Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 16:10:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на БЕБЕПРАВЕщИТЕ - 20 -та част  (Прочетена 180065 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: юни 24, 2011, 12:21:56 »

Руми ,може би защото съм вече на 35 и затова са ми предписали стимулация.Така си го обяснявам аз
pebbles там не записват час.Просто отиваш и чакаш.Слушаш и изпълняваш.Оновните изследвания не са свързани с прием на лекарства,но мисля че е рано на ходите на лекар.Там ако си опитвал по-малко от година не го смятат за сериозно .Иначе на който и лекар да попаднеш във въпросната клиника ще получиш напълно професионална и адекватна помощ.Така мисля аз !Ти на колко си години ,че се тревожиш за някакви си 2-3 месеца сериозни опити ?
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #316 -: юни 24, 2011, 12:31:45 »

Ами, правя 30 септември.

Проблемът ми е в главата. Защото винаги съм била напълно здрава, майка ми е родила 4, последното на 40, лесно и отведнъж, всичките сме здрави физически (проблемите в главата не ги броя). И тъй като всичките ми приятелки вече стават на по 30 и огромно количество забременяват по погрешка или отведнъж, та така. Не съм свикнала нещо да не ми е наред. Мислех си, че си записваш час за след половин година, примерно, та затова реших да попитам, щото то, от сега до тогава, ако не е станало, ще си стане задължителната година smile. И освен това, предварително проучване за на есен Wink, и мъжа ми трябва да го замъкна там още първия път, нали?
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: юни 24, 2011, 12:43:00 »

Наесен звучи добре- едно лято време е идеалното време ,което си давате:).
Записване не ви трябва,търпение повече.Първият път отидохме двамата и аз така мисля е най-добре ,после ходихме поотделно ,въпреки че са налага да пътуваме по 220 км .но няма начин.
30 години си ок .Имаш достатъчно време за всичко да ти се случи и за опити и за лечение недай си Боже и за инвитро .Щом сте решили ,действайте наесен.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: юни 24, 2011, 12:48:29 »

Фийби защо с клостил?? много е гадно тва лекарство, а и стимулацията с него задължително е свързана и с прием на други лекарства .. по-добре дайте малко повече пари за друг стимулант като Фемара например
Пебълс най-добре е да се прави секс през ден, когато целта е забременяване, защото за по-малко време няма време сперматозоидите да съзреят и да достигнат необходимия брой
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #319 -: юни 24, 2011, 12:52:34 »

фийби, мисля, че лекарите имат основание и със сигурност знаят повече от всички нас тук във форума, действително след 35 се забавят процесите в организма и има повече цикли без овулация.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #320 -: юни 24, 2011, 13:02:02 »

 pebbles според мен забременяването е строго индивидуално и не трябва да се водиш от това приятелките или майка ти как са забременяли.Според мен два месеца са страшно кратък период и при който и специалист да отидеш ще ти го кажат.
 fiibi_bg много се радвам за добрите резултати.Стиснатите палци са дали резултат.
Аз се завърнах в темата.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: юни 24, 2011, 13:17:07 »

Сега ме побъркахте с този клостилбегит.Почвам да чета насам натам какво пише за него .Зная си аз ,че когато си тъна в невежество съм си добре smilesmile
Гери ,стиснатите палци винаги вършат  работа ,не че не наболяваше ,ама се справих !
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: юни 24, 2011, 13:26:35 »

fiibi_bg според мен всяко лекарство си има своите предимства.Клостила е доста често предписвано за стимулация.Просто реши дали да не се довериш на лекарите и да не си пълниш главата с инфо.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: юни 24, 2011, 14:09:16 »

Аз също пих 2 месеца клостилбегит, също имах своите притеснения, продиктувани най-вече от форума и се бях побъркала да чета, после говорих с една позната лекарка и тя ми каза, че това е най- леката възможна стимулация. Понякога е добре човек да се довери на лекарите. разбира се не казвам, че трябва сляпо да им се доверяваме, но все пак, ако намерим подходящия,на който можем да се доверим, ще е най- добре. Интернет може да е многополезен, но може и много да навреди.
 Гучи, welcome back и скоро да напунеш темата ти побелавам, както и всички ние
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #324 -: юни 24, 2011, 14:40:50 »

Руме, Фийби според мен пък предписват клостила, защото е най-евтиния вариант за стимулация и се ползва в България от много години - в общи линии откакто е открит от медицината - и изобщо не е от най-леките стимуланти, освен това има страшно много странични ефекти - най-често срещани и един от най-неприятните са изблиците на гняв, безсъние, горещи вълни и т.н., аз от собствен опит споделям - неведението ми преди не ме оневинява, че направих също грешката да го пия два месеца и то предписан от лекар, който хал-хабер си няма от приложението на лекарството и бях хиперстимулирана, без лекаря да ме следи на УЗ и т.н., а аз съм с поликистоза и това допълнително ми влоши състоянието, в последствие, когато вече потърсих помощ от лекар, специалист по репродуктивна медицина, той ми обясни, доста неща - че клостила се прилага задължително с медикамент стимулиращ маточната лигавица, защото клостила я изтънява (това е най-честата причина за неуспех на стимулация с препарата), заедно с витамини и метформинов препарат и за предпочитане жени с ПКЯ не се стимулират с клостилбегит, защото той уплътнява допълнително яйчниковата обвивка .. ето защо аз съм подръжник на четенето и питането - защото като не питаш, никой нищо не ти обяснява и си тънеш в неведение - права си, че най-добре и пълно на въпросите ни би отговорил лекарят ни, но вярвай ми след всичкото това време, в което съм на лов за правилния лекар, който да ми помогне (а аз ходя по доктори от 15-годишна) мога спокойно да заявя, че за съжаление в сравнение с някои "лекари", ние пациентите пишещи по форумите знаем повече за проблемите си, отколкото те .. nea
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #325 -: юни 24, 2011, 15:21:28 »

Задължително е при прием на клостилбегит да се прави фоликуметрия, както и да се бие прегнил,за дса се спукат фоликулите също така се подхожда много индивидуално и съобразно здравословното състояние на пациента.ако имаш поликистозни яйчници не се прилага, ако имаш задържан фоликул също.
лек стимулант е в сравнение с другите, които се употребяват за инвитро и т.н., също е важно да се дозира за конкретния пациент.не казвам, че няма странични ефекти, но почти всички лекарства имат. не ме разбирайте погрешно, не съм защитник на това лекарство, аз също имах притеснения и терзания, просто искам да кажа, че прекаленото четене и вторачване не помага.
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: юни 24, 2011, 16:43:45 »

Така като ми се поскарахте си е доста терапевтично good

И все пак, просто сериозно се замислих дали не съм се счупила нещо и имайки предвид, че час за обикновен преглед се записва за след 2 месеца, реших, че може и да се поогледам.

А това за правенето на бебета през ден - нещо ми издиша логиката. Защото схемата е "през ден до фертилните дни, после, през тях - всеки ден, после пак през ден, да не застоява материала". Е, като през периода, през който може да стане така или иначе се опитва всеки ден, обяснението за през ден е, че трябва да е прясно за когато ще ни потрябва и обяснението защо не постоянно всеки ден е, че само ще се изнервим от правенето на секс по часовник, на мен ми е по-лесно да не се опитвам да се дърпам Ashamed. Дърпането изнервя повече.
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: юни 25, 2011, 11:23:53 »

Да се изкажа и аз за Клостила. Според мен това е най- леката стимулация, но съм съгласна за страничните ефекти, както и затова че е задължително ултразвуковото проследяване на фоликулите. Смятам че момичетата които посещават специализирзни клиники са направили правилен избор и едва ли ще пият каквото и да е лекарство без да бъдат наблюдавани.
На мен лично доста добре ми понася този препарат. Правя по 3,4 хубави фоликула, за разлика от инжекциите, които ми правят 1 фоликул, който тъй или иначе аз си го имам. При мен не са открити проблеми с овулацията.
Щом сте под наблюдение няма страшно Wink Успех Фиби!!!
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: юни 25, 2011, 21:19:47 »

Здравейте и от мен ,аз се бях по загубила известно време ,но ето че пак съм на линия.Имаме новости около нас , след като откриха ентерококи на мъжът ми ги лекувахме 2 месеца, сега вече нещата са добре , също така подвижността на сперматозоидите се увеличи , както и броят им.Временно бяхме спряли опитите ,докато се изчистят бактериите , но вече имаме зелена светлина и продължаваме да опитваме да направим нашето чудо реалност.
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #329 -: юни 26, 2011, 17:55:59 »

Плами, страхотна новина мила...стискам силни палци скоро да напуснеш темичката и да ни съобщиш още по хубава новина  Good luck

Аз нещо вземам пак да се стресирам и да се мятам в разни филми...добре де, мисля си аз, след като е толкова важно да го пия този прогестерон и след като лекаря ми каза че в първия момент в който усетя че съм бременна да отивам да ми дава рецепта, и след като при мен нещата още при инплантация не се развиват добре, не трябва ли да почна по рано да го пия този прогестерон crazy то по този начин като се усетя че съм бременна вече ще е късно, понеже инплантация няма да е имало ...или греша  crazy
от друга страна, той е само вторник и сряда на работа, докато да ми дойде реда да отида пак може да е късно...а ходи се чуди...то ако съм сигурна че съм забременяла да ида и по рано на кръвен, понеже ми е дадено направлението, ама пък ако не е станало , мога ли всеки месец да тичам в болницата за профилактичен кръвен тест...
така ли се процедира и в бг с тоя прогестерон и ако не е сигурно дали има или няма бременност...толкова може ли да навреди  ако се започне прием след предполагаема овулация примерно за да не е късно после...той и той не е от подробните в обясненията си  angry  и  още повече ме хвърля в трета глуха...
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines