Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 12:54:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на БЕБЕПРАВЕщИТЕ - 20 -та част  (Прочетена 179728 пъти)
 
Sandri
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



« Отговор #300 -: юни 12, 2011, 21:59:40 »

zvun4e наистина можеш да пробваш с мерене на базалната температура. Аз си я следя от 8 месеца и понякога ми е по-рано или по-късно. Даже веднъж настъпи цяла седмица след очаквания от мен ден! Женския цикъл си е деликатно нещо и се влияе от толкова много неща, че няма как се точност някой да ти каже на кой ден ще ти е овулацията. А тестовете си ги прави всеки ден по 2 пъти на ден за по-сигурно. Чувала съм, че така се засича най-лесно, макар че аз не се доверявам много-много на такива тестове...
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: юни 13, 2011, 15:02:37 »

аз не разбрах защо ще ти изписва аспирин, Bera ти имаш ли доказана неусвояемост на фолиевата к-на?? защото не виждам друга причина за тоя аспирин, пък и той като цяло изобщо не е полезен при наличие на бременност huhhuh.gif

Идея си нямам за какво ми го предписва тоя аспирин. Вече като отида следващия път и като видим и изследванията които ми липсват и ще се обясняваме кое какво и що. другата седмица във вторник или сряда ще отида пак, ама като гледам няма да може да хванем овуто с него понеже той само в тези дни е в болницата, а ще е едва 13-ти ден от цикъка, при положение че и моята овулация е на около 17-ти ден, но ще видим какво може да се направи по въпроса. Вече така съм се оставила по течението, че каквото това...все ще стане, няма къде да иде  pardon
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #302 -: юни 13, 2011, 18:42:35 »

BeRa , разбирасе че ще се случи все някога...само спокойствие трябва.
Активен
smiling
Новак
*
Публикации: 12


« Отговор #303 -: юни 13, 2011, 21:39:47 »

здравейте, момичета
искам само да ви попитам какво означава обърната матка и пречка ли е за постигане и износване на бременност? От това което видях май означава че е обърната към гърба а не към корема, както е нормалното, но и тази позиция май се приема за нормална също. Много ще съм ви благодарна
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #304 -: юни 14, 2011, 07:21:34 »

Обърнатата матка не е гаранция, че ще забременееш трудно...Мисля че единствено пътя на сперматозоидите се удължава малко иначе няма никакви анатомични особености. Аз и преди съм  споменавала в темата, моята първа братовчедка е с обърната матка и забременя от раз, непланирано. Но също е факт че вече около 10 години пробват за второ......Мисля че  е индивидуално при всеки и голямо значение има вътрешната нагласа на човека.  good
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #305 -: юни 14, 2011, 07:40:51 »

Bera, по принцип когато се прави фоликуметрия се ходи на преглед и преди и след овулация и по големината на фоликулите лекарят  преценява кога ще е овулацията, така че и на 13 ден ще може да се прецени дали ще има овулация и кога ще е тя +- 2 дена.Щом лекарят ти е изписал аспирин сигурно има защо.
smiling обърната матка не е проблем за забременяване.
Активен
zvun4e
Ентусиаст
**
Публикации: 92



« Отговор #306 -: юни 15, 2011, 09:54:44 »

Здравейте, момичета! Аз все се каня да пиша, но... smile Сегаааа колко имам да разказвам... Така се случи, че отидох с една позната на екстрасенс... И както си седя при тях жената ми казва "Ти си имаш момченце, нали?" И аз й казвам, че нямам деца. Тя "Или ме лъжеш или си имала много скоро аборт"...  shok  Oh my ... Простооооо... Жената като цяло помага за болежки или някакви проблеми с организма и започна да ми обяснява как имала около 200 бебета... smile Ако някой реши, че му се иска и това да пробва мога да дам неин телефон. По 15 лв. взима на ходене и трябва да се ходи около 10 пъти... Всеки сам за себе си решава, но тя наистина нямаше от къде да знае за случилото се с мен... smile
Другоооо, относно меренето на температурата... Все още не съм се решила! smile Мъжът ми е решил този месец всеки ден smile Тъй, че ако не стане тогава... smile
smiling, мила, аз съм с обърната матка, но гинеколожката ми ми каза, че няма никакъв проблем! Аз изрично съм я питала многократно! Дори това, че забременях е свидетелство... smile Макар и случилото се (но то няма нищо общо с матката ми!) smile
Активен
smiling
Новак
*
Публикации: 12


« Отговор #307 -: юни 17, 2011, 05:05:19 »

zvanche, благодаря за отговора
относно случката- или тази екстрасенска е наистина добра или доста сполучливо е налучкала.
Имам подобна история с братовчедка ми. Отива на гледачка на кафе, при която ходи 1-2 пъти в годината, когато и се случи нещо. И тази гледачка и казва че е имала бебе в корема и че никой не е знаел, дори тя тъй като било твърде рано, за да разбере. Казала и обаче че е направила спонтанен аборт. Братовчедка ми останала като гръмната понеже наистина и се е случило седмица преди това, но  тя не е знаела че е това. Наистина е имала доста обилно кървене и съсиреци, което много я е уплашило, но никой дори не предполагал че може да е аборт. Та явно си има хора, които си познават Странното е че тая същата жена и на мен все ми казва виждам бременност, но не знае кога и че ще имам момче, а ни отне 2 години и половина докато накрая посредством ин витро стигнахме до бременност, която завърши с мисед аборт.
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #308 -: юни 22, 2011, 20:32:47 »

Аз не вярвам на тези истории...всяка втора жена претърпява аборт, а толкова много има които не могат да си дадат сметка че се е случило, че няма как да не налучкат...особено тези екстрасенси...15лв на час ми дай па и аз ще бая  Girl_hide и ако и каже някоя че не е имала ни аборт ни нищо отговора веднага ще е че не си е дала сметка...на всичко са способни за да изкарат пари  nea

Аз днес си взех и гинетичните изследвания и всичко е супер  danceg имам си и фоликул с 2см, та ще го чакаме сега да порасне и да видим  Girl_hide
доктора днеска ме пита дали мъжа ми си е правил някакви изследвания...ха...че здрасти...от кога питам аз дали не трябва да си направи и той ама никой не ме слуша...и въпреки всичкопак не му назначиха нищо...но ми повтори 2000 пъти в момента в който усетя че съм бременна да тичам да ми изписвапрогестерон понеже бил нисък...дори ми даде направление за кръвен тест без дата за да може да ида когато поискам и дори и преди датата на цисъла, понеже при мен симптомите са много ранни...а този път за късмет може да нямам никакви  pardon знаели се, то всеки път е различно...

та,...това от мен...от тук на татък...късмет и това е  girl_wink
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #309 -: юни 23, 2011, 15:27:48 »

BeRa, в какво се изразяват симптомите ти?! Късмет следващия път!

Ами двата пъти бяха различни, първия път ме боляха страшно много гърдите, а втория път ме боля страшно много кръста...и се започна седмица че и малко повече преди датата на цикъла...а зверския глад който имах беше и двата пъти...
такива гадения и повръщания съм нямала , а за болки в кръста не съм и предполагала че може да има при ранна бременност ...
Активен
Sandri
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



« Отговор #310 -: юни 23, 2011, 21:56:26 »

Ранните симптоми на бременноста са толкова много, че човек май е невъзможно да знае всички  pardon . Някои за които съм чела са:
Умора
Често уриниране
Зацапване към 12-тия ден след овулация
Обилна, жълта (даже зеленикава) цервикална слуз/цервикална слуз като по врме на овулация/промяна в миризмата на цервикалната слуз
Много силно обуняние
Много чувствителни гърди/зърна
Промяна в цвета на ареолите
Болки в кръста
Сърцебиене/парещо усещане в областа на сърцето/горещи вълни
Главоболие
Вкус на желязо в устата
Шийката на матката е високо и е мека
Висока базална температура
Остри болки от страната от която е била овулацията

За това се сещам сега. Аз се бях разтърсила, защото имах доста от тези симптоми, но не бях бременна, така че в много случаи симптомите са същите като пременструалните... Ако потърсите pregnancy symptoms и добавите деня в който сте (примерно 10dpo) ще ви излязат разни сайтове и форуми където жени описват симптомите които те са имали в този ден и са се оказали бременни накрая. Дано да е от помощ на някой това което написах и не се сметне за спам  give_rose .



Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #311 -: юни 23, 2011, 22:23:12 »

Момичета  Offtopic има такава тема, пишете в нея за симптомите.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #312 -: юни 24, 2011, 11:22:43 »

И аз да се разпиша тук ,за да вкарам темата в ред.След дълги дилеми решихме и тръгнахме по лекари катоо се спряхме на клиниката на д-р Александров във Варна.Направихме си всички първоначални зиследвания ,но при д-р Ковачев.Там всъщност няма значение при кой лекар си ,тъй като работят в екип и обсъждат случаите си заедно.Та всички изследвания първоначални излиза ,че са ок ,а именно :

1.СГ - направо перфектно
2.Хормони от 3-5 ден - нормални
3.Стандартен преглед - всичко нормално
4.Цветна снимка - напълно проходими тръби

И сега следващата крачка е стимулация с Клостилбегит - 3 месеца , след това незнам sad Евентуално инсеминация или инвитро.Лекаря каза ,че няма причина да не мога да забременя нормално ,което най-вероятно трябва да ме радва ,но в случая леееекинко ме обърква .

Лекарите в клиниката са страхотни.Отношението към нас е перфектно.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #313 -: юни 24, 2011, 12:12:47 »

Фийби, защо ще пиеш клостилбегит, ако всичко е нормално, той се пие, ако няма фоликули, тт ако няма овулация, за да предизивка образуване на фоликули и после съотвтено овулация.
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #314 -: юни 24, 2011, 12:18:06 »

Такааааа
 
аз реших, че вече е време да започна да се паникьосвам. От 6 месеца не се пазим, като 4 от тях много успешно пропускахме една седмица в средата на цикъла (стечения на обстоятелствата) и не ги броя сериозно за неуспехи, но 2 месеца сме напълно редовни всеки ден и няма резултат.

Въпросът ми е към Фиби. За след колко време ви записаха час в клиниката и тези, основните изследвания свързани ли са с пиене на хапчета някакви? Защото съм достатъчно паникьосана да отида на доктор, но още не стига за пиене на хормони blum
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines