Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 14:39:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на БЕБЕПРАВЕщИТЕ - 20 -та част  (Прочетена 179932 пъти)
 
bobi123
Сватбар
***
Публикации: 228



« Отговор #60 -: март 17, 2011, 14:57:00 »

Seniorita,това което мога да те посъветвам е да се обърнеш веднага към някой специалист за да не стане по-лошо,няма време за чакане и другото да се успокоиш и да не мислиш за най-лошото,защото когато го мислим като че ли го предизвикваме несъзнателно,затова те моля успокой се и не го мисли лошото замо най-хубавото и всичко ще е наред,психиката оказва голямо влияние на една бременна жена good
Гушкам те силно give_rose и се надявам да се похвалиш с най-добрата новинка heart
Ние сме с теб,мила give_rose give_rose give_rose
Активен
sEniOriTa
Любопитен
*
Публикации: 46



« Отговор #61 -: март 17, 2011, 15:06:29 »

Здравейте, сега се върнах от Майчин дом, д-р Сечанов, който ме оперира ми увеличи дозата, която пия и ми каза, че цял живот ще е така. Каза след два месеца да отида пак при него с исзледвания на TSH. Казах му за бременността и той каза " няма проблем, браво, супер".

И каза,че високото TSH не е проблем за бебето.

и така, но мисля да отида без час при Катя Тодорова или Начев.
магито той къде се намира, работи ли със здравна каса или колко е прегледа?

Мерси за подкрепата момичета smile
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: март 17, 2011, 15:11:56 »

sEniOriTa , стискаме палци, мила!!!  Вярвай, че всичко ще бъде ок и така ще привлечеш положителна енергия към себе си. Знам, че понякога звучи банално, но според мен е много правилна нагласа при всякакви препятствия в живота.

Моята одисея продължава, дано да има happy end. След отрицателния тест в понеделник, лелката още не е дошла (четвърти ден закъснение). Тази сутрин отново си направих тест и видях бледо червена втора чертичка, направих още един тест на друга марка и пак бледо червена чертичка. Но не смея да се радвам още. Смятам вдругиден сутринта да направя още едно тестче, да видим какво ще стане и тогава вече, ако чертичката е още там, да звънна на доки, макар че може би още ще е рано, ама аз да си отида, ей така да знам, че не съм си стояла с кръстени ръце.
« Последна редакция: март 17, 2011, 15:13:46 от vilenceto » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: март 17, 2011, 15:17:23 »

Хормоните на щитовидната жлеза са много важни те влияят на цялото тяло.За съжаление веднъж констатира ли се проблем няма лечение това е за цял живот.Пиенето на хапчета ви е гарантирано до живот.Ако не се обърне на време внимание на щитовидната жлеза, тя може да навреди доста.лечението на щитовидната жлеза освен, че е дългосрочно е и трудно, тъй като хормоните се коригират с натрупване на хапчето и най-ранния резултат може да се види сле 45 дневен курс на лечение.
На мен ми е странно след операцията не следихте ли нивата известно време, да видите как ще реагира организма ти.И на теб ти е махнат възел, а имаш ли някаква друга болест на ЩЖ?
Активен
Blueberry
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49


Отдадена на детето си...


« Отговор #64 -: март 18, 2011, 13:18:39 »

sEniOriTa, ако ми позволиш, бих искала да ти споделя нещо, което силно се надявам, че помага. Поне със сигурност не вреди! girl_wink Ето това http://monikabalayan.com/index.php?page=courses&cid=4
Беше преди няколко месеца, когато попаднах на това предаване, а изобщо не следя "Споделено с Камелия". Там няколко жени споделиха как чрез смехотерапия са преодолели сериозни хормонални проблеми, вкл. на щитовидната жлеза. Аз много се въодушевих от това, защото частично имах и причина. В началото на 4-тия месец на първата ми бременност, тогавашната ми АГ ми предложи да се включа в програма за доброволно проучване сред бременните за проблеми на щитовидната. Аз нямах никакви оплаквания, но си казах "Защо не?!" Изпратиха ме на преглед при ендокринолог и ми откриха аденом на левия лоб с размери 2/2 см (с приблизителна точност е това, че не ми се рови в документите). Изследванията на 3-те хормона ми бяха в норма. От него момент през 2-3 месеца ходех на прегледи да ми проследяват това нещо. Лекарят не пропускаше случай да ме убеждава да се подложа на биопсия и операция след раждането. Нещото имаше незначително порастване през месеците, но аз отказвах интервенции категорично. Някак си чувствах, че не желая да ми го чоплят, след като нито го бях забелязала в огледалото допреди да ми го открият, а то си личеше всъщност, нито хормонални отклонения съм имала, нито оплаквания. След раждането спрях всякакви прегледи, за да не ме тормозят с убеждения за операция. Преди няколко месеца попаднах на това предаване на Камелия и ми се прииска да можех да отида на този курс по смехотерапия, но уви към момента не съм могла. Обаче направих друго. Реших да си търся поводи за колкото може повече смях с глас в ежедневието и да опитвам сама да си въздействам положително. Реших да огранича до минимум стреса, който и без друго е постоянен. Затова спрях да гледам новини и всичко странично, с което излишно негативно ме облъчват. Иначе филми от години гледам само романтични и комедии, но наблегнах на комедиите през последните месеци. Преди 3-4 месеца забременях повторно (близо 2 години след първото раждане). Колкото и да не исках да обръщам внимание на аденома, вярвайки че с игнориране ще изчезне, счетох за редно през бремнността да бъде прегледан. Затова миналият месец отидох на ендокринолог да провери състоянието му. Преди прегледа взех да го оглеждам в огледалото, което не го бях правила от 2 години, но нещо не забелязах подутината. Реших, че може да не съм догледала. Обаче, на самия преглед се оказа, че нещото е наполовина по-малко от преди и всъщност дори е малко по-малко от половината. Изследванията на 3-те хормона отново бяха в норма. Сега ще ходя периодично през бременността да ме преглеждат, но смело вярвам, че чудеса се случват и то от Господ, а не от медицината. Затова, не искам да оспорвам дали за цял живот се пият лекарства за хормоните на щитовидната, но все си мисля, че с повече смях и добро настроение, както и с "едно на ум" за лекарските съвети, нещата поне не се влошават. А истината е, че дори вярвам, че се подобряват. smile Успех, мила! Стискам палци всичко да е наред и да си имате след няколко месеца мечтаното съкровище в ръцете! Пожелавам го и на всички момичета в тази тема! give_rose
Offtopic Ето ви и един виц да се посмеете: http://monikabalayan.com/index.php?page=daily#joke2011-03-18
« Последна редакция: март 18, 2011, 13:21:05 от Blueberry » Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: март 18, 2011, 14:00:00 »

Blueberry да ти кажа и аз съм съгласна с теб,защото преди 2г като ходих на ендокринолог и на куп ми се събраха няколко диагнози , тя ми каза че всичко е от силен стрес и ще се оправят нещата с лекарства , но за да не се повторят най ефективното ми лечение е положителните емоции , по малко вглъбяване в лошото ,за да приемам по леко нещата.След шока от диагнозите , а привидно нямах никакви оплаквания се замислих върху казаното и реших че трябва да се постарая с това което зависи от мен.Още на първият месец резултатите бяха по добри , месец и половина след приема на лекарства не се чувствах добре и ги спрях , но тъй като нямаше как да се вместя в графика за часове на ендокриноложката ми не ги пих месец , но изследванията пак си бяха добри  , дори повече от предните и така с времето се задържаха и стойностите на хормоните и кръвното и всичко с което имах проблеми тогава.Вярно е че с времето отново позабравих колко ми е скъпо здравето и се оставям повече на лошите си преживявания , но дано успея пак да направя така че да съм добре , дори когато се случват лоши неща.
Сега да ви питам за нещо друго , ония ден като ходех с майка при личната видях списък с наборите които ще се имунизират тази година , аз също съм в тях.Та въпроса ми е, трябва ли да се прави имунизация по време на бебеправене и ако трябва да  го спрем през това време, колко трябва да е периодът на спиране(имунизацията е за коклюш и магарешка кашлица)?
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: март 18, 2011, 14:59:47 »

Аз малко  Offtopic, но не мога да не си го кажа, смехът, стресът, плачът...всичко води до освобождаване на дадени хормони, което всщност наистина оказва влияние върху човешкия организъм....
Активен
svetlaha
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 18



« Отговор #67 -: март 18, 2011, 19:30:05 »

Здравейте момичета! последният ми цикъл беше на 17.02! От 15 ден на цикъла съм на утрогестан(10 дена - сутрин и вечер) На 12.03 го спрях ....и още не ми е дошла М! Базалната ми температура не пада под 37 С .....овулацията ми беше на 12 ден! Правих тест- отрицателен! Възможно ли е да има бременност  все пак!!! crazy
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: март 18, 2011, 19:55:31 »

svetlaha, ти сама ли си предписа утрогестана?! Странно ми е, защото обикновено се изписва за задържане или при нисък прогестерон. Не съм чувала някой да го ползва при желание да забременее.
А за това дали си бременна или не - кръвен тест. Успех.
Активен
terzieva
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 26



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: март 18, 2011, 20:03:33 »

Здравейте,
нека и аз се запиша в темата  *YAHOO*след дтлго чакане по разни здравословни причини...дано не се застоявам тук много blush... Успех на всички и дай Боже скоро да сме бременни и после да гушкаме здрави и послушни бебчета  give_rose
Активен
svetlaha
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 18



« Отговор #70 -: март 18, 2011, 20:47:19 »

Разбира се че утрогестана ми го предписа лекар! Не бих си правила експерименти със здравето! Предписан ми е за регулиране на цикъла! .....аз просто исках да попитам дали е възможна бременност ...тъй като във форума четох че ако БТ се задържи висока повече от 16 дена може да има бременност....а на мен ми е 18 ден с висока БТ!
Активен
bobi123
Сватбар
***
Публикации: 228



« Отговор #71 -: март 18, 2011, 21:13:59 »

Мила,направи си пак тест за бременност и не се хвърляй на много скъпите,защото няма смисъл и евтините показват правилни резултати,и най-сигурното е УЗИ,успех миличка,стискам силно палци чудото да е станало и да повлечеш крак и за нас give_rose give_rose yahoo danceg
Активен
terzieva
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 26



Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: март 18, 2011, 21:18:07 »

Здравей Svetlaha,
стискам палци да си бременна. При първата ми бременност имах повишена температура 16-17 дни... после направих тест, беше положителен, спрях да си меря температурата след това.
Активен
svetlaha
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 18



« Отговор #73 -: март 18, 2011, 22:16:54 »

Благодаря ви момичета за пожеланията! Когато чакаш дълго време чудото да се случи....и като се появи и малка надежда ...една добра дума прави чудеса! С цялото си сърце се моля всички да излезем от темата още този месец , а тези които се записват тепърва......да не се застояват тук повече от месец! give_rose
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: март 19, 2011, 19:27:08 »

svetlaha много силно стиснати палчета и от мен мила...дано да е станало вашето чудо  Good luck Good luck Good luck

аз да се изповядам малко  sad
директно от сега се презаписвам за следващия месец и се надявам да не се презапиша и за по следващия...така се борим тука с един мъдрец че съм на антибиотици и не знам до кога ще ги вземам...до вчера бях с тройно подута лява страна и не знам...да видим другата седмица какво ще го правим...дали ще се вади или лекува ама ще си остана на антибиотик при всички положения и предпочитам да изчакаме един месец и когато всичко се размине от лекарствата тогава да правим бебе...
много ме е яд значи. Хиляди неща ще дойдат преди да дойде момента да видя двете чертички.Ще се пръсна от яд  diablo

поне сега съм доволна че все пак пия фолиев киселина... питах една позната и ми каза от къде да си взема и не ми пука личния ми дали е, или не е стгласен  pardon  и много им се кефя понеже блистерчето е разграфено с дните от седмицата и каквато съм забравана, като погледна и знам дали , и кога съм забравила да пия  danceg на старите ми нямаше такива екстри  pardon

хайде сладурки...пожелавам ви много успехи на всички  Good luck Good luck Good luck
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines