: юни 27, 2011, 08:49:58 »

rafaela, не са ми чести стимулациите, имам почивки  между тях. Предполагам че лекарката иска да увеличи шансовете за забременяване затова ме стимулира. Важното че ме следи и ако има нещо може да се реагира, поне така се надявам.  smile
Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #336 -: юни 27, 2011, 08:55:43 »

Извинете че ей така се включвам в темата, искам само да попитам за кой Александров става въпрос? Името и в коя болница???
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #337 -: юни 27, 2011, 10:00:11 »

Д-р К.Александров от МД Варна.
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #338 -: юни 27, 2011, 14:43:50 »

Лека поправка на Магито - Кателия Александров не е в МД, а е на 7-мия етаж в АГ Варна smile

В Майчин Дом Варна инвитро правят Сариев и Юдова  Wink
« Последна редакция: юни 27, 2011, 14:48:10 от StAsSi » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: юни 27, 2011, 15:04:46 »

Стаси Медицински център Варна се намира на 7 етаж на АГ.
Аз в събота бях на консултация при него на Деня на репродуктивното здраве.Пред нас сега стои на дневен ред Цветна снимка на тръби и следена на овулацията.Ако при Цветната всичко е наред ни предстои следене а ову.Ако се види проблем ще правим стимулация първо с Клостилбегит и ако той не даде резултати с тежката артилерия ще атакуваме.
Александров е много готин-направо как успокоява тоя човек.
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #340 -: юли 04, 2011, 19:36:20 »

Привет. Отдавна не съм се включвала в темата , понеже не е имало с какво. При мен има леко раздвижване . Аз от доста време се оплаквам периодично от кървене извън цикъла , което много ме притесняваше , но до сега нито един лекар не ми назначи някакви изследвания. Днес ходих пак на лекар , но при жена, която много ми я похвалиха . Направи ми обстоен и цялостен преглед като ме прати на ендокринолог , пусна ми тестостерон и прогестерон , гледа ме с вагинален ехограф. Каза , че до 2 дена ще съм в овулация , но малко я притеснявал размера на матката , била малко по - малка от нормалните размери , както и тънка лигавица. Според нея това би попречило на имплантирането . Каза , обаче , че ще го оправим това , но първо иска хормоните да излязат. Иначе поне ову каза , че имам макар и късна. Нещото , което най - много ме притесни мен е , че видя нещо като микроскопична раничка , казвам "нещо като" , защото не беше сигурна дали е раничка или възпаление на шийката и от там да кървя евентуално. След цитонамазката прокървих леко и каза , че имам възпаление със сигурност , но иска да излезе цитонамазката , за да реши как да се третира "раничката". Много ме е страх от резултата , започнах да си мисля какво ли не , дано всичко е наред. Ще пиша пак като излязат резултатите.
Активен
zvun4e
Ентусиаст
**
Публикации: 92



« Отговор #341 -: юли 04, 2011, 20:18:16 »

red_roses, не го мисли, каквото е имало да става е станало... според мен всичко ще си дойде на мястото...
аз пък да ви кажа, че моята ову мина и замина, но май съм объркала с броенето на дните, защото мислех, че ми е дошло на 12-ти, а то било на 10-ти. и така, мога само да се надявам чудото да е станало и да стискам палци да не се получи като миналия път (дори не си го помислям, за да не го предизвикам сама)! smile
момичета, аз се чувствам много приповдигната, започва лятото - сезона на любовта, нещата ще се наредят!!! smile Успех на всички!
Активен
terzieva
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 26



Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: юли 07, 2011, 18:34:38 »

Здравейте Дами,
И аз отдавна не съм писала. Изтече ми вече периода на пазене и вече няколко месеца опитваме. Купих си тестове за овулация, следя температури и броя дните... пък дай Боже вече да стане бебчето. След прегледа след конизазията съм здрава и това е най важното - д-р Чакалова даде залена светлина за бебеправене и съм много щастлива  yahoo
На всички вас желая много успех, здраве и да напълним вече този форум с двойни чертичи  give_rose

ЦЕЛУФФФКИ И КЪСМЕТ!  smile
Активен
zvun4e
Ентусиаст
**
Публикации: 92



« Отговор #343 -: юли 10, 2011, 15:34:13 »

terzieva, много хубава новина! надявам се да имат успех опитите ви! аз да кажа, че в момента си очаквам лелята, но надявам се да не я видя... smile стискам силно палци smile неприятното е, че почти съм сигурна, че не са станали нещата, защото едва ли сме оцелили дните, ноооо smile
Активен
terzieva
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 26



Моят сватбен албум

« Отговор #344 -: юли 11, 2011, 07:22:26 »

zvyn4e, стискам палци да не ти дойде лелята следващите 9 месеца   smile
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines