Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 16:13:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на БЕБЕПРАВЕщИТЕ - 20 -та част  (Прочетена 180076 пъти)
 
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #90 -: март 25, 2011, 13:15:46 »

Здравейте отново . Аз минах днес при д-р Александров във Варна. Казах му за моите одисеи със зацапването и , че правим бебе от 6 месеца , но то не е основното , за което отидох при него де. Та , каза ми да не обръщам внимание на това кървене , било най - вероятно от спирането на ОК , аномалии разни. Не било притеснително. Като му казах , че евентуално искам да ми назначи хормони каза , че нямало нужда, била съм млада, за него тия 6 месеца не са нищо , за какво от сега да ме затормозява с изследвания и т.н. Питах няколко пъти как ще мине това кървене и ако е следствие на някакъв проблем с хормоните дали няма да ми се отрази на евентуална бременност.Каза , че си мисля само глупости , абе с две думи нищо не ми назначи като излседвания , нищо за пиене. Каза , че нямало смисъл от сега да ме затормозява с такива неща crazy.
А , да - ще си направя цитонамазка , че не съм правила от много отдавна. Каза профилактично да си правя , аз все не правя , няма да е при него де, той е доста зает с други неща.
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: март 25, 2011, 13:23:11 »

red_roses това е често срещано отношение към млади двойки, които правят опити за бебе под 1г.Поради тази причина и аз се чудя дали където смятам да отида е точното място ,защото поне аз не знам в Бургас да има такъв специалист ,който ще ми пусне всичко нужно.Може би съм малко предобедена ,защото видях как беше и със сестра ми , но ако не съм доволна от тукашните доктори ,съм решила да посетя Варненските.Дай Боже да не се наложи.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: март 25, 2011, 13:32:32 »

Всеки един специалист по репродуктивна медицина би ви казал това което е казал Александров.В цял свят се смята за нормално, ако до една година в семейството няма бременост и жената е под 35г.

red_roses ако искаш за твое успокоение да си пуснеш хормони и да видиш как са нещата там направление може да ти даде ендокринолог, но не всички полови хормони се поемат от Здравната каса и са си число.

Момичета не ме разбирайте погрешно, но се успокойте и си гледайте живота и мъжа.Ние опитваме от 3 години почти и аз звуча много по-спокойно от вас.
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #93 -: март 25, 2011, 13:50:25 »

Маги , така е , той човекът си каза , че е мноого рано за мен да се прави каквото и да е и най -вече да се тревожа , но как няма да се тревожа , когато имам кървене почти постоянно и дори той не се нае да ми пусне каквото и да е. Иначе ми даде 1 лист с хормоните - смисъл указания кое , кога се пуска . Само за прогестерона нищо не каза , но аз си знам кога. Трябва само да хвана овуто и да е сигурно и тогава да пускам прогестерон. А да - и цитонамазка ще си направя да не би да имам някоя раничка.
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: март 25, 2011, 14:05:53 »

Маги права си че не трябва да се притеснява човек ,аз не мога да кажа че толкова съм се шашнала ,въреки че явно по друг начин изглежда написаното, аз искам да си пусна хормони ,защото съм имала проблеми преди време с тях и това ми е единственото ,което смятам да правя за момента, не мисля да тръгвам от сега за нещо по сериозно като изследвания , освен ако не се наложи след резултатите.
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: март 25, 2011, 18:18:42 »

Маги е толкова права като казва че не трябва да се шашкаме.....ама е толкова трудно.... Маги шапка то свалям просто. Аз също постоянно се опитвам да мисля положително да не мисля постоянно и единствено за това кога ще забременея пак и дали всичко ще е наред....нооооо не се получава....Незнам понякога си мисля, че при нас може наистина  всичко да е на психологична основа..
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: март 25, 2011, 18:51:01 »

Маги, не знам при другите как е, но мен самата мисъл, че нещо може да не ми е наред ме паникьосва брутално. Не самият факт, че ще ми отнеме години да забременея, а това, че това е следствието от нещо, което не е наред с мен. Като човек, който цял живот е бил здрав и благодарение на това, че съм здрава работя това, което работя перспективата да не съм здрава е плашеща. От там и паниката че не стана от първия път. Безпокойствието от това, че напоследък цикълът ми закъснява доста по-често отколкото преди и разни такива неща. И неизвестното, какво точно ти е сбъркано е доста страшно. Та, моята паника идва от там. badgirl
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: март 25, 2011, 19:50:33 »

Както се казва страхът е голямо шубе Wink И аз съм минала през този период, но за мен неизвестността  от това какво ми е ме побъркваше.Дали е при мен проблема дали при Мерал, а какво е?!Е сега знам и го преследвам, опитвам се да го оправя и това е.Сега съм спокойна и позитивна.И си мисля, леле колко глупава съм била Wink Нормално е и затова ви казвам, като вече минала по пътя, правете любов не бебе smile
Активен
bobi123
Сватбар
***
Публикации: 228



« Отговор #98 -: март 26, 2011, 10:20:19 »

Браво,Маги,наистина така трябва да е danceg
Аз мога да се похваля ,че този месец въобще не съм мислила за бебе,даже се отпуснахме с моя мъж със секса,заради тази Варицела,която беше в нашето отделение,хвана ме шубето и така,бях заета пък с тая мислъ,ще ме или няма да ме хване и мене шарката sad
Е,днес е края на инкубационния период -21 ден и се надявям щом досега няма нищо последният ден да не е решаващ good
Предният месец ми дойде на 23.02,но тъй като месеца беше 28 дена и сега не смея да си помисля нещо хубаво,понеже още не ми е дошло,и мисля да си дам срок до края на месеца и тогава ако не ми е дошло ще си правя тест,и си запазих най-накрая час в Стара Загора при Д-р Пиперкова за 11.04 за един профилактичен преглед просто,апък дай Боже дотогава и да не е само за профилактичен,ами и с друго да ме е изненадал Господ-вчера бяха толкова пожелания "Както Богородичка разбрала че е заченала,така и аз да разбера радостната новина тоя месец" от колежките,понеже аз си бях натурална именничка-Благовеста се казвам danceg yahoo
Дай Боже от техните уста в Божиите уши yahoo за всеки ум от нас good give_rose give_rose give_rose
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: март 26, 2011, 14:58:37 »

Ех...де да можехме да забременяваме като дамите от латиноамериканските сериали  Girl_hide още преди да са си легнали знаеш че ще забременее и хоп с едно лягане и бебето станало  sarcastic
ама уви  pardon

Аз съм в една чуденка тия дни.  insane нещо имам известни съмнения дали това което съм чела за овулацията и цервикалната слуз съвпада с това което съм разбрала. В повечето статии и материали казват че последния ден на ЦС е и най-подходящия за забременяване, или  с други думи - пиковия ден. Аз тука винаги съм имала едно въпросче - Как да разбера кой е последния ден от ЦС  crazy или просто първия ден в който забележа че вече я няма значи би трябвало да е ову ...евентуално  crazy  Аз съм забелязала, че както е в изобилие, идва един момент в който драстично намалява и е съвсем лека. Да ама от друга страна аз постоянно съм с леко течение и не мога да разбера дали е намаляла ЦС или теченийце. Този месец примерно, на 8-ми ми дойде лелката...не засякох на кой ден след това се започна с ЦС, но на 23-ти някъде намаля драстично, вчера почти нямаше нищо , а днес па хептен. И се опитвам да разбера кога евентуално е била овулацията  crazy 
И за да ми е пълна кашата в главата, ми избликва спомена от предния път в който забременях, че вече отдавна нямаше помен от ЦС а аз съм забременяла от единия опит който имахме понеже имах и гъбична инфекция  crazy
И все си мисля че имам грешни изчисления. Сега пък прочетох ей тази статия http://www.az-jenata.bg/article/1886/Presmyatane-na-ovulatziyata/  където пишат че "Три дни преди овулация и един ден след нея, се наблюдава увеличение на секрета, който се образува в шийката на матката. Той е точлив, слузест и прозрачен."

И хептен се омотах вече.
« Последна редакция: март 26, 2011, 15:00:11 от BeRa » Активен
bobi123
Сватбар
***
Публикации: 228



« Отговор #100 -: март 27, 2011, 08:03:50 »

Bera,миличка,и аз много съм се чудела за тази цервикална слуз,но никога не съм правила разлика и затова съжелявам,но немога да ти помогна sad ,но силно се надявам да намериш полезен източник и да се справиш give_rose give_rose
Активен
bobi123
Сватбар
***
Публикации: 228



« Отговор #101 -: март 28, 2011, 19:51:39 »

Добър вечер,мили момичета give_rose
При мен става нещо,ама и аз незнам какво?
Предният месец ми дойде на 23.02 сега още нищо,правих си вчера тест и беше "-"
и така ме болеше левият яечник и отидох вечерата да болницата да ме видят на вудеозона,няма кисти,няма нищо за притеснение,но ми казаха ,че матката ми се обърнала,а досега никога не е била така sad

Неможе това да е признак да не ми идва цикъла,сигурна съм,а какво е тогава,при 4 дена закъснение ако трябда пак на 23.03 да ми дойде неможе да се види дали има бременност,апък и с това положение на матката ми Oh my ...
След 2-3 дена пак ще си направя тест за бременност и дано има резултат,по принцип не ми закъснява цикъла,но сега какво става незнам nea
В края на месеца ще ме гледах с вагинален трансмисер и ще видим какво е дереджето blum
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: март 28, 2011, 23:53:59 »

Как така матката е обърната...за пръв път чувам че може и да се обърне  huhhuh.gif
не ти ли каза нещо лекартака за това обръщане...на какво се дължи, какво е  crazy
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: март 29, 2011, 00:54:39 »

Боби не се притеснявай, това че имаш ретроверзио на матката изобщо няма никакво отношение към бебеправенето, износването на плода и раждането, като изключим факта, че след секс, ако решиш вместо да правиш свещ в леглото, просто ще лежиш по корем, за да може шийката на матката да се "къпе" в спермата, ето и една снимчица, ако евентуално ти даде още малко яснота по въпроса
аз също имам ретровезио на матката и наистина това няма никаква връзка с отсъствието на цикъла, бъди спокойна, има жени, които през целия си живот не разбират за тази особеност и това не им пречи по никакъв начин да износят и родят колкото деца си пожелаят, успех! good
Активен
bobi123
Сватбар
***
Публикации: 228



« Отговор #104 -: март 29, 2011, 11:43:37 »

Rafaela,и на мен лекарката ми каза да не се притеснявам въобще от това положение на матката,благодаря ти много за снимката която си ми пратила,но интересното сега е че цикъла още го няма,пия сега Но-шпа заради тези болки които имах,утре пак мисля да си правя  тест и ако пак е отрицателен незнам вече какво да си мисля shok
Мила Bera,да има такова положение на матката,но досега не ми се беше случвало,доки ми каза че сега когато вече се е прибрала хубаво и като е по-мъничка и била по-подвижна колко е заради това незнам,само Господ знае give_rose
Целувки на всички give_rose yahoo danceg
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines